PDA

Zobacz pełną wersję : horyzont



Madzia
12-07-2005, 19:47
Pytanie może głupie, ale trudno. Robiłam ostatnio kilka zachodów słońca na pomoście. Niestety bez statywu, w związku z czym aparat położyłam na ławeczce. Wszystko wyglądało dobrze, dopóki nie obejrzałam zdjęć na kompie. Horyzont lekko się przekrzywia w jedną stronę. I tu moje pytanie - czy da się go "przekręcić", ale tak, żeby nie trzeba było ucinać rogów. Z przycinaniem wystarczy 3-5 stopni, ale wtedy tracę kawałek zdjęcia :-(.

szmek
12-07-2005, 20:21
Miałem podobny problem. Zapraszam do mojego wątku :)

Madzia
12-07-2005, 20:49
Ale którego? Mógłbyś podać link?

szmek
12-07-2005, 21:14
Przepraszam nie wkleiłem

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=8736

gALL
13-07-2005, 09:19
A ktorym okiem ustawiales?
Zrob dwa zdjecia, jedno ustaw prawym a drugie lewym okiem ... zdziwisz sie z efektow.

madmips
13-07-2005, 13:41
włącz sobie na przyszłość siatkę w aparacie (linie pomocnicze :))

Madzia
13-07-2005, 14:31
mam włączoną - ale jak widać... nie zawsze widać

Czornyj
13-07-2005, 14:38
A możesz wrzucić tą fotke? Może coś sie wymyśli...

Madzia
13-07-2005, 14:47
Niestety mam tylko zmniejszonego jpg'a przy sobie i w dodatku z ramką. Ale gdyby ktoś zechciał spojrzeć:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.magda.chilan.com/n_img_095.jpg)

Gelo5
13-07-2005, 15:12
A może tak być?
Nie chce mi się załadować zdjęcie : LINK do zdjęcia (http://img333.imageshack.us/my.php?image=nimg0959km.jpg)

Czornyj
13-07-2005, 15:13
W tym wypadku można zastosować metode deformatorską - w górnym i dolnym rogu nic sie ciekawego nie dzieje, zatem w PS: Ctrl+A, Ctrl+T i trzymając wciśniety Alt i Ctrl ciągniemy troszke za rogi:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/jezior1.jpg)
metoda troche chamska, ale pozwala uratować wiecej pow. zdj. i akurat w tym wypadku skuteczna:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/jezior2.jpg)

madmips
13-07-2005, 15:33
można także z retuszem zadziałać, jak wrócę do domu to zrobię tutka :)

admin
13-07-2005, 16:09
Metode Czornyja stosuje z powodzeniem od bardzo dawna. Jak zwykle z niecierpliwoscia czekam na tutka Madmipsie. Tylko okras ja swoim humorem, bardzo prosze :)

Madzia
13-07-2005, 18:42
O to mi właśnie chodziło! Dzięki! A na tutka też czekam.