Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pinhole ...dirkon

    Witam szukałem w szukajce nie znalazłem ... może kogoś zainteresuje , może się ktoś pobawi ja na pewno skorzystam na dole strony pdf-y i zipy z rysunkiem technicznym http://www.pinhole.cz/en/pinholecameras/dirkon_01.html
    pozdrawiam
    D 5100 N 50 1.8 / N 18-105 / SB 700 / RF-603 /FOTOPRO i inne klamoty

  2. #2

    Domyślnie

    ee, takie cuś to faktycznie tylko do pobawienia się, lepiej zrobić coś co się da uzyc parę razy i nie rozleci w plenerze lub podczas transportu w plecaku.
    Völkchlor

  3. #3

    Domyślnie

    jak ktoś lubi sklejać takie rzeczy, to tu są trochę ładniejsze: http://www.corbis.readymech.com/en
    a tu praktyczniejszy: http://www.matchboxpinhole.com/
    to be a rock and not to roll

  4. #4

    Domyślnie

    no ale matchbox jest jednorazowy - jak ktoś chce wiecej jak raz, to najlepiej jest przerobić stary aparat sredni lub mały obrazek. nadają się do tego te wszystkie stare plastiki, tylko trzeba obadać jak wygląda przesuw filmu etc. ale wiadomo kazdy ma inne priorytety, jednemu bedzie zależało na zdjeciach, drugiemu na budowaniu, a trzeciemu na foceniu
    Völkchlor

  5. #5

    Domyślnie

    Wersja solidniejsza, dla osób o zacięciu malarskim: Paint can camera
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #6

    Domyślnie

    najwieksza satysfakcja to zrobić samemu od zera wg wlasnej koncepcji - polecam
    Völkchlor

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    no ale matchbox jest jednorazowy - jak ktoś chce wiecej jak raz, to najlepiej jest przerobić stary aparat sredni lub mały obrazek. nadają się do tego te wszystkie stare plastiki, tylko trzeba obadać jak wygląda przesuw filmu etc. ale wiadomo kazdy ma inne priorytety, jednemu bedzie zależało na zdjeciach, drugiemu na budowaniu, a trzeciemu na foceniu
    Racja, ja przerobilem kiedys sredniaka Druha 60, na serwisach aukcyjnych mozna go kupic za grosze. Od czasu do czasu przestrzele jakas klisze, efekty sa fajne. Kiedys tez sam wolalem cz-b, ale cala chemia juz sie chyba przeterminowala, do takich zabaw trzeba to robic regularnie. Zreszta co ja bede pisal, Pastwisko z C-41 chyba wie o tym najlepiej (o ile dobrze kojarze )
    to be a rock and not to roll

  8. #8

    Domyślnie

    no zawsze mozna oddać do labu albo znajomemu
    Völkchlor

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •