Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1

    Domyślnie [F1_2013] 04. GP Bahrainu

    Tydzień minął, kolejny wyścig się zbliża. Tym razem będzie to 2013 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX na torze Bahrain International Circuit / Sakhir Grand Prix Circuit. Zwał jak zwał, to nie tor i nitka asfaltu na pustyni

    Układ toru jest następujący:



    (Pełny diagram)

    Z satelity wygląda zaś tak:



    (26°01'54.75" N, 50°30'52.94" E)

    Garść danych technicznych:

    Długość toru: 5412 m
    Ilość okrążeń: 57
    Dystans wyścigu: 308,238 km.
    Pierwsze GP: 2006 (2004 "wersja 5417 m)
    Ilość GP: 5 (+2 x ver. 5417 m,+ 1x ver. 6299 m) -> 7, w 2011 odwołano GP.

    Strefa DRS to pure evil:

    Jak widać na diagramie będą dwie strefy, z dwoma punktami pomiaru. Tym razem informacja pewna. Poza Monaco i Suzuką wszystkie wyścigi będą miały dwie strefy DRS to ZUO.

    Najlepsiejsze ze statystyk:

    Pierwszy zwycięzca:

    2006 - Fernando Alonso (Renault R26/Renault RS26 2.4 V8 ) 1:29'46.205 hrs. 206.018 km/h.
    (2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1:28'34.875 hrs. 208.976 km/h.)

    Ostatni zwycięzca:

    2012 - Sebastian Vettel (Red Bull RB8/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:35'10.990 hrs. 194.301 km/h.

    Najlepszy czas Pole Position:

    2006 - Michael Schumacher (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'31.431 min. 213.091 km/h.
    (2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'30.139 min. 216.346 km/h.)

    Rekord toru (Fastes Lap):

    2006 - Nico Rosberg (Williams FW28/Cosworth CA2006 2.4 V8 ) 1'32.408 min. 210.838 km/h.
    (2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'30.252 min. 216.074 km/h.)

    Co ciekawe, mimo że długość toru 2004-2005, nie zgadza się z 2006-2009/2012-2013 (zawsze to 5 metrów, swoją drogą ciekawe jak to mierzą) to jako rekord toru figuruje wynik MS z 2004 roku.

    Harmonogram:

    Piątek, 19 kwietnia 2013 r:

    1 trening: 09:00 - 10:30
    2 trening: 13:00 - 14:30

    Sobota, 20 kwietnia 2013 r:

    3 trening: 10:00 - 11:00
    Kwalifikacje: 13:00

    Niedziela, 21 kwietnia 2013 r:

    Wyścig: 14:00


    Live timing dostępny jak zawsze tutaj, a dla potrzebujących streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.


    Wyniki zeszłorocznego wyścigu:



    Przypominam o karach cofnięcia na starcie:

    Gutierrez +5
    Webber +3

    Z wideoteki YT:



    Zapraszam.

    OT: W ten weekend ścigają się również w IndyCar, tym razem na ulicznym torze Long Beach. To takie ichniejsze Monaco, tylko tańsze
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #2
    Qubbik
    Gość

    Domyślnie

    Warto dodać, że Kubica zdobył tutaj PP podczas kwalifikacji

  3. #3
    Qubbik
    Gość

    Domyślnie

    Warto dodać, że Kubica zdobył tutaj PP podczas kwalifikacji

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qubbik Zobacz posta
    Warto dodać, że Kubica zdobył tutaj PP podczas kwalifikacji
    Było, minęło...
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Dzisiaj ma padac w Bahrajnie szkoda, ze nie w niedziele

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qubbik Zobacz posta
    Warto dodać, że Kubica zdobył tutaj PP podczas kwalifikacji
    W czasach niewymiernych wyników kwalifikacji (ilość paliwa), ale zdobył. W tabelkach jest

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Było, minęło...
    Mimo niefajnego powodu, cieszę się, że jest w rajdach. Jakby miał wracać do F1 to jedynie do czołowego zespołu, inaczej to szkoda czasu. Za to w rajdach ma możliwość walczenia o czołowe lokaty. Dobry jest skubany.

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Dzisiaj ma padac w Bahrajnie szkoda, ze nie w niedziele
    To tam występują opady Swoją drogą ciekawy byłby wyścig na mokrym torze pokrytym piachem
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Wystepuja I to nawet niezle, jezeli wierzyc prognozie pogody

    http://www.bahrainweather.gov.bh/

  8. #8

    Domyślnie

    a ja myślałem, że tam nawet deszczówek nie zabierają
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  9. #9

    Domyślnie

    Webber za co kara ?
    Nikon Fx

  10. #10
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Za kontrakt z Porsze, ktorego nie bylo czyt. stuknal Vergne.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •