PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 04. GP Bahrainu



adolfik9501
18-04-2013, 19:43
Tydzień minął, kolejny wyścig się zbliża. Tym razem będzie to 2013 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX na torze Bahrain International Circuit / Sakhir Grand Prix Circuit. Zwał jak zwał, to nie tor i nitka asfaltu na pustyni ;)

Układ toru jest następujący:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/19602743517486860938-2.png
źródło (http://iv.pl/)

(Pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/bahrain_896/))

Z satelity wygląda zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(26°01'54.75" N, 50°30'52.94" E)

Garść danych technicznych:

Długość toru: 5412 m
Ilość okrążeń: 57
Dystans wyścigu: 308,238 km.
Pierwsze GP: 2006 (2004 "wersja 5417 m)
Ilość GP: 5 (+2 x ver. 5417 m,+ 1x ver. 6299 m) -> 7, w 2011 odwołano GP.

Strefa DRS to pure evil:

Jak widać na diagramie będą dwie strefy, z dwoma punktami pomiaru. Tym razem informacja pewna. Poza Monaco i Suzuką wszystkie wyścigi będą miały dwie strefy DRS to ZUO.

Najlepsiejsze ze statystyk:

Pierwszy zwycięzca:

2006 - Fernando Alonso (Renault R26/Renault RS26 2.4 V8 ) 1:29'46.205 hrs. 206.018 km/h.
(2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1:28'34.875 hrs. 208.976 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Sebastian Vettel (Red Bull RB8/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:35'10.990 hrs. 194.301 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2006 - Michael Schumacher (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'31.431 min. 213.091 km/h.
(2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'30.139 min. 216.346 km/h.)

Rekord toru (Fastes Lap):

2006 - Nico Rosberg (Williams FW28/Cosworth CA2006 2.4 V8 ) 1'32.408 min. 210.838 km/h.
(2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'30.252 min. 216.074 km/h.)

Co ciekawe, mimo że długość toru 2004-2005, nie zgadza się z 2006-2009/2012-2013 (zawsze to 5 metrów, swoją drogą ciekawe jak to mierzą) to jako rekord toru figuruje wynik MS z 2004 roku.

Harmonogram:

Piątek, 19 kwietnia 2013 r:

1 trening: 09:00 - 10:30
2 trening: 13:00 - 14:30

Sobota, 20 kwietnia 2013 r:

3 trening: 10:00 - 11:00
Kwalifikacje: 13:00

Niedziela, 21 kwietnia 2013 r:

Wyścig: 14:00

Live timing dostępny jak zawsze tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a dla potrzebujących streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.


Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/31654732783978181541-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Przypominam o karach cofnięcia na starcie:

Gutierrez +5
Webber +3

Z wideoteki YT:

JsILSHcLI5c

Zapraszam.

OT: W ten weekend ścigają się również w IndyCar, tym razem na ulicznym torze Long Beach. To takie ichniejsze Monaco, tylko tańsze ;)

Qubbik
18-04-2013, 20:23
Warto dodać, że Kubica zdobył tutaj PP podczas kwalifikacji ;)

Qubbik
19-04-2013, 02:09
Warto dodać, że Kubica zdobył tutaj PP podczas kwalifikacji

Borat1979
19-04-2013, 02:29
Warto dodać, że Kubica zdobył tutaj PP podczas kwalifikacji
Było, minęło...

shaolin
19-04-2013, 04:36
Dzisiaj ma padac w Bahrajnie ;) szkoda, ze nie w niedziele :D

adolfik9501
19-04-2013, 08:48
Warto dodać, że Kubica zdobył tutaj PP podczas kwalifikacji

W czasach niewymiernych wyników kwalifikacji (ilość paliwa), ale zdobył. W tabelkach jest :)


Było, minęło...

Mimo niefajnego powodu, cieszę się, że jest w rajdach. Jakby miał wracać do F1 to jedynie do czołowego zespołu, inaczej to szkoda czasu. Za to w rajdach ma możliwość walczenia o czołowe lokaty. Dobry jest skubany.


