Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 06. GP Monaco
adolfik9501
22-05-2013, 20:29
Witam.
Przed nami FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2013 czyli wyścig w Monte Carlo po ulicznym torze zwanym Circuit de Monaco. Po raz 60 będą śmigać koło kasyna ;)
Układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/87630148148770800442-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Widok z satelity:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Dane techniczne obecnej wersji toru:
Długość toru: 3340 m
Ilość okrążeń: 78
Dystans wyścigu: 260.520 km
Pierwsze Grand Prix: 2003 (1950)
Strefa DRS to ZUO:
Jak widać wyżej, na diagramie będzie jedna strefa. Pomiar pomiędzy zakrętami 16 i 17, a aktywacja na prostej startowej.
Pierwszy zwycięzca:
2003 - Juan Pablo Montoya (Williams FW25/BMW P83 3.0 V10) 1:42'19.010 hrs. 152.772 km/h
Ostatni zwycięzca:
2012 - Mark Webber (Red Bull RB8/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:46'06.557 hrs. 147.312 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'13.556 min. 163.467 km/h.
Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):
2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'14.439 min. 161.528 km/h.
Harmonogram:
Czwartek, 23.05.2013r:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 25.05.2013r:
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 26.05.2013r:
Wyścig: 14:00
Live timing dostępne będzie tradycyjnie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a jakby kto potrzebował to streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/12675563483199769997-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Kalendarz postępujący:
1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa
6. GP Monaco: 1. ..., 2. ..., 3. ...
Pierwsza piątka przed GP Monaco:
1. Vettel - 89 pkt.
2. Raikkonen - 85 pkt.
3. Alonso - 72 pkt.
4. Hamilton - 50 pkt.
5. Massa - 45 pkt.
Z wideoteki YT:
CD3sWbrEUPY
Dla starszaków:
rh6bwZ4ooTI
I taka ciekawostka:
cli2XEoca24
Zapraszam.
Obecny. Miejsce przy TV zarezerwowane, rodzinka dostała zakaz przeszkadzania :), czekam na emocje i na kolejną porażkę RB :)
adolfik9501
22-05-2013, 21:43
Sobotę i niedzielę spędzam w okolicy Ustronia na Rajdzie Wisły, więc wyścig w Monte Carlo po raz pierwszy odkąd "wróciłem" do F1 oglądnę jak ściągnę z netu. Plusem tej sytuacji jest to, że będzie to zapewne BBC, Sky czy co tam teraz po angielskiemu wyścigi zapodaje.
Oczywiście również oczekuję słabszej postawy RB z numerem 1 ;)
sokolnik
23-05-2013, 00:05
a gdyby tak ktoś inny zakładał za każdym razem (meczem) piłki nożnej lub siatkówki, nowy wątek, typu:
LECH-WISŁA ? a za 3 dni kolejny, wątek: LEGIA-LECHIA
czy to ma sens?
nie można zrobić 1 tematu F1 sezon 2013 ????????????????????????
adolfik9501
23-05-2013, 08:21
a gdyby tak ktoś inny zakładał za każdym razem (meczem) piłki nożnej lub siatkówki, nowy wątek, typu:
LECH-WISŁA ? a za 3 dni kolejny, wątek: LEGIA-LECHIA
czy to ma sens?
nie można zrobić 1 tematu F1 sezon 2013 ????????????????????????
A gdyby tak każdy stawiał tyle znaków zapytania? Idź sobie mecz oglądnij, a nie się czepiaj ;)
Celeborn
23-05-2013, 08:46
a gdyby tak ktoś inny zakładał za każdym razem (meczem) piłki nożnej lub siatkówki, nowy wątek, typu:
LECH-WISŁA ? a za 3 dni kolejny, wątek: LEGIA-LECHIA
czy to ma sens?
nie można zrobić 1 tematu F1 sezon 2013 ????????????????????????
