Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 02. GP Malezji.
adolfik9501
21-03-2013, 22:32
Witam.
Obfity w wydarzenia motosportowe łikend przed nami. Oprócz 2013 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX, Roberta Kubicy na Kanarach mamy również IndyCar Honda Grand Prix Of St. Petersburg. O małym Rajdzie Czechowickim nie wspomnę ;)
Przejdźmy jednak do wyścigu F1. Tor zwie się Sepang International Circuit i wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/malaysia_894/circuit_diagram.html))
a w rzeczywistości tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Dane techniczne:
Długość toru: 5543 m (5542 m!)
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 310.408 km (310.352 km)
Pierwsze Grand Prix: 2000 (1999)
Ostatnie Grand Prix: 2012
Ilość rozegranych Grand Prix: 13 (1)
Strefa DRS to zuo:
Jak widać na diagramie wyżej, będą dwie strefy, a każda z nich będzie posiadać swój pomiar.
Pierwszy zwycięzca:
2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049B 3.0 V10) 1:35'54.235 hrs. 194.199 km/h.
(1999 - Eddie Irvine (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1:36'38.494 hrs. 192.682 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2012 - Fernando Alonso (Ferrari F2012/Ferrari 056 2.4 V8 ) 2:44'51.812 hrs. 112.969 km/h.
Rekord Pole Position:
2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'33.074 min. 214.397 km/h.
(1999 - Michael Schumacher (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1'39.688 min. 200.136 kmh.)
Rekord toru:
2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'34.232 min. 211.782 km/h.
(1999 - Michael Schumacher (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1'40.267 min. 198.981 km/h.)
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Harmonogram:
Piątek, 22 marca 2013 r:
1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30
Sobota, 23 marca 2013 r:
3 trening: 06:00 - 07:00
Kwalifikacje: 09:00
Niedziela, 24 marca 2013 r:
Wyścig: 09:00
Tabelka z cyferkami będzie dostępna tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy jakby kto chciał to m.in.: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.
W pierwszym tegorocznym wątku nie podałem kalendarza, więc nadrabiam na raty teraz:
1. GP Australii - Albert Park - 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel,
2. GP Malezji - Sepang - 1...., 2...., 3....,
Nie wolno się przemęczać ;)
Z wideoteki YT:
KjfbA4f6pFQ
Nie będę odosobnionym przypadkiem, gdy powiem, że mogłoby trochę popadać... niekoniecznie jakaś ulewa, ale tak dość, żeby dziewczyny miały co robić na torze ;)
Zapraszam.
MadOnion
21-03-2013, 22:47
Hehehe, żeby dziewczyny miały co robic (czyt. Rosberg) :D
adolfik9501
22-03-2013, 10:43
Wyniki pierwszego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Wyniki drugiego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Lotus daje rade :)
z niecierpliwoscia czekam na wyscig
MadOnion
22-03-2013, 14:52
Daje daje ale wyniki nie są jakoś super miarodajne bo Kimi wykręcił czas na sucho dość wcześnie a później już spadł deszcz.
adolfik9501
23-03-2013, 08:29
Wyniki trzeciego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Troche popadalo i od razu smieszniej... ale znowu mlody na PP ;) i to z duuuza przewaga...
adolfik9501
23-03-2013, 18:04
Wyniki kwalifikacji:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Kimi dostał karę (+3 pozycje) za blokowanie Barbie w Q3. Kimi popija Finlandię i się nie przejmuje, ponieważ wie, że i tak wygra ;)
Ciekawym jest jaki setup mają poszczególne bolidy. Liczę na suchy wyścig i setup Vettela na mokro.
Troche padalo... bedzie dobry wyscig :D
EDIT: Sa miejsca gdzie jest mokro, ale wiekszosc toru wyglada na sucha.
EDIT: Wg zwyklej pogody jest 60% szans na opady, obfite opady ;)
adolfik9501
24-03-2013, 10:00
Troche padalo... bedzie dobry wyscig :D
EDIT: Sa miejsca gdzie jest mokro, ale wiekszosc toru wyglada na sucha.
EDIT: Wg zwyklej pogody jest 60% szans na opady, obfite opady ;)
Ma być sucho i już!. RBR ma zjadać opony jak mały głód ścianki żołądka ;)
Pajechaliiii!
Lepiej zeby popadalo, wiec cicho! :D
EDIT: Juz sie przetasowali na starcie. Troche leci im woda z kolek. :D
EDIT: To se Alonso pojezdzil... urwal przednie skrzydlo, wjechal na nie kolami i wypadl z toru bo nic nie mogl zrobic.
weber za ten numer to nawet czarną by mógł dostać
adolfik9501
24-03-2013, 10:07
Wiemy już, że:
1. Alonso nie dojedzie do mety.
2. Webber potrafi startować.
3. Borówa na widok Nicole szczytował ;)
Ja nie mam Borowki, wiec moze lepiej ze jego szczytowanie mnie ominelo :D
nie rozumiem tylko dlaczego czerwoni nie zjechali na boxa po pierwszym kółku
adolfik9501
24-03-2013, 10:13
nie rozumiem tylko dlaczego czerwoni nie zjechali na boxa po pierwszym kółku
Chcieli zapewne jeszcze 1-2-3 kółka zrobić by przy okazji slicki założyć, bo po pierwszym było trochę za wcześnie. Rydzyk-fizyk, ale się nie udało.
Kimi gdzies bokiem lata... a redbull szykuje suche kapcie dla Vettela, tylko ten ma powiedziec kiedy je chce ;)
EDIT: Vettel w picie.
EDIT: chyba za wczesnie na suche kapcie bo sie slizga teraz ciagle :D
no właśnie - rydzyk
w tych warunkach docisk z przodu to podstawa - więc ...
Sutilowi zmieniaja kolko 10 lat...
adolfik9501
24-03-2013, 10:17
Spoiler był uszkodzony przy mocowaniu, a nie tylko skrzydło, więc przy dużej prędkości się popsuło do końca. Nie udało się, ale nie ma pewności, że kiedyś znowu w ten sam sposób nie zaryzykują. Każdy wyścig to osobna historia.
Hamilton zawitał do McLarena.
EDYTA: Widzę, że komentatorzy Polszmatu zauważyli. Na powtórce ;)
Mowilem, ze bedzie dobry wyscig, jaja w picie nonstop :D Hamilton sie pomylil i podjechal nie tam gdzie trzeba, inni sie zderzyli :D zolci sie tu smieja w tv jakby ogladali kabaret :D
Celeborn
24-03-2013, 10:20
Haha Hamilton niezły numer zrobił :-D
zastanawia mnie brak reakcji na skasowanie czerwonego
no już DT to minimum co powinien dostać
na moje powinno to być S'n'G
a w niejednej serii za takie zagranie dostałby bilecik pod prysznic
adolfik9501
24-03-2013, 10:24
zastanawia mnie brak reakcji na skasowanie czerwonego
no już DT to minimum co powinien dostać
na moje powinno to być S'n'G
a w niejednej serii za takie zagranie dostałby bilecik pod prysznic
Alonso sam sobie uszkodził skrzydło gdy stuknął ;) Palucha. Z Webberem nie było kontaktu.
EDYTA: Chłopaki w studio, ćwiczą "co innego widzisz, co innego słyszysz". Masakra.
no to jakiś chyba zwid miałem ...
edyta
no zwid oczywisty :/
niniejszym przepraszam gaźnikolo za nieprawdziwe oskarżenia :D
adolfik9501
24-03-2013, 10:29
no to jakiś chyba zwid miałem ...
Od frontu tak to wyglądało.
EDYTA: Cała nadzieja w Mercu. Obaj kierowcy szaleją.
adolfik9501
24-03-2013, 10:35
Nie mam nic przeciw kobietom w wyścigach, ale lepiej żeby Hamilton był przed Rosbergiem, a najlepiej przed wszystkimi.
Troche sie uspokoilo, a poszedlem tylko po obiad... ;)
Przed chwila obadalem lajwtajming na ajpada, oficjalny kosztuje 30Ojro :shock: jakies cuda na kiju tam daja, ale za 30 ojro to ja wole isc na wyscig w Szanghaju ;)
EDIT: Cos nam Force India dzisiaj szaleje w picie, moze kupili nakretki w castoramie bo maja problem z odkreceniem kolek ;)
cena apki f1 jest po prostu chora :/
adolfik..
to który z nich jest baaaaboooom ???? :D i dlaczego właśnie ten :] ???
e
ham tym razem trafił :D
adolfik9501
24-03-2013, 10:45
Barbie Rosberg.
Bardzo chora cena, bo w tamtym roku prosty oficjalny LT byl za darmo... przynajmniej na Andka.
Szynkailton wykrecil najszybszy czas.
rosberg jeszcze lepszy
jak na dziewczynę - nieźle
Kimi znowu bokiem gdzies... dzisiaj chyba nie trafi na pudlo ;)
ale zawsze może pójść w ślady hanki mostowiak i trafić w pudła :D
adolfik9501
24-03-2013, 10:58
Z dziewczyn to Simona de Silvestro, no ale to IndyCar. Niejeden by się zdziwił ;)
ham się nieźle wyboksował
Troche meska ;) dzisiejsze pitstopowanie to jedno z lepszych jakie pamietam :D
Guzik zrobil zarcik i wyjechal z odkreconym kolem :D
boxy dziś nibywale ciekawe
Kimiego spychaja z toru ciagle, plakal przez radio chwile temu bidulek :D
EDIT: Webber i Vettel bija sie o P1.
gaźnik twardy dziś
e
szkoda :/
adolfik9501
24-03-2013, 11:25
- Mark, siad!
I po zawodach.
EDYTA: DRS to zło.
zastanawia mnie strata hama - praktycznie jechali 2-3 s za a po boksie nagle zrobiło się 9 :/
Nie taki zly ten Pierburg, chwile z przodu pojezdzil ;)
Radiowcy powiedzieli Rosbergowi, ze chca oba auta miec sprawne na koniec wyscigu, wiec lepiej zeby zluzowal portki. Za nim Szynkailton.
Guzik skonczyl wyscig...
adolfik9501
24-03-2013, 11:42
F1 to kpina.
EDYTA: Do tego jeszcze Paluch wygrał. Wrrrrrrr
:D
I koniec... Vettel, Webber, Hamilton... wyscig ciekawy glownie przez jaja w picie, tylu bledow dawno nie widzialem.
adolfik9501
24-03-2013, 11:45
Wyniki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Celeborn
24-03-2013, 11:51
Najdziwniejszy wyścig jaki w życiu oglądałem.
A na 1 TVP jak by ktoś chciał to może obejrzeć skoki w Planicy ;-)
A na wyścigu faktycznie masa błędów.
adolfik9501
24-03-2013, 11:53
Najdziwniejszy wyścig jaki w życiu oglądałem.
Zobacz sobie GP USA z 2005 roku ;)
Przed chwila obadalem lajwtajming na ajpada, oficjalny kosztuje 30Ojro :shock: jakies cuda na kiju tam daja, ale za 30 ojro to ja wole isc na wyscig w Szanghaju ;)
Nie ogarniam apple, więc nie wiem czy będzie działać na ajpadzie, ale na maca, androida i resztę aplikacja jest tu http://f1lt.pl/
Nie bedzie ;) ale to nic, dzisiaj po prostu nie chcialo mi sie siedziec przy kompie, zeby odpalac tylko LT.
Nie bedzie ;) ale to nic, dzisiaj po prostu nie chcialo mi sie siedziec przy kompie, zeby odpalac tylko LT.
Przecież darmowa też jest => https://itunes.apple.com/gb/app/f1-2013-timing-app/id504322365?mt=8
Dokladnie za to chcieli 30 ojro dzisiaj na ajtjunsie :D ale olac to, w koncu to nie watek o appce :D
Dokladnie za to chcieli 30 ojro dzisiaj na ajtjunsie :D ale olac to, w koncu to nie watek o appce :D
Bo są dwie wersje.
EDYTA: Chłopaki w studio, ćwiczą "co innego widzisz, co innego słyszysz". Masakra.
Na skokach byli lepsi dzisiaj: "lądowanie pewne, chociaż trochę zachwiane". :mrgreen:
Bo są dwie wersje.
Oby, bo www.formula1.com wyslala mnie od razu do tej za 30 ojro :D ale zeby zakonczyc juz ten temat, forum+LT+ogladanie = minimum dwa urzadzenia zeby to bylo wygodne ;) bo skakanie miedzy okienkami w ajpadzie mnie irytuje ;)
Boryszuk
01-04-2013, 11:17
Kara dla Vettela (http://www.gptoday.com/full_story/view/446723/Red_Bull_punish_Vettel_by_demoting_him_to_Toro_Ros so_for_Chinese_GP/)
adolfik9501
01-04-2013, 12:04
Kara dla Vettela (http://www.gptoday.com/full_story/view/446723/Red_Bull_punish_Vettel_by_demoting_him_to_Toro_Ros so_for_Chinese_GP/)
Dziś pierwszy, trza uważać ;)
Trzeba jednak przyznać, że podpis do zdjęcia z MSC jest świetny.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.yallaf1.com/wp-content/uploads/2013/03/image001.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.