Zobacz pełną wersję : Konfiguracja routera
Witam,
Zakupiłem dziś router tplink wr841n i zupełnie nie jestem w stanie go skonfigurować, miło by mi było, gdyby ktoś pomógł rozwiązać problemy ;)
Sieć to osiedlowa kablówka, router podpinam odpowiednio pod wszystkie kable, a łącząc go przewodowo z laptopem internet działa (o w tej chwili :) ). Chciałbym jednak uzyskać sieć bezprzewodową, gdyż kabel nie jest doprowadzony do mojego mieszkania, tylko obok. I tu zaczynają się problemy, próbując zainstalować program od tplinka (easy setup assistant) w czasie konfiguracji wyświetla się napis ,,proszę się upewnić czy serwer dhcp routera jest aktywny", czyli się nie udaje.
Chcąc natomiast konfigurować router przez wejście w adres ,,http://192.168.1.1" wyszukiwarka ładuje się, po czym wyświetla standardowy komunikat, że ,,przekroczono limit czasu połączenia", czyli błąd wczytywania strony.
Ktoś pomoże? ;-)
Nie instaluj żadnego programu. Zadzwoń do mnie to Ci pomogę.
adriansocho
21-03-2013, 23:35
Powinieneś być w stanie skonfigurować router tak, żeby internet był podpięty do niego (do jego portu WAN), i laptop podłączony kablem do routera też powinien działać. Wtedy możesz się brać za konfigurację sieci bezprzewodowej.
Nie wiem, co robi ten kreator, ale moim zdaniem on powinien robić wszystko od A do Z, z tym że może to wymagać podłączenia lapka do routera kablem.
A co do konfiguracji ręcznej - wydaje mi się, że w 99% przypadków wystarczy a) skonfigurować interfejs WAN routera (pobierz adres IP i wszystko inne automatycznie, b) w sieci wewnętrznej ustawić NAT i swoją pulę adresów (ludzie ustawiają sieć 192.168.1.1/255.255.255.0) oraz serwer DHCP Z TEJ PULI, CO WPROWADZONY ZAKRES SIECI, c) jeśli śmiga i laptop podłączony kablem łączy się, I TYLKO WTEDY, włączyć sieć WLAN, ustawić WPA-PSK (lub WPA2-PSK), jakiś essid i hasło.
Jeśli teraz nijak się z routerem nie możesz połączyć (a w szczególności nie możesz tego zrobić laptopem podpiętym przez kabel), to sprawdź, czy jego domyślny adres to taki, jak podałeś - jeśli tak, to zrób reset routera przyciskiem (trzeba przytrzymać przez 10 sekund czy coś w tym stylu, powinno być w manualu routera).
Nie instaluj żadnego programu. Zadzwoń do mnie to Ci pomogę.
Znaczy się gdzie dzwonić?:D Wiem, właśnie nie chciałem nic instalować, ale nie mogę zalogować się w router.
Powinieneś być w stanie skonfigurować router tak, żeby internet był podpięty do niego (do jego portu WAN), i laptop podłączony kablem do routera też powinien działać. Wtedy możesz się brać za konfigurację sieci bezprzewodowej.
Tak, internet jest podpięty do routera (najpierw do modemu), a z routera kabel w tej chwili idzie do laptopa, stąd mam obecnie dostęp do internetu.
Nie wiem, co robi ten kreator, ale moim zdaniem on powinien robić wszystko od A do Z, z tym że może to wymagać podłączenia lapka do routera kablem. Jak wyżej.
A co do konfiguracji ręcznej - wydaje mi się, że w 99% przypadków wystarczy a) skonfigurować interfejs WAN routera (pobierz adres IP i wszystko inne automatycznie,
Wszystko jest ustawione na automatyczne.
b) w sieci wewnętrznej ustawić NAT i swoją pulę adresów (ludzie ustawiają sieć 192.168.1.1/255.255.255.0) oraz serwer DHCP Z TEJ PULI, CO WPROWADZONY ZAKRES SIECI, c) jeśli śmiga i laptop podłączony kablem łączy się, I TYLKO WTEDY, włączyć sieć WLAN, ustawić WPA-PSK (lub WPA2-PSK), jakiś essid i hasło. Trochę to dla mnie skomplikowane, nie bardzo wiem gdzie te czynności miałbym wykonać.
