PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 02. GP Malezji.



adolfik9501
21-03-2013, 22:32
Witam.

Obfity w wydarzenia motosportowe łikend przed nami. Oprócz 2013 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX, Roberta Kubicy na Kanarach mamy również IndyCar Honda Grand Prix Of St. Petersburg. O małym Rajdzie Czechowickim nie wspomnę ;)

Przejdźmy jednak do wyścigu F1. Tor zwie się Sepang International Circuit i wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/malaysia_894/circuit_diagram.html))

a w rzeczywistości tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Dane techniczne:

Długość toru: 5543 m (5542 m!)
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 310.408 km (310.352 km)
Pierwsze Grand Prix: 2000 (1999)
Ostatnie Grand Prix: 2012
Ilość rozegranych Grand Prix: 13 (1)

Strefa DRS to zuo:

Jak widać na diagramie wyżej, będą dwie strefy, a każda z nich będzie posiadać swój pomiar.

Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049B 3.0 V10) 1:35'54.235 hrs. 194.199 km/h.
(1999 - Eddie Irvine (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1:36'38.494 hrs. 192.682 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Fernando Alonso (Ferrari F2012/Ferrari 056 2.4 V8 ) 2:44'51.812 hrs. 112.969 km/h.

Rekord Pole Position:

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'33.074 min. 214.397 km/h.
(1999 - Michael Schumacher (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1'39.688 min. 200.136 kmh.)

Rekord toru:

2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'34.232 min. 211.782 km/h.
(1999 - Michael Schumacher (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1'40.267 min. 198.981 km/h.)

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 22 marca 2013 r:

1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30

Sobota, 23 marca 2013 r:

3 trening: 06:00 - 07:00
Kwalifikacje: 09:00

Niedziela, 24 marca 2013 r:

Wyścig: 09:00

Tabelka z cyferkami będzie dostępna tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy jakby kto chciał to m.in.: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.

W pierwszym tegorocznym wątku nie podałem kalendarza, więc nadrabiam na raty teraz:

1. GP Australii - Albert Park - 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel,
2. GP Malezji - Sepang - 1...., 2...., 3....,

Nie wolno się przemęczać ;)

Z wideoteki YT:

KjfbA4f6pFQ

Nie będę odosobnionym przypadkiem, gdy powiem, że mogłoby trochę popadać... niekoniecznie jakaś ulewa, ale tak dość, żeby dziewczyny miały co robić na torze ;)

Zapraszam.

MadOnion
21-03-2013, 22:47
Hehehe, żeby dziewczyny miały co robic (czyt. Rosberg) :D

adolfik9501
22-03-2013, 10:43
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Slon
22-03-2013, 13:20
Lotus daje rade :)
z niecierpliwoscia czekam na wyscig

MadOnion
22-03-2013, 14:52
Daje daje ale wyniki nie są jakoś super miarodajne bo Kimi wykręcił czas na sucho dość wcześnie a później już spadł deszcz.

adolfik9501
23-03-2013, 08:29
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

shaolin
23-03-2013, 11:02
Troche popadalo i od razu smieszniej... ale znowu mlody na PP ;) i to z duuuza przewaga...

adolfik9501
23-03-2013, 18:04
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Kimi dostał karę (+3 pozycje) za blokowanie Barbie w Q3. Kimi popija Finlandię i się nie przejmuje, ponieważ wie, że i tak wygra ;)

Ciekawym jest jaki setup mają poszczególne bolidy. Liczę na suchy wyścig i setup Vettela na mokro.

shaolin
24-03-2013, 09:48
Troche padalo... bedzie dobry wyscig :D

EDIT: Sa miejsca gdzie jest mokro, ale wiekszosc toru wyglada na sucha.

EDIT: Wg zwyklej pogody jest 60% szans na opady, obfite opady ;)

adolfik9501
24-03-2013, 10:00
Troche padalo... bedzie dobry wyscig :D

EDIT: Sa miejsca gdzie jest mokro, ale wiekszosc toru wyglada na sucha.

EDIT: Wg zwyklej pogody jest 60% szans na opady, obfite opady ;)

Ma być sucho i już!. RBR ma zjadać opony jak mały głód ścianki żołądka ;)

shaolin
24-03-2013, 10:04
Pajechaliiii!

