PDA

Zobacz pełną wersję : Mały też może - dla właścicieli kompaktów



Strony : [1] 2

ropusz
05-05-2013, 09:42
Zakładam ten wątek, żeby pokazać, że kompaktem też można zrobić ładne zdjęcia. Zachęcam do wklejania swoich.

Olympus XZ-1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/6524/p5034020.jpg)

pastwisko
05-05-2013, 14:24
ależ proszę, GRD IV:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8671967687_ef68082201_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8385/8671967687_ef68082201_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8671967821_f73bb3831c_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8118/8671967821_f73bb3831c_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8673546242_49c57cb6bf_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8534/8673546242_49c57cb6bf_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8683529237_731ec04d4f_o-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8545/8683529237_731ec04d4f_o.jpg)

wpkx
05-05-2013, 15:22
Kuba, gwoli uczciwości należałoby dodać, że takie zdjęcia kompaktem popełnić można jedynie mając doświadczenia z czymś w rodzaju Wisty i pudła po odkurzaczu. ;)

pastwisko
05-05-2013, 15:30
ja nie chciałem..


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8678711620_d323e4f8f4_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8387/8678711620_d323e4f8f4_o.jpg)

wpkx
05-05-2013, 15:33
"Nie chciałam" być powinno...
Pozdrowienia dla Nory.

bogdi64
05-05-2013, 16:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/209/img0313resizer2000q80f0.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ixus 105

Antonioo
05-05-2013, 20:04
1)
Nikon P7000


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/5207350167_93b919ccfc_b-2.jpg
źródło (http://farm5.staticflickr.com/4149/5207350167_93b919ccfc_b.jpg)

Gundrum
05-05-2013, 20:11
XPro1


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/dsf3318-2.jpg
źródło (http://glassandmetal.files.wordpress.com/2013/04/dsf3318.jpg)

wpkx
05-05-2013, 20:18
Tomku, fajne...

bartek73
05-05-2013, 20:22
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8030061-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-j7KteknwlBQ/UTpz_hKOibI/AAAAAAAABvI/r0guKLb0070/s1600/803+006-1.jpg)

Gundrum
05-05-2013, 20:23
Dzięki :) Będzie więcej jak tylko zrobisz mi kompa, bo na laptoku nie widzę co robię.
Dalej Fuji

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/dsf3287-2.jpg
źródło (http://glassandmetal.files.wordpress.com/2013/04/dsf3287.jpg)

MariuszJ
05-05-2013, 20:43
iphone 3gs + king camera


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/2325/img0220ug.jpg)

pastwisko
05-05-2013, 20:58
nie moj wątek, ale dwa pytania czy X-Pro jest mały oraz czy iPhone to kompakt? :)

wpkx
05-05-2013, 21:04
Kuba, uwaga słuszna i sam miałem na to zwrócić uwagę. Jednak który wątek - oprócz AO oczywiście - jest "Twój"? ;)

doktor
05-05-2013, 21:09
Ajfon to mniej niż kompakt. Zawodnik ma prawo startować w wyższej kategorii wagowej niż ta, do której przynależy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/img_0298s-2.jpg
źródło (http://zciemniacz.files.wordpress.com/2013/05/img_0298s.jpg)

Iphone 4

wpkx
05-05-2013, 21:13
To ja autoportret dam - Leica D-Lux 4 (mam nadzieję, że z końca Polski tego nie dojrzą):


http://wpk.eltrakon.pl/L1000073%20wpk%2012.07.2009.jpg
źródło (http://wpk.eltrakon.pl/L1000073%20wpk%2012.07.2009.jpg)

Gundrum
05-05-2013, 21:18
czy X-Pro jest mały

A nie jest? W sklepie prosiłem o mały, chyba muszę oddać :)

gibber
05-05-2013, 21:23
Mały jest (http://camerasize.com/compare/#243,258)

Antonioo
05-05-2013, 22:06
A nie jest? W sklepie prosiłem o mały, chyba muszę oddać :)



Zależy jakie kryterium się przyjmuje. . . gabaryty fizyczne aparatu , czy fiz. matrycy. . .
Bo takie xpro ws d4 to rzeczywiście kompakt. . . ale xpro ws takie p300,czy s100 to kolos.

Jaz bym przyjął kryterium - matryca nie większa niż 1 cal. . . czyli RX100 max. No i niestety ale x100/100x, sigmy dp, rx1,g1x, itp to nie ta liga. . .odpada.

Nikon 1 też odpada. Wiadomo, kompakt - - więc o wymiennej optyce mowy nie ma. To takie moje przemyślenia.


a do wątku wrzucam to.
x10

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/8428355026_f927d4973d_c-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8084/8428355026_f927d4973d_c.jpg)

tomdoe
06-05-2013, 04:54
Nikon P7700


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/405/dscn0109a.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/824/dscn0055a.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/607/dscn0048at.jpg/)

zdyboo
06-05-2013, 08:36
Samsung EX2F + Fotor


http://lh4.googleusercontent.com/-06OnZ2PEvGg/UYaRLuz-WXI/AAAAAAAABuU/K_dMixYRKDw/s825/SAM_1207.jpg
źródło (http://lh4.googleusercontent.com/-06OnZ2PEvGg/UYaRLuz-WXI/AAAAAAAABuU/K_dMixYRKDw/s825/SAM_1207.jpg)


http://lh6.googleusercontent.com/-YVjxkoiaQC0/UYaRM5VOYKI/AAAAAAAABuo/KRJ9thXnizg/w619-h825/SAM_1211.jpg
źródło (http://lh6.googleusercontent.com/-YVjxkoiaQC0/UYaRM5VOYKI/AAAAAAAABuo/KRJ9thXnizg/w619-h825/SAM_1211.jpg)


http://lh3.googleusercontent.com/-5jd8udLBv5k/UYaRPVdpXnI/AAAAAAAABvQ/Yjnb_m3jqzY/w1000-h400/SAM_1232.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-5jd8udLBv5k/UYaRPVdpXnI/AAAAAAAABvQ/Yjnb_m3jqzY/w1000-h400/SAM_1232.jpg)


http://lh6.googleusercontent.com/-TkPIvjE3nmY/UYaRTRC9eTI/AAAAAAAABwU/vD4Od9b2lPU/s825/SAM_1267.jpg
źródło (http://lh6.googleusercontent.com/-TkPIvjE3nmY/UYaRTRC9eTI/AAAAAAAABwU/vD4Od9b2lPU/s825/SAM_1267.jpg)

pastwisko
06-05-2013, 10:40
O X-Pro pytałem z przymrużeniem oka. Natomiast co do iPhona, to jakiej bym gimnastyki umysłowej nie wykonał, nie jestem w stanie wrzucić telefonu do worka z napisem kompakty. iPhone to telefon, a kompakt to kompakt i tyle - jaki ma sens wrzucanie tu zdjec z telefonu? Wątek jest o kompaktach no kaman.. Załóżcie wątek o iPhonie, bo ten straci tylko sens - chcąc kogoś tu odesłać zeby zobaczył zdjecia z kompaktów, bedzie trzeba tłumaczyć - tylko czytaj podpisy przy fotach bo nie wszystkie są z kompaktów..

GRD IV + GW2 (konwerter 21mm)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8628380197_db4b0b7832_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8246/8628380197_db4b0b7832_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8524740272_0c0e5aa314_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8510/8524740272_0c0e5aa314_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8528246763_3b4e092e5d_o-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8111/8528246763_3b4e092e5d_o.jpg)

MariuszJ
06-05-2013, 12:53
Wątek jest o kompaktach no kaman.. Załóżcie wątek o iPhonie, bo ten straci tylko sens - chcąc kogoś tu odesłać zeby zobaczył zdjecia z kompaktów, bedzie trzeba tłumaczyć - tylko czytaj podpisy przy fotach bo nie wszystkie są z kompaktów..

To ja już nie wiem co mam tu wrzucać. Z sonego RX1 czy fuja X100 mogą być zdjęcia, a z ajfona nie mogą? Myślę, że to co napisał Antonio ma sens - czyli wątek "Małomatrycowy też może".

Poza tematem: Drogi Pastwisko oraz Drogi Zdyboo wklejają tu świetne foty.

zdyboo
06-05-2013, 13:52
Poza tematem: Drogi Pastwisko oraz Drogi Zdyboo wklejają tu świetne foty.

Drogi jest tylko pastwisko, ja jestem tani. ;)
Nie mnie jednak dziękuję.

