PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobic ramke ??



Klos
05-07-2005, 11:43
Czy mogl by sie ktos pokusic o zrobienie tutoriala jak zrobic ladna ramke ?

wykonanie od strony technicznej to jedna sprawa a ciekawy jestem tez waszego zdania odnosnie jej estetyki ? Sa jakies ogolne zasady ? np kolor ramy/tlo zdjecia ?

sinner
05-07-2005, 14:37
no najlepsza byłaby jakaś gotowa akcja do PSa
ma ktoś taką żeby była biała obwódka z czarnym cienkim paseczkiem ?

Klos
05-07-2005, 16:39
Ja bym wolal odwrotnie - czarna obwódka z cienkim bialym paseczkiem
np taka:
http://www.plfoto.com/zdjecia/508700.jpg

w Ps jest gotowa akcja ale tylko na 50pix i malo funkcjonalna

Lolas
05-07-2005, 17:37
Ja bym wolal odwrotnie - czarna obwódka z cienkim bialym paseczkiem
np taka:
http://www.plfoto.com/zdjecia/508700.jpg

w Ps jest gotowa akcja ale tylko na 50pix i malo funkcjonalna

MOze po prostu zmien na potrzebna Ci szerokosc i bedzie ok.

Klos
05-07-2005, 20:29
a jak zrobic paseczek ? :roll:

GrZeCh
05-07-2005, 21:17
podaje adresiki do akcji do photoshopa:

http://user.fundy.net/morris/downloads/PSActionPack.atn

wgrywamy do

C:\Program Files\Adobe\Photoshop xx\Presets\Photoshop Actions\

potem w menu akcji przyciskamy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://user.fundy.net/morris/images/tutorials/common/ps6/palettemenu.png) i wybieramy Border_Set

Anonymous
06-07-2005, 10:35
jest na to kilka sposobów, jak do tej pory nie rozwiązałeś problemu to daj znać, zrobię tutka :)

stig
06-07-2005, 11:07
Kryste! Ludziska... Nie przesadzajcie! :(
Skoro juz macie PhotoShopa czy inny soft graficzny, to chociaz nauczcie sie takich podstaw jak "stroke" z selekcji... A selekcja calosci zdjecia, to przewaznie Ctrl+A... Stroke z selekcji na grubosc piksela czy dwoch i macie pieprzony paseczek... Potem zmiana wielkosci dokumentu o np. 20 pikseli w gore, dol, lewo i prawo i macie ramke...
Takie to trudne do wydumania, ze musicie prosic o tutoriale? Wiecej wlasnej inwencji... :[

Kekacz
06-07-2005, 11:13
lub odrazu zwiekszyc rozmiar zdjecia o 2 piksele biale* i za chwile zwiekszyc jeszcze o 20 czarnych* w kazda strone

* - kolory dobrane intuicyjnie, niechaj poczatkujacy nie trzymaja sie sztywno tego wyboru ;-)

cahe
06-07-2005, 15:48
lub odrazu zwiekszyc rozmiar zdjecia o 2 piksele biale* i za chwile zwiekszyc jeszcze o 20 czarnych* w kazda strone

* - kolory dobrane intuicyjnie, niechaj poczatkujacy nie trzymaja sie sztywno tego wyboru ;-)

dokladnie. image->canvas size. bylo to w moich retuszowych akcjach do ktorych dawalem kiedys linke.