Jak widać tylko Tobie to przeszkadza.
adolfik9501
23-05-2013, 11:39
Wyniki pierwszego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/69418137565176014938-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Puszki ładnie. Oby tak dalej ;)
Nie ma mnie chwile, a tu sokolnik sie oburzyl ;) Watki o F1 maja dluuuga tradycje tutaj, najpierw ja komentowalem wyscigi, potem adolfik przejal kontrole (dzieki Bogu) i mamy ogrom info, ktorego zaden zwykly herbatnik by nie przygotowal. Jak komus cos nie pasuje to moge mu wyslac kurierem lewy na watrobe i prawy na szczene. Dziekuje za uwage :D
W kitajskiej tv juz puszczali jakies mikromaterialy dotyczace wyscigu, mam nadzieje ze uda mi sie obejrzec GP w ten weekend bo ostatnio jakos w kratke mi to wychodzi... ;)
Celeborn
23-05-2013, 14:52
Oby tylko wyścig nie był nudny jak w tamtym roku. Niech spodnie deszcz :-D
sokolnik
23-05-2013, 15:22
F1 to nuda :D
adolfik9501
23-05-2013, 16:19
Wyniki drugiego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/24769407347866995197-2.png
źródło (http://iv.pl/)
F1 to nuda :D
Tia, na tle piłki nożnej zwłaszcza. Metroseksualne pajacyki udają, że gonią za piłką. Każdy może takie szopki odstawiać. Zapierniczać samochodem już nie każdy, choć wielu się wydaje, że jest inaczej ;)
wolne żarty ...
Na tle innych serii, to za wesoło nie jest, ale tak czy siak do F1 trza być przygotowanym (znać się, co z czym się je ;) ) a nie siadać jak większość w niedzielę przy obiedzie... "te Kryśka, tak to ja też bym pojechał". Dla laika wyścigi, a zwłaszcza F1 zawsze będą nudne. Bo taki się pasjonuje podawaniem flaka, gdzie wszystko jest proste jak konstrukcja cepa.
sokolnik
23-05-2013, 18:59
nie każdy potrzebuje rozrywki tak skomplikowanej jak budowa bolidu F1. Niektórzy wolą piłkę nożną, tak jak znaczna część globu. Osoba która nie zna się na piłce nożnej też jest laikiem. Jednak łatwiej poznać zasady piłki nożnej, siatkówki itp niż zasady zabawy jaką jest F1.
Nie każdy lubi się zastanawiać przez 40 okrążeń czemu to? a czemu tamto ? a dlaczego tak a nie inaczej?
rozrywka powinna być prosta. Oczywiście, co kto lubi to jego indywidualna kwestia.
mnie nie porywają F1. Nie zastanawiam się nad fizyką jazdy, mocą silników, technologią. Patrze, oglądam, i oprócz startu i końcówki, to niewiele jest ekscytujących momentów. Wiem że osoba przeciwko piłce nożnej, może napisać to samo: nie licząc GOLA, w meczu nic więcej ciekawego się nie dzieje. OK. Jednak pozwólcie innym mieć inne zdanie.
***
chcecie by szanowano F1 a sami innych nie szanujecie
No to się zgapiłem i dwa treningi mi przeleciały, a wygra oczywiście Kimi i Lotusy :)
Jednak łatwiej poznać zasady piłki nożnej, siatkówki itp niż zasady zabawy jaką jest F1.
A to wymyśliłeś :) spróbuj wytłumaczyć mojej Kobiecie skomplikowaną naturę spalonego w kopanej, albo spalonego na niebieskiej w hokeju. Powodzenia :)
Boryszuk
23-05-2013, 19:04
mnie nie porywają F1. Nie zastanawiam się nad fizyką jazdy, mocą silników, technologią. Patrze, oglądam, i oprócz startu i końcówki, to niewiele jest ekscytujących momentów. Wiem że osoba przeciwko piłce nożnej, może napisać to samo: nie licząc GOLA, w meczu nic więcej ciekawego się nie dzieje. OK. Jednak pozwólcie innym mieć inne zdanie.
***
To po jaki czort wtranżalasz się do wątku o wyścigu F1 i krytykujesz?