Dla mnie maluch mieszczący się w kieszeni jest idealnym uzupełnieniem analoga. Oferuje wystarczającą jakość, a przy tym mogę pstrykać głupoty, na które najzwyczajniej szkoda mi czasu w przypadku analoga. Minusem jest to, że czasem nic nie widać na ekranie i kadruję na czuja. No i panoramy klejone w aparacie. To funkcja, która mi się najbardziej podoba.


http://lh5.googleusercontent.com/-c6IsX1ZNQ5I/UYaRNHLps_I/AAAAAAAABus/KYBzF1sQkWM/s825/SAM_1214.jpg
źródło (http://lh5.googleusercontent.com/-c6IsX1ZNQ5I/UYaRNHLps_I/AAAAAAAABus/KYBzF1sQkWM/s825/SAM_1214.jpg)


http://lh3.googleusercontent.com/-FkirqdkJzqU/UYaRO8AsfNI/AAAAAAAABvI/fULkCjZ2u84/s825/SAM_1225.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-FkirqdkJzqU/UYaRO8AsfNI/AAAAAAAABvI/fULkCjZ2u84/s825/SAM_1225.jpg)


http://lh5.googleusercontent.com/-CkEOBhKFn4Y/UYaRS1gXQyI/AAAAAAAABwI/wEQknn67Q-A/w1000-h750/SAM_1263.jpg
źródło (http://lh5.googleusercontent.com/-CkEOBhKFn4Y/UYaRS1gXQyI/AAAAAAAABwI/wEQknn67Q-A/w1000-h750/SAM_1263.jpg)

pastwisko
06-05-2013, 13:55
To ja już nie wiem co mam tu wrzucać. Z sonego RX1 czy fuja X100 mogą być zdjęcia, a z ajfona nie mogą?

Ja za to już nie wiem czy się nabijasz czy piszesz serio twierdząc, że nie widzisz róznicy systemowej miedzy aparatem kompaktowym, a smartfonem.

pyetya
06-05-2013, 14:30
Wszystkie aparaty z matrycą FF, APSC i 4/3 powinny być wyłączone. Ajfon jest dla mnie ok - tu chodzi o to, żeby pokazać że z małą matrycą też można wyprodukować fajny obrazek.

MariuszJ
06-05-2013, 14:45
Ja za to już nie wiem czy się nabijasz czy piszesz serio twierdząc, że nie widzisz róznicy systemowej miedzy aparatem kompaktowym, a smartfonem.

Oj, nie widzę - czy raczej nie rozumiem pojęcia "różnica systemowa" :)


Wszystkie aparaty z matrycą FF, APSC i 4/3 powinny być wyłączone. Ajfon jest dla mnie ok - tu chodzi o to, żeby pokazać że z małą matrycą też można wyprodukować fajny obrazek.

Sumując oba postulaty (nie dla smartfonów, nie dla więksiejszych matryc) załatwiliście mnie na cacy...

pastwisko
06-05-2013, 15:00
Dobra ja się poddaję, szkoda czasu na jałowe dyskusje - poza tym to nie mój wątek, nie bedę się szarogęsił - niech ew. autor ustali jasne zasady. Dla mnie tytuł wątku i pierwsze zdanie jest oczywiste.

wpkx
06-05-2013, 15:02
A może zacznę obrazki z M9 wrzucać? ;)

zako
06-05-2013, 15:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/3043/bzykfiltered.jpg)

Fuji S5600+DCR-250

zako
06-05-2013, 15:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/4033/57591395.jpg)

Fuji S5600

bartek73
06-05-2013, 15:38
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/0171-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-kaxMLp9B_D0/URfOGsHOmJI/AAAAAAAABmA/-mHGgLAb_GI/s1600/017-1.jpg)

matys
06-05-2013, 16:06
Na razie nie wklejam, bo nie wiem czy SGII tu się nada, skoro ajfon działa jak płachta na byka ;)

Moim zdaniem spokojnie wątek mógłby się nazywać:
Mały też może - dla matryc poniżej 1'

ycp
06-05-2013, 17:06
GRD4


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img716/8206/20130318r0011825.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img600/1040/20130314r0011746.jpg)

ycp
06-05-2013, 17:09
GRD4


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img818/760/20130318r0011811.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img21/9392/20130318r00118232.jpg)

Gundrum
06-05-2013, 18:06
Tomek i Kuba, bardzo fajne zdjęcia.

roofman
06-05-2013, 18:23
U mnie w torbie też taki jeden ma swoje... ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/3118/p1000218s.jpg)
Panasonic TZ25

wpkx
06-05-2013, 19:54
Leica D-Lux 4:


http://wpk.eltrakon.pl/L1000434%20M-Biedronka%20v.2.jpg
źródło (http://wpk.eltrakon.pl/L1000434%20M-Biedronka%20v.2.jpg)

ropusz
06-05-2013, 20:24
Chodziło mi o pokazanie czytelnikom forum, że wcale nie trzeba mieć lustrzanki czy innego aparatu z matrycą co najmniej APS-C, żeby robić fajne zdjęcia. Liczy się pomysł, kompozycja, a nie szum na wysokim ISO. Zatem wszystko mniejsze od APS-C się nadaje. Nawet iP, jak faktycznie jest co pokazać. Ważne aby przy zdjęciu napisać czym było robione.

zdyboo
06-05-2013, 20:36
Kilka panoram z EX2F, o których wspominałem.


http://lh4.googleusercontent.com/-1hsEkWH89AI/UYaRSV68MkI/AAAAAAAABwE/n0t1iJR-JKU/w261-h709/SAM_1262.jpg
źródło (http://lh4.googleusercontent.com/-1hsEkWH89AI/UYaRSV68MkI/AAAAAAAABwE/n0t1iJR-JKU/w261-h709/SAM_1262.jpg).
http://lh5.googleusercontent.com/-K8eJNYWUWYY/UYaRN7nISvI/AAAAAAAABu0/CHRw61tEVF0/w252-h708/SAM_1219.jpg
źródło (http://lh5.googleusercontent.com/-K8eJNYWUWYY/UYaRN7nISvI/AAAAAAAABu0/CHRw61tEVF0/w252-h708/SAM_1219.jpg).
http://lh3.googleusercontent.com/-O9d1oV0d-Cg/UYaRQGJbZHI/AAAAAAAAByc/aJSap20lfMU/w259-h709/SAM_1235.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-O9d1oV0d-Cg/UYaRQGJbZHI/AAAAAAAAByc/aJSap20lfMU/w259-h709/SAM_1235.jpg)

ropusz
06-05-2013, 20:55
Canon IXUS 110

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img844.imageshack.us/img844/800/img0280ayo.jpg)

Jackylhyde
06-05-2013, 22:43
Chodziło mi o pokazanie czytelnikom forum, że wcale nie trzeba mieć lustrzanki czy innego aparatu z matrycą co najmniej APS-C, żeby robić fajne zdjęcia. Liczy się pomysł, kompozycja, a nie szum na wysokim ISO. Zatem wszystko mniejsze od APS-C się nadaje. Nawet iP, jak faktycznie jest co pokazać. Ważne aby przy zdjęciu napisać czym było robione.

Nie mam zamiaru się szarogęsić w Twoim wątku bo po pierwsze Twój a po drugie całkiem fajny przegląd się robi. Ale ja bym matrycy nie brał jako wyznacznik. Kompakt to...kompakt. Niewielkie wymiary i zwarta obudowa bez wymiany szkła (chyba, że świadomy użytkownik godzi się na jakiegoś nalesnika). Takie cechy to wytyczna dla ludzika który chce "kompakt" kupić. A to jaka matryca, szkło i guzikologia jest w środku to decyzje producenta za które sie płaci. Dodatkowo cena też bywa mylaca bo np. za taką sigmę (wcześniejsze modele) z aps-c zapłaci się grubo poniżej wpasionych kompaktów z górnej półki.
Na koniec argumentów-maleńkie matryce są też w "superzoomach" a te są niewiele mniejsze od amatorskich lustrzanek i równie nieforemne w swej cegłowatości.
Tak więc uwzględniając takie założenia w wątku lądować by mogły zdjecia wszystkiego co kompakt w wyglądzie przypomina i pozwoli zainspirować kogoś kto chce coś kupić i wrzucić do torby na wyjazd.

Sigma DP2x (świeżutkie z majówki norweskiej)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img838/3558/68930148.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img713/4998/36743129.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img801/6026/89834770.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img703/6956/45868093.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img694/9581/71529466.jpg)

montini
06-05-2013, 23:11
Jak mały może to i ja może mogę:

Canon A40 (2003r. pożyczak) :

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8714606513_0832f49654_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7288/8714606513_0832f49654_b.jpg)

Canon G5 (2800,- :shock: )

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8715727036_baca4b400f_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7288/8715727036_baca4b400f_b.jpg)

Canon A470:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8714606511_9c8c7735c1_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7283/8714606511_9c8c7735c1_b.jpg)

Nikon S6200:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8715726270_111daf8ef6_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7287/8715726270_111daf8ef6_b.jpg)

Olympus Mju miniS:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8715726816_cacd5a9f1a_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7283/8715726816_cacd5a9f1a_b.jpg)

Pentax E90:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8714605217_9de187a1c5_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7286/8714605217_9de187a1c5_b.jpg)

Fajny wątek, taki bez napinania;)

pastwisko
06-05-2013, 23:32
Miałem coś znowu napisać o tych telefonach, ale sobie daruję :p

Ricoh GRD IV


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8358754602_b7fb1f81e6_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8372/8358754602_b7fb1f81e6_o.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/7633052444_279e4d1b82_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7277/7633052444_279e4d1b82_o.jpg)

(fot. A: Model: Sara / Submarine | Costume: K. Konieczka | MUA/Hair: K. Russak / Magnus Film)

lenio
07-05-2013, 01:00
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img803.imageshack.us/img803/6018/p1120219e.jpg)

