PDA

Zobacz pełną wersję : Panoramowanie???



speedway
21-03-2007, 11:14
Witam,jestem jeszcze świeży więc nie dziwcie się dlaczego pytam, mam D50 i nikkory 28-80oraz55-200,robię fotki na zawodach żużlowych proszę o radę którym obiektywem i jak robi się zdjęcia techniką panoramowania,do tego jeszcze na stadionie jest sztuczne oświetlenie całkiem,całkiem,mam jeszczeSB600,proszę o wskazówki jakie czasy,iso,itp.
pozdr,
speedway

lavok
21-03-2007, 11:36
szkłem każdym raczej uwazam ->> zalezy to chyba przede wszystkim od odległości do obiektu, stopnia wypełnienia kadru iefektu jaki chcesz uzyskać a technika (moja) poniżej :
prosze bardzo... : stajemy w lekkim rozkroku, obracamy tylko górną część tułowia, mierząc w obiekt od momentu gdy go tylko zabaczymy prowadzimy go w kadrze do momentu aż wypełni kadr (lub kadr będzie nam odpowiadał) i cały czas "prowadząc" obiekt w kadrze spokojnie i delikatnie wyzwalamy migawke......aparat: podam moje ustawienia - AF - ciągły (dobiegaczka - choć często ustawiam ostrość recznie - przecież w tym przypadku da sie ostrość ustawić wcześniej tam gdzie przewidujemy gdzie obiekt będzie;D) czas migawki - tu zaczynają sie schody - zależy od ogniskowej, kąta pod jakim obiekt nas mija, naszej odległości od obiektu ( lampa!!! jak wiadomo im dalej tym jej błysk słabnie) lampa - najlepiej jak najmocniejsza i jak najszybsza.... a jeszcze lepiej zdalna ;D!!! i jeszcze jedno duuuużo duuużo prób i wyjdzie w końcu potem dodajemy zoomowanie - czyli łąpiemy obiekt w kadr na zbliżeniu i jak sie do nas zbliża za pomocą zooma utrzymujemy tą samą weilkość obiektu w kadzre - a wiec odjeżdżamy i znów powoli i spokojnie wyzwalamy migawke..... i juz!!! czasy migawki w moim przypadku oscylują w przedziale 1/15 - 1/ 200 !!!!! więc trzeba po prostu popróbować inne bedą czasy na prostej a inne na zakrętach...
mam nadziej że pomogłem jak coś jeszcze Ci się nasunie to wal śmiało..

Mont
21-03-2007, 11:39
Bywa, że trzeba użyć filtra szarego lub polara w jego miejsce by móć na ISO100 wydłużyć ekspozycję.

lavok
21-03-2007, 11:45
Bywa ale rzadko...pracuje na d 70 a tam nawet iso 100 nima i jakoś mi się nie zdażyło ....

speedway
21-03-2007, 11:47
Gdzie na jakiej stronie mogę dodać swoje fotki aby ktoś z was mógł je ocenić ???

Mont
21-03-2007, 18:22
http://www.imageshack.us/

speedway
21-03-2007, 21:25
http://www.imageshack.us/

Zeby to jeszcze było po polsku, nic nie kumam

Nivelen
21-03-2007, 22:08
nie trzeba tam za dużo kumać no ale tu masz po polsku w takim razie :
http://www.fotosik.pl/

speedway
22-03-2007, 00:22
no to proszę podaje adres i proszę o komentarz
http://speedway12.fotosik.pl

Seeker
22-03-2007, 08:23
Speedway, fotki do oceny wrzuca sie do dzialow zdjeciowych.
W tym przypadku, najlepiej do sportu by bylo i najlepiej, abys tutaj dolaczyl bezposrednie linki do zdjec, to sie bedzie znacznie wygodniej ogladalo, bo powiem ci z doswiadczenia, ze nie kazdy ma ochote przy okazji klikac po kilku kolejnych stronach ;).

speedway
22-03-2007, 09:21
oki ,dałem dlatego tutaj gdyż są tu fotki powiązane z tematem czyli panoramowanie i chciałem ocenę czy oto chodzi??

vuki
22-03-2007, 20:06
lepiej je usun
na razie kiepsko
trudno mi odniesc sie do zdjec bo laduja sie wieki i przejrzalem kilka
masz zawodnikow rozmazanych a widzow ostrych - powinno byc odwrotnie
no i za szeroko