PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny absurd



docxxx
08-01-2013, 22:51
Ależ mnie wzięło ostatnio na narzekanie...
Otóz pytam naprawdę poważnie, czy nie warto było olać tej sprawy, albo po prostu naciągnąć gościowi ucho i powiedziec "spadaj", a w zamian za to poswiecic ten czas np. na goscia, ktory bije zone, okradl sklep itp. itd. (wiem, brzmi populistycznie):

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/jechal-na-rowerze-46-km-h-sprawa-wraca-do-sadu,298788.html

Onsajt
08-01-2013, 22:55
Przecież to Straż Miejska - od tego dzieciaka w mordę nie dostaną (choć ma gangsta bluzę:)) więc to łatwy łup, a statystyki w górę....zresztą Policja też olewa trudne tematy, szkoda gadać, każdy w miarę dorosły wie.

freefly
08-01-2013, 23:09
Chciał sprawiedliwości, więc ma. A mógł zapłacić i nie mieć do czynienia ze "sprawiedliwością". Jak jest inteligentny, to wyciągnie z tego wnioski.

Onsajt
08-01-2013, 23:13
Chciał sprawiedliwości, więc ma. A mógł zapłacić i nie mieć do czynienia ze "sprawiedliwością". Jak jest inteligentny, to wyciągnie z tego wnioski.

Obiektywnie, choć to przykre, bazując na własnym doświadczeniu muszę przyznać Tobie rację.

Pyra001
08-01-2013, 23:13
A ja powiem za "klasykiem" Straż Miejska musi odejść ! Jest to pierwsza formacja w tym kraju do usunięcia. Drugą jest CBA. I to jak najszybciej.

freefly
08-01-2013, 23:15
A ja powiem za "klasykiem" Straż Miejska musi odejść ! Jest to pierwsza formacja w tym kraju do usunięcia. Drugą jest CBA. I to jak najszybciej.

Taka formacja jak sTRAŻ mIEJSKA nie powinna nigdy powstać.

Pyra001
08-01-2013, 23:19
Albo robić TYLKO to do czego została powołana. Pamiętam jeszcze jak ją powoływano. Była mowa o pilnowaniu porządku w mieście, odciążeniu Policji w interwencjach PORZĄDKOWYCH. Miała się zajmować brudem na ulicach, psimi kupami i takim sprawami. Obecnie zajmuje się tylko i wyłącznie ruchem drogowym, fotoradarami, blokadami kół samochodów i babciami handlującymi piertuszką na ulicy aby dorobić do głodowej emerytury zafundowanej im przez nasze, wspaniałe państwo.

Nemeth
08-01-2013, 23:21
A ja powiem za "klasykiem" Straż Miejska musi odejść ! Jest to pierwsza formacja w tym kraju do usunięcia. Drugą jest CBA. I to jak najszybciej.

O tak! Koniecznie trzeba zlikwidować CBA!
W końcu to nieludzkie, żeby tak ludzi stresować podczas wręczania/przyjmowania kopert.

marszull
08-01-2013, 23:27
Co do CBA to nie mam zdania, ale straz miejska to twor do likwidacji, zgoda w 100%

jo44
09-01-2013, 00:13
Coś nie chce mi się wierzyć by radar zarejestrował prędkość w oparciu o odbicie sygnału od ubrania - bo chyba nie od szprych w rowerze.

RobertMiernik
09-01-2013, 00:20
Coś nie chce mi się wierzyć by radar zarejestrował prędkość w oparciu o odbicie sygnału od ubrania - bo chyba nie od szprych w rowerze.

A dlaczego miałby nie zarejestrować?

jo44
09-01-2013, 00:33
A dlaczego miałby nie zarejestrować?
Nie jestem pewien czy sygnał radarowy odbija się od odzieży. (Ale to tylko przypuszczenia niczym nie poparte - raczej pytanie.)

Kamil_ols
09-01-2013, 00:38
Odbija się.

jo44
09-01-2013, 00:49
Odbija się.
Od samolotów stealth też się odbija, ale jest tego zbyt mało by cokolwiek wywnioskować z odbicia.

RobertMiernik
09-01-2013, 00:56
Od samolotów stealth też się odbija, ale jest tego zbyt mało by cokolwiek wywnioskować z odbicia.

