PDA

Zobacz pełną wersję : problem z doborem koloru



pawelo1991
09-01-2013, 16:54
pomozecie dobrac jakis sensowny kolor Nef do pobrania

http://www18.zippyshare.com/v/65072097/file.html

donkiszot
09-01-2013, 19:17
Ale jaki kolor chcesz dobierać? Chodzi Ci o ustawienie balansu bieli? czy atisticką przeróbkę?

Jeśli to pierwsze, to masz tam przynajmniej 3 różne źródła światła (jeśli chodzi o barwę) i jedyne rozsądne sprowadzenie tego do jednej tonacji to korekty lokalne czy inne wywołanie na 3 razy. A jeśli wolisz kompromis, to najwięcej (moim zdaniem) jest tam światła marnych świetlówek (w każdym razie coś w okolicach 2600K).

pawelo1991
09-01-2013, 19:40
tak ustawienie balansu bieli

mOSAd
19-01-2013, 13:43
Niestety wysokie ISO plus szalone światła i rewelacji nie ma. Ale jest znośnie. Rzeczywiście okolice 2600K i w LR zmniejszenie Tint o 7 punktów na moje oko wyglądają w miarę. Ale można się pobawić w wyrównanie temperatury/odcienia twarzy pary i ludzi w tle. Chyba tylko pani po prawej wpadła w bardziej żółte światło - reszta jest w różowawym.
Nie wiem, czy trzeba usuwać cały charakter oświetlenia - ma to jakiś tam urok (czerwona kontra na plecach to ciekawostka). Po lekkim dostosowaniu suwaków HSL, winietce i regulacji kontrastu sceny, wyszło mi mniej więcej tak jak poniżej, chyba jest całkiem akceptowalnie generalnie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/7846/dsc0004zmg.jpg)

Na pewno można lepiej i uzyskać czyściejsze kolory, jednak to tak na szybko w LR. Połączenie NX i LR powinno dać lepszy efekt. Ciężko też powiedzieć czego oczekujesz, ile pracy chcesz włożyć i jak sam widzisz to zdjęcie.

pawelo1991
19-01-2013, 14:58
ok dzieki:)

manquer
19-01-2013, 15:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img692.imageshack.us/img692/4738/for2m.jpg)
Ja bym to widział tak :-)

donkiszot
19-01-2013, 15:28
"Tak", czyli jak?

manquer
19-01-2013, 15:35
"Tak", czyli jak?
Nie widać zdjęcia ?

Calme
19-01-2013, 19:15
Najlepsze efekty uzyskasz wywołując raw z ustawieniem wb dla każdego rodzaju światła jakie tu masz na zdjęciu a potem zabawa na warstwach z maskami aby złożyć to w całość. Możesz też jak pisali koledzy spróbować zrobić od razu korektę lokalną podczas wywoływania rawa jeśli nie bardzo masz czas na poważniejsze zabawy. Myślę, że zaprezentowane przez poprzedników próbki są akceptowalne dla młodych, tyle, że widzę nikomu się nie chciało popracować na maskach i wycieli kadrując źródła światła ;) No a tak w ogóle biorąc się za śluby to wypadałoby już chyba takie rzeczy wiedzieć przy obróbce :D

manquer
19-01-2013, 20:54
widzę nikomu się nie chciało popracować na maskach i wycieli kadrując źródła światła ;)
Jest dokładnie jak piszesz, w moim przypadku to raw wywołany na szybko w LR. :-)

donkiszot
19-01-2013, 23:17
Nie widać zdjęcia ?

Widać, tylko niewiele to wnosi do tematu. Napisz co zrobiłeś i z jakimi parametrami, wtedy to będzie jakaś pomoc, a tak, to tylko wiemy, że Ty sobie poradziłeś.

manquer
20-01-2013, 00:34
Napisz co zrobiłeś i z jakimi parametrami
O.K. ;-)
W pierwiej kolejności ogólny balans bieli pipetką na suknię PM.
A później zabawa brushem na kilka razy, desaturacja/balans bieli/kontrast/kolor: białych obszyć, twarzy gości/PM, gajeru młodego, obrazków na ścianie i bukietu młodej. :-)

pawelo1991
22-01-2013, 11:51
Manguer bys mógł wysłac mi to zdj obrobione na emaila tylko jak bys miał nie kadrowane [email protected]