Zobacz pełną wersję : Epson P50 vs L800 vs ?
Witam,
noszę się z zamiarem kupna drukarki. Wiekszosc wydruków A4, reszta 13x18, 15×21. 90% kolor.
Max. budżet 1500 Pln.
Co będzie dawało wydruki lepszej jakości: P50, czy L800, a moze coś innego?
Uprzejmie proszę o pomoc, bo w drukowaniu nie mam żadnego doświadczenia.
W.
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
Art Erie
20-05-2013, 12:26
Miałem P50 - bardzo dobra drukarka na fotki do domowego albumu. L800 to prawdopodobnie ta sama konstrukcja z fabrycznym CISS i tanimi oryginalnymi tuszami. Na forum masz kilka wątków dotyczących P50 i L800, wystarczyło poczytać.
Na dzień dzisiejszy L800 będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na CISS i tanie inki, P50 chyba już nie jest produkowana.
Kupując tego typu drukarkę decydujesz się na 100% wydruków w kolorze, B&W nie będzie akceptowalne ze względu na zafarby.
Dziękuję za odpowiedź. Do listy dolaczam jeszcze 1500W. Czy tutaj b&w będzie lepsze? Zakładam, że kolor na zblizonym poziomie.
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
Witam,
noszę się z zamiarem kupna drukarki. Wiekszosc wydruków A4, reszta 13x18, 15×21. 90% kolor.
Max. budżet 1500 Pln.
Co będzie dawało wydruki lepszej jakości: P50, czy L800, a moze coś innego?
Uprzejmie proszę o pomoc, bo w drukowaniu nie mam żadnego doświadczenia.
W.
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
za 1500zl bedziesz mial bardzo bardzo duzo odbitek z labu na bardzo dobrym papierze. odchodzi koszt drukarki, tuszy, uzeranie sie z zasychajaca glowica i szeregiem przypadlosci...
95% drukarek konczy swoj zywot wraz z fabrycznymi tuszami.
Art Erie
20-05-2013, 13:06
Epson 1500W moim zdaniem nie zaoferuje Ci w porównaniu z L800 nic prócz większego formatu wydruku. Wprawdzie nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ( szukaj na forum wypowiedzi kol. Czornyj i Tom01), ale niedawno zmianiałem drukarkę i trochę się oczytałem; mam też za sobą kilka wydruków i tylko na tej podstawie mogę się wypowiedzieć.
Proszę więc traktować moja wypowiedż jako zdanie amatora w tej dziedzinie.
Jak wcześniej pisałem poprzednio korzystałem z P50 i jest to doskonała drukarka do wydruków kolorowych do rodzinnego albumu, L800 da Ci to samo oferując oryginalne tusze w rozsądnej cenie.
Niedawno kupiłem Epson R2880 (nową z wyprzedaży) za 1500zł. Fabryczny komplet tuszy 8+1 każdy po 11,4 ml wystarczył na około 30 wydruków A3.
Jakość wydruku zarówno w kolorze, jak i B+W poprostu powala ( drukarka w połaczeniu z dobrym skalibrowanym monitorem, wydruki ogladane w świetle referencyjnym ), niestety koszt wymiany inków też zwala z nóg ( komplet około 450zł).
Zdecydowałem się na zakup CISS (150zł) i zamienniki Lyson PhotoChrom Pro (90zł x 8 x 125ml) do tego konieczne ukręcenie profilu (najlepiej w dwu iteracjach - jakieś 200zł).
Starannie oprofilowana 2880 na zamiennikach Lyson PhotoChrom Pro wypluwa obrazki, których ja nie potrafię odróżnić od tych drukowanych na oryginalnych tuszach ( nie robiłem porównania wydruku tego samego pliku, piszę o subiektywnym odczuciu na podstawie drukowania różnych zdjęć na tuszach oryginalnych i zamienniku).
Drukarki P50, L800 i 1500W pracują na 6 tuszach barwnikowych; R2880 używa tuszy pigmentowych z dodatkowym tuszem jasno szary i ciemno szarym, co umożliwia uzyskanie pięknych wydruków B&W. Oryginalne tusze do R2880 zawierają wymienny tusz czarny matowy do wydruków B&W na papierach matowych, po zamontowaniu CISS nie ma mozliwości używania tego tuszu ( jedynie czerń fotograficzna ).
Koszt 1ml oryginalnego tuszu, to prawie 5zł; Lyson daje nam 1ml za 1,4zł ale trzeba dużo drukować.
niestety koszt wymiany inków też zwala z nóg ( komplet około 450zł).
Starannie oprofilowana 2880 na zamiennikach Lyson PhotoChrom Pro wypluwa obrazki, których ja nie potrafię odróżnić od tych drukowanych na oryginalnych tuszach
Koszt 1ml oryginalnego tuszu, to prawie 5zł; Lyson daje nam 1ml za 1,4zł ale trzeba dużo drukować.
1. 450 zl za komplet? ;) no to zobacz jaki jest koszt napelnienia 7900 ;)
2. tusz to nei tylko kolory ale w duzej mierze to z czego sie sklada i jaki ma to wplyw na podzespoly drukarki...
3. ten koszt nie bez powodu jest tak niski... pewnie, ze czesc kosztu to ladny znaczek na pudelku ale reszta... jest rosol z prawidziwej kury i jest zupka jum jum... smakuja podobnie a jednak... ;)
Art Erie
20-05-2013, 13:39
7900 ma zdaje się nieco większe kardridże niż 11,4 ml i pewnie niższy koszt tuszu w przeliczeniu na 1ml.
Oczywiście masz prawo do własnego zdania i opini w każdym temacie, więc i w tym. W moim poście zaznaczyłem, że jest to moja, amatorska i bardzo subiektywna opinia.
Mam nadzieję, że każdy potrafi odczytać te informacje prawidłowo, podałem garść faktów i moja opinię na ten temat. Mam nadzieję, że będą one pomocne w dokonaniu wyboru, nikogo nie namawiam ani do zakupu 2880, ani do drukowania na zamiennikach. Przecież można drukować na jakimś ploterze Canona, albo w marketowym labie, co kto woli.
nie nie, to nie byl zarzut. raczej taka luzna polemika skad moga sie brac roznice wcenie... peace!
Kurczę, to jaką najtańszą drukarkę reprodukującą również dobrze b&w polecacie?
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Miałem ostatnio możliwość pracy na L800. Jakość wydruku nawet na ustawieniach standardowych (bez profilu) jest rewelacyjna. Ponadto zasilanie CIS z oryginalnymi tuszami rozwiązuje wiele problemów. Pomimo wykonania sporej ilości wydruków (małych, dużych + nadruk na płytach CD) stwierdziłem minimalne zużycie atramentu. Można drukować i drukować.... Porównałem jakość wydruku z dobrego labu w którym drukuje (zdjęcia po korekcji) - nie zauważyłem różnicy, a może niektóre lepsze w odbiorze. Papier jaki stosowałem to ActiweJet Photo Glossy, oraz kilka innych rodzai, które znalazły się pod ręką. Wydruk w kolorze na 6+. Co do wydruków czarno białych - tego wiele nie próbowałem. Przy odpowiednich ustawieniach jest OK. Są na ten temat różne opinie. Tani zestaw tuszy 70 ml - cena butelki 40-50 zł. Wydruk pocztówki to cena 45-50 groszy. więc porównywalna z najtańszym labem, a czas, jakość wydruków i przyjemność - nieocenione. Jesli kupować to nawet dołożyć parę złotych a kupić nówkę z gwarancją. Miałem Epsona R285 - na oryginalnych tuszach - jakość ok, lecz cena wydruku może człowieka zruinować. Zamienniki - są ciągle z nimi problemy j- nie polecam. więc dobrą ofertą na dzień dzisiejszy jest L800
Dzięki Wist, Twoja opinia przechyla szalę na rzecz L800.
Cały czas mecze kwestie drukarki, bo nie potrafię w żadnym labie w Tychach uzyskać zadowalajacych odbitki. Może problem jest po mojej stronie, ale raczej mało prawdopodobne.
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Może problem jest po mojej stronie,
jesli na labie nie jestes w stanie otrzymac dobrego zdjecia, to tak... problem jest po Twojej stronie.
Jackylhyde
25-05-2013, 00:12
ale może szybciej dojdzie jaki to problem. Takie szukanie przez LAB przypomina korespondencyjną grę w szachy.
Zazwyczaj brakuje ostrosci na zdjęciach. Początkowo myślałem, że jest to spowodowane zbyt duża rozdzielczoscia pliku i automatycznych zmniejszeniem rozmiaru przez lab. Udało mi się jednak zdobyć informacje nt. natywnej rozdzielczości labu (jeden 254, a pozostałe 300 dpi) i przygotowałem odpowiednio pliki i niestety ostrość tez się potraciła. Może za słabo wyostrzam? Znacie może jakiś wyczerpujących tutorial na ten temat? Z góry dziękuje.
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Art Erie
25-05-2013, 00:27
Zazwyczaj brakuje ostrosci na zdjęciach. Początkowo myślałem, że jest to spowodowane zbyt duża rozdzielczoscia pliku i automatycznych zmniejszeniem rozmiaru przez lab. Udało mi się jednak zdobyć informacje nt. natywnej rozdzielczości labu (jeden 254, a pozostałe 300 dpi) i przygotowałem odpowiednio pliki i niestety ostrość tez się potraciła. Może za słabo wyostrzam? Znacie może jakiś wyczerpujących tutorial na ten temat? Z góry dziękuje.
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Puść mi PW, wymienimy się @ i druknę Ci jakiś przykładowy plik bez żadnego gmerania; zobaczymy co wyjdzie.
digger-gp
25-05-2013, 00:28
Również dość uporczywie męczyłem temat zakupu drukarki i ewentualnych zamienników tuszy. U mnie skończyło się na R3000 i tuszach InkRepublic IRK4nano z USA. Drukowanie pigmentową R3000 jest znacznie bardziej bezproblemowe niż drukarkami barwnikowymi.