(podpowiem - nie oczekuję od Ciebie odpowiedzi tylko refleksji).
sokolnik
23-05-2013, 19:09
A to wymyśliłeś :) spróbuj wytłumaczyć mojej Kobiecie skomplikowaną naturę spalonego w kopanej, albo spalonego na niebieskiej w hokeju. Powodzenia :)
widocznie źle tłumaczysz. Moja kobieta rozumie bez problemu te zasady. Oczywiście nie chce obrażać Twojej kobiety :)
To po jaki czort wtranżalasz się do wątku o wyścigu F1 i krytykujesz?
(podpowiem - nie oczekuję od Ciebie odpowiedzi tylko refleksji).
boo nazwano mnie laikiem wiec napisałem to i owo. a To wszystko zaczęło się od tego że zapytałem czy nie można zrobić jednego wątku F1 sezon 2013. Oczywiście szanowni sympatycy jedynej super dyscypliny sportowej, za to że się odezwałem siedli na mnie co robią dalej. Krytyki o F1 nie przyjmują - bufony.
Boryszuk
23-05-2013, 19:17
Widzisz, każdy z tych wątków dotyczy innego wyścigu a nie F1 jakotakiej. Dlatego za każdym razem zakładany jest nowy WYRAŹNIE ZATYTUOWANY wątek. Nikt nie każe Ci i innym, którzy nie są zainteresowani, zaglądać, czytać a tym bardziej komentować.
Jeśli zaczniemy sobie zakładać wątki od każdej imprezy sportowej
Gdyby była taka potrzeba to już byłyby takie wątki zakładane. Co ciekawsze imprezy są omawiane.
sokolnik
23-05-2013, 19:24
No tu akurat kolega sokolnik ma rację... Jeśli zaczniemy sobie zakładać wątki od każdej imprezy sportowej to będzie wielkie zamieszanie... Bo może w ten weekend będę musiał założyć wątek to każdego meczu T-ME a później jeszcze do każdego meczu z koszykówki i siatkówki...
Chyba nie tędy droga? Nie powinny być żadne dyscypliny faworyzowane bo forum jest dla wszystkich chyba. A może się mylę? ;)
tego nie przeskoczysz. F1 to dobro nadrzędne. Zasady forum? co to jest?
czas chyba zacząć zakładać wątki typu
T-Mobile Ekstraklasa - Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 26 maja, 17:00
T-Mobile Ekstraklasa Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 25 maja, 15:45
T-Mobile Ekstraklasa Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów 25 maja, 13:30
T-Mobile Ekstraklasa Piast Gliwice - Korona Kielce 23 maja, 20:45
T-Mobile Ekstraklasa Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 26 maja, 14:30
T-Mobile Ekstraklasa Widzew Łódź - Legia Warszawa 24 maja, 20:45
Wisła Kraków - Ruch Chorzów 24 maja, 18:00
Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 27 maja, 18:30
bo przecież tu nie chodzi o T-Mobile Ekstraklasa tylko o:
Widzisz, każdy z tych wątków dotyczy innego wyścigu a nie F1 jakotakiej. Dlatego za każdym razem zakładany jest nowy WYRAŹNIE ZATYTUOWANY wątek. Nikt nie każe Ci i innym, którzy nie są zainteresowani, zaglądać, czytać a tym bardziej komentować.
Ja nie widziałem żadnego odgórnego zakazu zakładania tematu o poszczególnych meczach. Tak samo jest z F1, skoro ktoś ma ochotę, czas i chęć na złożenie wszystkiego do kupy z treningów, kwalifikacji i samego wyścigu to ja jestem na tak. Co prawda ja się tutaj nie udzielam, ale czytam ten wątek i oczywiście oglądam sam wyścig a jak mam czas to kwalifikacje.
sokolnik jak chcesz to nawet mozesz sobie zalozyc watek o wyscigach slimakow, jak bedziesz mial odbiorcow to nikt nie bedzie marudzil, ale po kij tu smiecic teraz i plakac? Byly/sa watki o siatkowce, o Justynie Kowalczyk, itp.
