Witam.

Obfity w wydarzenia motosportowe łikend przed nami. Oprócz 2013 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX, Roberta Kubicy na Kanarach mamy również IndyCar Honda Grand Prix Of St. Petersburg. O małym Rajdzie Czechowickim nie wspomnę

Przejdźmy jednak do wyścigu F1. Tor zwie się Sepang International Circuit i wygląda tak:



(pełny diagram)

a w rzeczywistości tak:



Dane techniczne:

Długość toru: 5543 m (5542 m!)
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 310.408 km (310.352 km)
Pierwsze Grand Prix: 2000 (1999)
Ostatnie Grand Prix: 2012
Ilość rozegranych Grand Prix: 13 (1)

Strefa DRS to zuo:

Jak widać na diagramie wyżej, będą dwie strefy, a każda z nich będzie posiadać swój pomiar.

Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049B 3.0 V10) 1:35'54.235 hrs. 194.199 km/h.
(1999 - Eddie Irvine (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1:36'38.494 hrs. 192.682 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Fernando Alonso (Ferrari F2012/Ferrari 056 2.4 V8 ) 2:44'51.812 hrs. 112.969 km/h.

Rekord Pole Position:

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'33.074 min. 214.397 km/h.
(1999 - Michael Schumacher (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1'39.688 min. 200.136 kmh.)

Rekord toru:

2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'34.232 min. 211.782 km/h.
(1999 - Michael Schumacher (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1'40.267 min. 198.981 km/h.)

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:



Harmonogram:

Piątek, 22 marca 2013 r:

1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30

Sobota, 23 marca 2013 r:

3 trening: 06:00 - 07:00
Kwalifikacje: 09:00

Niedziela, 24 marca 2013 r:

Wyścig: 09:00

Tabelka z cyferkami będzie dostępna tutaj, a streamy jakby kto chciał to m.in.: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.

W pierwszym tegorocznym wątku nie podałem kalendarza, więc nadrabiam na raty teraz:

1. GP Australii - Albert Park - 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel,
2. GP Malezji - Sepang - 1...., 2...., 3....,

Nie wolno się przemęczać

Z wideoteki YT:



Nie będę odosobnionym przypadkiem, gdy powiem, że mogłoby trochę popadać... niekoniecznie jakaś ulewa, ale tak dość, żeby dziewczyny miały co robić na torze

Zapraszam.