PDA

Zobacz pełną wersję : Html5 z Pano2vr.



foto4deg
04-05-2013, 00:51
Próbowałem najpierw zapytać na panoforum, ale mają ostatnio problemy z rejestracją, więc zapytam tutaj.
Chciałem przesłać mailem wygenerowaną z pano 2vr panoramę, w formacie html5.
Niestety, gdy wysyłam pliki powiązane z daną panoramą w tym formacie, na innym kompie panorama się otwiera, ale nie ma obrazu. Z czego może wynikać ten problem? Od razu uprzedzam, że nie interesują mnie pliki w formacie flash czy qt.

pozdrawiam

mateo912
04-05-2013, 15:10
Próbowałem najpierw zapytać na panoforum, ale mają ostatnio problemy z rejestracją, więc zapytam tutaj.
Chciałem przesłać mailem wygenerowaną z pano 2vr panoramę, w formacie html5.
Niestety, gdy wysyłam pliki powiązane z daną panoramą w tym formacie, na innym kompie panorama się otwiera, ale nie ma obrazu. Z czego może wynikać ten problem? Od razu uprzedzam, że nie interesują mnie pliki w formacie flash czy qt.

pozdrawiam

Nie wszystkie przeglądarki wspierają html5 w pełni. Jakiś czas temu sprawdzałem to na ff nie działało chrome z błędami safari w 100%.

foto4deg
04-05-2013, 16:14
Nie wszystkie przeglądarki wspierają html5 w pełni. Jakiś czas temu sprawdzałem to na ff nie działało chrome z błędami safari w 100%.
U mnie na ff działa... kurcze jak tu wszystkim dogodzić. Większość odbiorców używa ipadów i iphonów, a te przecież nie wspierają flasha. Czyli co, najlepiej stworzyć panoramę 2w1? Htm5 i flash?

mateo912
04-05-2013, 16:23
U mnie na ff działa... kurcze jak tu wszystkim dogodzić. Większość odbiorców używa ipadów i iphonów, a te przecież nie wspierają flasha. Czyli co, najlepiej stworzyć panoramę 2w1? Htm5 i flash?

najlepiej tak.

foto4deg
04-05-2013, 16:28
Cóż, będzie to zajmowało trochę więcej miejsca na serwerze, ale dam radę. Jeszcze takie pytanie. W jakiej rozdzielczości najlepiej wrzucać wirtualne wycieczki? 1024x768? Na różnych monitorach może to różnie wyglądać, i szukam uniwersalnej rozdzielczości. Wiem, że na ipada (1024x800) czy iphona (500x400) musi być inna niż na kompa.

mateo912
04-05-2013, 17:24
Cóż, będzie to zajmowało trochę więcej miejsca na serwerze, ale dam radę. Jeszcze takie pytanie. W jakiej rozdzielczości najlepiej wrzucać wirtualne wycieczki? 1024x768? Na różnych monitorach może to różnie wyglądać, i szukam uniwersalnej rozdzielczości. Wiem, że na ipada (1024x800) czy iphona (500x400) musi być inna niż na kompa.

ipad ma 1024x768 nie 800.
najlepiej jest wymusić lub zasugerować wyświetlanie pełnoekranowe wtedy proporcje nie mają znaczenia.

marszull
04-05-2013, 17:51
jak robisz w autopano to trzeba wrzucac na serwer, wtedy powinno dzialac
u ciebie bedzie ok i na serwerze i lokalnie
niech odbiorca sprawdzi jak wrzuci pliki na serwer, albo niech udostepni ftpa

foto4deg
04-05-2013, 17:54
Uzywam PTGui i Pano2vrpro
Rzeczywiście, z ipadem mi się omsknęło.

slasib
05-05-2013, 08:38
Próbowałem najpierw zapytać na panoforum, ale mają ostatnio problemy z rejestracją, więc zapytam tutaj.
Chciałem przesłać mailem wygenerowaną z pano 2vr panoramę, w formacie html5.
Niestety, gdy wysyłam pliki powiązane z daną panoramą w tym formacie, na innym kompie panorama się otwiera, ale nie ma obrazu. Z czego może wynikać ten problem? Od razu uprzedzam, że nie interesują mnie pliki w formacie flash czy qt.

pozdrawiam
nie można na serwerze udostępnić a link mailem wysłac?