PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 01. GP Australii.



adolfik9501
03-03-2013, 17:23
Witam po zimowej przerwie.

Jako, że kuruję się w sanatorium to nie mam za bardzo czasu i dostępu do komputera więc wątek będzie krótki, ale treściwy.

Zacznijmy od listy płac:

1. Sebastian Vettel (GER) - Red Bull-Renault
2. Mark Webber (AUS) - Red Bull-Renault
3. Fernando Alonso (ESP) - Ferrari
4. Felipe Massa (BRA) - Ferrari
5. Jenson Button (GB) - McLaren-Mercedes
6. Sergio Perez (MEX) - McLaren-Mercedes
7. Kimi Raikkonen (FIN) - Lotus-Renault
8. Romain Grosjean (FRA) - Lotus-Renault
9. Nico Rosberg (GER) - Mercedes
10. Lewis Hamilton (GB) - Mercedes
11. Nico Hulkenberg (GER) - Sauber-Ferrari
12. Esteban Gutierrez (MEX) - Sauber-Ferrari
14. Paul di Resta (GB) - Force India-Mercedes
15. Adrian Sutil (GER) - Force India-Mercedes
16. Pastor Maldonado (VEN) - Williams-Renault
17. (R) Valtteri Bottas (FIN) - Williams-Renault
18. Jean-Eric Vergne (FRA) - Toro Rosso-Ferrari
19. Daniel Ricciardo (AUS) - Toro Rosso-Ferrari
20. Charles Pic (FRA) - Caterham-Renault
21. (R) Giedo van der Garde (NL) - Caterham-Renault
22. (R) Jules Bianchi (FRA) - Marussia-Cosworth
23. (R) Max Chilton (GB) - Marussia-Cosworth

(R) - Rookie, po naszemu debiutant.

Przejdźmy teraz do pierwszego wyścigu sezonu czyli 2013 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX na torze Albert Park w Melbourne. Będzie to 18 wyścig na tym obiekcie. Po raz pierwszy ścigano się na nim w 1996 roku. W 1998 roku dokonano małej, kosmetycznej zmiany na torze, i na takim obiekcie ścigają się do dzisiaj.

Rzut oka na tor:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(Pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/australia_893/circuit_diagram.html))

Rzut oka z trochę wyższa:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5303 m
Ilość okrążeń: 58
Dystans wyścigu: 307.574 km

Strefa DRS:

Jak widać na załączonym wyżej diagramie mają być 2 strefy aktywacji DRS i jedna pomiaru. Nie jestem jednak pewien czy te informacje są pewne, mimo że ze strony oficjalnej F1. W zeszłym sezonie diagram uzupełniano o strefę DRS tuż przed wyścigiem, a obecny (patrz link wyżej) wisi na dwa tygodnie przed. Jak będzie zobaczymy.

Rekordy:

Rekord toru (Fastes Lap): 2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 V10) 1'24:125 min. 226.933 km/h.

Rekord Pole Position: 2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'23.529 min. 228.552 km/h.

Harmonogram:

Piątek, 15.03.2013:

1 trening: 02:30 - 04:00
2 trening: 06:30 - 08:00

Sobota, 16.03.2013:

3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00

Niedziela, 17.03.2013:

Wyścig: 07:00

Live Timing dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy do wyszperania w necie, między innymi na stronach http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Z wideoteki YT:

Tqc7_ZQw40M

oraz taki stworek:

O7bxWnEo1PY

Zapraszam.

INFO: Przepustka się kończy trza się zbierać. Jako, że wrócę po turnusie dopiero 15 marca wieczorem to dlatego wątek zapodaję tak wcześnie, jak i do tego czasu mógłby ktoś wyniki 1 i 2 treningu zamieścić, jak i ewentualne info o DRS sprostować. Wszelkie informacje oczywiście również mile widziane. Do czasu powrotu raczej nie będę się udzielał ponieważ mój bardzo tani tablet nie ułatwia sprawy, a po co mam się denerwować. Net w sanatorium również woła o pomstę do nieba, że nie wspomnę iż do mojego pokoju nie sięga... wrrrr Poza tym w sanatorium są inne kółka zainteresowań ;)

Wątek jest Wasz.

Pinki
03-03-2013, 18:42
Ciężkie były miesiące bez F1, ale nareszcie się zaczyna.

MadOnion
03-03-2013, 22:36
Powitać po przerwie, no i kuruj się : )

Pyra001
03-03-2013, 23:17
Zdrowia życzę. I nareszcie zaczynamy cyrk F1 od nowa :). Strasznie jestem ciekaw tego pierwszego wyścigu w sezonie. Może ferrari coś wymyśliło i paluch nie wygra pierwszego wyścigu, a może ktoś inny ? Może jakaś niespodzianka ? Mam tylko nadzieję że sezon będzie równie ciekawy jak ten poprzedni a nawet bardziej, nie wiem tylko czy da się bardziej ;). Pozdrawiam wszystkich formułomaniaków

siona
04-03-2013, 08:41
oj - mi też było ciężko się doczekać

adolfik9501
06-03-2013, 20:24
PM zmusila mnie do wejscia na forum i stwierdzam, ze chce normalny komputer :-) Wracajac do F1 to po testach ciezko powiedziec kto gdzie jest. No ale za tydzien pierwsza z 19? odpowiedzi. Wlasnie sie zorientowalem, ze zapomnialem o liscie wyscigow...

adolfik9501
15-03-2013, 16:45
Wróciłem :)

Wyniki dzisiejszych treningów:

Pierwszy;


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Drugi:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
16-03-2013, 08:00
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Ciągle pada ;)

Celeborn
16-03-2013, 08:20
A kwalifikacje na mokro. Mam nadzieję że będzie ciekawie.

adolfik9501
16-03-2013, 09:51
No i zad. Dokończenie kwalifikacji o 01:00. Żenua.

