PDA

Zobacz pełną wersję : HD player jaki?



manfred
12-11-2012, 12:21
Witam serdecznie po ostatnim niepowodzeniu z moim odtwarzaczem DVD Ferguson http://www.ferguson-digital.eu/pl/odtwarzacze-dvd/127-ferguson-d-880-hx.html przy pomocy którego nie mogę odtworzyc AVI MPEG 4 SP 1080p, 720p ani MPEG-4 H264 1080p, 720p postanowiłem dokupić "plejera" no i wstępnie padło na Goclever Odtwarzacz multimedialny Cineo 100. Może ktoś jest użytkownikiem tego cuda. Głownie chcialbym to ustrojstwo wykorzystac do pokazu slajdów z ProShowP jakiś film i takie tam. Za cenne uwagi serdecznie dziękuję

GonzoG
12-11-2012, 12:50
Z informacji w internecie wynika, że nie obsługuje niektórych formatów - np. Matroska, który jest teraz bardzo popularny.

manfred
12-11-2012, 13:12
To jaki kombajn jest teraz na topie? Szukam po necie ale bieda sie na tym wyznać. A ta Matroska to nie czasem Mkv?

GonzoG
12-11-2012, 13:40
To jaki kombajn jest teraz na topie? Szukam po necie ale bieda sie na tym wyznać. A ta Matroska to nie czasem Mkv?

Tak. MKV, to matroska.

Co do kombajnu, to ja w tym celu wykorzystuję tablet z androidem, albo BD który stoi nad telewizorem...
Natomiast odradzam GoClever - bardzo nie miło wspominam posiadanie ich tabletu i ich serwis...

Urządzenia tego typy od Manty ponoć - nie miałem do czynienia - się dobrze sprawdzają.

manfred
12-11-2012, 13:43
Porobiłem sobie krótkie prezentacje i wybiorę się jutro do sklepu w celu przetestowania.

pil74
12-11-2012, 14:19
Też jakiś czas temu nad tym się zastanawiałem.
U mnie póki co daje radę BR Philipsa z podpiętym dyskiem, ale zdarza się, że czegoś nie odtworzy.
Najbardziej spodobał mi się Xtreamer Prodigy ale ten kosztuje 800zł w tańszej wersji i 950 z wifi. do tego trzeba doliczyć koszt zakupu dysku, który można w niego wsadzić.
Cena jednak mnie skutecznie odstraszyła, i dalej co sie da leci przez BR, a co nie albo przez xperię S albo poprzez tablet i chyba tak zostanie :)

manfred
12-11-2012, 14:36
Mając LCD bez MPEG 4 bo kto tam patrzył na te ich numeracje chyba skuszę sie na OVERMAX MEDIA HOMEBOX DVB-T ANDROID USB WIFI MKV. Gdybym rozwód wziął z enką będzie jak znalazł.

black70
21-11-2012, 12:39
Też zacząłem interesować się OVERMAX MEDIA HOMEBOX. Okazuje się, że przez wyjście coaxial nie przekazuje sygnału cyfrowego Dolby Digital (nie mówiąc nawet o 5.1), tylko zwykły sygnał analogowy stereo PCM 48kHz. Szkoda, bo to wg mnie dyskwalifikuje urządzenie na dzień dobry.

manfred
21-11-2012, 12:43
Tak to prawda ale coś za coś. Ja jeszcze nie spotkałem urządzenia które by wszystko oferowało w jakieś tam przystepnej cenie.

black70
21-11-2012, 14:31
czytam teraz to, co sam napisałem, a wziąłem to stąd: http://forum.android.com.pl/f346/homebox-mega-ciekawy-produkt-227818/index3.html

Przecież jak można przesyłać sygnał analogowy w stereo kablem 2-żyłowym, bo właśnie takim kablem jest coaxial...

manfred
21-11-2012, 14:37
Ale teraz to o co Ci chodzi?

black70
21-11-2012, 15:45
O to, że sygnał analogowy stereo przesyła się kablem 3-żyłowym, a nie 2-żyłowym. Coaxial jest 2-żyłowy. Więc to mi się nie zgadza.

costi
22-11-2012, 09:14
czytam teraz to, co sam napisałem, a wziąłem to stąd: http://forum.android.com.pl/f346/homebox-mega-ciekawy-produkt-227818/index3.html

Przecież jak można przesyłać sygnał analogowy w stereo kablem 2-żyłowym, bo właśnie takim kablem jest coaxial...

Cytując owe forum:

Mam amplituner Sony z dekoderami DTS i DD i wykrywa na wejściu zwykły sygnał PCM 48kHz stereo
Gdzie tu masz o analogu? PCM to nieskompresowany sygnał cyfrowy.

manfred
22-11-2012, 09:18
Ja jednak przerzuciłem sie na BR LG660. U mnie dodatkowo ten overmax miał jakieś problemy z dźwiękiem. Co chwile mi zrywał sygnał. Odesłałem do sprzedawcy.

TOP67
22-11-2012, 09:27
Też zacząłem interesować się OVERMAX MEDIA HOMEBOX. Okazuje się, że przez wyjście coaxial nie przekazuje sygnału cyfrowego Dolby Digital (nie mówiąc nawet o 5.1), tylko zwykły sygnał analogowy stereo PCM 48kHz. Szkoda, bo to wg mnie dyskwalifikuje urządzenie na dzień dobry.


Cytując owe forum:

Gdzie tu masz o analogu? PCM to nieskompresowany sygnał cyfrowy.

Ale na naszym forum było napisane o sygnale analogowym.

Dopóki nie miałem TV z USB, to używałem WD HD Player i Seagate FreeAgent Theater +. Testowałem też jakiegoś taniego NetGeara. W żadnym nie było problemu z wyprowadzeniem dźwięku po HDMI lub SPDIF. Ale tylko Seagate miał coaxial. Bardzo fajne urządzenie.

black70
22-11-2012, 11:42
Sorki za zamieszanie, ale jakiś błąd mnie się czepił... Macie rację, to sygnał cyfrowy stereo.