Haydamaky, chyba 2004r.
jakiś stary Lumix

Mcarto
07-05-2013, 02:20
Panasonic LX5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s5.postimg.org/46k9f7p3b/P1000137.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s5.postimg.org/3r8zm735z/P1000182.jpg)
Canon s100

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s5.postimg.org/5o5pqrttz/IMG_0163.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s5.postimg.org/47u78mqx3/IMG_0226_Edit_2.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s5.postimg.org/6qky6fiyv/IMG_0254.jpg)

jarek76
07-05-2013, 09:05
Ja w tamtym roku opstrykałem całą majówkę we Włoszech Samsungiem EX-1 i dał radę :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img849/6884/beznazwypanorama3m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img207/734/beznazwypanorama1m.jpg)

pastwisko
07-05-2013, 12:13
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8516902534_901efd7fa2_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8516/8516902534_901efd7fa2_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8565415254_d0f17e3ca7_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8111/8565415254_d0f17e3ca7_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/7264247942_679b7362f7_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8142/7264247942_679b7362f7_o.jpg)

Ricoh GRD IV (2 pierwsze z konwerterem GW2)

bartek73
07-05-2013, 19:32
Rich B&W. Oczywiście RX100.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/rzym0931-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-hDWLRA9BrGw/UQronQhDs_I/AAAAAAAABhU/LaPExINsoB4/s1600/rzym+093-1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/rzym1161-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-4BteQ8mAYW0/UQrotPsxHoI/AAAAAAAABhc/rPErZlfeht8/s1600/rzym+116-1.jpg)

koniecpolska
07-05-2013, 20:46
Rich B&W. Oczywiście RX100.
No offence, bez obrazy, ale gdybyś nie napisał to naprawdę nie można by było odgadnąć jakim aparatem, czy też iPhone było robione.

qbic
07-05-2013, 20:51
No offence, bez obrazy, ale gdybyś nie napisał to naprawdę nie można by było odgadnąć jakim aparatem, czy też iPhone było robione.

Jakie to ma znaczenie?
Komfort używania iPhone w kontekście zdjęć pozostawia wiele do życzenia....

pastwisko
07-05-2013, 21:14
Ricoh GRD IV


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8654081965_11eaf5719b_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8119/8654081965_11eaf5719b_o.jpg)

ropusz
07-05-2013, 21:22
Zauważyłem kiedyś jak byłem mały, że jak się zbiera na burzę to bloki się stają jaśniejsze, niemalże białe. Zawsze chciałem ten obraz w głowie uwiecznić aparatem ale nigdy go nie miałem przy sobie jak był potrzebny. A tu proszę gotowy obraz :)

wpkx
07-05-2013, 21:24
Nie dajmy się oszukać - to szitka z LF, naświetlana przez czerwony filtr. ;)

pastwisko
07-05-2013, 21:29
Z tym LF toś niedaleko trafił, bo to widok z okna studia wielkoformatowego fotografa :)

To jeszcze na dobranoc takie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8469155160_edb006fb65_b-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8370/8469155160_edb006fb65_b.jpg)

bartek73
07-05-2013, 21:48
No offence, bez obrazy, ale gdybyś nie napisał to naprawdę nie można by było odgadnąć jakim aparatem, czy też iPhone było robione.

Słowo "oczywiście" było użyte ponieważ to mój kolejny post w tym wątku i kolejny z RX100. Rozpoznawanie modelu aparatu po internetowej miniaturce....hm, to już wolę w ślepym teście audio kabelki rozpoznawać:-).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/DSC021941-2.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-Y_K97eHZvMk/UW8OFRKeyGI/AAAAAAAAB3Y/fk1EcvQ5-lU/s1600/DSC02194-1.jpg)

Ligo
08-05-2013, 01:29
Sigma DP2x (świeżutkie z majówki norweskiej)
Muszę powiedzieć, że rzadko zdarza mi się opad szczęki. Przy Twoich zdjęciach był pełny ;-)

Coś z Canona G3:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img163/9310/img2768b.jpg)

Pawel92
08-05-2013, 07:35
GF1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/p6376304844-2.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s4/v11/p637630484-4.jpg)

Pawel92
08-05-2013, 07:41
G11

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/p5920030785-2.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s3/v8/p592003078-5.jpg)

zdyboo
08-05-2013, 08:11
Kilka wieczornych z EX2F, oczywiście z ręki, bo statywu nie chce mi się nosić.


http://lh3.googleusercontent.com/-aEIP32ocjAc/UYaRUCYuIRI/AAAAAAAABwc/7aNvSy6e2cw/w1000-h750-no/SAM_1274.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-aEIP32ocjAc/UYaRUCYuIRI/AAAAAAAABwc/7aNvSy6e2cw/w1000-h750-no/SAM_1274.jpg)


http://lh3.googleusercontent.com/-WGawIRXYrCc/UYaRUw9pLQI/AAAAAAAABwk/Qt33FFWKLv8/w619-h825-no/SAM_1283.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-WGawIRXYrCc/UYaRUw9pLQI/AAAAAAAABwk/Qt33FFWKLv8/w619-h825-no/SAM_1283.jpg)


http://lh4.googleusercontent.com/-HOGmQHN-xJc/UYaRVKviLTI/AAAAAAAABw0/sNjFIkt3XnQ/s825-no/SAM_1302a.jpg
źródło (http://lh4.googleusercontent.com/-HOGmQHN-xJc/UYaRVKviLTI/AAAAAAAABw0/sNjFIkt3XnQ/s825-no/SAM_1302a.jpg)


http://lh3.googleusercontent.com/-kN2U02G78UM/UYaRVnB2z1I/AAAAAAAABw8/NnP23vPr5Sw/w619-h825-no/SAM_1306.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-kN2U02G78UM/UYaRVnB2z1I/AAAAAAAABw8/NnP23vPr5Sw/w619-h825-no/SAM_1306.jpg)

zdyboo
09-05-2013, 09:30
Nadal EX2F


http://lh4.googleusercontent.com/-udbcigKZZlQ/UXrSSw7yFfI/AAAAAAAABnE/0vgPqnR-DFw/w950-h760-no/SAM_0926.jpg
źródło (http://lh4.googleusercontent.com/-udbcigKZZlQ/UXrSSw7yFfI/AAAAAAAABnE/0vgPqnR-DFw/w950-h760-no/SAM_0926.jpg)


http://lh4.googleusercontent.com/-3Rz8dYeewdg/UXrSUTeta5I/AAAAAAAABnU/MuNVPJNVQsc/s825-no/SAM_0939.jpg
źródło (http://lh4.googleusercontent.com/-3Rz8dYeewdg/UXrSUTeta5I/AAAAAAAABnU/MuNVPJNVQsc/s825-no/SAM_0939.jpg)

ShoRtie
09-05-2013, 09:33
Bardzo ładne fotki z EX2 te na poprzedniej stronie to kolory prosto z aparatu czy gradienty w PS ?

zdyboo
09-05-2013, 09:46
Oczywiście, że po obróbce, ale nie w PSie, używam darmowego Fotora, a i to wszystko z JPEGa. RAWy z EX2F ważą po 30 MB, w związku z czym nawet na karcie Extreme zapisują się kilka sekund, poza tym nic nich nie otwiera poza chyba najnowszym LR i oprogramowaniem firmowym, którego szybkość działania jest swego rodzaju patologią.

matys
09-05-2013, 10:41
Sorry za OT, ale podoba mi się ten Fotor, czegoś takiego szukałem na telefon (przy okazji zainstalowałem też na kompie)
Nie odkryłem jeszcze, ale on nie ma możliwości obróbki kilku plików na raz?

zdyboo
09-05-2013, 10:45
Nie odkryłem jeszcze, ale on nie ma możliwości obróbki kilku plików na raz?

Nie ma, jeden fotos na raz.

Żeby tak całkiem OT nie było.

EX2F

http://lh3.googleusercontent.com/-xUonR8dIPEo/UXrSXfacX9I/AAAAAAAABn0/IGy78H7MXDU/w950-h712-no/SAM_0993.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-xUonR8dIPEo/UXrSXfacX9I/AAAAAAAABn0/IGy78H7MXDU/w950-h712-no/SAM_0993.jpg)


http://lh3.googleusercontent.com/-V75OpYgGkyI/UXrSgCvCdAI/AAAAAAAABpY/1cIbYydhUvY/w950-h649-no/SAM_1151.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-V75OpYgGkyI/UXrSgCvCdAI/AAAAAAAABpY/1cIbYydhUvY/w950-h649-no/SAM_1151.jpg)

pastwisko
09-05-2013, 11:35
GRD IV


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8671967823_4bfbcbbddc_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8542/8671967823_4bfbcbbddc_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8721223478_eb6d62d971_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7362/8721223478_eb6d62d971_o.jpg)

ropusz
09-05-2013, 21:02
Olympus XZ-1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/9201/pa201789.jpg)

Tom W
09-05-2013, 23:27
Autoportret w technice HDR wg p7100


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img845.imageshack.us/img845/3831/autoportrethdr736x850os.jpg)

danz1ger
10-05-2013, 22:40
Oczywiście, że po obróbce, ale nie w PSie, używam darmowego Fotora, a i to wszystko z JPEGa. RAWy z EX2F ważą po 30 MB, w związku z czym nawet na karcie Extreme zapisują się kilka sekund, poza tym nic nich nie otwiera poza chyba najnowszym LR i oprogramowaniem firmowym, którego szybkość działania jest swego rodzaju patologią.

Czym kierowałeś się przy wyborze tego aparatu. Pytanie trochę retoryczne bo już zamówiłem. Ale za $299 "you can't go wrong. Or you can?"

Antonioo
10-05-2013, 23:17
x10

1)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/8439586418_ec5333b7f0_c-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8499/8439586418_ec5333b7f0_c.jpg)


2)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/8427264401_cb14b62823_c-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8358/8427264401_cb14b62823_c.jpg)

3)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/8428356050_46fd9f29f8_c-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8053/8428356050_46fd9f29f8_c.jpg)

Michał M
11-05-2013, 14:45
EX1


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img197.imageshack.us/img197/6567/fafrochx.jpg)

zdyboo
11-05-2013, 14:57
Czym kierowałeś się przy wyborze tego aparatu. Pytanie trochę retoryczne bo już zamówiłem. Ale za $299 "you can't go wrong. Or you can?"

W zasadzie impulsem.
Miałem kupić EX1, ale pojechałem do Korei i akurat EX2F był w niższej cenie niż w Polsce.

pastwisko
11-05-2013, 15:39
GRD IV + GW2


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8662022476_5d54b3700b_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8243/8662022476_5d54b3700b_o.jpg)

koniecpolska
11-05-2013, 19:53
Mocno obrabiany maluch.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i0A9vSpjxCtkg.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iVeVIz2KgHA7H.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ioE4rnwPeaWMN.jpg)

Mekano
11-05-2013, 20:21
EX1


Fajne, takie proste.. a jakie ciekawe.. wyszlo dobrze :mrgreen:


Mocno obrabiany maluch.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i0A9vSpjxCtkg.jpg)





a jaki to aparat? Ladna galazka :razz:

koniecpolska
11-05-2013, 20:43
a jaki to aparat? Ladna galazka :razz:No co Ty? Całe forum wie jaki.

PS
Powiem na ucho, że jest napisane w exifie jaki to gagatek.

Mekano
11-05-2013, 20:47
haha.. tak myslalam ze to Lumix.. :razz: ale wybacz, ze chcialam sie upewnic, a w exif niestety nie zajrzalam, moja wina.. ;)

pastwisko
12-05-2013, 12:20
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8714028699_954874e95d_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7412/8714028699_954874e95d_o.jpg)

montini
12-05-2013, 23:09
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8714028699_954874e95d_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7412/8714028699_954874e95d_o.jpg)

ładnie wklejony ten pies;)

Coolpix S6200:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8732202047_dee00d98c0_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7288/8732202047_dee00d98c0_b.jpg)

Ligo
13-05-2013, 03:18
ładnie wklejony ten pies;)

U Ciebie też jakieś kombinacje z lusterkiem? ;-)

R-1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/1757/dsc02914b.jpg)

pastwisko
13-05-2013, 11:13
psa wkleiło słońce :P

GRD4 + GW-2


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8522724028_c189dc1644_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8368/8522724028_c189dc1644_o.jpg)

bartek73
13-05-2013, 23:00
Ładna czarnobiałość, korzystasz z jakiegoś gotowca z aparatu, czy rawy obrabiasz?
pozdrawiam

ps.a w temacie RX100.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/DSC025091-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-HJ9SuUZ1pPE/UYVyaH-pciI/AAAAAAAAB6Q/eZR5RtrosUY/s1600/DSC02509-1.jpg)

pastwisko
14-05-2013, 00:09
Z rawów korzystam bardzo rzadko, ale i tam wsumie nic nie robie - czasem poprawiam WB i ekspozycję, ale tylko tym suwakiem od EV. BW zalezy, czasem prosto z aparatu i tylko lekko poprawiam kontrast, a czasem z kolorowego robię ręcznie (calculations w szopie). Ale to nie są jakieś nie wiadomo jakie rzeczy, bo mi sie zwykle nie chce w to bawić, czasem coś pomęcze raz na jakiś czas od swięta, jak tego wklejonego psa (ktory oczywiscie wklejony nie jest) ;)

Tu są bw z aparatu (plus prosta poprawa kontrastu):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/7296944652_0ee7c5f050_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7103/7296944652_0ee7c5f050_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/7455392908_1e45f2d216_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7135/7455392908_1e45f2d216_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/7296944302_74652f7c03_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8018/7296944302_74652f7c03_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8708695192_780e4706f5_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8546/8708695192_780e4706f5_o.jpg)

Antonioo
16-05-2013, 00:34
x10

1)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/8549197709_d995b75e55_c-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8088/8549197709_d995b75e55_c.jpg)

pastwisko
16-05-2013, 12:23
to ja dam coś słitaśnego z GRD


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img541.imageshack.us/img541/2364/r0016449y.jpg)

d5000
16-05-2013, 21:23
Trochę tylko "zielska" a patrze i patrze :)

pastwisko
16-05-2013, 21:58
Nooo.. wiadomo nie od dziś, że zielsko dobrze robi ;)

MariuszJ
16-05-2013, 22:02
Nooo.. wiadomo nie od dziś, że zielsko dobrze robi ;)

Taa, trzecie oko w fotografii - nie do przecenienia... :)

bartek73
16-05-2013, 23:18
Z rawów korzystam bardzo rzadko

Ja nie korzystam wcale z jednej prostej przyczyny. Musiałbym kupić LR4, gdy tymczasem trójka mi starcza, aż nadto. A w temacie zielska, jeden obrazek.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/550329_453086598100284_1949060441_n.jpg)

pastwisko
16-05-2013, 23:43
Ja się przyzwyczaiłem do jpgów, bo takie pliki mi wypluwał skaner przez parę lat bez cyfry (od wielkiego dzwonu zapisałem sobie w tiffie). No a z tymi jpgami ze skanera robiłem dokładnie tyle samo w kwestii obróbki co z jpgami z kompaktu, czyli prawie nic. Poza tym bawic sie z kazdą fotą.. to nie dla mnie. Jak chcę się pobawić pikselami to wolę cos od zera na tablecie wymodzić, znaczy wolałem :)

ropusz
17-05-2013, 05:40
Ja nie korzystam wcale z jednej prostej przyczyny. Musiałbym kupić LR4, gdy tymczasem trójka mi starcza, aż nadto.
Nie musisz chyba. Powinny być jakieś możliwości konwersji do DNG?

zdyboo
17-05-2013, 08:00
Ja też tak myślałem, że sobie skonwertuję do DNG i będę wołał starszą wywoływarką. Jak pomyślałem, tak zrobiłem, ale rzeczywistość okazała się była zbyt brutalna. Niestety nie ma profili korekty obiektywu do mojego EX2F i powychodziły wszystkie wady obiektywu. Gigantyczna dystorsja, winieta w postaci czarnych rogów (wielbiciele 35DX na FX byliby uradowani) i CA na dwa palce.
Przesiadłem się na JPEGa i jestem zadowolony. Dobrze naświetlony JPEG, nie ustępuje możliwością obróbki RAWowi, zwłaszcza, że większość fotosów i tak idzie na www tylko.

Burkinafaso
17-05-2013, 09:37
Zielska nigdy za wiele... Samsung EX1 na pełnej dziurze... ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/wisnia-1.jpg
źródło (http://www.fibrochem.lublin.pl/wisnia.jpg)

pastwisko
17-05-2013, 12:05
Zdjecie może nie najwyzszych lotów, ale ilustruje to, do czego w innych aparatach trzeba wywalić parę(nascie) dodatkowych stówek, czyli eleganckie makro w zestawie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img211.imageshack.us/img211/6214/r0016455.jpg)

bartek73
18-05-2013, 12:20
Pewnie, że można podeprzeć się DNG, można też TIFFem, można kupić nowy LR (pewnie i komputer i nowe dyski). Ale to tylko kompakty i chyba nie o to chodzi. A w temacie makro, szeliniak z RX100.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8750421246_b1c65f70e9_b-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8134/8750421246_b1c65f70e9_b.jpg)

Burkinafaso
18-05-2013, 23:13
Makro - nie makro, w każdym razie ślumok z EX1...



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/slumok-2.jpg
źródło (http://www.fibrochem.lublin.pl/slumok.jpg)

nazir_altamar
18-05-2013, 23:16
Chciałbym tylko powiedzieć że znaczna część prezentowanych tutaj zdjęć powinna wylądować w odpowiednich galeriach :D

pastwisko
19-05-2013, 00:00
GRD4 cd..


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8079165485_44dd0f7216_o-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8049/8079165485_44dd0f7216_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/7765005528_e243d9234f_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7113/7765005528_e243d9234f_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/7503617124_7d63c79c0a_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7118/7503617124_7d63c79c0a_o.jpg)

Michał M
19-05-2013, 13:46
EX1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/3817/r1and1morefused.jpg)

ropusz
19-05-2013, 23:06
Ładne to, uspokaja. Tylko UFO bym wystemplował.