Lepiej zeby popadalo, wiec cicho! :D

EDIT: Juz sie przetasowali na starcie. Troche leci im woda z kolek. :D

EDIT: To se Alonso pojezdzil... urwal przednie skrzydlo, wjechal na nie kolami i wypadl z toru bo nic nie mogl zrobic.

siona
24-03-2013, 10:07
weber za ten numer to nawet czarną by mógł dostać

adolfik9501
24-03-2013, 10:07
Wiemy już, że:

1. Alonso nie dojedzie do mety.
2. Webber potrafi startować.
3. Borówa na widok Nicole szczytował ;)

shaolin
24-03-2013, 10:08
Ja nie mam Borowki, wiec moze lepiej ze jego szczytowanie mnie ominelo :D

siona
24-03-2013, 10:11
nie rozumiem tylko dlaczego czerwoni nie zjechali na boxa po pierwszym kółku

adolfik9501
24-03-2013, 10:13
nie rozumiem tylko dlaczego czerwoni nie zjechali na boxa po pierwszym kółku

Chcieli zapewne jeszcze 1-2-3 kółka zrobić by przy okazji slicki założyć, bo po pierwszym było trochę za wcześnie. Rydzyk-fizyk, ale się nie udało.

shaolin
24-03-2013, 10:13
Kimi gdzies bokiem lata... a redbull szykuje suche kapcie dla Vettela, tylko ten ma powiedziec kiedy je chce ;)

EDIT: Vettel w picie.

EDIT: chyba za wczesnie na suche kapcie bo sie slizga teraz ciagle :D

siona
24-03-2013, 10:14
no właśnie - rydzyk
w tych warunkach docisk z przodu to podstawa - więc ...

shaolin
24-03-2013, 10:17
Sutilowi zmieniaja kolko 10 lat...

adolfik9501
24-03-2013, 10:17
Spoiler był uszkodzony przy mocowaniu, a nie tylko skrzydło, więc przy dużej prędkości się popsuło do końca. Nie udało się, ale nie ma pewności, że kiedyś znowu w ten sam sposób nie zaryzykują. Każdy wyścig to osobna historia.

Hamilton zawitał do McLarena.

EDYTA: Widzę, że komentatorzy Polszmatu zauważyli. Na powtórce ;)

shaolin
24-03-2013, 10:20
Mowilem, ze bedzie dobry wyscig, jaja w picie nonstop :D Hamilton sie pomylil i podjechal nie tam gdzie trzeba, inni sie zderzyli :D zolci sie tu smieja w tv jakby ogladali kabaret :D

Celeborn
24-03-2013, 10:20
Haha Hamilton niezły numer zrobił :-D

siona
24-03-2013, 10:21
zastanawia mnie brak reakcji na skasowanie czerwonego
no już DT to minimum co powinien dostać
na moje powinno to być S'n'G

a w niejednej serii za takie zagranie dostałby bilecik pod prysznic

adolfik9501
24-03-2013, 10:24
zastanawia mnie brak reakcji na skasowanie czerwonego
no już DT to minimum co powinien dostać
na moje powinno to być S'n'G

a w niejednej serii za takie zagranie dostałby bilecik pod prysznic

Alonso sam sobie uszkodził skrzydło gdy stuknął ;) Palucha. Z Webberem nie było kontaktu.

EDYTA: Chłopaki w studio, ćwiczą "co innego widzisz, co innego słyszysz". Masakra.

siona
24-03-2013, 10:26
no to jakiś chyba zwid miałem ...

edyta

no zwid oczywisty :/
niniejszym przepraszam gaźnikolo za nieprawdziwe oskarżenia :D

adolfik9501
24-03-2013, 10:29
no to jakiś chyba zwid miałem ...

Od frontu tak to wyglądało.

EDYTA: Cała nadzieja w Mercu. Obaj kierowcy szaleją.

shaolin
24-03-2013, 10:32
Ue, nou rejn detekted ;(

adolfik9501
24-03-2013, 10:35
Nie mam nic przeciw kobietom w wyścigach, ale lepiej żeby Hamilton był przed Rosbergiem, a najlepiej przed wszystkimi.

shaolin
24-03-2013, 10:39
Troche sie uspokoilo, a poszedlem tylko po obiad... ;)

Przed chwila obadalem lajwtajming na ajpada, oficjalny kosztuje 30Ojro :shock: jakies cuda na kiju tam daja, ale za 30 ojro to ja wole isc na wyscig w Szanghaju ;)

EDIT: Cos nam Force India dzisiaj szaleje w picie, moze kupili nakretki w castoramie bo maja problem z odkreceniem kolek ;)

siona
24-03-2013, 10:42
cena apki f1 jest po prostu chora :/

adolfik..
to który z nich jest baaaaboooom ???? :D i dlaczego właśnie ten :] ???

e
ham tym razem trafił :D

adolfik9501
24-03-2013, 10:45
Barbie Rosberg.

shaolin
24-03-2013, 10:47
Bardzo chora cena, bo w tamtym roku prosty oficjalny LT byl za darmo... przynajmniej na Andka.

