Hiacynt
29-11-2012, 00:09
Witam
Fotografuję dość aktywnie od 2lat choć od wieków za to się zabierałem. Od początku zakochałem się w makrofotografii i fotografii przyrodniczej. Z uwagi na ograniczony budżet zacząłem od półśrodków. Zakupiłem Panasonica GF3 z kitowym 14-42 a do tego konwerter Raynox DCR-250, soczewki oraz pierścień odwrotnego mocowania i zacząłem przygodę. Później dokupiłem obiektyw G X Vario 45-175 z myślą o ptakach i większych przybliżeń zwierząt. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zaczęło mi brakować jakości oraz wygody fotografowania. Postanowiłem dokupić obiektyw macro lub zmienić system. Stąd mój post bo mam spory dylemat. Muszę powiedzieć o pewnych ograniczeniach, które mi towarzyszą. Jestem po operacji kręgosłupa oraz mam mocno nie sprawną manualnie prawą dłoń. Bardzo zaczęło mi brakować przy makrofotografii odchylanego ekranu. Schylanie się w moim stanie jest ryzykowne i niekomfortowe. Rozważam dwie opcje: zakup Nikona D5100 i obiektywu macro lub z uwagi na posiadane obiektywy kupno Panasonica G5 + obiektyw Olympusa 60mm 2.8 makro lub Olympusa macro 4/3z przejściówką (nie wiem jak to będzie wszystko współdziałało). Ciągle strona finansowa jest istotna więc proszę o porady i sugestie.
Fotografuję dość aktywnie od 2lat choć od wieków za to się zabierałem. Od początku zakochałem się w makrofotografii i fotografii przyrodniczej. Z uwagi na ograniczony budżet zacząłem od półśrodków. Zakupiłem Panasonica GF3 z kitowym 14-42 a do tego konwerter Raynox DCR-250, soczewki oraz pierścień odwrotnego mocowania i zacząłem przygodę. Później dokupiłem obiektyw G X Vario 45-175 z myślą o ptakach i większych przybliżeń zwierząt. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zaczęło mi brakować jakości oraz wygody fotografowania. Postanowiłem dokupić obiektyw macro lub zmienić system. Stąd mój post bo mam spory dylemat. Muszę powiedzieć o pewnych ograniczeniach, które mi towarzyszą. Jestem po operacji kręgosłupa oraz mam mocno nie sprawną manualnie prawą dłoń. Bardzo zaczęło mi brakować przy makrofotografii odchylanego ekranu. Schylanie się w moim stanie jest ryzykowne i niekomfortowe. Rozważam dwie opcje: zakup Nikona D5100 i obiektywu macro lub z uwagi na posiadane obiektywy kupno Panasonica G5 + obiektyw Olympusa 60mm 2.8 makro lub Olympusa macro 4/3z przejściówką (nie wiem jak to będzie wszystko współdziałało). Ciągle strona finansowa jest istotna więc proszę o porady i sugestie.