Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: pytanie o raw

  1. #1

    Domyślnie pytanie o raw

    Witam, z góry przepraszam jeżeli zapytam o rzecz oczywistą.
    Jestem amatorem, mój aparat to d3100 z obiektywem 18 - 105.
    Nurtuje mnie następująca rzecz, czy robiąc zdjęcia w rawach ma znaczenie wybrany tryb dla odwzorowania kolorów (krajobraz, portret itp.)?
    Wydaje mi się, że nie, ponieważ raw to "surowy" obraz z matrycy, jednak chciałbym to usłyszeć od fachowca.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma. Jedynie jeśli wykorzystujesz ViewNX2 lub CaptureNX2 do obróbki (wywołania) RAWa, to programy te potrafią wyciągnąć taką informację i ją zastosować. Adobe Camera RAW, Lightroom i inne rawery nie zrobią z tej informacji użytku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •