Zobacz pełną wersję : [ Pentax ] Pentax FF
Mnie tam cieszy to, że Ricoh konkretnie napiera do przodu. Konkurencja na polu FF jest zawsze mile widziana a jeśli podejdą do tematu rozsądnie i sprzęt będzie trwały oraz po dobrym QC to niejeden zmięknie i zmieni logo na puszce.
Co do bezluster, to krążą pogłoski jakoby najkon zakupił całą piaskownicę od szajsunga, coby lekko nadgonić "sukces" osiągnięty z linią 1...
Ja tam też Pentaksowi kibicuję. Do tej pory robili fajne aparaty.
Macalem go na photography show w nec'u - bardzo ciezka puszka, d810 z 85 1.8 to motylek
Ekranik a wlasciwie jego mocowanie to straszna lipa.
Z 70-200 gripem, dwiema bareriami i triggerem to napewno nie bedzie sprzet dla dziewczyn.
Lucas1981r
24-03-2016, 13:47
Macalem go na photography show w nec'u - bardzo ciezka puszka, d810 z 85 1.8 to motylek
Ekranik a wlasciwie jego mocowanie to straszna lipa.
Z 70-200 gripem, dwiema bareriami i triggerem to napewno nie bedzie sprzet dla dziewczyn.
oj Zdebik ty i te Twoje teorie - pamietam je jeszcze z czasow foto.recenzja.pl -> cale forum mialo ubaw :mrgreen:
D810 -> 980g
K-1 ->1010g
masakra roznica :mrgreen:
Gdyby byla lipa to raczej nie wytrzymalby tego co robili na tych filmikach - chetnie zobacze taki test innych aparatow z uchylnym ekranem w takim razie - masz jakis? -zrobisz? 8)
czyli rozumiemy ze nie dla Ciebie puszki FF jak D810, 5DMIII czy w/w K-1 8)
oj Zdebik ty i te Twoje teorie - pamietam je jeszcze z czasow foto.recenzja.pl -> cale forum mialo ubaw :mrgreen:
D810 -> 980g
K-1 ->1010g
masakra roznica :mrgreen:
Gdyby byla lipa to raczej nie wytrzymalby tego co robili na tych filmikach - chetnie zobacze taki test innych aparatow z uchylnym ekranem w takim razie - masz jakis? -zrobisz? 8)
czyli rozumiemy ze nie dla Ciebie puszki FF jak D810, 5DMIII czy w/w K-1 8)
Ubaw kazdy ma z Ciebie, wpychasz pentaxa nawet slepemu. Miales k1 w lapach? A ja tak i mowie Ci bedzie bydle ciezkie. Ta rolka z funkcjami tez taka sobie, krecisz zeby wybrac wifi a potem drugie kolo kreciola i wlaczasz... Zoom 70-200 tez wyglada jak dzialo z bismarka. Nie wiem jakie szklo bylo zapiete ale cos dx 24-70 czy cos w kazdym razie male. Kumpel z 810 tez jak wzial do reki mowil, ze wyraznie ciezki zestaw.
To mocowanie ekranu lipne, ale pomacasz go kiedys w sklepie to sam sie przekonasz, bo raczej nigdy go nie kupisz.
Lucas1981r
24-03-2016, 18:02
Ubaw kazdy ma z Ciebie, wpychasz pentaxa nawet slepemu. Miales k1 w lapach? A ja tak i mowie Ci bedzie bydle ciezkie. Ta rolka z funkcjami tez taka sobie, krecisz zeby wybrac wifi a potem drugie kolo kreciola i wlaczasz... Zoom 70-200 tez wyglada jak dzialo z bismarka. Nie wiem jakie szklo bylo zapiete ale cos dx 24-70 czy cos w kazdym razie male. Kumpel z 810 tez jak wzial do reki mowil, ze wyraznie ciezki zestaw.
To mocowanie ekranu lipne, ale pomacasz go kiedys w sklepie to sam sie przekonasz, bo raczej nigdy go nie kupisz.
Nikomu nic nie wciskam na sile :) patrze realnie :) Za to raczej Ty hejtujesz wszystko czego Ty nie masz :)
Nie - nie mialem jeszcze w rekach - ale pisanie takich glupot ze puszka jes ciezka - gdzie konkurencja podobna ma wage - zero logiki w tym co piszesz i jeszcze niby kolege jakiegos w to wciagasz :D - chyba tez za bardzo logicznego myslenia kolega nie ma, bo jezeli K-1 wazy 1010g a D810 wazy 980g i niby mowi ze wyraznie ciezki zestaw? z czym? 24-70?
no to policzmy(dane z fotozakupy):
jego D810 + N24-70 = 980g + 1070g = 2050g
K-1 + P24-70 = 1010g + 787g = 1797g
faktycznie ciezki zestaw - dla kolegi respect! :mrgreen:
Poza tym nie wiedzialem z 24-70 to szklo dx....ja myslalem ze fx...a odpowiednikiem na dx sa 16(17)-50 8)
70-200 mowisz dzialo....na szybko:
N70-200 -> 209 x 87 mm
C70-200 -> 200 x 89 mm
P70-200 -> 203 x 91 mm
no to fakt - działo ogromne na tle konkurencji takze 8)
Jak bede mial okazje to pomacam ten ekranik - ale nadal czekam az zrobisz test takim sam jak w filmiku wyzej w swoim aparacie :)
a czy kupie? raczej Ty o tym nie decydujesz 8) czy zostane w lustrzance APS-C czy uciekne w bezlustra np. Fuji a moze Samsung zrobi come back :mrgreen: moze jednak micro4/3....czy moze jednak FF....zycie/czas pokaze :roll:
Panowie, lećcie sobie z tymi przepychankami i tabelkami na priva.
cz4rnuch
18-04-2016, 15:51
Cena sugerowana przez producenta 8699PLN <<klik>> (http://www.ricoh-imaging.pl/pl/przedsprzedaz_pentax_k_1) Z tego co rozumiem to grip jest w gratisie.
"Model K-1 będzie można kupić z dostępnym w promocyjnej cenie gripem (D-BG6). Sugerowana przez producenta cena detaliczna Pentax K-1 wynosi 8 699 zł."
Specyficzne masz waść rozumowanie ;)
cz4rnuch
18-04-2016, 17:34
Ok, grip półdarmo :) <<klik>> (http://fotozakupy.pl/pentax-k-1/41288s)
cz4rnuch
12-05-2016, 08:36
Wstępniak od dpreview: <<klik>> (http://www.dpreview.com/news/2055527036/pentax-k-1-s-pixel-shift-challenges-medium-format-dynamic-range?v=1&utm_expid=20106105-1.lXsXJU8CT2i23Ibvc1h0tg.1&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.dpreview.com%2Ftag%2 Fpentax-k1-studio) Ciekawe jak wypadnie cały test łącznie z tym AFowym, ale wygląda na to że zabawka z głową zaprojektowana. Astrofile i krajobrazowcy (o ile jest co podpiąć pod to ustrojstwo) będą mieli używanie.
Mały test K-1
https://youtu.be/87yGmD71nyA
Jest recenzja od dpreview:
http://www.dpreview.com/reviews/pentax-k-1
Jak dla mnie bomba. A jak dodamy do tego takie cacka jak np:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/388316-REG/Pentax_27980_Telephoto_SMCP_FA_77mm_f_1_8.html
albo:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/394223-REG/Pentax_20290_smc_Pentax_FA_31mm.html
to robi sie bardzo smakowicie i reka zaczyna swedziec...
A jak dodamy do tego takie cacka jak np:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/388316-REG/Pentax_27980_Telephoto_SMCP_FA_77mm_f_1_8.html[/URL]
..
Korpus fajny, niewątpliwie. Ale co do szklarni to ja widze do podpięcia tylko kilka (niewiele przesadzam) nowych (bardzo dobrych) zoomów robionych przez Tamrona. No i jest Sigma - ale mało co jest z bagnetem K.
Zależy kto czego szuka w optyce. Jeśli ostrości to się zdziwię jeśli stare szkła będą ostre. A naleśniki będą bez ogromnej winiety. Niektórzy lubią winiete i patrzą jak obiektyw maluje. OK, niech w to wejdą. Ale ci co szukają ostrości, perfekcji w każdym calu - to niestety na razie nie.
Chciałem zweryfikować to co napisałem zerkając na testy szkieł pentaxa na dxo - ale nie ma testów na K1. A testy niewielu szkiełek na np K5 pokazują generalnie to co pisałem.
Nalesniki - podkreślane jako coś fajnego grzeszą winietą. 77 limited - jesli z tak mała przednią soczewką będzie w tym względzie dobry to się baaardzo zdziwię.
Większość szkieł o których mówią z sentymentem Pentaxiarze to konstrukcje sprzed 20 lat i więcej. A to źle wróży jeśli chodzi o to jak ostre one będą. Canon i Nikon w tym czasie odświeżyli prawie wszystkie swoje szkła. I to ze znaczną poprawą parametrów jeśli chodzi o ostrość.
Jacku... w pentaxie mało kto szuka perfekcyjności,ostrości itp... :D
A złta trójca 31,43,77 to bardzo ciekawe szkła - naprawdę :)
Jacku... w pentaxie mało kto szuka perfekcyjności,ostrości itp... :D
Okaże się, że się mylisz. Zycie jest brutalne. Dinozaury może tego nie szukają. Ale dzieci cyfry - już tak.
A złta trójca 31,43,77 to bardzo ciekawe szkła - naprawdę :)Zapewne. Limitedy zdobyły sobie renomę na analogowych Pentaxach.
To tak jak ze wspominaniem dzieciństwa. Fajnie było. ;)
Dziś to już nie te powłoki. Sigma jak robi cos ostrego to sa to układy o większej licznie soczewek. I dużych rozmiarów - zobacz jakie filtry. Często 82 mm.
Portretowy (i mikroskopijny - filtry 49 mm!) 77/1.8 Limited - zobacz jaki jest skok z nikkora 85/1.8D na 85/1.8 AF-S. Pentax musi odświeżyć szkła.
A i Nikonowi by się przydało, bo w porównaniu z nowymi szkłami Sony E wypada blado.
cz4rnuch
07-07-2016, 08:40
Okaże się, że się mylisz. Zycie jest brutalne. Dinozaury może tego nie szukają. Ale dzieci cyfry - już tak...To chyba nie jest body dla szczyli, raczej dla tych co przez te lata wytrwali w systemie czekając na cud, i dzieciaki się raczej na to nie rzucą. Chociaż do krajobrazu detal się przyda, na szczęście jest 15-30. Szkoda, że AF (zgodnie z przewidywaniami niektórych) wypadł stosunkowo słabo jak na dzisiejsze standardy. Może właśnie przez to, że to nie ten target.
Limitedy bardzo dobrze pracowały także na cyfrze. Faktem jest że tylko aps-c ale ja tam na ostrość nie narzekałem. Na skuteczność AF narzekałem. Na 77 było całkiem ok, natomiast na 31 i 43 to była loteria....
A właśnie wielkość i ciężar tych szkiełek jest fantastyczny!
cz4rnuch
07-07-2016, 09:02
Szkoda, że te małe, lekkie, jednym słowem piękne limitedy trza podpinać pod takiego brzydala, który na dodatek jest wielki i ciężki :)
A tu siem zgodzem w ciałej rozyciągłości. :)
Lucas1981r
23-11-2016, 23:23
Troche sampli:
-> https://www.flickr.com/groups/pentaxk-1/pool/
-> https://www.flickr.com/groups/2971159@N22/pool/
-> http://pl.pixelpeeper.com/cameras/?camera=2071&perpage=25&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3&digicam=0
-> https://www.flickr.com/groups/2919629@N24/pool
tomek_jj
01-12-2016, 10:13
Pentax to taki system jest co zawsze czegoś nie ma. Nie ma FF ( no juz ma). Jak ma FF to nie ma szkieł , tzn ma tylko mniej niż 100, Jak będzie miła więcej niż 100, to będzie miał słaby AF ( podobno już ma słaby). A jak już się ogarnie i będzie miał wszystko to ni będzie Nikonem. I tego się nie da przeskoczyć.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.