http://jalopnik.com/sebastian-vettels-monaco-helmet-reveals-a-naked-pinup-509559725
adolfik9501
24-05-2013, 23:29
Oj-joj-joj ale się porobiło. Będzie buba ;)
Wracając do meritum, jako że w sobotę i niedzielę będę dopiero wieczorem, mógłby ktoś w ramach "samopomocy chłopskiej" wkleić wyniki T3, kwalifikacji oraz wyścigu, chyba że poczekacie na mnie ;)
Rajd Wisły czas zacząć! Hmm, a może tak o nim wątek :mrgreen:
EDZIA: @shaolin - fajne malowanie.
Nie chce mi sie robic obrazkow wiec powiem tylko tyle... Rosberg na pole position, potem Hamilton, a za nim Vettel. Reszta jutro ;)
irek6311
25-05-2013, 17:56
sokolnik daj na luz i nie śmieć /
tyle tematów o Fotografii masz gdzie możesz zabłysnąć /
F1 na Forum od dawna śledzę i zagorzałym Fanem jestem F1 .
adolfik9501
25-05-2013, 19:30
Ha! Wróciłem ;)
Wyniki trzeciego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/92371266200205842948-1.png
źródło (http://iv.pl/)
Wyniki kwalifikacji:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/42188861621154617031-1.png
źródło (http://iv.pl/)
Vettel za wysoko. Raikkonen i Alonso za nisko. Cóż, tak wyszło ;)
Szkoda, że Mercedes ma takie słabe tempo wyścigowe.
irek6311
25-05-2013, 19:53
Merc ma dobre tempo wyścigowe ale mocno zjada opony i to ich bolączka .
Ja mam tylko nadzieje na jakis SC albo 3, a jak nie to chociaz niech deszcz troche pokropi (mimo ze nie zapowiadaja), bo jak to w Monako cholera nudno bedzie.
Celeborn
26-05-2013, 10:27
Giermaziak na pudle! 2 miejsce w porsche supercup. A tu macie wyścig GP2 z monako z niezłą sieczką na początku.
sg08MHOWf0w
To sobie obejrzalem... jestem jeszcze w pracy i nie zanosi sie, ze skoncze przed 22 :cry:
Merc ma dobre tempo wyścigowe ale mocno zjada opony i to ich bolączka .
Przez co właśnie mają słabe tempo wyścigowe ;)
Zaczęło się. Iceman może nie mieć tutaj dużej przewagi.
Dobra, wrocilem do chaty, zolci puszczaja skrot godzinny wiec dam se rade...
baba na pudle - cuda panie - cuda
sionski maslaku, po co mi spoilerujesz? :twisted:
EDIT: Ladne wypadki dzisiaj... ;)
Nie moge juz edytowac wiec... Golab tez dal rade, fajne slo-mo wyszlo ;)
adolfik9501
27-05-2013, 20:41
Właśnie skończyłem oglądać ;)
Wyniki:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/69611563977273322815-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Wyścig taki sobie. Realizator do zadu. Rosberg cały weekend szybki. Vettel zaś jakoś oszczędnie w wyścigu. Perez agresywnie, tak jak Sutil, z tym że jak trafił na większego kozaka od siebie to już tak fajnie nie było. Paniczna próba zjazdu do boku pokazuje zaś, że ma nierówno pod sufitem. Co on myślał, że nagle wszyscy za nim zniknęli? Jakby Button był z 1-2 metry z tyłu to by został staranowany.
Co do Merca, jakby zareagowali na pierwszą żółtą flagę jednym samochodem (jak wszyscy), a później zrobili pitstop drugim (gdzie zrobili tak dwoma) to by mieli dublet, a tak tylko 1 i 4 miejsce. Zaryzykowali i udało się w połowie.
W IndyCar kilka lat temu wygrała babeczka. Teraz przyszła kolej na F1, z tym że Danica nie wygląda jak Gremlin ;) Swoją drogą ciekawi mnie jakby wyglądał wyścig IndyCar na tym, bardzo przeze mnie lubianym torze.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.