Na szczęście gość leciał tym rowerem sporo niżej...
...błąd początkującego, następnym razem nie będzie łamał pułapu 15k..

eskimos
09-01-2013, 01:27
Od samolotów stealth też się odbija, ale jest tego zbyt mało by cokolwiek wywnioskować z odbicia.

Musialby chyba w szeleszczacym dresie jechac zeby byl stealth, tak, tkanina z taka iloscia zalaman i katow odbica na pewno wyslalaby wiazke radarowa do Erewania i niesamowicie rozproszyla gazy wylotowe z "rury wydechowej"

:mrgreen:

elanek
09-01-2013, 01:50
O tak! Koniecznie trzeba zlikwidować CBA!
W końcu to nieludzkie, żeby tak ludzi stresować podczas wręczania/przyjmowania kopert.

I jakie to nieludzkie dla policjantów, którzy chcą pożyć za nieswoje, pojeździć Porsche, pozarywać babeczki. Że wspomnę jeszcze o straszeniu osiemdziesięcioletnich staruszków, nocnych przesłuchaniach. Skoro taki prokurator spać nie może to musi się skumać z CBA - na bezsenne noce przesłuchania staruszków jak znalazł! Ot gieroje! Jakby byli w takich sytuacjach jak ten staruszek podczas wojny to by kleksy w pory szły aż miło!
A tu mamy bohaterów naszych czasów! Każdy ma swoich bohaterów, ot co.
CBA wszystkich przyjmie - nawet kolesia, który pędząc przez miasto zabił człowieka. Jaki kraj takie Bondy.

Nemeth
09-01-2013, 12:29
I jakie to nieludzkie dla policjantów, którzy chcą pożyć za nieswoje, pojeździć Porsche, pozarywać babeczki. Że wspomnę jeszcze o straszeniu osiemdziesięcioletnich staruszków, nocnych przesłuchaniach. (...)

To o czym piszesz to w gruncie rzeczy normalne działania operacyjne. Nie mające nic wspólnego z korupcją (o ile mówimy o agentach Tomkach).

Jeśli chodzi o nocne przesłuchania to idąc takim tokiem rozumowania, rozwiązać należałoby prokuraturę bo to był jej pomysł na nocne przesłuchania. Na które zresztą osoby przesłuchiwane wyraziły zgodę. Przez kilka lat procesu nikt nie wniósł skargi na to (przynajmniej nic o tym nie wiem, ale bez wątpienia obiektywne inaczej media by to nagłośniły).

Mówienie o konieczności rozwiązania CBA w kraju w którym zwyczajowo "bierze się" podziękowania i załatwia sprawy pod stołem jest delikatnie mówiąc nieprzemyślane.

elanek
09-01-2013, 14:03
To o czym piszesz to w gruncie rzeczy normalne działania operacyjne. Nie mające nic wspólnego z korupcją (o ile mówimy o agentach Tomkach).
Jasne, że to normalne i współmierne działania operacyjne :).
Skuteczniej jest omamić głupią, starą babę, dawać jej kwiaty, prezenty i de facto namówić do przestępstwa, niż prowadzić żmudną pracę operacyjną. Przy okazji paru agentów napasie się za wszystkie czasy. No i ich koledzy - jak dealer, od którego kupili za 400 tys. używane Porsche, (ciekawe jaka była jego wartość rynkowa) czy kelnerki dostające stuzłotowe napiwki.


Jeśli chodzi o nocne przesłuchania to idąc takim tokiem rozumowania, rozwiązać należałoby prokuraturę bo to był jej pomysł na nocne przesłuchania. Na które zresztą osoby przesłuchiwane wyraziły zgodę. Przez kilka lat procesu nikt nie wniósł skargi na to (przynajmniej nic o tym nie wiem, ale bez wątpienia obiektywne inaczej media by to nagłośniły).
Tak wszystko było w porządku. Wożenie ponad osiemdziesięcioletniego żołnierza AK po mieście, wielogodzinne nocne przesłuchanie starego człowieka, który dał lekarzowi łapówkę. Straszenie aresztem wydobywczym, który dla człowieka w tym wieku oznacza zagrożenie życia.
To było w porządku, tak? Jedno słowo mi się ciśnie na usta - KANALIE.
Należałoby pociągnąć do odpowiedzialności funkcjonariuszy i prokuratorów zamieszanych w tą sprawę.