Celeborn
16-03-2013, 10:17
Trochę lipa. Pewnie dowiem się przed wyścigiem kto wygrał PP.

shaolin
17-03-2013, 04:39
Ano dowiesz ->

Kwalifikacje:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/kwalifikacjemelb-1.jpg
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/8232/kwalifikacjemelb.jpg)

Kurna, mam nadzieje ze sie zalapie na wyscig bo zaspalem na kwalifikacje (mimo tego, ze mam latwiej niz Wy :D), a zaraz musze isc w trase...

adolfik9501
17-03-2013, 07:52
Szajse, znowu RBR mocny. Dobrze, że przynajmniej LH ma czym jeździć. Zobaczymy co przyniesie wyścig.

Celeborn
17-03-2013, 08:01
Obawiam się że niestety palec grzebalec wygra wyścig.

shaolin
17-03-2013, 08:05
I poszli! Po pierwszym zakrecie oba Ferrari zaraz za Vettelem, ale ten odjezdza standardowo ;)

EDIT: Kimi wyprzedzil Hamiltona...

siona
17-03-2013, 08:08
na razie jest ciekawie
zobaczymy jak gumy

shaolin
17-03-2013, 08:15
Vettel w picie ;)

EDIT: Raikkonen najszybsze okrazenie do tej pory, Vettel juz dojezdza do poczatku stawki - jest 4 ;)

siona
17-03-2013, 08:25
ale na długo to im start pakiet nie starczył :D

Yanluk
17-03-2013, 08:30
Webber nadal nie potrafi wystartowac! No coz, bedzie Raikkonen, Massa, Alonso

siona
17-03-2013, 08:37
1/3 wwycigu i trzeci komplet na kołach :D

shaolin
17-03-2013, 08:38
Kurna, Groszek jakos daleko...

siona
17-03-2013, 08:43
może popadać :p

Yanluk
17-03-2013, 08:44
Patrzac na radar, za pol godziny moze zaczac padac.

Yanluk
17-03-2013, 08:45
No i skonczylo sie dla Rosberga

shaolin
17-03-2013, 08:46
Maldonado postanowil odpoczac ;)

EDIT: Teraz Rosberg sie popsul ;)

EDIT: Ale se Szynkailton przypalil kapciocha jak walczyl z Alonso ;)

siona
17-03-2013, 08:53
dziwny ten wyścig .

Celeborn
17-03-2013, 08:58
Dziwny to jest drugi komentator.

siona
17-03-2013, 08:59
u mnie obaj są ok


RTL ruuuuuuulllllllllllleeeeeeeeeeeeezzzzzzzzzzzzzzzzz

shaolin
17-03-2013, 09:06
Dziwny to jest drugi komentator.

Przyjedz do mnie :D Tu zolci sie ciesza ze wszystkiego - niewazne czy ktos wyprzedza, czy sie rozbija, czy odlatuje do kosmosu. Zawsze sie smieja :D

manfred
17-03-2013, 09:15
u mnie obaj są ok


RTL ruuuuuuulllllllllllleeeeeeeeeeeeezzzzzzzzzzzzzzzzz

Ja naturliś helga kom helga danke ;-)

shaolin
17-03-2013, 09:32
Kimi nie spitol teeeggoo! :D

EDIT: Kiiimiiiii! Taki poczatek sezonu mi sie podoba :D

siona
17-03-2013, 09:34
niebywałe ...

adolfik9501
17-03-2013, 09:37
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Dobre tempo wyścigowe Ferrari. Pozycja Kimiego very cieszy. Vettel za wysoko ;)

Celeborn
17-03-2013, 10:02
Brawo Kimi

Sebastianito
17-03-2013, 10:58
Vettel za wysoko ;)

Wlasnie dobrze! Brawo Kimi!

Yanluk
17-03-2013, 13:54
Cholera a mogłem gdzieś postawić na Kimiego. Zaczyna się interesująco w tym roku. Jeszcze Mercedes się włączy do gry i może być bardzo interesujący sezon.

MadOnion
17-03-2013, 16:33
dziwny ten wyścig .
życzę sobie żeby wszystkie były takie ; )

Pyra001
18-03-2013, 15:35
Świetny wyścig. Kimi Gooooooo :). I mogłoby tak być już do końca sezonu. Kimi, Alonso, Masa no i może jeszcze Hamilton. Bo kto to widział aby producent oranżadki produkował lepsze bolidy od koncernów samochodowych ;)

Yanluk
19-03-2013, 00:17
Wydaję mi się ze w pierwszej połowie sezonu może być dużo niespodzianek. Co oczywiście wpłynie na lepszą końcówkę gdzie pretendentow do tytułu mistrza mogło by być 3-4 na kilka wyścigów przed końcem.

MadOnion
19-03-2013, 13:58
Co mi sie rzuciło w oczy po 1 GP to znaczna poprawa PIT-STOP'ow Ferrari : )