PDA

Zobacz pełną wersję : copy.com coś w stylu dropbox



pgaik
20-03-2013, 23:57
Witojcie ;)
Jeśli ktoś jest zainteresowany wirtualną przestrzenią (coś w stylu dropbox) to zapraszam do rejestreacji przez link... Dostaniecie 5GB + 5GB za rejestrację z mojego linka ;)
polecam

https://copy.com?r=kke9wG

sokolnik
21-03-2013, 00:00
i co z tą wirtualną przestrzenią mogę robić? jak ją wykorzystać ?
Mogę wrzucać tam swoje pliki i udostępniać innym by mogli sobie pobrać bez rejestracji, za darmo ?

pgaik
21-03-2013, 00:04
Tak, do tej pory pracowałem na dropboxie, ale to wydaje się jeszcze ciekawszym rozwiązaniem.
Wrzucasz zdjęcia - generujesz link i osoba, która dostaje link może sobie dane zdjęcia pobrać... zresztą jest wiele innych możliwości... ja np. używam do przesyłania danych między urządzeniami.


Idealnie nadaje się do wysyłania zdjęć klientom, jakieś stykówki i co najważniejsze spora wielkość przestrzeni... ja już mam 25 GB ale znam osoby mające 128 GB.
Polecam po rejestracji polecić znajomym link ze swojego konta... Wtedy i Wy dostaniecie z każdej zarejestrowanej osoby dodatkowe 5GB (oczywiście te osoby także)

sokolnik
21-03-2013, 00:23
a jak transfery ? są jakieś limity? ograniczenia czasowe? haczyki :) ?
wrzuć jakiś link do zdjęć, zobaczę jak działa to cudo :P

pgaik
21-03-2013, 00:24
https://copy.com/TS40jP2CtufHw1AQ

Limitów czasowych nie ma ... ograniczeń jeszcze nie wyczaiłem ;) działa zacnie

sokolnik
21-03-2013, 00:30
i znowu ta 200 :P

dobra, rejestruję się :)
a pliki spakowane rar można wrzucać? filmy itp ? wszystko ?

pgaik
21-03-2013, 00:33
Tak, muza, filmy, rary .... nawet będziesz miał widoczny dysk w "mój komputer" i najzwyczajniej przenosisz myszką i upuszczasz ;)

tu masz nefa z D800 do pobrania - działa szybko ;)
https://copy.com/bEzebBKDI6Ww0E4K

sokolnik
21-03-2013, 00:38
pełnego transferu nie wykorzytuje, max 700-800 kb/s a potem spada do 300 kb/s.

jak na darmowe może być :) dzięki :)

manquer
21-03-2013, 00:40
Do dziś używałem dropboxa, ale Copy zapowiada się obiecująco i ta przestrzeń :-)

pgaik
21-03-2013, 00:42
Do dziś używałem dropboxa, ale Copy zapowiada się obiecująco i ta przestrzeń :-)
No to zapraszam do przystąpienia ;)

manquer
21-03-2013, 00:48
No to zapraszam do przystąpienia ;)
To nic Ci nie przybyło ? Kliknąłem w Twojego linka :-)

pgaik
21-03-2013, 00:50
Przybyło - dzięki ;)

Można też wygodnie wrzucać zdjęcia na forum ... np
wystarczy wpisać
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło ( ... wygenerowany link... )



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/oZBxGu00P6ydYZTZ)

jo44
21-03-2013, 09:03
Witojcie ;)
Jeśli ktoś jest zainteresowany wirtualną przestrzenią (coś w stylu dropbox) to zapraszam do rejestreacji przez link... Dostaniecie 5GB + 5GB za rejestrację z mojego linka ;)
polecam

https://copy.com?r=kke9wG
Mówisz - masz! (5GB) :)
PS Od tej 200 nie możesz się oderwać. Albo ona od Ciebie. :)

pgaik
21-03-2013, 09:11
Dzięki, a co do 200 to ten obiektyw tak ma :)

6868
21-03-2013, 09:58
pełnego transferu nie wykorzytuje, max 700-800 kb/s a potem spada do 300 kb/s.

jak na darmowe może być :) dzięki :)
Wlasnie sprawdzale, u mnie ponizej 700 kb/s nie spadalo, max. byl 999 kb/s.
Autorowi watku dziekuje za info :) i zaraz sie zarejestruje - a co tam ... :D
Edyta.
Wlasnie sie zarejestrowalem i dostalem tylko 5 GB. Pisze u gory981.7 KB used of 5 GB.

pgaik
21-03-2013, 10:04
Tak, musisz zainstalować aplikację na tablet/komputer lub telefon

Po otwarciu strony copy.com i zalogowaniu się wyświetla się ikona w lewym górnym rogu "install app.

6868
21-03-2013, 10:17
Aaaa, to w takim razie decyduje sie na ta "wychudzona" wersje :) 5 GB to dla mnie i tak az za duzo. Dzieki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.flugzeugforum.de/images/smilies/xyxthumbs.gif)

pgaik
21-03-2013, 10:22
Ok, nie namawiam, ale sensu nabiera przy zainstalowaniu tej apki Leszku :)

Sendilkelm
21-03-2013, 11:33
Spróbowałem, na razie nie potrzebne. W domu zainstaluje dodatkowo.