Jeśli teraz nijak się z routerem nie możesz połączyć (a w szczególności nie możesz tego zrobić laptopem podpiętym przez kabel), to sprawdź, czy jego domyślny adres to taki, jak podałeś - jeśli tak, to zrób reset routera przyciskiem (trzeba przytrzymać przez 10 sekund czy coś w tym stylu, powinno być w manualu routera).
Tak jak pisałem przez kabel internet śmiga na laptopie, a resetować router próbowałem już kilkukrotnie.
[...]
Tak jak pisałem w pierwszym poście, nie mogę się zalogować do routera, bo nie wchodzi mi strona http://192.168.1.1/
Jeśli internet działa po kablu to sprawdź, jaki adres ma bramka czy router. Może ten ma inny adres niż wpisujesz. Jak to sprawdzić?
Menu start -> uruchom -> cmd -> ipconfig /all
Szukasz w tym co wyskoczyło karty sieciowej Ethernet lub podobnie brzmiące i pozycja brama domyślna to jest to czego szukasz. Wpisz ten adres do przeglądarki i sprawdź teraz.
Znalazłem nr bramy domyślnej (172.16.128.1), jednak po wpisaniu go do przeglądarki jest to samo, czyli nic nie wyszukuje. Ale dzięki ;)
A próbowałem też to robić wcześniej.
.:Gerard:.
22-03-2013, 01:35
Znalazłem nr bramy domyślnej (172.16.128.1), jednak po wpisaniu go do przeglądarki jest to samo, czyli nic nie wyszukuje. Ale dzięki ;)
A próbowałem też to robić wcześniej.
nie zawsze jest to 192.168.1.1
żadnymi innymi przeglądarkami tylko Internet Explorer
i spróbuj
192.168.0.1
192.168.1.1
192.168.1.2
192.168.2.1
znalazlem instrukcje tutaj (http://www.tp-link.com.de/resources/software//de/de_2010717561119.pdf)
Grabasimo
22-03-2013, 02:26
.:Gerard:. przegladarka tutaj nie ma nic do rzeczy nawiasem mowiac. ja od 10 lat nie mam stycznosci z IE i jakos wszystko idzie skonfigurowac (router, dnla, vpn etc) bez pomocy tej przegladarki., ba moge powiedziec ze ona jest troszke z tylu za konkurencja...
.:Gerard:.
22-03-2013, 02:42
wyciągnięte z instrukcji :
Mittels eines Webbrowsers (z.B. Microsoft Internet Explorer oder Mozilla Firefox) kann der
300Mbps-Wireless-N-Router TL-WR841ND kinderleicht administriert werden.
Posiadam Router z T-Home cos tam i za Chiny nie wejdę przez Firefox tylko IE
dlaczego ? nie wiem.
ja od 10 lat nie mam stycznosci z IE i jakos wszystko idzie skonfigurowac (router, dnla, vpn etc) bez pomocy tej przegladarki., ba moge powiedziec ze ona jest troszke z tylu za konkurencja...
Jak od 10 lat nie masz stycznosci, to ciezko zebys uwazal ze nie jest za konkurencja :]
Podaj co da Ci poniższe poleceni ana podłączonym po kablu laptopie:
Menu start -> uruchom -> cmd -> ipconfig /all
Często brama ma końcówkę 254. Podstawa to sprawdzić co dostała karta sieciowa z DHCP.
miron19j
22-03-2013, 12:37
wyciągnięte z instrukcji :
Mittels eines Webbrowsers (z.B. Microsoft Internet Explorer oder Mozilla Firefox) kann der
300Mbps-Wireless-N-Router TL-WR841ND kinderleicht administriert werden.
ale masz tutaj takie słowo "z.B." :-)
a dlaczego nie możesz wejść Mozillą, to nie wiem. Może coś w ustawieniach przeglądarki blokuje?
nie zawsze jest to 192.168.1.1
żadnymi innymi przeglądarkami tylko Internet Explorer
i spróbuj
192.168.0.1
192.168.1.1
192.168.1.2
192.168.2.1
znalazlem instrukcje tutaj (http://www.tp-link.com.de/resources/software//de/de_2010717561119.pdf)
Też nie działa.