Dzisiaj ma padac w Bahrajnie ;) szkoda, ze nie w niedziele :D

To tam występują opady :shock: Swoją drogą ciekawy byłby wyścig na mokrym torze pokrytym piachem :)

shaolin
19-04-2013, 08:52
Wystepuja ;) I to nawet niezle, jezeli wierzyc prognozie pogody ;)

http://www.bahrainweather.gov.bh/ ;)

elarco
19-04-2013, 10:10
:o a ja myślałem, że tam nawet deszczówek nie zabierają ;)

MadOnion
19-04-2013, 10:14
Webber za co kara ?

shaolin
19-04-2013, 10:56
Za kontrakt z Porsze, ktorego nie bylo ;) czyt. stuknal Vergne.

MadOnion
19-04-2013, 11:18
Aaaaa już myślalem że za samoczynne odkręcenie się koła po kolizji z JEV ;p

adolfik9501
19-04-2013, 11:53
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/18041033783963193155-1.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
19-04-2013, 16:25
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/93670014872949400178-1.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
20-04-2013, 13:03
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/19663625389257899257-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Boryszuk
20-04-2013, 13:26
Jakby miał wracać do F1 to jedynie do czołowego zespołu, inaczej to szkoda czasu.

Co pokazuje Raikonen ;-)

Tak jak lubię Roberta i życzę mu całej masy sukcesów (z każdego szczerze się cieszę) tak śmieszy mnie trochę gloryfikowanie talentu i stawianie ołtarzyków za to co może osiągnąć.

Celeborn
20-04-2013, 14:03
PP dla Barbi szok.... :P

adolfik9501
20-04-2013, 14:07
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/36647693343085557916-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Dla przypomnienia:

Webber +3
Gutierrez +5
Hamilton +5

shaolin
20-04-2013, 14:33
Ja nie obejrzalem bo mi tu snooker puscili, a potem mecz kitajski... :D Widze, ze Hamilton zmienil skrzynke wiec kara musi byc ;) no nic, mam nadzieje ze jutro bede mial transmisje w TV :D

adolfik9501
20-04-2013, 14:38
Dobry snooker nie jest zły, w przeciwieństwie do treningów i kwalifikacji F1, które tak swoją drogą oglądałem wyrywkowo przez jakieś 10 minut łącznie ;)

shaolin
20-04-2013, 15:00
Ze snookera sie cieszylem bo to mistrzostwa swiata w Sheffield, gorzej z kitajskim meczem... ale sie rozkrecil - 3:0 w pierwszej polowie ;)

Pyra001
20-04-2013, 17:11
A kto gra z kim w tym kitajskim meczu ? Dobry snooker nie jest zły. Myślicie że Roni ma szansę coś ugrać w tych mistrzostwach ?

shaolin
20-04-2013, 17:37
Juz nikt nie gra bo sie skonczylo ;) Guangzhou Hengda 5:1 Changchun Yatai ;)

Ronnie ladnie zaczal, ale do konca daleka droga... tyle, ze to nie watek o snookerze, wiec nie robmy OT ;)

MadOnion
21-04-2013, 13:52
No i zaczęło się "nie ma picia i nie ma jechania" W. Zientarski ; )

shaolin
21-04-2013, 13:58
Wrocilem sprintem z zakupow, a tu zolci mi F1 nie puszczaja :evil: Musialem zapodac stream z Polsatu... co to za Grzes? Borowik standardowo sypie tekstami tygodnia, to taki Kostyra ('ekspert' bokserski) formuly :D Nic tylko sprzedac blache w czolo na otrzezwienie...

Sebastianito
21-04-2013, 14:08
O zesz, co za start!

MadOnion
21-04-2013, 14:16
Alonso ma otwarte skrzydło cały czas :o

adolfik9501
21-04-2013, 14:17
Chłopaki w studio nie zauważyli, że Alonso ma otwarty DRS. Awaria?

EDYTA: 2 x postój, i wydaje się, że nie będzie używał DRSu.

shaolin
21-04-2013, 14:17
Wlasnie mialem to pisac... co za maslaki :D

EDIT: Teraz zauwazyli, lepiej pozno niz wcale ;)

MadOnion
21-04-2013, 14:19
Nie będzie pewnie go juz otwierał

shaolin
21-04-2013, 14:24
Nawet jak bedzie otwieral (czyt. jak naprawili i nie bedzie problemow) to strata spora do odrobienia...

adolfik9501
21-04-2013, 14:35
Ferrari błyszczy. Nic się nie uczą. Zamiast wymienić przednie skrzydło, zapewniają Massie darmowe wibracje, by zaoszczędzić kilka sekund w boksie.