Mówienie o konieczności rozwiązania CBA w kraju w którym zwyczajowo "bierze się" podziękowania i załatwia sprawy pod stołem jest delikatnie mówiąc nieprzemyślane.
CBA należy rozwiązać bo powstała jako służba działająca na zlecenie kaczego reżimu. Zatrudniała funkcjonariuszy, którzy nie powinni dla służb pracować, jak Tomek, spowodował wypadek i zabił człowieka. Wierchuszka służb w tym czasie była polityczna, co widać jak na dłoni - kilku z wierchuszki, prokuratorzy i funkcjonariusze zostali posłami jednej z partii politycznych. To jest jednoznaczne.

Kompetencje CBA powinny być przejęte przez Policję.

jo44
09-01-2013, 15:14
No ok, a co z tym radarem?

amirez
09-01-2013, 15:37
Politycznie się robi...
Bo głupi, gdyby pruł beemką 150 km/h będąc w dresie i ogolony na łyso, to chłopcy by się grzecznie ukłonili
i stwierdzili niską szkodliwość społeczną. A tak chłopczyna w ryło nie przywali, kopa w dupsko nie zasadzi.
Gówniarskie zachowanie straży pozującej na "Swarcenegera" wobec staruszków, wystraszonych małolatów i yorków bez kagańca.

Nemeth
09-01-2013, 15:47
Elanek - słowem zdajesz się popierać działania korupcyjne. Smutne. I o jakim reżimie mówisz? O jakich nadużyciach? O tym dorszu za 5,50 co go Pitera wyśledziła? Gdzie są te afery reżimu stosującego ponoć stalinowskie metody? Szukają 5 rok i jakoś znaleźć tych naruszeń nie mogą...
Ta głupia, stara baba była posłem, i kombinowała na potęgę, pchając się samodzielnie do przekrętów. Zdaje się, że została zresztą skazana. Faktycznie kanalie. Jak można przeszkadzać ludziom lody kręcić.

A co do radarów macie co chcecie. Ktoś PO wybrał i dał im władzę. Tusk w Sejmie mówił za czasów reżimu Kaczafiego - "Drogi są co prawda coraz gorsze, ale za to fotoradary się pojawiły na ulicach. (...) To jest filozofia PiS- u: utrudnić życie wszystkim do maksimum, a na końcu ich skontrolować. (...) Tylko facet, który nie ma prawa jazdy może wydawać takie pieniądze na fotoradary, a nie na drogi".
I mówi to człowiek, który po kraju przemieszcza się rządowymi samolotami i helikopterami (koszt idzie w miliony złotych)...

Odnośnie fotoradarów w wioskach w których stawia się ograniczenia do 40 km/h - po co to się robi? Ze względów fiskalnych bo przecież nie z uwagi na poprawę bezpieczeństwa... Jak jechałem przez Litwę przez jakieś małe wioseczki fotoradarów nie widziałem bo nie były potrzebne. Każde przejście dla pieszych miało postać progu zwalniającego i nie dało się przez miejscowość jechać szybciej niż 40.

Kurtz
09-01-2013, 17:00
elanek, powstrzymaj sie jednak od polityki, zeby Ci ktos dosadniej nie wypomnial glupot ktore piszesz. Z tego co wiem polityka nie jes tmile widziana na tym forum.

elanek
09-01-2013, 17:36
Elanek - słowem zdajesz się popierać działania korupcyjne. Smutne. I o jakim reżimie mówisz? O jakich nadużyciach? O tym dorszu za 5,50 co go Pitera wyśledziła? Gdzie są te afery reżimu stosującego ponoć stalinowskie metody? Szukają 5 rok i jakoś znaleźć tych naruszeń nie mogą...
Ta głupia, stara baba była posłem, i kombinowała na potęgę, pchając się samodzielnie do przekrętów. Zdaje się, że została zresztą skazana. Faktycznie kanalie. Jak można przeszkadzać ludziom lody kręcić.

Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem...
NIGDZIE poparłem głupiej baby ani lekarza. Zasłużyli na wyroki. Potępiam stalinowskie metody działań CBA.

Afer kaczego reżimu nie da się wykryć bo jest zmowa milczenia. Prokuratorzy awansowali, więc będą siedzieć ciszej niż politycy.

Nemeth
09-01-2013, 17:48
Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem...
NIGDZIE poparłem głupiej baby ani lekarza. Zasłużyli na wyroki. Potępiam stalinowskie metody działań CBA.

Afer kaczego reżimu nie da się wykryć bo jest zmowa milczenia. Prokuratorzy awansowali, więc będą siedzieć ciszej niż politycy.

Naprawdę sądzisz, że gdyby były jakieś afery pisu to media by to odpuściły? Węszą od 5 lat i nic. Przecież nawet jak kaczor milczy to oni robią z tego news :D

A co powiesz o sprzedaży stoczni w Polsce? O przetargach na budowę autostrad? Mirki, Ryśki i inne cmentarne Zbyszki? Co powiesz o Elewarach czy Enei? Co powiesz o awansie Janickiego, szefa BOR po 10.04.2010 r.? Mówisz o zmowie milczenia? Słusznie. Tylko patrzysz w nie tę stronę co trzeba.

Stalinowskie metody działań CBA powiadasz? Rozumiem, że podejrzani byli bezprawnie przez wiele dni trzymani w areszcie, poddawani wielogodzinnym przesłuchaniom non stop bez przerw, trzymani bez chleba i wody, w nocy musieli stać w celach a przy najmniejszej próbie drzemki byli pałowani? Masz na myśli bicie i tortury podczas przesłuchań? Podsuwanie list podejrzanych? Kule w łeb dla najbardziej opornych i grzebanie zwłok po nocach?
Czy Ty aby na pewno wiesz o czym piszesz twierdząc, że CBA stosował stalinowskie metody działania?

A odnośnie fotoradarów. Minister Nowak zgłosił zapowiedź skierowania do konsultacji społecznych projektu w którym przewiduje się odbieranie praw jazdy wszystkim, którzy przekroczą dwukrotnie prędkość w terenie zabudowanym. Biorąc pod uwagę, że nie są rzadkością miejsca w których ograniczenia są do 30-40 to będzie naprawdę wesoło. Skończy się butelkami z benzyną.

ekonet
09-01-2013, 17:57
Chcę zwrócić uwagę na to, że wątek zdryfował bardzo daleko od tematu.
Czy ktoś ma jeszcze coś do dodania na temat?

freefly
09-01-2013, 18:47
Chcę zwrócić uwagę na to, że wątek zdryfował bardzo daleko od tematu.
Czy ktoś ma jeszcze coś do dodania na temat?


Może nie do końca na temat, ale chciałbym nieśmiało nadmienić, że CBA czytane wspak, to ABC.:oops:

<| MICHAŁ |>
09-01-2013, 19:08
a ABC to Absolutny Brak Cycków i w tym temacie chyba nie ma nic do dodania :)

freefly
09-01-2013, 19:27
ABC, to Absolutny Błąd Cyklisty.

ekonet
09-01-2013, 19:34
Ale Boli Czasem. ;)

elanek
10-01-2013, 01:29
Tylko patrzysz w nie tę stronę co trzeba.

Kluczowe jest tu wyrażenie: "co trzeba". Otóż nic nie trzeba. Każdy ma swoje zdanie.

Nemeth
11-01-2013, 00:58
http://www.wprost.pl/ar/383719/Posel-PO-Polacy-powinni-placic-za-drogi-krajowe/

Fajne mają pomysły, prawda? [...]

adolfik9501
11-01-2013, 21:58
http://www.wprost.pl/ar/383719/Posel-PO-Polacy-powinni-placic-za-drogi-krajowe/

Fajne mają pomysły, prawda? [...]

Trzeba jakoś na wypłaty dla przedstawicieli ludu (tak na Wiejskiej, jak i po samorządach) zarobić. Wszak jesteśmy potęgą światową, więc i liczba tychże reprezentantów jest duża. Nawet większa niż w USA czy Rosji. Polska jest pępkiem świata! ;)

ekonet
12-01-2013, 00:37
Widzę, że wątek zdryfował na te wody, co zawsze (polityka).
Zamykamy.