PDA

Zobacz pełną wersję : manfrotto, pytanie o poziomicę



KJO
04-04-2007, 20:16
Witam wszystkich.

Wiem że temat statywów manfrotto był "trochę" wałkowany, dzięki temu jestem właściwie zdecydowany na 190proB + 486RC2 Nie planuję zakupu ciężkich teleobiektywów (w zasadzie w ogóle nie planuje zakupu tele ponad tą sigmę którą mam ;) ) więc "ciężarowo" się wyrabiam bez problemu.

Problem mam inny, zauważyłem że 486 nie ma wbudowanej poziomicy a 488 ma. I tu pojawiają sie wątpliwości. Czy brak tej poziomicy w 486 bardzo przeszkadza, czy mam się nie przejmować ? Oczywiście za 488 przemawia blokada ruchu ale myślę że bez tego przeżyję


pozdrawiam

pebees
04-04-2007, 20:27
Mnie nie przeszkadza brak poziomicy. Gdy zacznie, to dokupię jakąś mocowaną na sanki lampy :)

KJO
04-04-2007, 20:32
Mnie nie przeszkadza brak poziomicy. Gdy zacznie, to dokupię jakąś mocowaną na sanki lampy :)

na to bym nie wpadł, czyli problem z głowy, dzięki :mrgreen:

rabijki
04-04-2007, 20:33
a mnie przeszkadza.

Le Sir
08-04-2007, 09:09
488 RC2 też nie ma poziomicy. Ma ją tylko 488 RC0.

KJO
08-04-2007, 09:39
488 RC2 też nie ma poziomicy. Ma ją tylko 488 RC0.


Zgadza się, dlatego u mnie stanęło na 190Xb i 486RC2 ;)

pebees
08-04-2007, 20:40
I co, zadowolony jesteś? :)

Seeker
08-04-2007, 20:52
"488 RC2 też nie ma poziomicy. Ma ją tylko 488 RC0"

I n.p. chinskie podroby 141 ;), ale nie pamietam, abym tego kiedykolwiek uzyl.

bukowy dziad
08-04-2007, 21:20
a moja 322rc2 ma poziomice (taką okragłą), ale jednak nie ma porownania do zakladanej na sanki - jak potrzebujesz tego czasem uzyc to naprawde warto sie w zewnetrzna zaopatrzyc.

KJO
08-04-2007, 23:08
I co, zadowolony jesteś? :)


oj jestem jak najbardziej. Jeszcze nie miałem czasu przetestować w plenerku, na razie tylko jakieś packshoty ale jest fajnie. Musze tylko jakąś torbę wykombinować bo jednak frotki sobie za dużo życzą za oryginała ...

KJO
08-04-2007, 23:09
a moja 322rc2 ma poziomice (taką okragłą), ale jednak nie ma porownania do zakladanej na sanki - jak potrzebujesz tego czasem uzyc to naprawde warto sie w zewnetrzna zaopatrzyc.

to samo mi facet w milso powiedział