Screen z cmd:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img6.imageshack.us/img6/4305/screen3dkj.jpg)
Odnoszę wrażenie (mogę się mylić), że masz źle spiętą sieć lub w routerze było mieszane. Kabel z modemu podepnij pod port WAN routera, pod dowolny port LAN podepnij lapka. Upewnij się, że karta sieciowa lapka ustawiona jest na pobieranie adresu z serwera DHCP (to na 99% jest ustawione poprawnie). Zrób reset routera i wtedy zobacz co się dzieje.
Co do grzebania w routerze - inny adres DHCP i bramki. Po resecie te adresy powinny być jednakowe. Podobnie jest z adresami DNS - adresy z sieci lokalnej, niby wszystko ok, ale kto stawia dodatkowy serwer DNS w malutkim LANie.
Ten router kupowałeś nowy czy używany? ;)
Dzięki za poświęcony czas :)
Odnoszę wrażenie (mogę się mylić), że masz źle spiętą sieć lub w routerze było mieszane. Kabel z modemu podepnij pod port WAN routera, pod dowolny port LAN podepnij lapka.
Tak jest ustawione, sprawdzałem już też inne konfiguracje, inne kable, ale w tej chwili kabel z modemu idzie do wan routera, a z routera lan do laptopa (gdyby było źle nie miałbym chyba internetu przez kabel na laptopie)(?). To samo jest na innym komputerze - stacjonarnym - logowanie się do routera nie działa, co wydaje mi się eliminuje ewentualną przyczynę w laptopie.
Upewnij się, że karta sieciowa lapka ustawiona jest na pobieranie adresu z serwera DHCP (to na 99% jest ustawione poprawnie). Zrób reset routera i wtedy zobacz co się dzieje.
A gdzie mogę to spradzić? Resety robiłem już kilkukrotnie próbując różnych konfiguracji, za każdym razem to samo.
Co do grzebania w routerze - inny adres DHCP i bramki. Po resecie te adresy powinny być jednakowe. Podobnie jest z adresami DNS - adresy z sieci lokalnej, niby wszystko ok, ale kto stawia dodatkowy serwer DNS w malutkim LANie.
Ten router kupowałeś nowy czy używany? ;)
Nowy, zafoliowany, ze stacjonarnego sklepu, nie wydaje mi się żeby miał być ,,z odzysku".
Mam chyba ten same kłopot, co osoba w tym wątkuhttp://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10977769,
jednak wolę rozwiązać ten problem eliminując przyczynę, niż omijać go kupując nową część, więc proszę o dalsze wskazówki i pomoc ;)
Wygląda, jakby w routerze był wyłączony NAT. Nie ma tam jakiegoś resetu?
Spróbuj jeszcze takiego sposobu: odepnij kabel z portu WAN, wyłącz i włącz router i zobacz jak ustawia się karta sieciowa i pokaż co wyrzucił ipconfig /all.
Jak nie rozwiążemy sprawy to gdy wrócę do domu to mogę pomóc zdalnie przez TV.
Wygląda, jakby w routerze był wyłączony NAT. Nie ma tam jakiegoś resetu?
A trochę jaśniej? ;) Jest przycisk WPS/reset, którego przyciśnięcie na 8 sekund powoduje zresetowanie routera, jeśli o to chodziło
http://www.kozak.pl/galerie/r/router-tp-link-tl-wr841n_5211.jpg - taki mały czarny punkcik przy prawej antence :)
H1TM4N1500
22-03-2013, 16:34
Takie może głupie pytanie. Czy domyślnie router ma włączone wi-fi ?? Jeśli tak to połącz się z nim i podczas gdy będzie wymagał hasła wciśnij na routerze przycisk QSS?
Spróbuj jeszcze takiego sposobu: odepnij kabel z portu WAN, wyłącz i włącz router i zobacz jak ustawia się karta sieciowa i pokaż co wyrzucił ipconfig /all.
Jak nie rozwiążemy sprawy to gdy wrócę do domu to mogę pomóc zdalnie przez TV.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/359/screen5hy.jpg)
Tam gdzie jest ten mały punkcik u mnie jest ten trochę większy i jest to właśnie przycisk wps/reset, a po lewej w miejscu tego większego punktu ze zdjęcia jest przełącznik wifi.