Ligo
19-05-2013, 23:41
To UHO jest. Obiekt wiszący ;)

G3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img211/7839/img2764a.jpg)

pastwisko
20-05-2013, 00:19
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8416860056_19d5cf3549_o-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8055/8416860056_19d5cf3549_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8333636791_44502b9279_o-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8359/8333636791_44502b9279_o.jpg)

Burkinafaso
20-05-2013, 19:30
S.EX1 :-D



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/kot-1.jpg
źródło (http://www.fibrochem.lublin.pl/kot.jpg)

ropusz
20-05-2013, 20:51
@pastwisko: dzięki, że nie podniosłeś aparatu nieco wyżej przy drugim zdjęciu ;)

bartek73
20-05-2013, 21:34
Wielką zaletą malutkich aparatów jest fakt, że ochrona na koncertach nie dostaje białej gorączki na ich widok. Nic wielkiego w trudnych warunkach się nie porobi (tu lustrzanki nadal górą), ale pamiątkowe fotki jak najbardziej.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/8759225598_bef7e8ebdc_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5458/8759225598_bef7e8ebdc_b.jpg)

Tom W
21-05-2013, 14:17
A od tego ochrona może dostać białej gorączki?

https://www.google.pl/search?q=photosniper&client=firefox-a&hs=tGS&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=iGWbUZWpC8eUtQaHqoGIDg&ved=0CDEQsAQ&biw=1366&bih=632

:):)

zgera
24-05-2013, 14:08
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/1222/pajkd.jpg)

Canon A610

Antonioo
27-05-2013, 21:01
X10

1) pusty stadion

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-LVqP3Y9TN0w/UX7r6MGHWTI/AAAAAAAAB7E/2yFjTi84iWs/s912/DSCF10271_1024x289.jpg)


2) pełny stadion

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-GtmgIZMyZyc/UX7tdk6UJTI/AAAAAAAAB7g/qI2lu2y09Co/s912/DSCF11051_1024x289.jpg)

Stefan Kulibaba
27-05-2013, 22:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/3352/img0194bo.jpg)

Canon SX50 HS

marcin_s18
02-06-2013, 13:48
Nokia 808 przez szybę + VSCO i kontrast


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.marcinsyrowiec.com/wp-content/uploads/2013/06/most.jpg)

zdyboo
03-06-2013, 11:27
EX2F


http://lh4.googleusercontent.com/-S2kdbKc9rvE/UYaRZf2pVSI/AAAAAAAABx8/JtT9vdfFp5s/s850-no/SAM_1352.jpg
źródło (http://lh4.googleusercontent.com/-S2kdbKc9rvE/UYaRZf2pVSI/AAAAAAAABx8/JtT9vdfFp5s/s850-no/SAM_1352.jpg)


http://lh3.googleusercontent.com/-XGGVKTkIqqk/UYaRaQWwWEI/AAAAAAAAByA/hok2JUOc_08/w1000-h739-no/SAM_1366.jpg
źródło (http://lh3.googleusercontent.com/-XGGVKTkIqqk/UYaRaQWwWEI/AAAAAAAAByA/hok2JUOc_08/w1000-h739-no/SAM_1366.jpg)

jozeko
04-06-2013, 00:00
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1017.jpg)
2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1024.jpg)
3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1032.jpg)
4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1047.jpg)
5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1050.jpg)
6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1048.jpg)
7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1049.jpg)
8.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1051.jpg)
9.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1056.jpg)
10.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/DSCF1062.jpg)
Półfinał Pucharu Świata w Trialu, Fuji X20.

Stefan Kulibaba
09-06-2013, 23:03
Leica V-LUX 4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/scaled/thumb/833/rdzaii.jpg)

matys
10-06-2013, 14:17
Leica V-LUX 4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/scaled/thumb/833/rdzaii.jpg)

Jakieś kłopoty z załączaniem zdjęć? Pomogę...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/8343/rdzaii.jpg)

pastwisko
11-06-2013, 16:03
GRD IV


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/9009844511_b0aa9a57f4_o-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5336/9009844511_b0aa9a57f4_o.jpg)

bartek73
12-06-2013, 07:55
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/DSC030771-1.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-Dq1lqXbwImk/UadSbkwcyQI/AAAAAAAAB8o/_ilb07av33g/s1600/DSC03077-1.jpg)

mskowronski
12-06-2013, 21:50
jozeko - zdjęcia z X20 wyglądają super! A jak jest na papierze, drukowałeś coś w większym rozmiarze?

jozeko
13-06-2013, 14:54
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/trial/_dsf0991.jpg)
Prawdę mówiąc wydruk jest dla mnie podstawową formą prezentacji zdjęcia. To co uważam za godne uwagi drukuję na papierze matowym Perma Jet w formacie A4 za pomocą Epsona L800 z oryginalnymi tuszami. Z czterech prezentowanych zdjęć jedno jest z X100 pozostałe to X20, dla mnie jakość tych wydruków jest porównywalna, moim zdaniem świetna.

pastwisko
13-06-2013, 15:33
a ja w zyciu nie wydrukowałem żadnego swojego zdjecia za czasów cyfry - czyli siakoś od 2006 ;)

ropusz
13-06-2013, 20:08
Sam nie wyfrukowałeś, ale do Labu też nie dałeś? Bo ja przyznam, że już dawno w Labie nie byłem

pastwisko
13-06-2013, 21:51
Nie do labu tez nie i nigdzie indziej - nie mam swojego żadnego zdjecia na papierze (pomijając te ktore są oryginalnymi negatywami z LF/piholi / lub pozytywami na harmanie / lub polaroidami)

Trzech stykówek i dwu odbitek z powiekszalnika na krzyż wołanych w starym wywoływaczu w ramach ciekawosci z czym to się je nie liczę.

koniecpolska
14-06-2013, 14:34
jozeko, te z X20 jakiej były poddane obróbce (komp, puszka) bo strasznie są hderowate.

Po przelaniu na papier brak różnicy pomiędzy jest od kompakta aż do FF, ze skanowanymi kliszami (i FF i MF) włączenie.

mskowronski
14-06-2013, 14:52
Po przelaniu na papier brak różnicy pomiędzy jest od kompakta aż do FF, ze skanowanymi kliszami (i FF i MF) włączenie.

I pewnie jeszcze nie widać różnicy niezależnie czy format 9x13 czy 50x70? :)

Ja tam widzę różnicę w zdjęciach (także drukowanych) z kompaktu i z lustrzanki z porządnym obiektywem.

Panerai
16-06-2013, 00:14
Nie wiem gdzie to wrzucić, a wydaje mi się, że nigdzie jeszcze nie było czyli o następcy Sony RX 100 : http://fotoblogia.pl/2013/06/15/nastepca-sony-rx-100-juz-pod-koniec-czerwca

Panerai
16-06-2013, 12:51
Ktoś zna cenę nowego Sony RX 100 ?

ropusz
16-06-2013, 13:22
Póki co nie zapowiedziana. Swoją drogą pamiętam, że jak wchodził RX100 to był za ok 2300. Minęło sporo czasu od wprowadzenia a cena nadal jest w okolicach 2300.

pRoPh3Cy
16-06-2013, 13:27
Panerai załóż wątek o następcy rx 100 w "Inne systemy" i po problemie. A ja czekam na dalsze focisze z kompaktow :D

pastwisko
16-06-2013, 15:20
A ja czekam na dalsze focisze z kompaktow :D

Prosz (GRD4):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/9052802632_1e107c70d6_o-1.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3740/9052802632_1e107c70d6_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/8977700792_26859a340b_o-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8400/8977700792_26859a340b_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/8723618557_757ec31585_o-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7352/8723618557_757ec31585_o.jpg)

Jackylhyde
20-06-2013, 11:38
Jako, że wróciłem znowu z Norge (takie tam...szlajanie się z plecakami przez tydzień bez celu) znów wrzucę parę przykładowych z DP2X. Pod kątem przydatności w cieszącej oko dokumentacji z wyjazdu czyli tam gdzie dawała radę a niekoniecznie powinna (świt o 4 nad ranem-1, 30% crop drukowalny pewnie nawet do A4-5), zalet (rozpiętość tonalna tam gdzie kompakty chłopaków nie dawały rady-2,7,9,10)i wad (brak szerokości-3,4,8 :p)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img96/3761/to0v.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img28/1846/26om.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img818/623/q035.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img856/9982/5vh5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img819/2544/g9nz.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/7500/c8gx.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img10/4533/o0sl.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img707/7545/yvzo.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img341/3558/ka0u.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img809/7241/iggo.jpg)

pastwisko
20-06-2013, 12:45
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/9090390949_9b9b89fcdb_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7338/9090390949_9b9b89fcdb_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/9092609554_7753bc7480_o-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5543/9092609554_7753bc7480_o.jpg)

matys
20-06-2013, 15:55
[IMG]



Zdjęcia bardzo zacne, oj zacne.

Rozumiem, że robione w rawach i później obrabiane, bo jak słyszałem, to jpgi nie grzeszą jakością niestety...

edit.
Piszę jako kompletny laik w temacie sigm serii DP, więc wybaczcie, ale ciekawi mnie opinia autora...

Jackylhyde
20-06-2013, 17:25
Miłe, choć niezasłuzone :) Porównania z większościa prac tutaj (które, jak ktoś słusznie zauważył powinny wylądować w galeriach forum) i tak nie wytrzymują.
Obróbka choć kilkuetapowa jest raczej symboliczna. I nie różni się od zwykłej :)
Inna musi być natomiast mentalność posiadacza sigmuszki.
Jpegi są rzeczywiście nijakie więc nawet mimo opcji RAW+JPG i tak robie tylko RAW.
Jako, że o jpgach mozna zapomnieć więc ktoś, kto robi 200 fot z wycieczki będzie lezał na łopatkach. Ja nawet z 2-tygodniowej wycieczki nie wybieram więcej niż 20 (z max 50 zrobionych). Oduczyłem się pstrykania na pałę. Raczej czekam na stosowną chwilę albo ją przewiduję. Godzę się z tym że pewien niemały procent arcyciekawych ujęć mi ucieka. Ale ciśnienia nie mam :) Głównie, na co dzień zajmuję się fotografią portretowo-koncepcyjną :)
Wywoływanie w czymś innym niż rawer SIGMY to marnowanie potencjału (okupionego wadami aparatu). Tak więc
1. otwarcie w SIGMA PHOTO PRO (czy jak to się tam nazywa). Główną zaletą jest to, że program sam z siebie, na resetowych ustawieniach wyrównuje poziomy (np prześwietlona piana wody nagle normalnieje i odzyskuje detale), odszumia itd. Dopasowanie do gustu reszty to tylko ruch suwaczkiem ekspozycji i fill light. Na koniec balans bieli-wiadomo, rzecz gustu. Decyduje czy zdjęcie ma być w większości chłodne czy ciepłe albo od razu neutralizuje na szarość (kamień, chmury). Kosmetyka kolorystyki później w PS.
I to tyle. Rawer nie jest do zabawy więc czas trwania-kilkanaście sekund. Wywołuje (najczęściej od razu duble-size (praktycznie bezinwazyjne powiększanie) do tif'a i potem juz w PS.
W PS
1. Robię drugą warstwę przeciwną (chłodną albo ciepłą, ew. zneutralizowaną). Mimo, że mam tablet i piórko nie chce mi się bawić w precyzyjne odsłanienie (w końcu to tylko ZDJECIA Z WYCIECZKI :P) więc kilkoma ruchami baaaaardzo miękkiego pędzla (bo np. tylko przelatuje po sylwetce jednym ruchem) z grubsza zmieniam lokalnie balans bieli. stopień odsłonięciam oceniam na ok 10%. I scalam Czas-max 20 sek.
2. Druga warstwa ze zwiększonym kontrastem miejscowym. I identyczna technika-ponieważ machnięcia są nieprecyzyjne odsłaniam maskę bardzo delikatnie. Służy to tylko by np. pierwszy plan troszkę bardziej się wyróżnił w czasie ostrzenia. Scalam. Ew. leciusieńka saturacja. Czas-też 15-20 sek
3. Kadrowanie docelowe i wyostrzenie (globalne, lekkie bo zdjęcia i tak są bardzo ostre) 10-20 sek.

I tyle. Wychodzi więc trochę ponad minutę na zdjęcie. Akceptowalne przy wybraniu tych 20 :p Szwagier jak swoim Nikonem nie wymacha 300 zdjęć z weekendu to nie uśnie. Tak więc raczej się nie dogadujemy :)

Panerai
20-06-2013, 17:30
Bardzo zacnie fotografujesz Jackhy ... pięknie.

matys
21-06-2013, 12:11
Dzięki za opis.

Nie wiem, czy w takich okolicznościach przyrody byłbym w stanie zrobić 50 zdjęć (zależy oczywiście w jakim czasie i w ilu miejscach), ale i tak zdjaje się mało. Może dlatego, że nigdy nie byłem, a Ty jak piszesz, byłeś po raz kolejny...
Taki aparacik faktycznie przydałby się dla spowolnienia akcji... coś jak wakacje bez telefonu... na razie nierealne.

Najbardziej i tak rozbawił mnie ten fragment:


Szwagier jak swoim Nikonem nie wymacha 300 zdjęć z weekendu to nie uśnie....

Tyle to nie nastukam w weekend, za żadne skarby...

Jeszcze raz dzięki za opis i przepraszam wszystkich za mały OT

pastwisko
21-06-2013, 12:28
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/9059887110_3a2a866cd4_o-1.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2885/9059887110_3a2a866cd4_o.jpg)

pastwisko
24-06-2013, 23:34
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/9112395036_fd40e60e73_o-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5531/9112395036_fd40e60e73_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/9128112841_a34e7cd05f_o-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5532/9128112841_a34e7cd05f_o.jpg)

GRD4 / GRD4+GW2

ycp
25-06-2013, 13:44
Pastwisko, wiem, mamy nie komentować tutaj zdjęć.
To powiem tyle, że kolega ma takiego Kodaka na Graflexie. Od czasu jak to targa ze sobą to schudł parę kilo, a jego mowa robi się bardzo "kwiecista" :mrgreen:

To może kolor dla równowagi, GRD4.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img819/1074/s00w.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img521/5451/8kck.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img811/5196/2r5s.jpg)

ycp
25-06-2013, 13:47
A, może jeszcze jedno, nadal GRD4.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img850/6481/o5ab.jpg)

pastwisko
25-06-2013, 13:58
Tym zestawem robiłem też tego dnia zdjecia w terenie, już zapomniałem ile to zabawy z LF jest..


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/2505/0x38.jpg)

ycp
25-06-2013, 14:07
Przy takich zdjęciach ciągle mi się wydaje że budynki się rozszerzają na górze.

pastwisko
25-06-2013, 14:28
kwestia opatrzenia się :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img825.imageshack.us/img825/5462/hrp4.jpg)

Gundrum
25-06-2013, 14:34
Ten budynek jest na liście kwitnących zabytków pastwisco.

ycp
25-06-2013, 17:39
I tak zgrabnie przeszliśmy od meritum jakie pokazał Pastwisko do popierdułek :mrgreen:
A skoro jesteśmy przy architekturze - mała dekonstrukcja. GRD4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img22/6407/20130523r0013193.jpg)

ShoRtie
25-06-2013, 21:29
Jak ruiny to ruiny
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/9138176446_9af6d7c4c8_z-1.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3830/9138176446_9af6d7c4c8_z.jpg)

krzysiek17-18
28-06-2013, 22:27
jak widać nawet aparatem niskobudżetowym można zrobić fajne zdjęcie

MariuszJ
28-06-2013, 22:42
jak widać nawet aparatem niskobudżetowym można zrobić fajne zdjęcie

Oczywiście - można każdym.

pastwisko
28-06-2013, 23:42
jak widać nawet aparatem niskobudżetowym można zrobić fajne zdjęcie

Sony RX-1 taki znowu niskobudżetowy nie jest, a jednak to kompakt ;)

pastwisko
29-06-2013, 20:18
To moze trochę podczerwieni z GRD - 2 i 3 z ręki dlatego troche zaszumione, bo to zawsze przy IR mocniej wyłazi:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/8691905939_4f6649d399_o-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8403/8691905939_4f6649d399_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/8686550606_4cd9db3c52_o-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8118/8686550606_4cd9db3c52_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/8691905895_73659284b9_o-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8120/8691905895_73659284b9_o.jpg)

Kinomaniak1
30-06-2013, 17:45
Zdjęcie zrobione kilka lat temu aparatem Sony W-120 którego wartość w chwili obecnej nie przekracza 100 zł. Ale ogólnie robi słabe zdjęcia ta małpka.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img515/8234/h1ng.jpg)

Michał M
01-07-2013, 23:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/8072/crqk.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img607.imageshack.us/img607/1294/sib.jpg)

EX1

Kinomaniak1
02-07-2013, 18:42
Fajne te zdjęcia ptaków...


Sony H20:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/2048/g4xd.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/9240/0ybx.jpg)

Władca Pixeli
05-07-2013, 07:31
http://imageshack.us/a/img577/6802/lhyh.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img577/6802/lhyh.jpg)

seler
05-07-2013, 10:19
taka staroć, olympus C 750uz bodajże:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.styxriver.pl/Places/Landscape/slides/067.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.styxriver.pl/Places/Landscape/slides/037.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.styxriver.pl/Places/Landscape/slides/035.jpg)

ropusz
06-07-2013, 21:56
XZ-1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/8729/7llq.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/383/il53.jpg)

pyetya
08-07-2013, 00:15
kilka koncertowych z Samsunga EX1 na Open'er 2013:

1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img834/2872/6jld.jpg)

2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img11/7858/yw9.jpg)

3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img189/3436/96d6.jpg)

4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/4709/m0j8.jpg)

5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img829/1788/po30.jpg)

6.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img96/9939/h7rm.jpg)

pastwisko
09-07-2013, 22:04
Ricoh GRD4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/9251146124_0765d8b45d_o-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3678/9251146124_0765d8b45d_o.jpg)

Groblen2
09-07-2013, 22:41
No, no... jak na taki aparacik to zdjęcia bardzo dobre ;)

uel
09-07-2013, 23:00
Ricoh GRD4

Kiedy zmieniasz na piątkę? :-)

pastwisko
09-07-2013, 23:08
jak wygram w totka?

uel
09-07-2013, 23:32
jak wygram w totka?