RobertMiernik
21-03-2013, 11:39
Zarejestrowałem się, wprawdzie pewnie korzystał będę dalej z prywatnego ale zawsze to kolejne 5GB Ci przybędzie...

Swoją drogą ciekawe ile kosztowała domena copy.com... ;-)

pgaik
21-03-2013, 11:44
Dzięki, przybyło Robercie :)

Sendilkelm
21-03-2013, 11:57
A ja jednak nie wytrzymałem i zainstalowałem w pracy. Bardzo fajnie działa to przesyłanie przez foldery. Dzięki.

pgaik
21-03-2013, 12:01
No właśnie bardzo sprawne i wygodne a i szybko można sobie powierzchnię powiększyć :)
Dziękuję :)

pgaik
21-03-2013, 12:33
Krótka instrukcja: (jeszcze raz piszę, że nikogo nie zmuszam, ale korzyść obopólna ;) )

1. Klik w link w pierwszym poście, otworzy się:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/Mo8Hx9sx2bzsj4jQ)

2. Wypełniamy i klikamy "create account"

3.Otrzymujemy maila weryfikacyjnego na skrzynkę, którą podaliśmy przy rejestracji (pkt.2) i klikamy na zakreślone żółtym

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/1DgMCH8gobSXiM3u)

4. Klikamy na zaznaczone na żółto Install app

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/ymhfn4PVVBEuWNQl)

5. pojawia się okno w którym znów klikamy i instalujemy apkę na telefonie lub tablecie, bądź komputerze.
Zależnie os systemu, ja akuret na macka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/lW0xrL0VthsuPq1g)


Po instalacji masz 10GB (a ja plus 5)


jak udostępnić swoim znajomym i zyskać po 5GB od każdego nowego użytkownika:


Po zalogowaniu klikamy na:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/UET9sLIX0EnOmTFn)

następnie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/uIyC3fUOeXbulhS7)

i kopiujemy link, przez który można się zarejestrować

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/BAYAUpppcTJxM3Nz)


powodzenia i dużej przestrzeni życzę ;)

Jaskier
21-03-2013, 14:04
Zainstalowałem - mam jakiś wolny upload,ale może to chwilowe.

sote
21-03-2013, 15:58
To i ode mnie masz dodatkowe 5GB;-)
p. s. Gdzie w apce androidowej widać jaka mamy dostępna przestrzeń?

Demonek
21-03-2013, 16:10
Zrobione.

Sendilkelm
21-03-2013, 16:24
Na telefonie też to fajnie działa (iOS).

sokolnik
21-03-2013, 17:29
jeśli będę miał np 50gb przestrzeni na dane, to muszę mieć też 50gb wolnego miejsca na dysku?

jeśli wyłączę kompa to nikt nie może nic ściągnąć ode mnie ?

Czy to nic wspólnego nie ma z moim dyskiem twardym :) ? dla mnie to nowość, dlatego pytam

Sendilkelm
21-03-2013, 17:34
jeśli będę miał np 50gb przestrzeni na dane, to muszę mieć też 50gb wolnego miejsca na dysku?

jeśli wyłączę kompa to nikt nie może nic ściągnąć ode mnie ?

Czy to nic wspólnego nie ma z moim dyskiem twardym :) ? dla mnie to nowość, dlatego pytam

Nie ma nic wspólnego z Twoim dyskiem. Słowo klucz: chmura :) Bardzo popularne w dzisiejszych czasach.

pgaik
21-03-2013, 17:43
dokładni, jedno z drugim nie ma nic wspólnego... możesz mieć kompa wyłączonego a dostęp do plików z telefonu/komputera/tableta z każdego miejsca z dostępem do internetu...

sote też jakoś nie mogę tego znaleźć ;)


Dziękuję Panowie :zimnepiweczko:

:mrgreen:

eristoff
21-03-2013, 21:48
jeśli będę miał np 50gb przestrzeni na dane, to muszę mieć też 50gb wolnego miejsca na dysku?



Nie wiem jak tu ale np: dropbox ściąga wszystko z serwera, czyli jeżeli będziesz miał nawrzucane z jednego kompa te "50 GB" to na drugiego kompa ci tyle zassa z neta. Na urządzenia mobilne dropbox nie zasysa domyślnie plików.

ksviper
21-03-2013, 22:18
I ode mnie 5GB poleciało:) Po jakim czasie pojawiają się te nowe 5GB po założeniu nowego konta z linka u osoby polecającej?

pgaik
21-03-2013, 22:49
Nie, po zainstalowaniu apki, na poprzedniej stronie masz instrukcję...

ksviper
21-03-2013, 22:56
Dzięki wielkie za info:) Przeczytałem że to Ty masz te 5GB nie ja :D
Pewnie masz już uzbieranego ładnego twardziela ;)

pgaik
21-03-2013, 23:00
Ty też dostajesz 5GB dodatkowo, nooo troszkę się już uzbierało :)
Za chwilę pewnie zniknie promocyjna opcja zapraszania znajomych, ale póki trwa trzeba brać :)

jo44
22-03-2013, 01:19
jeśli będę miał np 50gb przestrzeni na dane, to muszę mieć też 50gb wolnego miejsca na dysku?
Jeśli zainstalujesz "CopyApp" będziesz miał na swoim dysku katalog "Copy" - kopię tego co jest w chmurze.
Ułatwia to znakomicie umieszczanie plików w chmurze - wystarczy pliki/katalogi wrzucić do katalogu Copy - program zadba o to by skopiować je do chmury. W takim przypadku odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: TAK - musisz mieć do 50 GB wolnego miejsca na dysku. Ale nie musisz instalować tej aplikacji - wówczas pliki są tylko w chmurze do której dostajesz się z przeglądarki.


jeśli wyłączę kompa to nikt nie może nic ściągnąć ode mnie ?
Jeśli pliki skopiują się do chmury możesz wyłączyć komputer i sięgać do swoich plików z każdego komputera, z każdego miejsca na ziemi - oczywiście miejsca z dostępem do internetu. :)


Czy to nic wspólnego nie ma z moim dyskiem twardym :) ? dla mnie to nowość, dlatego pytam
jak wyżej. :)

jo44
22-03-2013, 01:28
Nie wiem jak tu ale np: dropbox ściąga wszystko z serwera, czyli jeżeli będziesz miał nawrzucane z jednego kompa te "50 GB" to na drugiego kompa ci tyle zassa z neta.
Wszystkie najpopularniejsze "chmury" jak SkyDrive (tu było kiedyś 25GB na dzień dobry), Box, Dysk Google, Dropbox, Copy czy nawet GG Dysk działają podobnie - po zainstalowaniu odpowiedniego programu (w GG nawet nie ma tej potrzeby) ściągają z chmury wszystkie pliki/katalogi na dysk lokalny. Ale nie ma konieczności instalowania tego oprogramowania, chociaż ułatwia ono korzystanie z chmur.

Na urządzenia mobilne dropbox nie zasysa domyślnie plików.
Tego nie jestem pewien, coś mi się wydaje, że ściąga wszystko na smartfona. Z tego powodu wyrzuciłem Dropboxa z telefonu.

markow
22-03-2013, 08:08
rzuccie okiem - 50GB do jutra chyba...

http://www.dobreprogramy.pl/50-GB-na-Box-za-logowanie-z-Androida,Aktualnosc,30468.html

sam korzystam, 50GB uzyskałem, jak była promocja dla właścicieli telefonów sony xperia.

pgaik
22-03-2013, 08:22
rzuccie okiem - 50GB do jutra chyba...

http://www.dobreprogramy.pl/50-GB-na-Box-za-logowanie-z-Androida,Aktualnosc,30468.html

sam korzystam, 50GB uzyskałem, jak była promocja dla właścicieli telefonów sony xperia.

Promocja trwa do 23 marca 2012. :)

markow
22-03-2013, 08:39
2012. :)

aaaaa, ups, sorry :)

sote
22-03-2013, 09:10
Na box.com chyba jeszcze jest promocja - 50GB miejsca za zalogowanie z aplikacji zainstalowanej na telefonie lg z androidem.

malibu
22-03-2013, 14:01
poszło, pgaik pochwal się ile już miejsca uzbierałeś ? :)

pgaik
22-03-2013, 16:27
Cieniutko, jakieś 180 GB ;)

jo44
02-02-2016, 01:12
https://techlib.barracuda.com/display/COPY/Copy+End-of-Life :(

mateo912
02-02-2016, 01:20
https://techlib.barracuda.com/display/COPY/Copy+End-of-Life :(

tez własnie dostałem takie powiadomienie dlatego migruje do mega :)

jo44
19-02-2016, 19:28
Czy ktoś miał coś do czynienia z tą chmurą: http://sharewareonsale.com/s/lifetime-1tb-cloud-storage-and-backup-96-discount ?

sokolnik
20-02-2016, 14:26
https://techlib.barracuda.com/display/COPY/Copy+End-of-Life :(

lipa :/

trzeba szukać czegoś innego. Ktoś może polecić inną platformę?

mateo912
20-02-2016, 22:17
mega.nz ;)

velaskez
22-02-2016, 23:28
A może po prostu office365? OneDrive 1TB starczy na wszystko.

spiritus
22-02-2016, 23:40
Z tego co się dowiedziałem (kolega mi mówił i mu się udało). Jest opcja poprzez mapy google jakieś tam opinie wystawiać (Twój wkład się to nazywa). Jak się ileś tych opinii wystawi to się dostaje 1TB na dysk google na okres dwóch lat. Po tym czasie dostęp do plików ma się cały czas ale nie można już później nic dodawać.

eristoff
29-04-2016, 07:50
wygląda na to że copy.com było zbyt piękne i się skończy 1 maja

https://www.copy.com/page/home;section:plans

sokolnik
29-04-2016, 09:27
https://techlib.barracuda.com/display/COPY/Copy+End-of-Life :(

@Eristoff - wiemy o tym od lutego :)