Takie może głupie pytanie. Czy domyślnie router ma włączone wi-fi ?? Jeśli tak to połącz się z nim i podczas gdy będzie wymagał hasła wciśnij na routerze przycisk QSS?
No właśnie raczej nie ma, dlatego staram się stworzyć sieć logując się do routera.
Za 30-40 min będę w domu to możemy podziałać przez TeamViewer.
.:Gerard:.
22-03-2013, 23:39
Za 30-40 min będę w domu to możemy podziałać przez TeamViewer.
Napiszcie co żeście wykombinowali
Pabloo@ - doczytałeś z tej instrukcji której podałem ze w przeglądarce w opcjach internetowych>połączenia>ustawienia Lan> usunąć haczyk przy Proxy Server ?
nie znam się az tak i nie wiem czy ogóle jest to możliwe,
jak jest to gdzie sie to ustawia
ale napisano żeby
czy na pewno TCP/IP-jest skonfigurowany w Twoim PCs?
Ten Router ma IP-Adres 192.168.1.1, i musi IP-Adres Twojego PCs byc z zakresem
192.168.1.2 bis 192.168.1.254
a w Gateway ma byc 192.168.1.1
Napiszcie co żeście wykombinowali
Jeszcze nic, bo Pabloo chyba w objęciach Morfeusza ;)
Ja polecam reset routera do ustawień fabrycznych, odpiąć WAN i wtedy sprawdzić jaki adres dostaje laptop po kabelku.
Miałem kiedyś podobny problem z tym modelem - błąd w firmware powodował podobne zachowanie - IP z WAN na końcówce podpiętej pod LAN routera.
Aktualizacja oprogramowania routera załatwiła problem
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WR841N#down
Napiszcie co żeście wykombinowali
Pabloo@ - doczytałeś z tej instrukcji której podałem ze w przeglądarce w opcjach internetowych>połączenia>ustawienia Lan> usunąć haczyk przy Proxy Server ?
Nie mam tam haczyka ;)
nie znam się az tak i nie wiem czy ogóle jest to możliwe,
jak jest to gdzie sie to ustawia
ale napisano żeby
czy na pewno TCP/IP-jest skonfigurowany w Twoim PCs?
Ten Router ma IP-Adres 192.168.1.1, i musi IP-Adres Twojego PCs byc z zakresem
192.168.1.2 bis 192.168.1.254
a w Gateway ma byc 192.168.1.1
hmm... mam chyba ustawianie automatyczne włączone
Ja polecam reset routera do ustawień fabrycznych, odpiąć WAN i wtedy sprawdzić jaki adres dostaje laptop po kabelku.
Miałem kiedyś podobny problem z tym modelem - błąd w firmware powodował podobne zachowanie - IP z WAN na końcówce podpiętej pod LAN routera.
Aktualizacja oprogramowania routera załatwiła problem
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WR841N#down
Ale jak mam zainstalować aktualizację nie mogąc zalogować się do routera? Resetowanie i odpinanie już było ;)
Odepnij WAN, zostaw tylko laptopa na kablu. Zresetuj router do ustawień fabrycznych. Wszystkie routery TPLink mają defaultowo włączone DHCP, więc laptop dostanie od niego IP, jeśli nie to skonfiguruj ręcznie w tej podsieci, w jakiej jest router (domyślne IP routera znajdziesz na naklejce na spodzie, bądź gdzieś "w papierach").
Zaktualizuj firmware i po sprawie.
Osobiście spotkałem się z jednym topornym TPLinkiem (inny model) któremu pomogła tylko wymiana na inną sztukę - jeśli to co napisałem powyżej nie odniesie skutku, wyślij go tam, skąd do Ciebie przybył :wink:
Router oddałem do sklepu, gdzie został wymieniony mi na nowy. Okazało się, że był martwy(choć włączać się dawał, nawet przez jakiś czas po kablu internet był), a nawet kabel do niego był zepsuty. Powiedzieli, że możliwe, że to na skutek przepięcia, czy coś; nie wiem ;). Podobno to pierwszy u nich przypadek reklamacji tego modelu, do tej pory sprzedawali go na pęczki i nic nie wróciło. Nowy działa bez problemu.
Dzięki wszystkim za pomoc :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.