Ale jeżeli barwnikowa to poszedłbym w A3+ epsonkę 1500W i tusze InkThrift InkjetMall'u z USA.......!
Oni wkrótce mają wprowadzić nowszą wersję ich tuszu barwnikowego o nazwie InkThrift CL - kompatybilną z drukarkami Epson Claria. Kompatybilność w tym wypadku będzie oznaczała brak konieczności profilowania oraz jak obiecują porównywalną z tuszami Claria odporność na blaknięcie.
Na polu walki pojawiła się jeszcze pigmentowa R2880. Jeśli sie na nią zdecyduje, to chciałbym dokupić do niej CISS i alternatywne tusze. Jaki CISS i jakie tusze polecacie?
Sent from my iPad using Tapatalk HD
digger-gp
27-05-2013, 01:49
Jaki CISS i jakie tusze polecacie?
Sześć kliknięć myszą.. policzyłem..
"mirfak" jeśli mogę doradzić to gdy nie masz dostępu do urządzenia kolorymetrycznego do ustawienia parametrów koloru monitor - drukarka, a chcesz eksperymentować z tuszami zamiennikami, to daj sobie z tym spokój. Napracujesz się a efekty będą mierne. Format A3 kusi, lecz ile odbitek będziesz w tym formacie wykonywał? Poza tym samodzielna instalacja zasobników CIS - daje różne efekty. Musisz mieć trochę doświadczenia w mechanice precyzyjnej. Papier A3 - mało popularny i stosunkowo drogi. Tusz zamiennik butelka 100 ml ok. 20-25 zł, oryginał epsona 70 ml 40-50 zł. Papier A4 stosunkowo tani. Próbowałem eksperymentować z R285 na zamiennikach - szkoda czasu. Przy obecnej ofercie Epson L800 jako drukarka do zdjęć z fabrycznym CIS-em jest to chyba najlepsza w/g mnie oferta. Lecz wybór należy do Ciebie.
Wist,
doszedłem do podobnych wniosków i zamówiłem L800. Do drukarki dołączony został papier Tetenal archival matte. Niestety, nie udało mi się znaleźć ICC dla tego papieru. Może ktoś z Was stworzył taki profil?
Sent from my iPad using Tapatalk HD
"mirfak" papier załączony w zestawie - firmowy - to papier stosunkowo cienki i jest tam kilka kartek papieru. Nie znam dołączanego "Tetenal archival matte". Ja z marszu zastosowałem posiadany ActiweJet Photo Glossy o gramaturze 230 g/m2 oraz inny nieznanej firmy też Photo Glossy 220 g/m2. Wydruki przy sterownikach oraz ICC jakie zostały zainstalowane przy instalacji drukarki dla papierów Epsona. Przy lekkiej korekcie zdjęcia - wyniki rewelacyjne.
Sądzę iż będziesz z tej drukarki bardzo zadowolony.
Pozdrawiam Wist
Kolega dał mi kilkanaście sztuk EMTEC Glossy-Brillant Pro 240 gr, ale też nie znalazłem ICC. Zresztą uczeni w piśmie na różnych forach nie zostawiają na nim suchej nitki...ale darowanemu ;-)
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Przepraszam za pozornie głupie pytanie. Posiadam papier matowy i nie jestem do końca pewien, która strona jest do zadruku - ta ustawiona do góry w paczce? Jest nieznacznie gładsza.
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Wist,
doszedłem do podobnych wniosków i zamówiłem L800. D
Odświeżę trochę ten wątek. Jak oceniasz pracę z tą drukarkę? Minęło już trochę czasu.
Remorant
18-02-2014, 17:51
Jeśli chodzi o L800 to mogę sie troche wypowiedzieć, gdyż eksploatuje ja dość mocno przez ostatnie pół roku. Mam mini punkt foto i między innymi drukuje ludziom zdjęcia. Po zużyciu około 3 kompletów tuszy, moge stwierdzić że drukarka bardzo dobrze się sprawuje. Czasem trzeba przeczyścić głowicę ale to normalne i zazwyczaj wystarcza opcja w programie. Poza tym, jakość oraz powtarzalność wydruków stoi na wysokim poziomie. Jedynie na czarno-białych fotografiach można zauważyć delikatne dominanty ale jak to wielu klientów powiedziało ,,im to nie przeszkadza albo tego nie widzą". Drukarka podczas ciągłego drukowania wielu fotografii (ponad 100) może w pewnym momencie spowolnić co jest związane z jakimś rodzajem zabezpieczeń. Nie wiem dokladnie dlaczego tak się dzieje ale mały odpoczynek i ponowne uruchomienie pomaga. Wydruki na płytach też są niczego sobie, polecam płytki z błyszczącą powłoką zamiast matowej :)
Podsumowując za tę cenę przy tych możliwościach brałbym w ciemno i jeśli ta sztuka odmówi mi posłuszeństwa na pewno kupie kolejną :)
Dzięki za opinię. Jak drukarka zarabia na siebie, to faktycznie nie ma się nad czy zastanawiać.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.