Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie [F1_2013] 01. GP Australii.

    Witam po zimowej przerwie.

    Jako, że kuruję się w sanatorium to nie mam za bardzo czasu i dostępu do komputera więc wątek będzie krótki, ale treściwy.

    Zacznijmy od listy płac:

    1. Sebastian Vettel (GER) - Red Bull-Renault
    2. Mark Webber (AUS) - Red Bull-Renault
    3. Fernando Alonso (ESP) - Ferrari
    4. Felipe Massa (BRA) - Ferrari
    5. Jenson Button (GB) - McLaren-Mercedes
    6. Sergio Perez (MEX) - McLaren-Mercedes
    7. Kimi Raikkonen (FIN) - Lotus-Renault
    8. Romain Grosjean (FRA) - Lotus-Renault
    9. Nico Rosberg (GER) - Mercedes
    10. Lewis Hamilton (GB) - Mercedes
    11. Nico Hulkenberg (GER) - Sauber-Ferrari
    12. Esteban Gutierrez (MEX) - Sauber-Ferrari
    14. Paul di Resta (GB) - Force India-Mercedes
    15. Adrian Sutil (GER) - Force India-Mercedes
    16. Pastor Maldonado (VEN) - Williams-Renault
    17. (R) Valtteri Bottas (FIN) - Williams-Renault
    18. Jean-Eric Vergne (FRA) - Toro Rosso-Ferrari
    19. Daniel Ricciardo (AUS) - Toro Rosso-Ferrari
    20. Charles Pic (FRA) - Caterham-Renault
    21. (R) Giedo van der Garde (NL) - Caterham-Renault
    22. (R) Jules Bianchi (FRA) - Marussia-Cosworth
    23. (R) Max Chilton (GB) - Marussia-Cosworth

    (R) - Rookie, po naszemu debiutant.

    Przejdźmy teraz do pierwszego wyścigu sezonu czyli 2013 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX na torze Albert Park w Melbourne. Będzie to 18 wyścig na tym obiekcie. Po raz pierwszy ścigano się na nim w 1996 roku. W 1998 roku dokonano małej, kosmetycznej zmiany na torze, i na takim obiekcie ścigają się do dzisiaj.

    Rzut oka na tor:



    (Pełny diagram)

    Rzut oka z trochę wyższa:



    Trochę danych technicznych:

    Długość toru: 5303 m
    Ilość okrążeń: 58
    Dystans wyścigu: 307.574 km

    Strefa DRS:

    Jak widać na załączonym wyżej diagramie mają być 2 strefy aktywacji DRS i jedna pomiaru. Nie jestem jednak pewien czy te informacje są pewne, mimo że ze strony oficjalnej F1. W zeszłym sezonie diagram uzupełniano o strefę DRS tuż przed wyścigiem, a obecny (patrz link wyżej) wisi na dwa tygodnie przed. Jak będzie zobaczymy.

    Rekordy:

    Rekord toru (Fastes Lap): 2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 V10) 1'24:125 min. 226.933 km/h.

    Rekord Pole Position: 2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'23.529 min. 228.552 km/h.

    Harmonogram:

    Piątek, 15.03.2013:

    1 trening: 02:30 - 04:00
    2 trening: 06:30 - 08:00

    Sobota, 16.03.2013:

    3 trening: 04:00 - 05:00
    Kwalifikacje: 07:00

    Niedziela, 17.03.2013:

    Wyścig: 07:00


    Live Timing dostępny będzie tutaj, a streamy do wyszperania w necie, między innymi na stronach http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.

    Wyniki zeszłorocznego wyścigu:



    Z wideoteki YT:



    oraz taki stworek:



    Zapraszam.

    INFO: Przepustka się kończy trza się zbierać. Jako, że wrócę po turnusie dopiero 15 marca wieczorem to dlatego wątek zapodaję tak wcześnie, jak i do tego czasu mógłby ktoś wyniki 1 i 2 treningu zamieścić, jak i ewentualne info o DRS sprostować. Wszelkie informacje oczywiście również mile widziane. Do czasu powrotu raczej nie będę się udzielał ponieważ mój bardzo tani tablet nie ułatwia sprawy, a po co mam się denerwować. Net w sanatorium również woła o pomstę do nieba, że nie wspomnę iż do mojego pokoju nie sięga... wrrrr Poza tym w sanatorium są inne kółka zainteresowań

    Wątek jest Wasz.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężkie były miesiące bez F1, ale nareszcie się zaczyna.
    Pozdrawiam Beata

    D300, D70s, N17-55, N80-200, T100/2.8, N50/1.8, SB-800, Raynox 250,

  3. #3

    Domyślnie

    Powitać po przerwie, no i kuruj się : )
    Nikon Fx

  4. #4

    Domyślnie

    Zdrowia życzę. I nareszcie zaczynamy cyrk F1 od nowa . Strasznie jestem ciekaw tego pierwszego wyścigu w sezonie. Może ferrari coś wymyśliło i paluch nie wygra pierwszego wyścigu, a może ktoś inny ? Może jakaś niespodzianka ? Mam tylko nadzieję że sezon będzie równie ciekawy jak ten poprzedni a nawet bardziej, nie wiem tylko czy da się bardziej . Pozdrawiam wszystkich formułomaniaków
    Coś tam, coś tam .... i jeszcze troszkę ....

  5. #5

    Domyślnie

    oj - mi też było ciężko się doczekać
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  6. #6

    Domyślnie

    PM zmusila mnie do wejscia na forum i stwierdzam, ze chce normalny komputer Wracajac do F1 to po testach ciezko powiedziec kto gdzie jest. No ale za tydzien pierwsza z 19? odpowiedzi. Wlasnie sie zorientowalem, ze zapomnialem o liscie wyscigow...
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7

    Domyślnie

    Wróciłem

    Wyniki dzisiejszych treningów:

    Pierwszy;



    Drugi:

    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8

    Domyślnie

    Wyniki trzeciego treningu:



    Ciągle pada
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    A kwalifikacje na mokro. Mam nadzieję że będzie ciekawie.
    Body+szkło


    www.mpastuszak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    No i zad. Dokończenie kwalifikacji o 01:00. Żenua.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •