PDA

Zobacz pełną wersję : Pinhole ...dirkon



kjur
25-02-2013, 17:26
Witam szukałem w szukajce nie znalazłem ... może kogoś zainteresuje , może się ktoś pobawi ja na pewno skorzystam na dole strony pdf-y i zipy z rysunkiem technicznym http://www.pinhole.cz/en/pinholecameras/dirkon_01.html
pozdrawiam

pastwisko
25-02-2013, 17:31
ee, takie cuś to faktycznie tylko do pobawienia się, lepiej zrobić coś co się da uzyc parę razy i nie rozleci w plenerze lub podczas transportu w plecaku.

drdln
25-02-2013, 18:45
jak ktoś lubi sklejać takie rzeczy, to tu są trochę ładniejsze: http://www.corbis.readymech.com/en
a tu praktyczniejszy: http://www.matchboxpinhole.com/

pastwisko
25-02-2013, 20:34
no ale matchbox jest jednorazowy - jak ktoś chce wiecej jak raz, to najlepiej jest przerobić stary aparat sredni lub mały obrazek. nadają się do tego te wszystkie stare plastiki, tylko trzeba obadać jak wygląda przesuw filmu etc. ale wiadomo kazdy ma inne priorytety, jednemu bedzie zależało na zdjeciach, drugiemu na budowaniu, a trzeciemu na foceniu :)

doktor
25-02-2013, 22:08
Wersja solidniejsza, dla osób o zacięciu malarskim: Paint can camera (http://www.paintcancamera.com/)

pastwisko
25-02-2013, 22:25
najwieksza satysfakcja to zrobić samemu od zera wg wlasnej koncepcji - polecam ;)

drdln
26-02-2013, 01:06
no ale matchbox jest jednorazowy - jak ktoś chce wiecej jak raz, to najlepiej jest przerobić stary aparat sredni lub mały obrazek. nadają się do tego te wszystkie stare plastiki, tylko trzeba obadać jak wygląda przesuw filmu etc. ale wiadomo kazdy ma inne priorytety, jednemu bedzie zależało na zdjeciach, drugiemu na budowaniu, a trzeciemu na foceniu :)

Racja, ja przerobilem kiedys sredniaka Druha 60, na serwisach aukcyjnych mozna go kupic za grosze. Od czasu do czasu przestrzele jakas klisze, efekty sa fajne. Kiedys tez sam wolalem cz-b, ale cala chemia juz sie chyba przeterminowala, do takich zabaw trzeba to robic regularnie. Zreszta co ja bede pisal, Pastwisko z C-41 chyba wie o tym najlepiej (o ile dobrze kojarze ;) )

pastwisko
26-02-2013, 01:24
no zawsze mozna oddać do labu albo znajomemu ;)