EDYTA: Ależ się Borówa dzisiaj myli. Przechodzi samego siebie. MISZCZ ;)

shaolin
21-04-2013, 14:40
Ja piernicze, jeden poprawia drugiego, drugi pierwszego... przez rok nie slyszalem komentarzy na Polsacie... juz zaluje, ze wrzucilem stream od nich, ale nie chce mi sie szukac nowego :twisted:

MadOnion
21-04-2013, 14:42
Niewiarygodneeeeeee komentarze ; ) na Polsacie

Sebastianito
21-04-2013, 14:50
Ja piernicze, jeden poprawia drugiego, drugi pierwszego... przez rok nie slyszalem komentarzy na Polsacie... juz zaluje, ze wrzucilem stream od nich, ale nie chce mi sie szukac nowego :twisted:

żałuj za grzechy...

shaolin
21-04-2013, 14:50
Sebastian, ale za ktore? Bo jak za wszystkie to jeszcze Justina Biebera powinni mi tu puscic... :twisted:

Di Resta przesuwa sie do przodu, najs.

Sebastianito
21-04-2013, 14:54
To co dopiero Di Resta dokazuje dzisiaj... swoj ziom! (z Edinburgha zioom) :)

Edit: Livingston - 10 min od Edinburgha.

adolfik9501
21-04-2013, 14:57
DRS to ZUO. Np. to co Button zyskuje to musi oddać Perezowi w strefach DRS. Jak tu się oddalić będąc niewiele szybszym.

MadOnion
21-04-2013, 15:01
Był kontakt Gro z Per? Chyba nie

Sebastianito
21-04-2013, 15:01
I komu kibicowac? Kimi czy Paul?

Był kontakt!

O i Kirk z Metallica sie pojawil...

shaolin
21-04-2013, 15:02
Najs, nawet Metallica w jednoosobowym skladzie przyjechala ;)

EDIT: Ladnie kapec strzelil, kumplowi kiedys podobnie padla opona, ale on nie byl na torze tylko w trasie ;)

Sebastianito
21-04-2013, 15:05
Nice one Lewis!

Fillpe... szkoda...

MadOnion
21-04-2013, 15:07
Opony Pirelli dają radę ;)

shaolin
21-04-2013, 15:23
Nie bylo mnie chwile bo musialem pozmywac, cos sie dzialo? ;)

jarek76
21-04-2013, 15:24
EDYTA: Ależ się Borówa dzisiaj myli. Przechodzi samego siebie. MISZCZ ;)

Borówka ogląda inny wyścig :-)
Znowu go zrobili w konia i puścili coś z dysku :-)

adolfik9501
21-04-2013, 15:25
Nie bylo mnie chwile bo musialem pozmywac, cos sie dzialo? ;)

Na torze to co zwykle, raz jeden, raz drugi i takie tam, chyba bo się zadumałem co sobie do kawusi zapodać (wafelka, ptasie mleczko, czy szarlotkę).

Sebastianito
21-04-2013, 15:25
Nie bylo mnie chwile bo musialem pozmywac, cos sie dzialo? ;)

witaj w klubie :)

Di Resta skarży sie na niebieskie flagi!

shaolin
21-04-2013, 15:29
Czyli warto bylo pozmywac teraz, a nie po wyscigu ;)

MadOnion
21-04-2013, 15:31
Ham troche dziś zloil Barbie ; )

shaolin
21-04-2013, 15:36
Niezla koncowka.

Sebastianito
21-04-2013, 15:36
Di Resta... za słaby bolid...

Stream mi wywaliło!

Sebastianito
21-04-2013, 15:40
Brawo Sebastian!

shaolin
21-04-2013, 15:41
I koniec...

adolfik9501
21-04-2013, 15:42
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/37408940547305331684-1.png
źródło (http://iv.pl/)

shaolin
21-04-2013, 15:44
Kimi i Groszek na podium, aj lajk. Szkoda Alonso bo start niezly, ale pozniejsze problemy wykluczyly go z walki o pudlo :cry:

Poweriz
22-04-2013, 23:55
Osobiście uważam, że to GP było jednym z nudniejszych

Celeborn
23-04-2013, 06:45
Po tym wyścigu mam dość polszmaty.