Zobacz pełną wersję : Statyw Slik PRO 624 CF carbon
Borat1979
06-04-2013, 00:22
Mój obecny statyw waży ok 2,5 kg i ma ponad 60 cm po złożeniu. Jest wysoki, stabilny ale jego waga i rozmiary bardzo utrudniają dłuższe wypady. Po kilku ostatnich dłuższych wypadach foto a także mając w planach wycieczkę do Francji zaczynam się poważnie zastanawiać nad wyminą statywu na coś zdecydowanie mniejszego i lżejszego.
Statywy karbonowe Manfrotto czy Gitzo to niestety kwoty czterocyfrowe przeważnie z dwójką na początku więc z wiadomych względów mówię 'pas'. Po długim szperaniu w necie znalazłem kilka modeli statywów Slik Pro. Tytułowy model 624 CF bardzo by mi odpowiadał wagowo i wymiarowo. Cenowo też nie ma dramatu.
Czy ktoś z Was używa karbonowych statywów tej firmy i może coś na ich temat powiedzieć. Jak się to sprawuje czy jest solidnie wykonany i nie rozleci się po pół roku? Czy to naprawdę włókno węglowe przyzwoitej jakości czy bardzie imitacja? Jeśli nie Slik to czy znajdę coś podobnego o zbliżonych wymiarach wadze i w podobnej cenie?
podłączam się do zapytania.
Znalazłem w sieci interesujący link http://www.fredmiranda.com/forum/topic/797199, taki benro kosztuje ok 400 zł wg ceneo i waży w okolicach 1kg z głowicą. Ciekawe czy to sie wogole do czegos nadaje..
cześć Borat, znalazłeś może coś ciekawego? bo ja wciaz sie rozgladam.. ten slik wyglada bardzo zachęcająco. mam juz jednego slika (330) i jestem bardzo zadowolony. Więc może i ten zdał by egzamin
Borat1979
10-04-2013, 02:33
cześć Borat, znalazłeś może coś ciekawego? bo ja wciaz sie rozgladam.. ten slik wyglada bardzo zachęcająco. mam juz jednego slika (330) i jestem bardzo zadowolony. Więc może i ten zdał by egzamin
Niestety nic nowego się nie dowiedziałem się na temat tego slika.
Szukając informacji o Sliku 624 i 634 obejrzałem ten film: http://www.youtube.com/watch?v=srKi4GeQ5Rc
Bardzo spodobał mi się statyw: Promaster T525P waga: 900 g, 135cm po rozłożeniu, po złożeniu 36cm udźwig 6kg.
Jest solidniejszy i sporo wyższy po rozłożeniu od slika 624 a po złożeniu ma podobne wymiary. Niestety jego cena to ok 300 $ i nie znalazłem go w żadnym polskim sklepie.
http://www.amazon.com/ProMaster-SystemPRO-Platinum-Series-Carbon/dp/B002W26Y22
Na razie mam dylemat bo zależy mi na jak największej stabilności, w miarę dużej wysokości przy możliwi małej wadze i wymiarach po złożeniu. Ten promaster byłby idealny. Tylko cena trochę spora i zakup tylko za granicą. W Polsce nawet jak by był dostępny to pewnie z podatkami byłoby z 1500 zł.
Karbonowego slika nie mialem okazji, ale firma raczej miała porządne produkty.
Możesz zerknąć natomiast na velbona - widzę, że też nie są jakoś wybitnie dostępne, ale niedużą Sherpe Pro CF-435 nawet w euro mają na stanie (ew.535).
Niestety nic nowego się nie dowiedziałem się na temat tego slika.
Szukając informacji o Sliku 624 i 634 obejrzałem ten film: http://www.youtube.com/watch?v=srKi4GeQ5Rc
Bardzo spodobał mi się statyw: Promaster T525P waga: 900 g, 135cm po rozłożeniu, po złożeniu 36cm udźwig 6kg.
Jest solidniejszy i sporo wyższy po rozłożeniu od slika 624 a po złożeniu ma podobne wymiary. Niestety jego cena to ok 300 $ i nie znalazłem go w żadnym polskim sklepie.
http://www.amazon.com/ProMaster-SystemPRO-Platinum-Series-Carbon/dp/B002W26Y22
Na razie mam dylemat bo zależy mi na jak największej stabilności, w miarę dużej wysokości przy możliwi małej wadze i wymiarach po złożeniu. Ten promaster byłby idealny. Tylko cena trochę spora i zakup tylko za granicą. W Polsce nawet jak by był dostępny to pewnie z podatkami byłoby z 1500 zł.
Widzę, że obaj szukamy statywu o identycznych założeniach :-)
Dzięki za link do youtube'a, rzeczywiście Promaster pomimo śmiesznej trochę nazwy, prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Prezenter o tym wspomniał, ale wydawało się że nogi promastera składały się z większą łatwością niż te w slikach. Zachęcił mnie też tą głowicą - rzeczywiście głowice slika nie są doskonałe. Wraz z moją 330tką dostałem głowicę oznaczoną symbolem SH-705E. Zdaje egzamin, ale w momencie kiedy trzeba zrobić precyzyjną korektę kadru, to ruch nie jest w 100% płynny. Szkoda, że nie skomentował głowic slika w prezentowanych modelach..
Borat1979
10-04-2013, 22:23
Widzę, że obaj szukamy statywu o identycznych założeniach :-)
Dzięki za link do youtube'a, rzeczywiście Promaster pomimo śmiesznej trochę nazwy, prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Prezenter o tym wspomniał, ale wydawało się że nogi promastera składały się z większą łatwością niż te w slikach. Zachęcił mnie też tą głowicą - rzeczywiście głowice slika nie są doskonałe. Wraz z moją 330tką dostałem głowicę oznaczoną symbolem SH-705E. Zdaje egzamin, ale w momencie kiedy trzeba zrobić precyzyjną korektę kadru, to ruch nie jest w 100% płynny. Szkoda, że nie skomentował głowic slika w prezentowanych modelach..
Głowice mam więc to mnie zupełnie nie interesuje bo i tak zamarzam kupić same nogi.
a mozna wiedziec jaka glowica? bo tego tematu to zupelnie nieogarniam..
Borat1979
11-04-2013, 00:29
Manfrotto 460 MG (http://www.youtube.com/watch?v=LyzlKtVCv-Q)
W przyszłości zamierzam wymienić ją na coś takiego:
Manfrotto 410 (http://www.youtube.com/watch?v=ArXAgG7JAhs)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.