PDA

Zobacz pełną wersję : Mały też może - dla właścicieli kompaktów



Strony : 1 [2]

jm
19-10-2013, 09:12
Nie wiem czy jestem w pełni uprawniona do publikacji w tym wątku, bo aparat choć baardzo mały, to nie mój... tylko pożyczony:oops:, no ale może zostanie mi wybaczone..?;)

Sony HX20V

1.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/801/0nji.jpg/)


2.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/199/u9cy.jpg/)


3.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/703/2cnz.jpg/)


4.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/593/ai1r.jpg/)


5.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/843/u2w4.jpg/)


6.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/703/716j.jpg/)


7.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/209/ypbm.jpg/)


Taki mix z jednej wycieczki.
Aparat wrócił do prawowitego właściciela, więc wybaczcie ilość.... już więcej nie będę:twisted:

mrawi
19-10-2013, 11:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/4237/uyy0.jpg)

ex1Oj ładnie.

ycp
19-10-2013, 13:28
więc wybaczcie ilość.... już więcej nie będę

Nie wybaczam :twisted:. Tego że więcej nie będzie.

Ligo
19-10-2013, 15:39
Aparat wrócił do prawowitego właściciela, więc wybaczcie ilość.... już więcej nie będę:twisted:
Będziesz, będziesz... ;)
Nieważne - kompakt, czy niekompakt, pożyczony, czy nie. Widać, że złapałaś bakcyla i dobrze Ci to wychodzi. Poproszę o jeszcze. :)

pastwisko
19-10-2013, 16:24
Nieważne - kompakt, czy niekompakt,

no akurat w tym wątku ważne ;)

shaolin
20-10-2013, 04:27
Jakby bylo wazne to by nie wrzucali fot z telefonow ;)

wpkx
20-10-2013, 11:01
To prowokatorzy i anarchiści i łamistrajki.

don_marcinos
20-10-2013, 12:27
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img24/8997/ujmy.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img34/6571/berb.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img690/4629/j3ex.jpg)

clusca
20-10-2013, 12:56
1.2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img34/6571/berb.jpg)

Super. Co to za góry? ;)

pastwisko
20-10-2013, 14:43
to chyba bieżnia do biegów przełajowych :D

Michał M
20-10-2013, 16:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/3043/fozc.jpg)

ex1

bartek73
20-10-2013, 21:59
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/10388598603_7b3e7805bb_o-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2890/10388598603_7b3e7805bb_o.jpg)

Ligo
23-10-2013, 00:22
Stary Canon G3:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img812/1981/if51.jpg)

Michał M
24-10-2013, 00:01
EX1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img34/2166/krp8.jpg)
1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img716/5575/tjhz.jpg)
2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img600/3691/5yrf.jpg)
3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img194/6739/vd08.jpg)
4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img545/8853/8yvo.jpg)
5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img843/9535/1fu0.jpg)
6

pastwisko
25-10-2013, 00:13
Dawno nie było mojej modelki ;)
GRD4+GW2 (tylko zmniejszone)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/10465596873_8d8d8e22af_o-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5497/10465596873_8d8d8e22af_o.jpg)

Ligo
25-10-2013, 03:16
Sony R1


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/6268/uyb8.jpg)

pastwisko
25-10-2013, 10:29
A tak swoją drogą, to muszę powiedzieć że kompakt wyleczył mnie skutecznie z płytkiej głębi ostrości.

Ligo
25-10-2013, 19:26
A tak swoją drogą, to muszę powiedzieć że kompakt wyleczył mnie skutecznie z płytkiej głębi ostrości.
Bo stan ten mija. Po kilkunastu/kilkudziesięciu latach, ale w końcu przemija.
Czasem pomaga kompakt, a czasem przechodzi w sposób niejako naturalny ;)

otwieracz
25-10-2013, 21:47
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/f14729045c4638aa-2.jpg
źródło (http://images61.fotosik.pl/316/f14729045c4638aa.jpg)

FujiX10 ISO 3200

wpkx
26-10-2013, 11:36
A tak swoją drogą, to muszę powiedzieć że kompakt wyleczył mnie skutecznie z płytkiej głębi ostrości.

Ale Kuba, nie zauważyłem, abyś kiedykolwiek na nią chorował.
W przeciwieństwie do niektórych. :mrgreen:

PS "Płytka głębia"? Hmmm... Chyba należy ją "ostro tępić". :D

bartek73
27-10-2013, 23:00
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/dsc048031-2.jpg?w=900
źródło (http://lubawka365.files.wordpress.com/2013/10/dsc04803-1.jpg?w=900)

Ligo
02-11-2013, 01:37
DP2s nad Morzem Słodkim. ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/6916/h1uk.jpg)

pastwisko
02-11-2013, 17:49
Liściopad z GRD4


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/1843/gvsc.jpg)

Ligo
04-11-2013, 03:57
pastwisko - sądząc po wysokości siodełka, masz 180 cm, lub więcej wzrostu.
W związku z tym rama tego wielocypeda wydaje mi się zbyt mała.
Na mój gust powinna mieć nie około 54, ale powyżej 60 cali.
Wygodnie Ci się na tym jeździ?

A żeby nie było pustego przebiegu, to fotka z G3:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img585/2990/srnm.jpg)

koniecpolska
04-11-2013, 23:10
Olympus E-PM2 z BCL 1580 (dekielek 15mm/8.0) - całkiem malusi zestawik.

Software Park, Taipei, Taiwan


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iFIvzF6a9x9Sl.jpg)


Ulica w Taipei, Taiwan


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibqda1VYePVAcZ.jpg)


Rodzinny biznes, Taipei, Taiwan


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iwBdtS48ymvyS.jpg)

pastwisko
04-11-2013, 23:35
Marzyłem o 630-tce, ale wtedy było to nieosiągalne.

Niedawno sobie przypomniałem, co to było jak kiedyś złamałem widełki w rowerze - to był koniec, bo nie do naprawy, a nowe nie do dostania.. A dziś? klik-klik paczka z czym chcę pod drzwi bez ruszania się z domu.

Nu dobra, kaniec aftopa. Dam fotke pro forma ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/7695/h7vm.jpg)

bartek73
05-11-2013, 08:59
RX100 na zachodzie:-).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/dsc048961-2.jpg
źródło (http://lubawka365.files.wordpress.com/2013/10/dsc04896-1.jpg)

Michał M
08-11-2013, 16:28
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/7086/cmi4.jpg)

ex1

Ligo
09-11-2013, 02:54
Gałęzie też mam.

DP2s.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img706/8859/b0m4.jpg)

doktor
10-11-2013, 23:31
Ryż - Fuji x20


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/ryz01-2.jpg
źródło (http://zciemniacz.files.wordpress.com/2013/11/ryz01.jpg)

koniecpolska
13-11-2013, 21:58
Olympus E-PM2 z dekielkiem 15mm

Lin Family Garden, Taipei, Taiwan

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i8HnG4DuEaTVQ.jpg)

CH Stary Browar, Poznań

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibppSqQhi1QjYZ.jpg)

CH Stary Browar, Poznań

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/itFHAy7H1GRY5.jpg)

bartek73
15-11-2013, 17:42
ładne zdjęcia - można było zerknąć na moc niektórych kompaktów - tylko szkoda że zdominowany wątek przez 1-2 osoby który zrobiły sobie z niego galerię :(


Akurat na 29 stronie tego wątku są zdjęcia 7 autorów:).
Żeby nie gadać po próżnicy, jeden kwadrat z RX100.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/DSC050461-1.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-cHeiFmUBcew/UoEj3h6U3xI/AAAAAAAACNY/SGQtv8wskNc/s1600/DSC05046-1.jpg)

bogdi64
15-11-2013, 18:19
kompakcik z malutką matrycą


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/209/img0313resizer2000q80f0.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kompakicik z minimalnie większą matrycą


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/62/stp80422resizer900f053f.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

i znów malutka matryca


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/840/pc030001.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ligo
16-11-2013, 02:56
Jesienny "zdziś" wczorajszy.

DP2s

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img401/5859/ud5l.jpg)

borge
17-11-2013, 11:09
kompakcik z malutką matrycą
fajny landszafcik, pozostale dwie fotki tez niczego sobie : )


Jesienny "zdziś" wczorajszy.
kadr fatalny, z tym 'czyms' po lewej obcietym do polowy

a przy okazji bardzo stary i bardzo maly Nikon 885

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img440/8362/q5zj.jpg)

pozdrawiam

Ligo
18-11-2013, 02:30
kadr fatalny, z tym 'czyms' po lewej obcietym do polowy
Dzięki. Uwaga bezcenna.
Póki co, wrzucę jeszcze jedną próbkę z Sigmy. Może również się nie spodoba.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img23/6481/nxsx.jpg)


tytuł Mały też może odnosi się do aparatu, nie do jego właściciela ;)
Raczej nie tyle do właściciela, co do operatora. ;)

ShoRtie
18-11-2013, 21:06
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/10912714675_1ce123c709_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7289/10912714675_1ce123c709_b.jpg)
1 sec ƒ/1.8 ISO 80 5.2 mm

aesdana
19-11-2013, 22:41
http://www.flickr.com/photos/80059223@N04/ kilka moich zdjęć.

don_marcinos
20-11-2013, 21:09
hmm..., zamiast linka do galerii mogłaś/eś wstawić z trzy najlepsze foty, chętnie bym skomentował. A tak nie wiem za które się łapać...

MariuszJ
20-11-2013, 21:55
Trochę wściekłych kolorków z RX100m2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/img17/8905/mnzw.jpg)

bartek73
21-11-2013, 19:34
Trochę mniej wściekłych (z mk1).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/DSC050481-2.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-zA5W8f9AZgk/UoPfA2DV6MI/AAAAAAAACOE/E_esNGG5PCg/s1600/DSC05048-1.jpg)

MariuszJ
21-11-2013, 19:46
Nerwowy bokeh, mk2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/img34/7853/0gzh.jpg)

MariuszJ
23-11-2013, 20:50
RX100m2 c.d.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/5300/73y2.jpg)

MariuszJ
25-11-2013, 02:15
I c.d. c.d. ...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/2351/ncmg.jpg)

MariuszJ
25-11-2013, 02:27
Dzięki :) Nie pretenduję jednak do niczego więcej niż demonstracji "Mały też może"... jakby nie odczytać tego tytułu ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/2382/2mq3.jpg)

bartek73
25-11-2013, 07:28
mk1



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/DSC050391-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-GGQdmxoV4LQ/UoEj10rGmfI/AAAAAAAACNA/cx6UG5I3TI8/s1600/DSC05039-1.jpg)

matys
25-11-2013, 11:00
Ryż - Fuji x20


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/ryz01-1.jpg
źródło (http://zciemniacz.files.wordpress.com/2013/11/ryz01.jpg)

Miałem nie pisać, bo już sporo czasu mineło, ale co widzę to zdjęcie, to jakoś tak pozytywnie się robi na duchu. Więc jednak niapiszę ;) Bardzo mi się podoba!

edit
@Mariusz - fajne kadry, dawaj więcej ;)

MariuszJ
26-11-2013, 15:36
dawaj więcej

Dziękuję i proszę :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.imageshack.us/img21/3858/0yd6.jpg)

stachmuszel
26-11-2013, 15:55
Mariusz! Czy Ty gdzieś pracujesz :-) czy tylko fotografujesz? Ja nigdy nie mogę znaleźć czasu na takie codzienne pstryki.

deep
26-11-2013, 16:19
Mariusz takimi kanałami do pracy dociera :-)

MariuszJ
26-11-2013, 17:16
Mariusz takimi kanałami do pracy dociera :-)

A pewnie!

Wymarzona praca...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/i/jbxn.jpg/)

Nie bagatelizowałbym ciekawych rozwiązań architektonicznych już przy pierwszym kontakcie z firmą...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/i/3al3.jpg/)

Aby zminimalizować niekorzystne oddziaływanie długich, klaustrofobicznych korytarzy, warto przełamać ich rytm jakimś użytkowym, socjalizującym sprzętem...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/i/w6vu.jpg/)

Powoli docieramy na miejsce...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/i/agj5.jpg/)

My office, at last

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/i/0a3t.jpg/)

I ulubione biureczko. Over, czas naprawiać świat.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/i/p6h2.jpg/)

bogdi64
27-11-2013, 01:51
JAK MAŁY MOŻE , to z najmniejszego, czyli starej Noki



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/594/4kxj.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/268/4wtz.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ShoRtie
28-11-2013, 14:01
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/11099701144_d8b49f7da4_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5492/11099701144_d8b49f7da4_b.jpg)
0.3s ƒ/1.8 ISO 80 5.2 mm

pastwisko
29-11-2013, 00:57
ostatnio robię chyba tylko zdjęcia swojemu psu i swojemu roweru.. GRD4, rower możliwe ze juz był.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/10246626725_bae20f7a9e_o-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5548/10246626725_bae20f7a9e_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/11103084593_3bb4125c0a_o-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7382/11103084593_3bb4125c0a_o.jpg)

ravbog
29-11-2013, 12:17
Panasonic FZ200. Może nie za bardzo mały, ale matryca malutka.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/58/wmlx.jpg)

MariuszJ
29-11-2013, 20:58
Ravbog - bardzo ładny fot. Ode mnie słynny testowy czarny kot vs rx100m2 vs iso 1000 :p

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/2302/fvml.jpg)

pastwisko
29-11-2013, 23:51
zeby nie było że swinia podrzucona:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/img834/7606/qwqb.jpg)

MariuszJ
02-12-2013, 01:58
Zwierzaki coś królują :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/3150/i86q.jpg)

ShoRtie
02-12-2013, 12:49
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/11169769244_9c2ce785a8_b-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2824/11169769244_9c2ce785a8_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/11169707675_e5a3d6e97e_b-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2888/11169707675_e5a3d6e97e_b.jpg)

MariuszJ
02-12-2013, 20:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/9947/65ja.jpg)

MariuszJ
03-12-2013, 19:11
I c.d. relacji z kopania Kanionu Na Miarę Naszych Możliwości :p


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/img189/5522/9fzf.jpg)

pastwisko
04-12-2013, 15:48
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1473013_640975132635927_1587474605_n.jpg?dl=1)

Ricoh GRD IV

MariuszJ
05-12-2013, 14:09
Zdjęcie Ci chyba nikonowska cenzura skasowała, Drogi Pastwisko... :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/8599/f7dp.jpg)

pastwisko
05-12-2013, 14:18
nie, to autocenzura ;) ono było z fejsa podlinkowane, zapomniałem że je tu wstawiłem kasując tam..


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img201.imageshack.us/img201/1495/ndfs.jpg)

MariuszJ
09-12-2013, 23:35
RX100m2 nie śpi


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/i/9fag.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img600.imageshack.us/i/whvh.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/i/qhkr.jpg/)

don_marcinos
16-12-2013, 10:49
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img198/1711/4m7y.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img163/2663/czau.jpg)

MariuszJ
17-12-2013, 00:36
RX100m2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/1877/2jjs.jpg)

Jai pur
19-12-2013, 09:57
księżycowa impresja z RX100


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/577/1i5g.jpg/)

bartek73
20-12-2013, 11:34
RX100 troluje wątek:-).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/dsc054451-3.jpg?w=900
źródło (http://lubawka365.files.wordpress.com/2013/12/dsc05445-1.jpg?w=900)

mskowronski
20-12-2013, 22:43
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/4841/fu3v.jpg)
X20

pastwisko
23-12-2013, 17:34
Święto lasu - sfociłem coś innego jak pies czy rower! (GRD IV)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/11515753134_4eacb3c913_o-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2852/11515753134_4eacb3c913_o.jpg)

ravbog
24-12-2013, 15:23
Panasonic FZ200


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img716/6923/ja5p.jpg)

ShoRtie
25-12-2013, 23:06
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/11553322246_c0746870f7_b-3.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7409/11553322246_c0746870f7_b.jpg)

pastwisko
03-01-2014, 17:39
Niezmiennie - jak w zeszłym roku, Ricoh GRD4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/11732623326_f2852d0ece_o-1.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3680/11732623326_f2852d0ece_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/11732125633_3db2ffb052_o-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3778/11732125633_3db2ffb052_o.jpg)

pastwisko
04-01-2014, 13:51
Dziś troche słoneczniej, aparat bez zmian GRD4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/11750179013_a0fc1637d6_o-2.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5491/11750179013_a0fc1637d6_o.jpg)

bartek73
05-01-2014, 21:52
Trochę zimy z RX100.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.audiofreakowo.net/download/file.php?id=22272&mode=view)

MariuszJ
05-01-2014, 22:01
Taki se landszafcik z rx100m2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/1976/zwzp.jpg)

pyetya
06-01-2014, 00:27
EX1 wciąż daje radę:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/6205/nman.jpg)

<| MICHAŁ |>
06-01-2014, 12:09
robicie zdjęcia "wypasami", to Wam wrzuce dla kontrastu zdjęcia z canona a620. Bydle dogorywa w mojej szufladzie, bo przejechaly po nim sanie, ale wciaż zdjecia robi - tyle ze ciezko cokolwiek ustawic, bo gibany ekranik sie polamal :)
sporo tych zdjęć, ale wiecej juz z niego nie bede wrzucac :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/5371/s7w7.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img132.imageshack.us/img132/9198/5o7p.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img849.imageshack.us/img849/9374/75yi.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img197.imageshack.us/img197/2963/wqvo.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/5170/ld95.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img547.imageshack.us/img547/4554/8xfs.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/3795/25op.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/2214/2h66.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img819.imageshack.us/img819/7587/i7jo.jpg)

<| MICHAŁ |>
06-01-2014, 15:47
na wszelki wypadek zostawiłem exifa :)
to co mi się podoba w tych zdjęciach, to kolor śniegu w cieniach - ostatnio pod tym własnie kątem przeglądałem zdjęcia z nexa, i śnieg jest w cieniach jest straszliwie zaniebieszczony. Kolory sniegu z C są znacznie lepsze... :)

stachmuszel
06-01-2014, 15:50
Bo to CCD, a nie sto milionów razy obrobiony/konwertowany/przetworzony CMOS.

stachmuszel
06-01-2014, 15:51
Taki se landszafcik z rx100m2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/1976/zwzp.jpg)

Cały czas jestem pod wrażeniem mariuszoobróbki :-)

<| MICHAŁ |>
06-01-2014, 16:26
Cały czas jestem pod wrażeniem mariuszoobróbki :-)
szczerze mówiąc, to bardzj by mnie interesowało jak to zdjęcie wyglądało bez obrobki... :)
ale zgadzam się - podszykowane

ShoRtie
06-01-2014, 17:02
EX1


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/11800018664_e2fa056c32_b-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5492/11800018664_e2fa056c32_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/11800374986_b4f7389f56_b-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2849/11800374986_b4f7389f56_b.jpg)

bartek73
06-01-2014, 18:17
sie nie otwiera sie

Faktycznie, coś się....


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/11801247194_9729458414_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7441/11801247194_9729458414_o.jpg)

MariuszJ
06-01-2014, 20:20
szczerze mówiąc, to bardzj by mnie interesowało jak to zdjęcie wyglądało bez obrobki... :)

OOC


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img844.imageshack.us/img844/8688/m345.jpg)

I nowe żeby nie zaśmiecać ciągle tymi samymi zdjęciami, choć te też są takie same...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/i/2ov3.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/i/0mq7.jpg/)

<| MICHAŁ |>
06-01-2014, 21:38
Mariusz, żadnej magii w tej matrycy nie ma - tak jakbym widzial strzal z nexa z typowa niebieska dominantą. ocieplone i ładnie obrobione, fajnie skadrowane -generalnie zdjecie robi pp
dzisiaj sobie ogladalem w chwili wolnej zdjecia z mk2 i na pierwszy rzut oka spodobalo mi sie zdjecie klik (http://www.flickr.com/photos/cmykphotog/9396277952/sizes/l/) wszystko wyglada cacy az do chwili gdy sie nie pojdzie to pelnego rozmiaru - i tu juz nie rzuca na glebe - nie wiem czy to kwesta obrobki i czyrzeczywiscie tak jest, ale nie wyglada to super. super jest, gdy zmniejszam to zdjecie do rozmaru monitorowego 1920x1200. Cekawe jak bedzie na odbitce 20x30...
uwaga - nie jestem badaczem pisma, zwykla ciekawosc mną powoduje....

bogdi64
06-01-2014, 22:03
no to jeszcze starszy od 620 (zawsze powtarzam, że te starsze miały ładniejszy obrazek - samsung l85

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/580/stp80447resizer800f0532.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/651/stp80432resizer800f0532.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/826/stp80053.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

canon g3 ------------------------ :), czyli historia przez DUŻE H


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/21/uqru.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

a teraz prehistoria czyli olympus i całe 2 mp


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/59/9crx.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

MariuszJ
06-01-2014, 22:23
Mariusz, żadnej magii w tej matrycy nie ma - tak jakbym widzial strzal z nexa z typowa niebieska dominantą. ocieplone i ładnie obrobione, fajnie skadrowane -generalnie zdjecie robi pp
dzisiaj sobie ogladalem w chwili wolnej zdjecia z mk2 i na pierwszy rzut oka spodobalo mi sie zdjecie klik (http://www.flickr.com/photos/cmykphotog/9396277952/sizes/l/) wszystko wyglada cacy az do chwili gdy sie nie pojdzie to pelnego rozmiaru - i tu juz nie rzuca na glebe - nie wiem czy to kwesta obrobki i czyrzeczywiscie tak jest, ale nie wyglada to super. super jest, gdy zmniejszam to zdjecie do rozmaru monitorowego 1920x1200. Cekawe jak bedzie na odbitce 20x30...
uwaga - nie jestem badaczem pisma, zwykla ciekawosc mną powoduje....
Ależ Michale, magii to nie ma w żadnej matrycy, a jakość uzyskiwanego obrazu determinują zwykle tylko dwa czynniki: wielkość fizyczna i data produkcji :) Dla miłośników zdjęć w jpgach dochodzi sprawa AWB, tu oczywiście masz rację - jest nexowo zimny. Przyznam jednak, że jako punkt startowy taki właśnie wolę. A że PP robi zdjęcia... zawsze je robił ;) może poza polaroidem i slajdami. Matryca RX100 dla badaczy pisma, jak to określiłeś, jest na poziomie pierwszych luszczanek cyfrowych, którymi niejeden trzasnął fotę życia. A ten aparat akurat ma niesamowitą zaletę - jeździć może ze mną wszędzie ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/i/whbq.jpg/)

pastwisko
11-01-2014, 22:04
załóżcie po prostu wątek dla iPhonowców, co za problem, zresztą mam lepszy pomysł - sam wam założę :)

MariuszJ
11-01-2014, 22:35
załóżcie po prostu wątek dla iPhonowców, co za problem, zresztą mam lepszy pomysł - sam wam założę :)

Kompletnie nie rozumiem, Drogi Pastwisko, Twojej ortodoksji. Z mojego punktu widzenia wcale niedaleko jej do innej, przeciwko której od jakiegoś czasu się buntujesz.

pastwisko
11-01-2014, 22:44
A ja kompletnie nie rozumiem czemu chcecie wrzucać zdjęcia z komórek do wątku o kompaktach :) Pisaliśmy już na ten temat ze trzy razy, po co pisać po raz czwarty. Ja uważam swoje, a wy swoje, a że mamy w tym wątku równorzędną pozycję, to i tak nic z tego nie wyniknie. Jak macie ochotę to wrzucajcie, wątek jest ogolnodostępny i nie moderowany.


niedaleko jej do innej

Do jakiej?

MariuszJ
11-01-2014, 23:24
Do jakiej?
Luszczankowej.

pastwisko
11-01-2014, 23:31
Nie wydaje mi się żebym robił z tego jakąś ortodoksję, w sumie to temat mi dosć obojętny, a że piszę tu i ówdzie o tym ze zamiast duzej lustrzanki lepsze cos mniejszego, to wynika po prostu z moich doswiadczeń bo parę lustrzanek miałem w dość sporym przekroju rodzajów.

bogdi64
12-01-2014, 02:11
sam "włożyłem" tu fotkę z telefonu :), ale fotką z iphona, mówię NIE - zdjęciom z telefonu mówię TAK, więc jeśli podpiszesz, że fotka z telefonu to dla mnie wstawiaj, jeśli podpiszesz, że fotka z iphona - to nie :( - takie forum wielbiących ten wyrób już jest w innym miejscu, więc jeśli chcesz się pochwalić fotką to dawaj, jeśli iphonem - TO JESTEM NA NIE !

pastwisko
12-01-2014, 02:14
Robi się tu coraz bardziej absurdalnie.. To tak na serio z tyn iPhonem?

Bo moze juz nie łapię ironii..

bogdi64
12-01-2014, 02:21
chyba zostałem, źle zrozumiany :(, chodzi mi o to ABY PODPIS POD FOTKĄ, brzmiał zrobione telefonem, bez wyszczególnienia uwielbienia do do danej marki :)

pastwisko
12-01-2014, 02:30
No ale jak zdjecie ma pokazywac mozliwosci sprzetu, to chyba warto napisać czym focone? Czesto jak jest nie podpisane to ktoś dopytuje o model, wiec chyba lepiej robic to od razu. Poza tym aparaty są podpisywane, czemu wiec nie podpisywac telefonów?

Rafał Wylegała
15-01-2014, 13:18
RX100m2
Fotka z wczoraj:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/5sh9s2j)
Szarlota

bartek73
15-01-2014, 17:57
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/DSC058901-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-kXhTi7MU9QI/UtavnTuSFmI/AAAAAAAACTE/cqjvjuTazkA/s1600/DSC05890-1.jpg)

pyetya
17-01-2014, 01:25
oj kusi ten RX100mk2, kusi... ale pewnie jak go kupię to zaraz się okaże, że mk3 ma 24mm na szerokim ;)

tymczasem Samsung EX1:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img28/4150/3r1i.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img546/3307/rxdk.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img15/2226/5crq.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img802/9300/ki7z.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img542/6342/kv0h.jpg)

ShoRtie
22-01-2014, 20:19
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12087408864_3ee364786f_b-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5479/12087408864_3ee364786f_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12089221713_116134a0d7_b-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5536/12089221713_116134a0d7_b.jpg)

ShoRtie
22-01-2014, 21:37
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12090338175_2f6a3de6f0_b-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3685/12090338175_2f6a3de6f0_b.jpg)

matys
23-01-2014, 21:58
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12087408864_3ee364786f_b-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5479/12087408864_3ee364786f_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12089221713_116134a0d7_b-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5536/12089221713_116134a0d7_b.jpg)


Fajne kadry, ciekawi mnie tylko jedną rzecz. Czy na drugim ta obwódka wokół ramy ławki to wynik obróbki, czy jednak (w co trochę wątpię) dziwnego rozmycia???

Dzięki za info i pozdrawiam przy okazji

Tapatalk

ShoRtie
23-01-2014, 22:21
Tak ta obwódka to wynik obróbki. Lubie dużo clarity a to wyszło z aberracji chromatycznej

Uwielbiam macro z EX1 i ostrzenie od 1 cm. W macro ten aparat pokazuje na co go stać. Masa detali i ostry obraz. Szkoda tylko, że to CCD a nie CMOS.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12092467345_c14f28f093_b-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3693/12092467345_c14f28f093_b.jpg)

matys
23-01-2014, 22:48
Obróbki, Tapatalku, który kiedyś byłeś Andrzejem.

Rozumiem aluzję Wojtku szanowny. Chciałem sobie ułatwić rozpoznawanie postów swojego autorstwa. ;-)

Pozdrawiam Cię niniejszym serdecznie.



Tak ta obwódka to wynik obróbki. Lubie dużo clarity a to wyszło z aberracji chromatycznej

Uwielbiam macro z EX1 i ostrzenie od 1 cm. W macro ten aparat pokazuje na co go stać. Masa detali i ostry obraz. Szkoda tylko, że to CCD a nie CMOS.

Wielu narzeka na CMOS, ja też wolę CMOS'a zamiast CCD, ale ja jestem amator i kolory skóry nie są moją silną stroną ;-)

don_marcinos
25-01-2014, 14:30
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img89/7563/jqqq.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img513/3162/iv8w.jpg)

fonu
28-01-2014, 12:40
pastwisko: widzę że jesteś koneserem GR IV od pewnego czasu ... miałeś do czynienia z takimi aparatami jak LX7 czy X10 Fuji ? Jestem na krawędzi zakupu GRIV - ale miotają mną rozterki bo może X10 lub wystarczy LX7 - uważasz że GR IV jest wart nie zastanawiania się przed zakupem ?

ShoRtie
28-01-2014, 13:23
Ja bym brał Ricoha bez zastanowienia.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12186087035_196a857636_b-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3686/12186087035_196a857636_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12186129925_e76b2af233_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7349/12186129925_e76b2af233_b.jpg)
EX1

pastwisko
28-01-2014, 13:38
miałeś do czynienia z takimi aparatami jak LX7 czy X10 Fuji ? Jestem na krawędzi zakupu GRIV - ale miotają mną rozterki bo może X10 lub wystarczy LX7 - uważasz że GR IV jest wart nie zastanawiania się przed zakupem ?

Niestety nie. X10 bawiłem się chwile w sklepie, ale malutki wizjer mnie przestraszył (za długo uzywalem duzych wizjerów od analogów), a LX7 na oczy nie widziałem. Ale ja szukałem bardzo małego aparatu ze stałką, więc GRD był kandydatem idealnym.

Zastanowić się na pewno zawsze warto - głownie nad jedną ogniskową (choć można dokupić konwerter 0.75) - nie wiem jak dobrze będziesz się z nią czuł. Co do reszty to aparat jest bardzo fajny i na pewno bedziesz z niego bardzo zadowolony, jest na prawdę swietnie pomyślany i zrobiony. Jak bym miał jeszcze raz kupować wtedy to bym go kupił ponownie, a jesli dziś - to pewnie nowszą wersję GR, choć jest ciut droższa :)

pastwisko
01-02-2014, 19:43
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12251505695_62511b3de9_o-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7365/12251505695_62511b3de9_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12251505445_bc8fd78720_o-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7303/12251505445_bc8fd78720_o.jpg)

GRD IV

ycp
02-02-2014, 04:34
Dla odmiany - Lumix TZ5.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img546/8721/huom.jpg)

pastwisko
06-02-2014, 00:04
a dziś to wyjątkowo nie jest straight from puszka :D

GRDIV


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12326017793_3433323e9f_o-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7327/12326017793_3433323e9f_o.jpg)

MariuszJ
06-02-2014, 21:23
RX100m2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img542.imageshack.us/img542/5140/zye2.jpg)

bartek73
08-02-2014, 01:53
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/DSC063951-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-fGacEW3aLDE/UvVxkPuIabI/AAAAAAAACUs/WBqCxPy9Nbc/s1600/DSC06395-1.jpg)

don_marcinos
08-02-2014, 21:44
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img834/9826/lu76.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img545/5672/cmyl.jpg)

ycp
09-02-2014, 20:14
GRDIV


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img197/4032/st09.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img35/6871/jvki.jpg)

Michał M
11-02-2014, 12:49
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img836/1575/i7pe.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img691/2411/xamc.jpg)

ex1

Michał M
12-02-2014, 20:08
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img850/4779/d0r5.jpg)
ex1

d90
12-02-2014, 22:28
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehxqwhn-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehxqwhn.jpg/)
Klik i bedzie większe :)
Olek Epl5 + zuiko 17mm f2,8 jpg z aparatu, na telefonie juz ta tandetna ramka dodana.
(To chyba tez kompakt jest. Czy nie ?)

przem426
12-02-2014, 22:56
EVIL to nie kompakt...

d90
12-02-2014, 23:38
EVIL to nie kompakt...

A co to jest evil ?
A co to kompakt ?

Pytam poważnie :)
Bo dla mnie cos co sie mieści w kieszeni to chyba kompakt jest...
Ale pewności brak.

Pastwisko
To z kompaktu jest, tez z tego co masz, ten filmik ?

przem426
13-02-2014, 00:01
A co to jest evil ?
A co to kompakt ?

Pytam poważnie :)
Bo dla mnie cos co sie mieści w kieszeni to chyba kompakt jest...
Ale pewności brak.
[...]


bezlusterkowiec w przeciwieństwie do kompaktu pozwala użyć dowolnie wybranego szkła. kompakt nie daje wyboru. focisz tym co masz.
za chwile lustro z naleśnikiem będziesz w stanie zmieścić w kieszeni - co nie uczyni z niego kompaktu.

a to że są kompakty z matrycą większą niż mają niektóre bezlusterkowce - to już szczęście posiadacza ;)

Jackylhyde
13-02-2014, 18:10
mój ulubiony wątek. "Sesjów" już nie robię z racji "wolenia" szlajania się ale jak się jakiejś znajomej uda uprosić to taka świnia jestem, że też ją kompaktem.
Dp2x.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/g1qlowj)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/5scpk6j)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mj9qw4j)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/n6u6fzj)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/nmjv2hj)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/f30qdxj)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/gvym9pj)

MariuszJ
15-02-2014, 20:55
RX100m2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img844/3406/vkmh.jpg)

Ligo
16-02-2014, 08:04
Nie potrafię, niestety wyciągnąć z Sigmy tyle, co kolega Jackylhyde, ale dam parę dzisiejszych fotek nowości z Chicago Auto Show.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/SDIM1079xjpgdl1token_hashAAGHxtL8uLjZHzV-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/7p5ywoka49f417n/SDIM1079x.jpg?dl=1&token_hash=AAGHxtL8uLjZHzVXIhw1_risKw_yht8HfYzQRPc RG8YKGw)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl-web.dropbox.com/get/SDIM1034x.jpg?_subject_uid=268183660&w=AABYKHOF3FkM-etpCFWvUh_mzxOEbpd0Wv5ChjjhtfaLaQ&dl=1)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl-web.dropbox.com/get/SDIM1040x.jpg?_subject_uid=268183660&w=AADtGdIE4eHUBm1eURIL6Mssn_YkEi_bTVDLwwxkFeo3Hw&dl=1)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl-web.dropbox.com/get/SDIM1050x.jpg?_subject_uid=268183660&w=AAB41C_s7Di1IxwpoGnTfBCFAx_Hv7bDxD0vvujQh7pbFQ&dl=1)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl-web.dropbox.com/get/SDIM1054x.jpg?_subject_uid=268183660&w=AABnXbmehVoPYI832BhjpOt-jzG3Gw3DcfxLMvXt7hpgOQ&dl=1)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl-web.dropbox.com/get/SDIM1060x.jpg?_subject_uid=268183660&w=AAAm70SlyllKMTgukP_C0XQR0xy5tVUd05AWZHuU1BbrDA&dl=1)

Na ostatnim Dodge Challenger. Gdyby ktoś miał problem ze zlokalizowaniem, to ten żółty pośrodku. ;)

Ligo
16-02-2014, 20:11
Kia GT4 Stinger. Ale nie wiadomo, czy wejdzie do produkcji. W tamtym roku pokazywali jeszcze fajniejszy model i na razie cisza.

Tu reszta fotek. Mam nadzieję, że tym razem wejdą poprawnie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s25.postimg.org/9p7ee27pr/SDIM1040x.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s25.postimg.org/uam65ypan/SDIM1050x.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s25.postimg.org/yl0u1judr/SDIM1054x.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s25.postimg.org/69fa4iahb/SDIM1060x.jpg)

Michał M
19-02-2014, 02:13
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img812/3871/urnk.jpg)

Ex1

ShoRtie
23-02-2014, 15:59
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12719798684_86bc54ea7e_b-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3742/12719798684_86bc54ea7e_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12720104634_488d1e930d_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7360/12720104634_488d1e930d_b.jpg)

remik78
23-02-2014, 22:47
witam
się pochwalę...:D
dzisiejszy digart dnia
canon s90


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.digart.pl/zoom/7341614/Stausee_Mooserboden.html)

doktor
23-02-2014, 22:59
Jeden kieliszeczek jeszcze nikomu nie zaszkodził

Fuji X20


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/dscf2060s_n-2.jpg
źródło (http://zciemniacz.files.wordpress.com/2014/02/dscf2060s_n.jpg)

ycp
01-03-2014, 04:32
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/12845942335_3523ede8a9_c-2.jpg
źródło (https://c2.staticflickr.com/8/7296/12845942335_3523ede8a9_c.jpg)

KFC nie musi być nudne (by GRDIV).

bartek73
01-03-2014, 14:51
RX100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/DSC067631-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-TJSqqBuv3uo/UxHXYtk4nBI/AAAAAAAACXM/9iyxh5reI4Y/s1600/DSC06763-1.jpg)

ShoRtie
16-03-2014, 12:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13187612725_4214fbebc9_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7368/13187612725_4214fbebc9_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13187724683_64dcbb4f86_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7178/13187724683_64dcbb4f86_b.jpg)
EX1

pastwisko
26-03-2014, 19:19
Ricoh GRD4 + Hoya InfraRed R72 - takie troche mydlane, bo mam przedpotopowy odszumiacz ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13429594233_506e4c5d6d_o-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7198/13429594233_506e4c5d6d_o.jpg)

bogdi64
26-03-2014, 19:46
stachmuszel wydaj troszeczkę więcej i "będziesz Pan zadowolony" - mam poprzednią wersję :) ixus 105 - mniejszy już chyba nie może być, aku (mimo, że dedykowany) to wzór, przy mikro wymiarach ponad 300 fotek to normalka

https://picasaweb.google.com/111837667327221520494/PIENINY2012Czerwiec
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3120048&postcount=6




http://www.mediamarkt.pl/wroclaw-auchan-bielany/aparat-canon-ixus-132-srebrny,id-852925

Remol71
26-03-2014, 20:56
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/810/wodcr01.jpg)

LX-3

don_marcinos
31-03-2014, 20:57
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img18/3621/t1rr.jpg)
2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img841/2981/639d.jpg)
3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img713/4592/7kr2.jpg)

pastwisko
31-03-2014, 21:05
GRD4


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1.0-9/10152575_710714762328630_550609073_n.jpg)

pastwisko
13-04-2014, 20:06
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13824256603_59fc065dbc_o-3.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7002/13824256603_59fc065dbc_o.jpg)
GRD4

matys
13-04-2014, 21:01
@pastwisko podobają mi się te Twoje kadry w połączeniu z obróbką. Dużo czasu spędzajsz nad zdjęciem?

pastwisko
13-04-2014, 21:20
@pastwisko podobają mi się te Twoje kadry w połączeniu z obróbką. Dużo czasu spędzajsz nad zdjęciem?

niee.. minuta - pół, no chyba ze sie trafi jakaś kontrastowa scena i trzeba cos tam lokalnie zrobić, ale to tez nie czesto.

grimoald
02-05-2014, 23:50
XZ-2

http://www.photosquad.pl/blog/wp-content/uploads/2014/05/P5010057.jpg


http://www.photosquad.pl/blog/wp-content/uploads/2014/05/P5010057.jpg

(EDIT - za duże zdjęcie)

pastwisko
03-05-2014, 22:36
GRD4+GW2


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/14075717226_91e744a771_o-2.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7340/14075717226_91e744a771_o.jpg)

basket
04-05-2014, 00:02
Pani łosiowa XZ-2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fmix.pl/zdjecie/4198823/p4290222/rozmiar/4)

ropusz
05-05-2014, 23:08
XZ-1, nie chciało mi się bawić w przróbkę RAW i wyostrzanie, więc jpg prosto z aparatu po zmniejszeniu

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/0-3.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/sc/e7dbikb8ted61jh/Y35XS2j4UZ/0)

stachmuszel
18-05-2014, 18:56
Witajcie!
Długo nic się nie działo w tym wątku, to może ja wkleję kilka moich fotek i podzielę się wątpliwościami. Jakimi? No właśnie. Kilka fotek z zapomnianego staruszka Nikona P6000 i okrzyczanego tutaj FujiFilm x10. W mojej opinii staruszek P6000 bije na głowę młodego x10 kolorystyką i detalem. Ostatnia fotka z P6000 i pierwsza z x10 zrobione mniej więcej w tym samym miejscu i warunkach, tylko 2 lata później.
Fotki prosto z puszki, zmniejszone tylko do 1024px w LR4.

Nikon P6000


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

I tutaj FujiFilm x10, powyżej i poniżej fotki mniej więcej z tego samego miejsca.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


Napiszcie coś i rozwiejcie moje wątpliwości.

puch24
18-05-2014, 20:06
Tak na pierwszy rzut oka, zdjęcia z Nikona są dla mnie przyjemniejsze w odbiorze - i kolorystyka, i tonalność, i kontrast. Zdjęcia z Fuji robią wrażenie, jakby miały większy kontrast albo mniejszy zakres tonalny - przede wszystkim nieprzyjemne wrażenie robi dość wyprane, wypalone niebo. Oczywiście musimy mieć pewność, że nie porównujemy jabłek z pomarańczami - lepiej byłoby zrobić zdjęcia w dokładnie tym samym czasie, w tych samych warunkach pogody, oświetlenia, itd.
Zdjęcia z Fuji robią wrażenie nieco obficiej naświetlonych, jakby nieco prześwietlonych w stosunku do zdjęć z Nikona - mają chyba więcej szczegółów w cieniach i mniej w światłach. Poza tym są bardziej (za bardzo?) przesunięte w kierunku zieleni, a te z Nikona są bardziej żółtawe-czerwonawe (też troszkę za bardzo?).

stachmuszel
18-05-2014, 20:09
Dla mnie różnica w kolorystyce jest powalająca. Zieleń trawy, błękit nieba z CCD P6000 jest po prostu naturalna.
No i jak subiektywne odczucia mają się do wyników pomiarów:

http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Fujifilm-FinePix-X10-versus-Nikon-Coolpix-P6000___740_248

puch24
18-05-2014, 20:18
Chyba nie do końca, bo mnie np. bardzo odpowiada kolorystyka i tonalność DOLNYCH części zdjęć z Fuji - natomiast ich góry wyglądają po prostu na prześwietlone i wyprane z kolorów. Np. ta zupełnie wypalona plaża z białym piaskiem bez szczegółów robi złe wrażenie. Może po prostu wystarczy zmniejszyć ustawienie kontrastu w Fuji i nieco bardziej skąpo naświetlać?

stachmuszel
18-05-2014, 21:12
Oglądam te fotki teraz na innym monitorze i tablecie. Na każdym z nich jest inaczej, paradoksalnie na tablecie wygląda najlepiej i nie widać takich różnic, niekorzystnych dla x10. Mimo wszystko matryce te dzieli 6 lat, matryca x10 w technologii EXR, a na obrazku jakoś tego nie widzę.

stachmuszel
18-05-2014, 22:04
Miałem P300, miałem tez x10. Sprzedalem oba, nie bez powodu. Faktycznie oprogramowanie w P300 ingerowalo bardzo w obrazek, produkując jak to napiales "akwarele". Tam niestety nie mozna bylo ustawic poziomu wyostrzenia, redukcji szumów etc. Co do fotek to pory dnia były rozne (choc musze sprawdzic w exif, bo nie do konca jestem pewien) ale czy może to mieć az takie znaczenie w oddaniu barw? Wg mnie x10 dodaje zbyt dużo niebieskiej skladowej powodując, ze zielenie są malo przyjemne w odbiorze. Z niebem tez powinien sobie poradzic, skoro ma taki duzy DR. Co do "skaszanienia" fotek porównuje oba aparaty pracujące w trybie P. P6000 sobie poradził, x10 chyba nie do końca. Ogladajac pliki w pelnym rozmiarze moje odczucia sa taki same jak ogladajac te, zmiejszone do 1024px. Acha...na razie nie planuje pozbycia sie P6000 ;-)
Tak jak napisałem wyżej, matryce dzieli kilka lat, x10 ma CMOS, EXR i 2/3", ale jakoś tych zalet nie dostrzegam w fotkach.
Chyba faktycznie poszukuje SW. Grala :-)

pastwisko
18-05-2014, 22:05
Zrób zdjecia na tych samych parametrach w tym samym czasie, bo takich to nie ma w ogole sensu porównywać.

pastwisko
12-06-2014, 19:01
GRD IV w swoim żywiole, czyli w tylnej kieszeni koszulki na maratonie rowerowym ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10436356_754288627971243_2202254593027056972_n.jpg )

pastwisko
17-06-2014, 14:34
jest jak najbardziej kolorowa ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/14441447104_06659034fb_o-2.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3863/14441447104_06659034fb_o.jpg)

ShoRtie
28-08-2014, 18:21
EX1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/15061120101_c1e4ae481c_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/oWUbhv)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/15063856442_2053305d76_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/oX9cGN)
Co by sprawdzić czy maluch jeszcze działa :)

grimoald
10-09-2014, 01:06
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/do_dupy_rozdzielczosc-2.jpg
źródło (http://www.photosquad.pl/temp/do_dupy_rozdzielczosc.jpg)
XZ-2

Michał M
19-09-2014, 22:24
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/15104299288_2855880de5_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/p1HtXf)breath (https://flic.kr/p/p1HtXf) by Lezau (https://www.flickr.com/people/66390010@N03/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/15290485592_604d6c9102_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/piaJDW)cirrus (https://flic.kr/p/piaJDW) by Lezau (https://www.flickr.com/people/66390010@N03/), on Flickr



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/15290483112_77baf25e49_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/piaHVb)chata (https://flic.kr/p/piaHVb) by Lezau (https://www.flickr.com/people/66390010@N03/), on Flickr

ex1 samsung

Michał M
28-10-2014, 20:30
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/15649787891_ba49bf6d9d_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/pQVfHa)[/url][url=https://www.flickr.com/people/66390010@N03/] (https://flic.kr/p/pQVfHa)

ex1

Jackylhyde
07-12-2014, 00:01
Ponieważ mój ulubiony wątek nieco przycichł to dorzuce znowu pare groszy z sigmy przy okazji wolontariatu w schronisku


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/diVLCI9UZM-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-VLCI9UZM.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://phototive.com/di-QUHLE0VV.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/diZERNLQNE-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-ZERNLQNE.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/di723SD9UD-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-723SD9UD.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/di00YJN1ZH-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-00YJN1ZH.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/diG4PXS5VO-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-G4PXS5VO.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/diLU6I76O7-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-LU6I76O7.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/diA3JW7VGC-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-A3JW7VGC.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/di2B3VGZ50-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-2B3VGZ50.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/di174R882E-1.jpg
źródło (http://phototive.com/di-174R882E.jpg)

ichris
01-01-2015, 14:10
P7700, 42.8 mm, f/4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

ichris
07-01-2015, 01:06
P7700, 6mm, f/2, 1s (z ręki)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)