Z tą dostępnością Ricoha to tak trochę jak za komuny - niby masz odłożoną kasę, przychodzisz do sklepu a tam tylko ocet :-)

Antonioo
09-07-2013, 23:38
fz8


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/14949638-2.jpg
źródło (http://static.panoramio.com/photos/large/14949638.jpg)

loki_p
10-07-2013, 11:19
No, no... jak na taki aparacik to zdjęcia bardzo dobre ;)

Bardzo dobry obiad jak na takie garnki :)

pyetya
10-07-2013, 11:37
Bardzo dobry obiad jak na takie garnki :)

super książka, jak na taką starą wersję edytora tekstów ;)

pastwisko
10-07-2013, 11:59
Bardzo dobry obiad jak na takie garnki :)

A powiem ci, ze akurat odkąd mam patelnie non-stick to pokochałem robienie omletów i teraz to juz robie takie zaj***ste ze hej :D

puch24
10-07-2013, 12:25
Rozmowa z mojego podpisu podobno autentyczna:

kazziz
10-07-2013, 16:10
kilka koncertowych z Samsunga EX1 na Open'er 2013:


lepiej byś waćpan napisał co to za koncerty były ;D
bardzo mię się podobie.

Michał M
11-07-2013, 01:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/5465/ljl3.jpg)

EX1

Michał M
11-07-2013, 17:19
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/6755/zbye.jpg)

EX1

pyetya
11-07-2013, 23:35
lepiej byś waćpan napisał co to za koncerty były ;D
bardzo mię się podobie.

pierwsze trzy Nick Cave, ostatnie trzy Devendra Banhart

a tutaj jeszcze bonus (oczywiście Szajsung EX1):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img824/6976/kthm.jpg)

Jai pur
12-07-2013, 17:09
Sony RX100


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img692/4908/2h.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img850/6674/kmmg.jpg)

pastwisko
12-07-2013, 17:52
A tu ilustracja niewątpliwej zalety małego kompaktu - rowerem 150km, kompakt w plecaku, nawet nie czułem ze go mam, kanapki i banan chyba więcej ważyły ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/9265483074_c575c8eccc_o-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2873/9265483074_c575c8eccc_o.jpg)

Michał M
13-07-2013, 16:03
A tu ilustracja niewątpliwej zalety małego kompaktu - rowerem 150km, kompakt w plecaku, nawet nie czułem ze go mam, kanapki i banan chyba więcej ważyły ;)

To jest to :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img542.imageshack.us/img542/2944/imhu.jpg)

bartek73
14-07-2013, 16:43
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/9282462013_9daf062f18_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7367/9282462013_9daf062f18_o.jpg)

Jackylhyde
16-07-2013, 23:46
garść niektórych resztek z DP2X :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img837/7342/pwjr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img4/8758/unhh.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img29/2683/llwk.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img811/1452/16ba.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img29/9535/mn1g.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img542/1913/tyxa.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img607/3536/cduq.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img7/2350/ei4j.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img694/6650/gp54.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img203/5041/06vf.jpg)

ycp
20-07-2013, 17:13
Kilka klatek z GRD4.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img547/5140/5y15.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img801/1984/sr03.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img690/2305/zz8k.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img27/1697/e3ar.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img35/9157/tkqq.jpg)

koniecpolska
21-07-2013, 16:11
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.minus.com/ibpwVhXtYchu12.jpg)

LX5, wiadomo.

Mekano
21-07-2013, 17:30
LX5, wiadomo.

no tak "onanizm", Panasonikonowy (?) :grin::mrgreen:

koniecpolska
21-07-2013, 19:31
no tak "onanizm", Panasonikonowy (?) :grin::mrgreen:Dzięki niemu, nie kupiłem od trzech lat nowego aparatu, a nowych fotek w albumie ciągle przybywa :wink:

PS
Po prostu np. LX7, RX100, RX100II dają jeszcze zbyt mało aby, na którykolwiek z nich wymienić używanego obecnie LX5 :wink:
Obawiam się, że następne 3 lata wytrzyma, chyba, że się popsuje ...

otwieracz
24-07-2013, 19:51
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/6158/51x7.jpg)

Fuji X10

Mekano
28-07-2013, 20:10
PS
Po prostu np. LX7, RX100, RX100II dają jeszcze zbyt mało aby, na którykolwiek z nich wymienić używanego obecnie LX5 :wink:
Obawiam się, że następne 3 lata wytrzyma, chyba, że się popsuje ...

A co myslisz, o LF 1? :mrgreen:

Antonioo
28-07-2013, 20:52
Fura znajomego,
efekt dynamiczny Fuji X10


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/8186913640_3ee40fee0e_c-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8199/8186913640_3ee40fee0e_c.jpg)

bartek73
29-07-2013, 10:39
Trochę kiczu prosto z aparatu (upał usprawiedliwia sięgniecie po tanie efekty:-).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/9313604702_486efe39d5_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7369/9313604702_486efe39d5_o.jpg)

Mcarto
29-07-2013, 21:44
Canonek s100

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s5.postimg.org/i2ve3wshz/IMG_0623.jpg)

Rafał Wylegała
11-08-2013, 20:08
Mały i bardzo płaski też może :)
Sony DSC TX20


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/scaled/large/22/gw9u.jpg)

pastwisko
11-08-2013, 20:22
A mój kompakcik w serwisie.. grrrrrr... zatem wrzucę testowy filmik poklatkowy, który nim zrobiłem niedawno - wszak zrobiony kompaktem :) :) :)

C3JSA72g2BE

Jai pur
11-08-2013, 20:30
przez pierwszą połowę filmu strasznie się nudziłem....
...aż tu nagle zwrot akcji, machnięcie kitą - się działo,
niedopowiedzenie na końcu otwiera drogę do dalszych odcinków:)

pastwisko
11-08-2013, 20:58
no wiem, najpierw powinno być trzęsienie ziemi - no ale to tylko testy były :)

mskowronski
11-08-2013, 22:10
X20 - PGE Arena w Gdańsku - podczas meczu Lechii z Barceloną :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/5100/hf5o.jpg)

mskowronski
12-08-2013, 23:39
X20


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/8333/yc57.jpg)

Witek.K
13-08-2013, 13:49
Fuji X10


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/8345120341_d6af5dcd98_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8074/8345120341_d6af5dcd98_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/8346884090_25a7d5cbc3_b-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8500/8346884090_25a7d5cbc3_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/8345120049_0e674010b3_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8354/8345120049_0e674010b3_b.jpg)

Jai pur
15-08-2013, 14:04
RX100

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img823/7097/rmaq.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img7/4518/tz3u.jpg)

wpkx
15-08-2013, 14:07
Jedynka znakomita. Ale to nie jest zasługa sprzętu. ;)

Jai pur
15-08-2013, 14:26
Dziękuję wpkx, ale jednak mówią, że sprzęt to podstawa:)

-Kierowniku, kurna, mam taki aparat, ale to nie ja zrobiłem...
-Fernando, wiesz, że cię lubię, ale nie czytaj już tego forum...
...a te bazgroły mają zniknąć do jutra!



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img28/3753/9uy1.jpg)

ycp
15-08-2013, 17:24
Jak BW, to BW
czyli jaki ojciec, taki syn

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img69/7825/g5l0.jpg)

Stacja nawadniająca

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img836/8338/u3mn.jpg)

no chyba że jednak kolor...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img42/8161/b3se.jpg)

mskowronski
16-08-2013, 22:18
X20


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/3976/3y6j.jpg)

Michał M
22-08-2013, 11:47
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img196.imageshack.us/img196/6658/sa8l.jpg)

Samusng EX1

pastwisko
22-08-2013, 12:52
to czarne tło takie w oryginale było?

Michał M
22-08-2013, 15:24
Nie, nad dziobem był spory, bardzo ciemny, brązowy gradient.

bartek73
31-08-2013, 08:31
RX100.Off.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/DSC039331-2.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-0jx4nLK8lNY/Uf41WHXhz1I/AAAAAAAACEI/BxMq740Pods/s1600/DSC03933-1.jpg)

ycp
31-08-2013, 10:18
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img401/6063/n8d9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img5/7282/a53m.jpg)

bartek73
05-09-2013, 21:45
Wieczorem, koło domu. RX100.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9664154075_113b8db500_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7406/9664154075_113b8db500_o.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9667385532_40b21a9408_o-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2853/9667385532_40b21a9408_o.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9664154677_99d7bec143_o-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3720/9664154677_99d7bec143_o.jpg)

ycp
06-09-2013, 05:14
Zachmurzyło się


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9677824931_855abe7f81_o-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5513/9677824931_855abe7f81_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9677824279_9b4a811e53_c-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3832/9677824279_9b4a811e53_c.jpg)

Ricoh nieźle dopalił High Contrast BW :-)

pastwisko
06-09-2013, 22:05
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img607.imageshack.us/img607/1551/g0v5.jpg)

GRD4+GW2

ShoRtie
09-09-2013, 20:50
EX1 fotki z dzisiaj

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9711522140_b63352a6e6_b-3.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7423/9711522140_b63352a6e6_b.jpg)
1/45 ƒ/3.4 ISO 80 5.2 mm


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9712311094_5687f41ddf_b-3.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7373/9712311094_5687f41ddf_b.jpg)
1/90 ƒ/3.5 ISO 80 15.6 mm

ycp
15-09-2013, 04:49
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img713/5498/fo4d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9737250824_be739ed91b_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7440/9737250824_be739ed91b_b.jpg)

pastwisko
15-09-2013, 11:02
tez mam mięsko :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9709319289_3a0177879b_o-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5476/9709319289_3a0177879b_o.jpg)

pastwisko
16-09-2013, 14:23
Ricoh GRD IV + Hoya R72


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9772167074_3151ed3567_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7445/9772167074_3151ed3567_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9771952791_1550939a0a_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7348/9771952791_1550939a0a_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9772240573_f2116acb11_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7326/9772240573_f2116acb11_o.jpg)

pastwisko
16-09-2013, 22:53
i jeszcze moja ulubiona modelka do kompletu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9777406401_5463b8a675_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7326/9777406401_5463b8a675_o.jpg)

pastwisko
20-09-2013, 20:23
widzę zastój..

