Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    okolice Bydgoszcz
    Posty
    68

    Domyślnie Jaki rozmiar zdjecia do wywolania

    Witam
    Mam pytanie odnośnie rozmiaru zdjecia jakie dajecie do labu by go wywołać w formacie 20x30, jakie rozmiary ustawiacie w PS by nic nie zostało obciętego. Bo ostatnia przygoda z wywoływaniem skończyła sie nieciekawie (zostały obcięte ramki i cala fotkę szlak trafił) a pani w labie powiedziała ze nie wiem jakie powinny być wymiary, ja ustawiłem w PS rozmiar 20X30cm ale sie nie udało
    Bardzo wdzięczny byłbym za pomoc w tym temacie.
    NIKON D70s+kit

  2. #2

    Domyślnie

    nie odpowiem Ci jednoznacznie na pytanie. Wiem jednak, że jak dawałem do wywoływania w takim osiedlowym labie w fordonie (Bydgoszcz) to pani mnie pytała czy chce całość kadru (wtedy kawałek danego formatu był po prostu biały) czy może poucinać brzegi.
    Może znajdź jakiś lab dzialający na podobnej zasadzie?
    pozdrawiam
    soko

  3. #3

    Domyślnie

    Spytaj sie w labie jakie powinny byc wymiary plikow w mm. i wtedy dopasuj foty aby mialy te wymiary + 2 mm w razie co. Ja tak zrobilem i bylo tak jak chcialem, zero ramek, uciec itp.
    Nikt mnie nie rozumie ...

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli puszczasz na fuji frontier, to zwykle 203x305mm + 1mm spadziku, czyli 204x306 - powinno być OK, tylko powiedz, żeby puścili fill-in. No i oczywiście 300dpi

  5. #5

    Domyślnie

    z tego co słyszę rada jest jedna - znaleźć lepszy lab
    taki gdzie plik 20x30 wydrukują jako odbitkę 20x30
    no-resize, fit-in czy fill-in to są podstawowe sprawy, jak tego nie potrafią omijaj ich łukiem
    mamy przecież wolny rynek

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    okolice Bydgoszcz
    Posty
    68

    Domyślnie

    to byl lab Geant (teraz real) skorzystalem z niego tylko dlatego ze potrzebowalem tej odbitki na wczoraj, ale wiem ze juz z niego nie skorzystam
    NIKON D70s+kit

  7. #7

    Domyślnie

    20x30cm 203x305mm 2558x3843piks rozdzielczosc 320dpi

  8. #8

    Domyślnie

    Jednoznaczna odpowiedź jest raczej niemożliwa. W labie w którym wywołuję jest nawet pewna różnica dla papieru MAT i Połysk. Poza tym np. Frontier chodzi na 300dpi a już Noritsu na 320dpi i wtedy ramki ustawione na 300 tnie.
    Także obsługa musi ci podać te dane , jak ich nie znają - to przepraszam ...
    Pozdrawiam Marcin

    [D70s , S5pro ,D7000 kilka szkieł, METZ..

  9. #9

    Domyślnie

    Dlatego ja np. napisałem dla maszyny Frontier, a przy papierach FUJI i standardowych ustawieniach podstawowych formatów wychodzi odpowiednio: 89x127, 152x102, 127x178, 152x203, 178x254, 203x305, 254x381 - wszystko w mm i dla 300dpi. Wymiary wynikają z szerokości rolek papieru, które używa się w labach. Jako, że koszty kolejnych kaset na papier są spore, więc dla ułatwienia z papieru o szerokości np 152mm robi się fotki 102x152 i 152x203, więc prawdopodobieństwo trafienia w te formaty przy maszynach Fuji Frontier serii 350 i 370 jest praktycznie 100%

  10. #10

    Domyślnie

    A jak to będzie wygłądało na AGFA D-LAB.2?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •