PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic Lumix GX7



WojtehP
01-08-2013, 08:43
Bardzo ciekawy aparat systemu Mikro Cztery Trzecie z kilkoma fajnymi rozwiązaniami np. stabilizacja i 1/8000 ... ciekawe ..

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=17365&panasonic-lumix-gx7-pierwsze-wrazenia

http://www.optyczne.pl/328.1-artykuł-Panasonic_Lumix_GX7_-_pierwsze_wrażenia.html

jarek76
01-08-2013, 09:09
Zapowiada się na całkiem fajny sprzęt :)

pRoPh3Cy
01-08-2013, 09:17
Ciekawe jak matryca, czy w końcu Panasonic wziął się do roboty. Jakby cena jeszcze była w okolicy 3 - 3.5 tysi to brałbym w ciemno.

Takie połączenie wszystkiego co najlepsze w m4/3. Odchylany wbudowany wizjer... zacnie xD

Niektóre rumors okazały się widzę prawdą i ma wbudowaną stabilizację jak Olki. Kolejne zdziwienie. Śmieszne, że konkurencją ma być poniekąd Nex-6 wg fotopolis. Niby jak ? heh. GX7 bez porówniania lepszy.

Srebrno szary korpusik bardzo ciekawy. OM-D póki co niezagrożony. Ale alternatywa ciekawa.

Za jakieś 4 tygodnie i tak idę po E-PL5 :)

edit
Są już sample ---> http://www.photographyblog.com/previews/panasonic_lumix_gx7_photos/

Panerai
01-08-2013, 09:52
Wow. Szykuje się niezły hicior :) To bardzo miła wiadomość o poranku.

Tutaj już mniej przyjemnie czyli cena : http://www.techradar.com/news/photography-video-capture/cameras/panasonic-reveals-advanced-compact-system-camera-the-gx7-1169383

d5000
01-08-2013, 09:54
No i ceny(UK):

GX7 Body - Black/Silver - £819

GX7 + 14-42mm Lens - £899

GX7 + 20mm 1.7 Lens - £999

ropusz
01-08-2013, 13:30
Śmieszne, że konkurencją ma być poniekąd Nex-6 wg fotopolis. Niby jak ? heh. GX7 bez porówniania lepszy.
Niby jak?

2marekm
01-08-2013, 15:31
Niby jak?
Nooo właśnie, niby jak ?

cz4rnuch
01-08-2013, 16:00
Pierwsze wrażenia z dpreview: <<klik>> (http://www.dpreview.com/articles/8599640731/panasonic-gx7-first-impressions-review) i rzucenie oczkiem z youtuba: <<klik>> (http://www.youtube.com/watch?v=-ROZcbrajp4)

qbic
01-08-2013, 17:27
Nie sądziłem że jakikolwiek aparat tej firmy uznam za interesujący, a jednak PanaScanic się wykazuje, oby matryca nie była g*wniana jak to mają w zwyczaju.

pRoPh3Cy
02-08-2013, 00:25
Niby jak?

Jestem zwolennikiem systemu m4/3, który jak dla mnie góruje nad nexowym, ale to kwestia gustu i potrzeb :) Jak dla mnie nexy to plastikowe zabawki z bardzo dobrą matrycą, dopiero przy nex-7 robi się ciekawie... tylko ta cena.

Porównując jeszcze na sucho te dwa aparaty, bo testów jako tako GX-7 jeszcze nie było to:
- panas ma stabilizację w matrycy... w końcu się ugiął. Bardzo duży +. Nie jest to świetna 5 osiowa stabilizacja podobna do OM-D ale nie można mieć wszystkiego.

- baaaardzo bogaty system m4/3 jeśli chodzi o obiektywy

- naprawdę świetny wygląd, zwłaszcza body srebrno-szarego nad nexowym "plastic"

- trochę lepsze parametry techniczne

Ale można bajdurzyć jeszcze póki co, bo GX-7 nie było wzięte na dobre na warsztat. Także może się trochę pospieszyłem z oceną. Okaże się w praniu. Mam nadzieję, że się potwierdzi moja wizja :D Pobudzi to trochę konkurencję do działania.

mrawi
02-08-2013, 09:28
To może spróbuj wykazać wyższość obecnie dostępnych bezluster m4/3 do bezluster APS-C. Bo jak ten GX7 będzie za 4 lub 5 tyś to głównie tylko w gablotach sklepowych.
.....podobno za około 3 tyś., może ktoś kupi, ale jest też NEX6.

jarek76
02-08-2013, 10:35
To może spróbuj wykazać wyższość obecnie dostępnych bezluster m4/3 do bezluster APS-C.

To wcale nie będzie takie trudne, patrząc np. przez pryzmat ilości i jakości szkieł systemowych m4/3
Do tego dochodzi w kilku modelach stabilizowana matryca i jakość obrazka wcale nie gorsza do APS-C :)

pRoPh3Cy
02-08-2013, 12:07
To wcale nie będzie takie trudne, patrząc np. przez pryzmat ilości i jakości szkieł systemowych m4/3
Do tego dochodzi w kilku modelach stabilizowana matryca i jakość obrazka wcale nie gorsza do APS-C :)

Amen :)

btw... http://www.m43.eu/

pRoPh3Cy
02-08-2013, 12:44
Jeszcze trochę info nt sprzętu:

panasonic-lumix-gx7-oficjalnie/ (http://www.m43.eu/nowosci/panasonic-lumix-gx7-oficjalnie/)

panasonic-gx7-panasonic-gx1-i-olympus-e-p5-porownanie-wielkosci-aparatow/ (http://www.m43.eu/aparaty/panasonic-gx7-panasonic-gx1-i-olympus-e-p5-porownanie-wielkosci-aparatow/)

panasonic-gx7-duzo-nowych-zdjec/ (http://www.m43.eu/nowosci/panasonic-gx7-duzo-nowych-zdjec/)

cz4rnuch
02-08-2013, 13:12
To jeszcze małe rewju z ephotozine z hi-resami do oblukania: <<klik>> (http://www.ephotozine.com/article/panasonic-lumix-dmc-gx7-hands-on-review-22581)

ropusz
02-08-2013, 15:11
No cóź, jakoś mu nie wróżę powodzenia.

Mcarto
02-08-2013, 15:18
No cóź, jakoś mu nie wróżę powodzenia.
A dlaczego? ma wszystko co potrzeba, w m4/3 jest sporo szkieł do wyboru.
Używam GX1 i jestem zadowolony.

ropusz
02-08-2013, 15:25
No właśnie sam się kiedyś przymierzałem do GX1 ale ostatecznie stanęło na tym, że jest za duży i za ciężki a do tego jakość zdjęć jest taka sobie. GX1 jak się spojrzy na parametry to wygląda naprawdę nieźle ale chyba nie zdobył jakiejś rzeszy fanów. Tak samo myślę, będzie z GX7.

Odnośnie szkieł do mu4/3 już kiedyś tu dyskutowałem, jest ich dużo ale co z tego?

Natomiast jakby nie patrzeć to matryca mniejsza niż APS-C i albo ktoś to akceptuje albo nie.

Jasand
02-08-2013, 19:41
Matryca i jej fizyczna wielkość to tylko jeden z elementów dobrego aparatu i często wcale nie decydujący.
Inna sprawa to , że wcale mnie nie podnieca ten nowy Panas, a niektórzy już dostają spazmów :)

cz4rnuch
02-08-2013, 22:38
No to jeszcze fotki ze <<specjalnie przygotowanej strony>> (http://panasonic.net/avc/lumix/dslm/gx7_special/index.html) i <<flickera>> (http://www.flickr.com/photos/superadrianme/sets/72157634885846944/)

cz4rnuch
04-08-2013, 20:24
A o cenie w Polszy coś wiadomo?

koniecpolska
07-08-2013, 17:34
Wczytał ktoś czy GX7 ma wspomaganie MF typu peaking?

PS
Na papierze wygląda ciekawie. Fajna alternatywa dla PEN'a EP5. Będzie dobra matryca w GX7, będzie spadek ceny PEN'a. Będzie gorsza matryca, będzie szybki spadek ceny GX7. Obie wersje dobre dla kogoś, kto chce kupić ciekawy aparat m4/3 za nie za duże pieniądze ...

cz4rnuch
08-08-2013, 08:58
Peaking jest.

GL
24-08-2013, 00:15
Jest test na fotopolis:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=17472&p=0

Przy włączonej stabilizacji bateria starcza na 150 zdjęć... żart jakiś. W d700 robię na jednej baterii zależnie od używanych obiektywów 2500-3000 zdjęć. Rozumiem, że lustrzanki są energooszczędne itd, ale 150 zdjęć to jakieś jaja są, niemal jak powrót do analoga.

koniecpolska
24-08-2013, 13:10
Testy były chyba robione na jpegach. Panasonic słabo sobie radzi w jpegach, więc działając w RAW należy się spodziewać lepszych wyników, szczególnie w dziedzinie szczegółowość na wysokim ISO.

150 fotek z włączoną stabilizacją w korpusie, to typowa choroba wieku dziecięcego, należy pamiętać że GX7 to pierwsza puszka Panasonika ze stabilizacją w korpusie. Zapewne pierwszy upgrade software poprawi ten parametr. A jak nie poprawi, to pewnie cena spadnie, z czego się będę cieszył bo ostrzę sobie zęby na GX7.

Mekano
24-08-2013, 17:49
cena spadnie, z czego się będę cieszył bo ostrzę sobie zęby na GX7.

Jakos w ogole mnie ten parat nie zachwyca, nie ma nic nadzwyczajnego do zaoferowania, co by bylo adekwatne do jego ceny, jedynie co, to video jest niezle i duzo przyciskow i krecidelek.. totez ladnie wyglada i ma fajny ruchomy wizjer.

koniecpolska
24-08-2013, 20:28
Jakos w ogole mnie ten parat nie zachwyca ...Jakoś w ogóle mnie ta wypowiedź nie zadziwia.



... nie ma nic nadzwyczajnego do zaoferowania, co by bylo adekwatne do jego ceny ...Dokładnie to samo można powiedzieć w odniesieniu do wszystkich innych produktów foto ... a jednak znajdują swoich nabywców.

Np. GX7 interesuje mnie bo:
- mam nieco akcesorów kompatybilnych z m43 (lampy, obiektywy ...)
- ma wizjer (gibany), lampę, sanki na lampę zew., gibany LCD (niewiele innych modeli to ma jednocześnie - chyba jedynie NEX6/7 (tyle, że nie mają gibanego EVF))
- będzie miał zapewne niezły AF i tryb video - jak to bywa w Panasonikach
- jakość fotek na podstawie pierwszych porównań jest porównywalna z OMD, NEX, Fuji X
- podoba mi się design

ale pod uwagę biorę również zakup E-P5 lub nowego OMD E-M1.

mswilk
01-10-2013, 14:41
Po pożegnaniu D3, właśnie zamówiłem DMC-GX7 łącznie (póki co) z obiektywem Panasonic LUMIX G X VARIO 12-35mm/F2.8 ASPH./POWER O.I.S. (OEM) :)

matys
01-10-2013, 14:53
No to jestem ciekaw pierwszej opinii...

A możesz (tak z ciekawości) napisać, co znaczy pożegnanie D3? Rozumiem że się przesiadłeś... Czy po prostu sprzedałeś jedno z posiadanych body....

mswilk
01-10-2013, 15:10
A możesz (tak z ciekawości) napisać, co znaczy pożegnanie D3? Rozumiem że się przesiadłeś... Czy po prostu sprzedałeś jedno z posiadanych body....

Sprzedałem D3, bo nie chciało mi się już łazić z takim klocem, zwłaszcza, że nie planuję już póki co robić komercji.
Na razie zostawiłem sobie jeszcze kompletną szklarnię od 14 do 200 f/2.8 & f/1.4, ale jak przypasuje mi 4/3 to i ją pogonię.

matys
01-10-2013, 15:31
To jak już będziesz miał sprzęt, pokaż jak wygląda zestaw z tym szkiełkiem...
Wygląda na fajny zestaw, tylko trochę swoją drogą musiałeś za ten komplecik zapłacić.

mswilk
01-10-2013, 15:44
Wygląda na fajny zestaw, tylko trochę swoją drogą musiałeś za ten komplecik zapłacić.

W sumie za aparat, szkło i szybką kartę 32GB - równowartość używanego body D3

prz3mo
03-10-2013, 10:04
mswilk, jakby co chętnie pogadam o m4/3 na priv, bo ja też jakiś czas temu wszedłem w ten system. Aczkolwiek z G6 oraz Panasem 20/1.7, Olkiem 45/1.8 i kitem 14-42PZ... :) Aczkolwiek ja głównie do filmu, niz do zdjęć. Tu nadal zostaję z N :)

koniecpolska
09-10-2013, 19:24
Ostatnio w sklepie widziałem GX7 z 12-35 za jakieś 5000PLN z niewielkim ogonkiem (no niech będzie średni ogonek).

mswilk
09-10-2013, 20:53
Ostatnio w sklepie widziałem GX7 z 12-35 za jakieś 5000PLN z niewielkim ogonkiem (no niech będzie średni ogonek).

Niemożliwe. Sam 12-35mm f/2.8 kosztuje ~3900.
Pewnie widziałeś zestaw z kitem 14-42mm f/3.5-5.6

koniecpolska
14-10-2013, 13:22
Niemożliwe. Sam 12-35mm f/2.8 kosztuje ~3900.
Pewnie widziałeś zestaw z kitem 14-42mm f/3.5-5.6A czy ja napisałem, że to co widziałem było w zgniłej Europie :wink:

Aha, zestaw GX7 z 20mm/1.7 był po 3600 w przeliczeniu.

shaolin
07-11-2013, 06:08
http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-gx7