Zobacz pełną wersję : Statyw do makro?
logitech55
09-07-2013, 22:06
Szukam statywu do makro. Mogę przeznaczyć na niego ok. 300 zł z głowicą. Na manfrotto mnie nie stać. Myślałem nad Velbon Sherpa 200R ale nie wiem czy da się nisko ustawić aparat?
Podepne sie pod temat, dysponuje budzetem 400zl na statyw do makro plus plener. Co polecacie?
Tutaj masz taki do 300pln.
http://fotozakupy.pl/statyw/slik-pro-340dx-z-glowica,5400s
Albo odwiedź stronę
http://www.makropasja.pl/viewtopic.php?f=17&t=751
Tez sie rozgladam za nogami. Ten Slik wydaje sie ok. Zastanawiam sie tylko czy nie lepsza jest głowica kulowa?
A co sadzicie o statywach firmy triopo? Konkretnie modele me3239x8c i mt 3230x8c i do tego chwilowo prosta glowica kj1 klips? Jak wypadaja one w porownaniu do sherpy 600r velbon?
Tutaj masz taki do 300pln.
http://fotozakupy.pl/statyw/slik-pro-340dx-z-glowica,5400s
Albo odwiedź stronę
http://www.makropasja.pl/viewtopic.php?f=17&t=751
Tez sie rozgladam za nogami. Ten Slik wydaje sie ok. Zastanawiam sie tylko czy nie lepsza jest głowica kulowa?
Mam poprzednika tego Slika (sprint 300 czy jakoś tak, różni się tylko brakiem "ocieplenia") i zdecydowanie polecam. W tej cenie trudno znaleźć coś lżejszego i stabilniejszago. Po odkręceniu dolnej części kolumny nadaje się do makro.
logitech55
10-07-2013, 21:46
Czy u tego Slik PRO 340DX da się tak zrobić zeby aparat był ok 10 cm nad ziemiąa nawet i mniej? jeśli nie to poproszę o modele w cenie ok 300 zł w których da się to zrobić
simonknives
11-07-2013, 18:03
a ten: http://allegro.pl/statyw-140-cm-gl-kulowa-makro-repro-pro-i3366807050.html
?
lesander
11-07-2013, 21:35
A co sadzicie o statywach firmy triopo? Konkretnie modele me3239x8c i mt 3230x8c i do tego chwilowo prosta glowica kj1 klips? Jak wypadaja one w porownaniu do sherpy 600r velbon?
Ja mam ME3230X8.C z głowicą kulową B-3.
Przed tym statywem miałem na dwa miesiące pożyczony 600R Velbona.
W Triopo jak nie będziesz wyciągał ostatniej sekcji nóg to będzie stabilnie. Chociaż z ostatnimi nóżkami też nie jest źle. Ja kupiłem właśnie między innymi ze względu na wysokość maksymalną.
W Velbon nie podeszła mi głowica, która trochę opadała po ustawieniu aparatu.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.