PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o raw



ocelot
25-04-2013, 09:42
Witam, z góry przepraszam jeżeli zapytam o rzecz oczywistą.
Jestem amatorem, mój aparat to d3100 z obiektywem 18 - 105.
Nurtuje mnie następująca rzecz, czy robiąc zdjęcia w rawach ma znaczenie wybrany tryb dla odwzorowania kolorów (krajobraz, portret itp.)?
Wydaje mi się, że nie, ponieważ raw to "surowy" obraz z matrycy, jednak chciałbym to usłyszeć od fachowca.

kkokosz
25-04-2013, 09:52
Nie ma. Jedynie jeśli wykorzystujesz ViewNX2 lub CaptureNX2 do obróbki (wywołania) RAWa, to programy te potrafią wyciągnąć taką informację i ją zastosować. Adobe Camera RAW, Lightroom i inne rawery nie zrobią z tej informacji użytku.