A z tą fotą się trochę pobawiłem, ale to IR wiec i tak musiałem. Wyższe ISO (modelka niecierpliwa) plus obrobka po IR no i wylazło to i owo.. GRD4 + Hoya R72


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9840729843_9320e6794a_o-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3674/9840729843_9320e6794a_o.jpg)

bartek73
20-09-2013, 23:25
@pastiwsko
Jak ze studia:-). Bardzo mi się podoba.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/DSC044411-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-IKAlVkUgj3s/UiurZZArc4I/AAAAAAAACKA/Tapmjy4G2fs/s1600/DSC04441-1.jpg)

pastwisko
21-09-2013, 19:18
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9857863103_574f2ae1c8_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7369/9857863103_574f2ae1c8_o.jpg)
GRD IV

ycp
22-09-2013, 17:03
Zastój, bo się wszyscy na FF od Sony i inne Leici przerzucili...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/8349962658_4a64743744_b-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8075/8349962658_4a64743744_b.jpg)

Nawet gołębie patrzą z politowaniem na małego kompakta ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/8395953304_8682402d31_b-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8043/8395953304_8682402d31_b.jpg)

GRD4

bartek73
22-09-2013, 20:09
E tam, zaraz zastój.....jesień może?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/DSC0442414-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-Zn0WW-SlJEA/Uj8ZaQHwKRI/AAAAAAAACKw/m0wwnbqpi9s/s1600/DSC04424-1-4.jpg)

Michał M
22-09-2013, 23:14
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/7679/x9a7.jpg)

coach_lodz
23-09-2013, 12:30
podpisujcie fotki czym robione za każdym razem, bo jak się ogląda od którejś strony, to trzeba się cofać żeby zobaczyć kto czym foci...

ycp
23-09-2013, 13:55
Bawimy się klockami czyli GRD4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/8707809764_e213199e9d_b-3.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8399/8707809764_e213199e9d_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/8706604991_689298e681_b-3.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8559/8706604991_689298e681_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/8706605227_dac2fcc184_b-3.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8119/8706605227_dac2fcc184_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/8707809474_7ea0f81860_b-3.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8273/8707809474_7ea0f81860_b.jpg)

pastwisko
26-09-2013, 14:46
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9949656973_393bf128a5_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7437/9949656973_393bf128a5_o.jpg)

to co kompakt umie najlepiej, czyli w drodze po chleb i mleko ;)
GRD4

pastwisko
27-09-2013, 16:49
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9966720745_a829a4cedc_o-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3706/9966720745_a829a4cedc_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9966720625_c3d7467541_o-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3712/9966720625_c3d7467541_o.jpg)

GRD4

downandout
27-09-2013, 20:40
RX100, pierwsze foty po zakupie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jedrzejewski.files.wordpress.com/2013/09/100_4.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jedrzejewski.files.wordpress.com/2013/09/100_3.jpg)
jakiś wbudowany tryb hdr.

ycp
27-09-2013, 20:44
Ech, to makro w GRD4!

pastwisko
27-09-2013, 23:42
masakro ;)

bartek73
27-09-2013, 23:56
Każdy by się nadał.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/DSC042041-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-dgYoJGu1ZEc/UhfkXFC9rcI/AAAAAAAACG8/4JXYNSIylq8/s1600/DSC04204-1.jpg)

MariuszJ
30-09-2013, 20:37
iPhone 4S


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/1184/bdz7.jpg)

pastwisko
02-10-2013, 19:27
GRD4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/10056755726_73c623950c_o-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2884/10056755726_73c623950c_o.jpg)

pastwisko
07-10-2013, 21:42
GRD4 encore.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/10140270044_ae89d93139_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7403/10140270044_ae89d93139_o.jpg)

don_marcinos
08-10-2013, 10:48
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img94/2039/b8rf.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img19/9576/dehg.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img42/2252/wd4p.jpg)

bartek73
08-10-2013, 23:03
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/10161083033_d72982440b_o-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3704/10161083033_d72982440b_o.jpg)

Ligo
09-10-2013, 03:08
don_marcinos - P7100 daje radę...
Nie mogę się napatrzeć na te dwupłaty. Kiedyś to się latało...

don_marcinos
09-10-2013, 09:37
...heh, Ligo dzięki bardzo za pozytywny (nie opierdzielający :smile:) komentarz. Przyznam, że "bałem się" wrzucic fotki nawet do tego działu.

puch24
09-10-2013, 09:44
Mnie bardzo spodobało się to drzewo - niemal monochromatyczne, ale jednak ze śladem koloru, i dwupłaty. Te domy (chyba w trybie miniatura) jakby trochę przekrzyczane kolorystycznie - ostro biją po oczach. Może odbiór byłby inny, gdyby nie to niemal monochromatyczne drzewo obok... ;-)

Ligo
10-10-2013, 05:51
...heh, Ligo dzięki bardzo za pozytywny (nie opierdzielający :smile:) komentarz. Przyznam, że "bałem się" wrzucic fotki nawet do tego działu.
Opierdzielający? Za co? Za to że mogłem przez chwilę nacieszyć wzrok fajnymi zdjęciami?
Na forach pełno technicznie perfekcyjnych zdjęć, które niczego nie przedstawiają.
Twoje przeciwnie - technicznie trochę im brakuje, ale ogląda się z przyjemnością.

pastwisko
10-10-2013, 11:05
Jedyne za co możesz tu być opierdzielony, to za wrzucanie fot nie z kompaktu ;)

Endriu129
10-10-2013, 19:30
P 7100 to chyba jednak kompakt.

don_marcinos
10-10-2013, 20:39
Myślę, że Pastwisko chciał przekazać, że jeżeli wrzuciłbym fotki z czegoś potężniejszego niż kompakt (czytaj "lustro") to dostałbym opierdziel na pewno.
Dzieki za komentarze.

pastwisko
10-10-2013, 20:40
P 7100 to chyba jednak kompakt.

I dlatego nikt go nie opierdziela.

energy923
10-10-2013, 22:46
A oto kilka moich wypocinek:
Fuji s6500fd
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img546.imageshack.us/img546/3008/j3xw.jpg)
2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/913/xgth.jpg)
3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/6126/dq4z.jpg)

Różne tematy ale też różne techniki :) Obróbki brak, jpg prosto z aparatu.

Michał M
11-10-2013, 11:48
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/782/uioa.jpg)

EX1

Antonioo
11-10-2013, 11:55
EX1


hmmmm..... że EX1 daje radę, to wie większość, ale na tym zdjęciu nie bardzo miał możliwość pokazać co potrafi.
Dla mnie "zwykła fota" - oczywiście bez urazy.

Rafał Wylegała
13-10-2013, 12:32
Mały też może. :)
Sony WX60


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/837/0ryq.jpg/)

pastwisko
13-10-2013, 16:44
Nihil novi sub sole, czyli nadal GRD4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/10246626725_bae20f7a9e_o-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5548/10246626725_bae20f7a9e_o.jpg)

ycp
13-10-2013, 16:55
Pociągnę temat GRDIV


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/8748148632_b2845eebc6_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7281/8748148632_b2845eebc6_b.jpg)

MariuszJ
15-10-2013, 21:57
Iphone 4S


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/8412/u0jq.jpg)

pyetya
16-10-2013, 23:25
ex1:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/6205/nman.jpg)

wain
17-10-2013, 11:51
http://www.dpreview.com/news/2013/10/17/panasonic-unveils-tiny-lumix-gm1-ilc-and-compact-12-32mm-lens?utm_campaign=internal-link&utm_source=news-list&utm_medium=text&ref=title_0_2

Dla mnie czad!

mrawi
17-10-2013, 12:03
Oczadziałeś? `_`

Michał M
17-10-2013, 22:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img802.imageshack.us/img802/4926/sk4w.jpg)

ex1

Michał M
18-10-2013, 14:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/4237/uyy0.jpg)

ex1

drdln
18-10-2013, 14:39
Nokia Lumia 1020

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/WP_20131011_21_11_45_Pro_zpsbc708418-1.jpg
źródło (http://i95.photobucket.com/albums/l122/zmysl/WP_20131011_21_11_45_Pro_zpsbc708418.jpg)

pastwisko
18-10-2013, 16:52
ście sie uparli na te komórki..

Ligo
18-10-2013, 18:38
Nie_z_komórki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/9233/hz3o.jpg)