Zobacz pełną wersję : jak zrobic ramke ??
Czy mogl by sie ktos pokusic o zrobienie tutoriala jak zrobic ladna ramke ?
wykonanie od strony technicznej to jedna sprawa a ciekawy jestem tez waszego zdania odnosnie jej estetyki ? Sa jakies ogolne zasady ? np kolor ramy/tlo zdjecia ?
no najlepsza byłaby jakaś gotowa akcja do PSa
ma ktoś taką żeby była biała obwódka z czarnym cienkim paseczkiem ?
Ja bym wolal odwrotnie - czarna obwódka z cienkim bialym paseczkiem
np taka:
http://www.plfoto.com/zdjecia/508700.jpg
w Ps jest gotowa akcja ale tylko na 50pix i malo funkcjonalna
Ja bym wolal odwrotnie - czarna obwódka z cienkim bialym paseczkiem
np taka:
http://www.plfoto.com/zdjecia/508700.jpg
w Ps jest gotowa akcja ale tylko na 50pix i malo funkcjonalna
MOze po prostu zmien na potrzebna Ci szerokosc i bedzie ok.
a jak zrobic paseczek ? :roll:
podaje adresiki do akcji do photoshopa:
http://user.fundy.net/morris/downloads/PSActionPack.atn
wgrywamy do
C:\Program Files\Adobe\Photoshop xx\Presets\Photoshop Actions\
potem w menu akcji przyciskamy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://user.fundy.net/morris/images/tutorials/common/ps6/palettemenu.png) i wybieramy Border_Set
Anonymous
06-07-2005, 10:35
jest na to kilka sposobów, jak do tej pory nie rozwiązałeś problemu to daj znać, zrobię tutka :)
Kryste! Ludziska... Nie przesadzajcie! :(
Skoro juz macie PhotoShopa czy inny soft graficzny, to chociaz nauczcie sie takich podstaw jak "stroke" z selekcji... A selekcja calosci zdjecia, to przewaznie Ctrl+A... Stroke z selekcji na grubosc piksela czy dwoch i macie pieprzony paseczek... Potem zmiana wielkosci dokumentu o np. 20 pikseli w gore, dol, lewo i prawo i macie ramke...
Takie to trudne do wydumania, ze musicie prosic o tutoriale? Wiecej wlasnej inwencji... :[
lub odrazu zwiekszyc rozmiar zdjecia o 2 piksele biale* i za chwile zwiekszyc jeszcze o 20 czarnych* w kazda strone
* - kolory dobrane intuicyjnie, niechaj poczatkujacy nie trzymaja sie sztywno tego wyboru ;-)
lub odrazu zwiekszyc rozmiar zdjecia o 2 piksele biale* i za chwile zwiekszyc jeszcze o 20 czarnych* w kazda strone
* - kolory dobrane intuicyjnie, niechaj poczatkujacy nie trzymaja sie sztywno tego wyboru ;-)
dokladnie. image->canvas size. bylo to w moich retuszowych akcjach do ktorych dawalem kiedys linke.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.