PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki rozmiar zdjecia do wywolania



kibrat
07-04-2007, 19:31
Witam
Mam pytanie odnośnie rozmiaru zdjecia jakie dajecie do labu by go wywołać w formacie 20x30, jakie rozmiary ustawiacie w PS by nic nie zostało obciętego. Bo ostatnia przygoda z wywoływaniem skończyła sie nieciekawie (zostały obcięte ramki i cala fotkę szlak trafił) a pani w labie powiedziała ze nie wiem jakie powinny być wymiary, ja ustawiłem w PS rozmiar 20X30cm ale sie nie udało:)
Bardzo wdzięczny byłbym za pomoc w tym temacie.

soko
07-04-2007, 20:11
nie odpowiem Ci jednoznacznie na pytanie. Wiem jednak, że jak dawałem do wywoływania w takim osiedlowym labie w fordonie (Bydgoszcz) to pani mnie pytała czy chce całość kadru (wtedy kawałek danego formatu był po prostu biały) czy może poucinać brzegi.
Może znajdź jakiś lab dzialający na podobnej zasadzie?
pozdrawiam
soko

TiTeUF
07-04-2007, 21:37
Spytaj sie w labie jakie powinny byc wymiary plikow w mm. i wtedy dopasuj foty aby mialy te wymiary + 2 mm w razie co. Ja tak zrobilem i bylo tak jak chcialem, zero ramek, uciec itp.

fIlek
07-04-2007, 21:39
Jeśli puszczasz na fuji frontier, to zwykle 203x305mm + 1mm spadziku, czyli 204x306 - powinno być OK, tylko powiedz, żeby puścili fill-in. No i oczywiście 300dpi

jchyra
07-04-2007, 21:44
z tego co słyszę rada jest jedna - znaleźć lepszy lab
taki gdzie plik 20x30 wydrukują jako odbitkę 20x30
no-resize, fit-in czy fill-in to są podstawowe sprawy, jak tego nie potrafią omijaj ich łukiem
mamy przecież wolny rynek :-)

kibrat
07-04-2007, 22:35
to byl lab Geant (teraz real) skorzystalem z niego tylko dlatego ze potrzebowalem tej odbitki na wczoraj, ale wiem ze juz z niego nie skorzystam

Grey
07-04-2007, 23:20
20x30cm 203x305mm 2558x3843piks rozdzielczosc 320dpi

marszl1
07-04-2007, 23:49
Jednoznaczna odpowiedź jest raczej niemożliwa. W labie w którym wywołuję jest nawet pewna różnica dla papieru MAT i Połysk. Poza tym np. Frontier chodzi na 300dpi a już Noritsu na 320dpi i wtedy ramki ustawione na 300 tnie.
Także obsługa musi ci podać te dane , jak ich nie znają - to przepraszam ...

fIlek
07-04-2007, 23:59
Dlatego ja np. napisałem dla maszyny Frontier, a przy papierach FUJI i standardowych ustawieniach podstawowych formatów wychodzi odpowiednio: 89x127, 152x102, 127x178, 152x203, 178x254, 203x305, 254x381 - wszystko w mm i dla 300dpi. Wymiary wynikają z szerokości rolek papieru, które używa się w labach. Jako, że koszty kolejnych kaset na papier są spore, więc dla ułatwienia z papieru o szerokości np 152mm robi się fotki 102x152 i 152x203, więc prawdopodobieństwo trafienia w te formaty przy maszynach Fuji Frontier serii 350 i 370 jest praktycznie 100%

endrju22
09-04-2007, 17:01
A jak to będzie wygłądało na AGFA D-LAB.2?

endrju22
09-04-2007, 18:51
Jednoznaczna odpowiedź jest raczej niemożliwa. W labie w którym wywołuję jest nawet pewna różnica dla papieru MAT i Połysk. Poza tym np. Frontier chodzi na 300dpi a już Noritsu na 320dpi i wtedy ramki ustawione na 300 tnie.
Także obsługa musi ci podać te dane , jak ich nie znają - to przepraszam ...
A więc jest różnica w cięci€ przy ustawieniu 300dpi albo 320 dpi?
Wydawało mi sie że to tylko zagęszczenie pikseli na cal i nie związku z rozmiarami odbitki.
Mój lab oferuje wywoywanie odbitek z rozdzielczością 400dpi .Czy będzie jakas różnica w jakości odbitki ?Czy wtedy innaczej bedzie cieło niż przy 300dpi?

jchyra
09-04-2007, 19:58
jeśli 400dpi to jest Dilab Agfy - czyli... przygotuj się na niezłe przewałki w kolorze :-)
rozdzielczość (podziałka) wpływa na łączną ilość pikseli w długości i szerokości
jak 1000 pikseli podzielisz na 300 wyjdzie Ci około 3,3 cala
jak 1000 pikseli podzielisz na 400 wyjdzie Ci około 2,5 cala, czyli krótszy o ponad pół cala bok

endrju22
09-04-2007, 21:22
W takim razie jaki lab proponujesz ?Najlepiej zdjęcia przez internet.

fIlek
09-04-2007, 22:55
jeśli 400dpi to jest Dilab Agfy - czyli... przygotuj się na niezłe przewałki w kolorze :-)


Tu się zgadzam - kolory przewałka i w dodatku metoda naświetlania podobna jak w starych Noritsu - pod lupą fotka wychodzi w paski, czyli wszelkie tematy typu welon, firanka, czy coś w drobne paski i mora na focie murowana. Poszukaj jakiegoś Frontiera - dobrze radzę - znam te maszyny niemal od początku ich sprzedaży - myślę, że Jarek również potwierdzi tę opinię.

jchyra
10-04-2007, 06:06
potwierdzam :-)

PS w dzisiejszych czasach to już ostatni profesjonalny w pełni cyfrowy (mało tego jedyny chyba laserowy) system

endrju22
11-04-2007, 18:27
Powiedzmy że chce w labie zrobic odbitke 20-30.W Ps ustawiam sobiecropa na 20,3 i 30,5.Wielkość zdjęcia mam 3602 -2398 i 300 dpi. Te 300dpi jest ustawione domyślnie i jesli zwieksze do 400dpi to rozdzielczosc skoczy do 4803-3197 czyli PS sobie to powiekszy ale fotka straci na jakosci.Ale te 300 dpi ma fotka którą zrzuce z aparatu.CZy tą wartość można zmienić w ustawieniach aparatu np na 320 albo 400 dpi. Pytam poniewaz np agfa ma te 400dpi i jak zachowam te rozdzielczosc 3602 -2398 przy 300dpi to mi i tak w labie potnie fotke.

Wini
11-04-2007, 18:35
A jak to będzie wygłądało na AGFA D-LAB.2?
http://www.lab-net.pl/formaty_odbitek.php?title=odbitki_cyfrowe

Ja tam robię 30x45 i nie potwierdzam spostrzeżeń przedpiszców.

To nie są duże kwoty, najlepiej sprawdzić samemu.