Szynkailton wykrecil najszybszy czas.

siona
24-03-2013, 10:48
rosberg jeszcze lepszy

jak na dziewczynę - nieźle

shaolin
24-03-2013, 10:55
Kimi znowu bokiem gdzies... dzisiaj chyba nie trafi na pudlo ;)

siona
24-03-2013, 10:57
ale zawsze może pójść w ślady hanki mostowiak i trafić w pudła :D

adolfik9501
24-03-2013, 10:58
Z dziewczyn to Simona de Silvestro, no ale to IndyCar. Niejeden by się zdziwił ;)

siona
24-03-2013, 11:02
ham się nieźle wyboksował

shaolin
24-03-2013, 11:07
Troche meska ;) dzisiejsze pitstopowanie to jedno z lepszych jakie pamietam :D

Guzik zrobil zarcik i wyjechal z odkreconym kolem :D

siona
24-03-2013, 11:10
boxy dziś nibywale ciekawe

shaolin
24-03-2013, 11:16
Kimiego spychaja z toru ciagle, plakal przez radio chwile temu bidulek :D

EDIT: Webber i Vettel bija sie o P1.

siona
24-03-2013, 11:21
gaźnik twardy dziś

e

szkoda :/

adolfik9501
24-03-2013, 11:25
- Mark, siad!

I po zawodach.

EDYTA: DRS to zło.

siona
24-03-2013, 11:39
zastanawia mnie strata hama - praktycznie jechali 2-3 s za a po boksie nagle zrobiło się 9 :/

shaolin
24-03-2013, 11:39
Nie taki zly ten Pierburg, chwile z przodu pojezdzil ;)

Radiowcy powiedzieli Rosbergowi, ze chca oba auta miec sprawne na koniec wyscigu, wiec lepiej zeby zluzowal portki. Za nim Szynkailton.

Guzik skonczyl wyscig...

adolfik9501
24-03-2013, 11:42
F1 to kpina.

EDYTA: Do tego jeszcze Paluch wygrał. Wrrrrrrr

shaolin
24-03-2013, 11:43
:D

I koniec... Vettel, Webber, Hamilton... wyscig ciekawy glownie przez jaja w picie, tylu bledow dawno nie widzialem.

adolfik9501
24-03-2013, 11:45
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Celeborn
24-03-2013, 11:51
Najdziwniejszy wyścig jaki w życiu oglądałem.

ASAHI
24-03-2013, 11:52
A na 1 TVP jak by ktoś chciał to może obejrzeć skoki w Planicy ;-)

A na wyścigu faktycznie masa błędów.

adolfik9501
24-03-2013, 11:53
Najdziwniejszy wyścig jaki w życiu oglądałem.

Zobacz sobie GP USA z 2005 roku ;)

marki
24-03-2013, 12:11
Przed chwila obadalem lajwtajming na ajpada, oficjalny kosztuje 30Ojro :shock: jakies cuda na kiju tam daja, ale za 30 ojro to ja wole isc na wyscig w Szanghaju ;)



Nie ogarniam apple, więc nie wiem czy będzie działać na ajpadzie, ale na maca, androida i resztę aplikacja jest tu http://f1lt.pl/

shaolin
24-03-2013, 12:30
Nie bedzie ;) ale to nic, dzisiaj po prostu nie chcialo mi sie siedziec przy kompie, zeby odpalac tylko LT.

dzejms
24-03-2013, 14:19
Nie bedzie ;) ale to nic, dzisiaj po prostu nie chcialo mi sie siedziec przy kompie, zeby odpalac tylko LT.

Przecież darmowa też jest => https://itunes.apple.com/gb/app/f1-2013-timing-app/id504322365?mt=8

shaolin
24-03-2013, 14:39
Dokladnie za to chcieli 30 ojro dzisiaj na ajtjunsie :D ale olac to, w koncu to nie watek o appce :D

dzejms
24-03-2013, 14:53
Dokladnie za to chcieli 30 ojro dzisiaj na ajtjunsie :D ale olac to, w koncu to nie watek o appce :D

Bo są dwie wersje.

ekonet
24-03-2013, 15:32
EDYTA: Chłopaki w studio, ćwiczą "co innego widzisz, co innego słyszysz". Masakra.
Na skokach byli lepsi dzisiaj: "lądowanie pewne, chociaż trochę zachwiane". :mrgreen:

shaolin
24-03-2013, 15:44
Bo są dwie wersje.

Oby, bo www.formula1.com wyslala mnie od razu do tej za 30 ojro :D ale zeby zakonczyc juz ten temat, forum+LT+ogladanie = minimum dwa urzadzenia zeby to bylo wygodne ;) bo skakanie miedzy okienkami w ajpadzie mnie irytuje ;)

Boryszuk
01-04-2013, 11:17
Kara dla Vettela (http://www.gptoday.com/full_story/view/446723/Red_Bull_punish_Vettel_by_demoting_him_to_Toro_Ros so_for_Chinese_GP/)

adolfik9501
01-04-2013, 12:04
Kara dla Vettela (http://www.gptoday.com/full_story/view/446723/Red_Bull_punish_Vettel_by_demoting_him_to_Toro_Ros so_for_Chinese_GP/)

Dziś pierwszy, trza uważać ;)

Trzeba jednak przyznać, że podpis do zdjęcia z MSC jest świetny.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.yallaf1.com/wp-content/uploads/2013/03/image001.jpg)