PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno D7000



Szymon Nowak
24-10-2012, 11:45
Zamierzam kupic Nikona D7000. Bylem w sklepie Nikona i moim pierwszym planem bylo body+18-55(18-55 mm f/3,5-5,6G AF-S VR DX Zoom-NIKKOR) i 55-300(AF-S DX NIKKOR 55-300 mm f/4,5-5,6G ED VR) poczym w nikonie odradzono mi 18-55 a poleciono 55-300. Polecono mi tez D7000 + 18-105 KIT. Zastanwialem sie takze nad 70-300(70-300 mm f/4,5-5,6G AF-S VR Zoom-Nikkor) lecz koleg ktory posiada ten obiektyw do swojego d5000 odradzal mi z duzym naciskiem abym go niebral. Takze teraz moje pytanie to co wziasc D7000 body + jakies obiektywy czy ten body+18-105 i do tego jakies obiektywy. Powiedzcje co wybrac i jakie obiektywy wybrac (uzasadnijcie tez prosze)

Aparat przeznaczony by byl na robienie zdjec na wypadach turzytyccznych oraz gdzy jestem spotterem i takze do robienia zdjec samolotow w locie wysoko w gorze jak i blisko i daleko na plycie. Doradzcie co wybrac. Budzet to tak do 5000 ewentualnie 6000 ale wolAlbymm mniej gdyz nie mam tak duzo pieniedzy.

militarius
24-10-2012, 11:51
D7000 + 18-105VR + 70-300VR powinno być jak najbardziej w porządku :)

RAF7705
24-10-2012, 11:52
D7000, tamron 17-50 vc, tamron 70-300 vc.

creep
24-10-2012, 11:56
Ale jak to odradzono 18-55 a doradzono 55-300? Przecież te dwa obiektywy pokrywają zupełnie dwa różne zakresy.
Ciekawi mnie skąd u Twojego kolegi negatywne nastawienie do 70-300, właściciele sobie chwalą to szkło. Skoro kolega nie jest zadowolony, może Ci tanio odsprzeda? ;)
Na "turystykę" wziąłbym 18-105 (55 to trochę krótko na okazjonalne fotki), na "spotowanie" 70-300 - tyle w tym budżecie i pozostając przy nowych szkłach nikonowskich. Możesz kombinować z szukaniem okazyjnych używek lub innych producentów, ale to już dłuższe polowanie.

EDIT: gdy zaczynałem pisać posta, nikt się nie wypowiedział. Widzę że wszyscy są zgodni co do zakresów, które potrzebujesz :)

Szymon Nowak
24-10-2012, 12:02
D7000 + 18-105VR + 70-300VR powinno być jak najbardziej w porządku :)

Poczytam/pomysle

Szymon Nowak
24-10-2012, 12:03
D7000, tamron 17-50 vc, tamron 70-300 vc.

Nie dokonca chce wvhodzic w tamron jakos tak wole Nikkor choc wiem ze tamron moze byc lepszy.

Szymon Nowak
24-10-2012, 12:05
Ale jak to odradzono 18-55 a doradzono 55-300? Przecież te dwa obiektywy pokrywają zupełnie dwa różne zakresy.
Ciekawi mnie skąd u Twojego kolegi negatywne nastawienie do 70-300, właściciele sobie chwalą to szkło. Skoro kolega nie jest zadowolony, może Ci tanio odsprzeda? ;)
Na "turystykę" wziąłbym 18-105 (55 to trochę krótko na okazjonalne fotki), na "spotowanie" 70-300 - tyle w tym budżecie i pozostając przy nowych szkłach nikonowskich. Możesz kombinować z szukaniem okazyjnych używek lub innych producentów, ale to już dłuższe polowanie.

EDIT: gdy zaczynałem pisać posta, nikt się nie wypowiedział. Widzę że wszyscy są zgodni co do zakresów, które potrzebujesz :)

Hmm ciekawe napisze do niego sms i sie dopytam o sczegoly. Jakis powod musi być mozliwe ze marydzo bo mu sie VR rozwalilo w nim nieiwem dowiem sue i naposze.

RAF7705
24-10-2012, 12:06
Oba Ok ALE, ja bym się nie pchał ciemnicę 18-105.

Szymon Nowak
24-10-2012, 12:13
aha ... Ok wiem ze napewno musze sie osobiscie wybrac do Nikona i pogadac z nimi jakos dokladniej.

galaza
24-10-2012, 12:58
Na początek 18-105 to b. dobre szkło. Pracując z nim zrozumiesz jakie ogniskowe będą Ci w przyszłości potrzebne.

Szymon Nowak
24-10-2012, 13:16
Ja chce odrazu na raz kupic wszystko gdyz wiem ci chce bo mam w domu D70 + 2obiektywy.

Szymon Nowak
24-10-2012, 13:20
Jeszcze zastanawialem sie nad jakas stalka ale kompletnie nie znam sie na nich i niewiem co wybrac.

kkokosz
24-10-2012, 13:25
Myślę, że D7k+N18-105+N70-300VR będzie bardzo dobrym wyborem. Nie wiem, co Twój kolega widzi złego w 70-300VR (może ma 70-300G?), bo mam to szkło i bardzo sobie chwalę, mimo że może i na długim końcu nie jest super ostry. 18-105 i 70-300 da Ci uniwersalność i niezłą jakość.

A skoro masz już D70 i dwa obiektywy, to może zdradzisz, co to za szkła? Bo patrząc na pierwszy post w tym wątku miałem wrażenie, że w ogóle zaczynasz z lustrzankami (zwłaszcza jeśli ktoś Ci wmówil, że 18-55 jest gorszy od 55-300 "bo tak" ;) )

Szymon Nowak
24-10-2012, 13:28
Mam w domu D70 i 2 obiektywy. Tez zastanawialem sie nad stalka ale w stalkach jestem zielony i niewiem co wybrac.

Szymon Nowak
24-10-2012, 13:45
Myślę, że D7k+N18-105+N70-300VR będzie bardzo dobrym wyborem. Nie wiem, co Twój kolega widzi złego w 70-300VR (może ma 70-300G?), bo mam to szkło i bardzo sobie chwalę, mimo że może i na długim końcu nie jest super ostry. 18-105 i 70-300 da Ci uniwersalność i niezłą jakość.

A skoro masz już D70 i dwa obiektywy, to może zdradzisz, co to za szkła? Bo patrząc na pierwszy post w tym wątku miałem wrażenie, że w ogóle zaczynasz z lustrzankami (zwłaszcza jeśli ktoś Ci wmówil, że 18-55 jest gorszy od 55-300 "bo tak" ;) )

Nie dziwie sie wrazenia gdyz nie ja odobiscie bylem w nikonie lecz tata ktory mi to powiedzial skrutowo..
I nie powiedziano mi ze 18-55 jesf gorsze od 55-300 tylko ze ogolnie njeiwem bo nie mi to mowiono.

Sam sie wybieram do nikona by sie dowiedziec. A co do obiektywow mam
70-300mm f/4-5.6G Zoom-Nikkor I co do drugiego nie pamietam juz jaki mam go w domu- musze sprawdzic ale napewno bedzie on starszy i bez stabilizacjii.

zgera
24-10-2012, 14:29
Nie dziwie sie wrazenia gdyz nie ja odobiscie bylem w nikonie lecz tata ktory mi to powiedzial skrutowo..
I nie powiedziano mi ze 18-55 jesf gorsze od 55-300 tylko ze ogolnie njeiwem bo nie mi to mowiono.

Sam sie wybieram do nikona by sie dowiedziec. A co do obiektywow mam
70-300mm f/4-5.6G Zoom-Nikkor I co do drugiego nie pamietam juz jaki mam go w domu- musze sprawdzic ale napewno bedzie on starszy i bez stabilizacjii.

Mniej błędów, więcej treści.

Szymon Nowak
24-10-2012, 14:33
POMYLILEM SIE chodzilo o 55-300 a nje 70-300 moj blad.

creep
24-10-2012, 14:48
Sorry że to napiszę, chyba pierwszy raz na tym forum, ale naprawdę, czytaj to co piszesz, bo naprawdę męcząca jest ta kombinacja błędów ortograficznych, braku polskich znaków, pominiętych przerw między wyrazami i totalnego braku orientacji w temacie (nie wiesz nawet jakie masz szkła w domu?). Szanuj czytelników, zwłaszcza że w rekordowym czasie dowiedziałeś się naprawdę dużo, w zasadzie wszystko czego potrzebujesz. W Nikonie więcej Ci nie powiedzą, na pewno też nie doradzą Tamrona ;). To tak skrutowo.

KwaK410
24-10-2012, 14:48
Chłopie trochę ciężko to zrozumieć wszystko, ale ja tez bym ci polecił 18-105 + 70-300VR na początek. Sam miałem 18-105 jako pierwszy obiektyw i bardzo byłem zadowolony. 70-300VR mam dalej i bardzo sobię chwalę. Jak dozbierasz potem kasy to kupisz jakiś jasny standardowy zoom, a jak nazbierasz jeszcze więcej to już się będziesz orientować czego dokładnie chcesz i sam wybierzesz :)

Szymon Nowak
24-10-2012, 15:22
Sorry za błędy ortograficzne ale pisze z telefonu... Tak zarejerstrowalem się na tym forum dzisiaj. I to oczywiste, że w nikonie mi nie polecą tamrona :) i wydaje mi się, że wezme tego body+ 18-105 i do tego 70-300 VR. Też w domu napisze do kogoś kto jest profesjonalistą i zobaczę co mi doradzi. A jescze może ma lub zna ktos dobry statyw (stabilny i solidny) ktory też nie kosztuje majątku (do 300zloty) niewiem na jaka wysokosc patrzec gdyż ja mam 182cm wzrostu to chyba jakieś 160 cm chyba jest wystrczające.

galaza
24-10-2012, 15:32
To ja Ci polecę Camrock TS53 z głowicą kulową. Za taka kasę to mistrzostwo. Nie jest co prawda zbyt wysoki ale w 90% przypadków wystarczy.

KwaK410
24-10-2012, 15:51
Slik Pro 330DX - kulowej głowicy nie ma ale daje radę.

creep
24-10-2012, 16:32
i wydaje mi się, że wezme tego body+ 18-105 i do tego 70-300 VR. Też w domu napisze do kogoś kto jest profesjonalistą i zobaczę co mi doradzi. A jescze może ma lub zna ktos dobry statyw (stabilny i solidny) ktory też nie kosztuje majątku (do 300zloty) niewiem na jaka wysokosc patrzec gdyż ja mam 182cm wzrostu to chyba jakieś 160 cm chyba jest wystrczające.
No i dobry wybór. Rozumiem, że z góry zakładasz że żadna z osób wypowiadających się w wątku nie jest "profesjonalistą"? :) "Profesjonalista" doradzi Ci D300s lub D700 + N24-70 2.8 + N70-200 2.8, ale jest ryzyko że Ci się budżet nie domknie ;)
Polecam Velbon Sherpa 600. Jest przyzwoity jak na swoją cenę.

Szymon Nowak
24-10-2012, 17:16
To ja Ci polecę Camrock TS53 z głowicą kulową. Za taka kasę to mistrzostwo. Nie jest co prawda zbyt wysoki ale w 90% przypadków wystarczy.

Statyw wygląda bardzo przyzwoicie :D wczytam się w szczegóły za chwilkę. :) cena też bardzo dobra

Szymon Nowak
24-10-2012, 17:20
Slik Pro 330DX - kulowej głowicy nie ma ale daje radę.

ten także wygląda ciekawie coś czuje, że będzie trudny wybór.

Szymon Nowak
24-10-2012, 17:27
No i dobry wybór. Rozumiem, że z góry zakładasz że żadna z osób wypowiadających się w wątku nie jest "profesjonalistą"? :) "Profesjonalista" doradzi Ci D300s lub D700 + N24-70 2.8 + N70-200 2.8, ale jest ryzyko że Ci się budżet nie domknie ;)
Polecam Velbon Sherpa 600. Jest przyzwoity jak na swoją cenę.

co do d700 albo d300s to nie dla mnie mi wystarczy w zupełności d7000. a co do statywu to hmm ten statyw to jest cos :D

proszek
24-10-2012, 20:36
Sorry za offtopic ale ile Ty właściwie masz lat?

Szymon Nowak
24-10-2012, 20:38
Sorry za offtopic ale ile Ty właściwie masz lat?

nie odpowiem na to pytanię gdyż jest kompletnie nie na temat i uważam te dane za dane poufne. :) przykro mi

sokolnik
24-10-2012, 20:43
nie odpowiem na to pytanię gdyż jest kompletnie nie na temat i uważam te dane za dane poufne. :) przykro mi

hehe no tak ochrona danych osobowych :)


uwaga ! cena D7000 w abfoto 2999 za body! Dobra cena prawda?

Szymon Nowak
24-10-2012, 20:45
uwaga ! cena D7000 w abfoto 2999 za body! Dobra cena prawda?

wydaje mi się, że tak. ja mam na oku stronkę gdzie body kosztuje 3249złotych. Muszę zerknąć do abfoto!

Dobr cena jak ktoś bierze tylko body bez dokupywania obiektywu "kit" gdyż jak patrzyłem to samo body + ten obiektyw kosztuje więcej niż razem w zestawie na tej stronie: http://dcfoto.pl/nikon-d7000-obiektyw-nikkor-af-s-18-105-vr-wysylka-w-24h-p668.html

Erie
25-10-2012, 00:09
pomyśl również o d7000 + 35mm f1.8 - może się okazać, że wcale nie potrzebny Ci zoom, a ta stałeczka jest naprawdę urocza :) - ale to tylko sugestia

Szymon Nowak
25-10-2012, 06:48
pomyśl również o d7000 + 35mm f1.8 - może się okazać, że wcale nie potrzebny Ci zoom, a ta stałeczka jest naprawdę urocza :) - ale to tylko sugestia

Ja napewno biorę zoom niema innej opcji. Ale też zamierzam albo teraz albo póżniej jakąś stałkę wziąść sobiee. :)

Erie
25-10-2012, 08:25
Ja napewno biorę zoom niema innej opcji. Ale też zamierzam albo teraz albo póżniej jakąś stałkę wziąść sobiee. :)

ok, Twój wybór :), zoom na początek jest bardziej elastyczny, ale stałka szybciej uczy fotografii moim zdaniem

sidek
25-10-2012, 09:20
uwaga ! cena D7000 w abfoto 2999 za body! Dobra cena prawda?

Ciekawe... bo ja tam widzę inną cenę (3162).

Erie
25-10-2012, 09:24
Ciekawe... bo ja tam widzę inną cenę (3162).

http://sklep.abfoto.pl/produkt_Nikon_D7000_body_+_WYSYLKAODBIOR_OSOBISTY_ GRATIS!!_PROMOCJA_NEWSLETTER-id1740.html

mori
25-10-2012, 16:36
Odkąd kupiłem N35 1.8 wszystkie zoomy poszły w odstawkę. Lampa błyskowa zresztą też.

Erie
25-10-2012, 18:33
Odkąd kupiłem N35 1.8 wszystkie zoomy poszły w odstawkę. Lampa błyskowa zresztą też.

no ja niemal podobnie, chociaż lampidła jeszcze używam (CLS), ale przez większość czasu wystarcza mi ta 35tka stąd powyżej napisana uwaga :)

Szymon Nowak
25-10-2012, 19:14
hem hem hem

Widzę, że wszyscy polecacie 35mm 1,8 G stałke może ją sobie też kupię albo jakaś trochę większą(50mm) jak trochę dodatkowej kasy będzie.

alprospero
27-10-2012, 00:42
hem hem hem

Widzę, że wszyscy polecacie 35mm 1,8 G stałke może ją sobie też kupię albo jakaś trochę większą(50mm) jak trochę dodatkowej kasy będzie.

Nie bez powodu Koledzy polecają Ci 35 1.8, pięćdziesiątka na matrycy APS-C jest trochę mało uniwersalna i zdecydowanie za wąska w pomieszczeniach.

Ogryzek
27-10-2012, 09:50
35mm na matrycy DX także nie grzeszy szerokością. Polecałbym 24mm lub 20mm do zastosowań na DX.

mori
04-11-2012, 11:37
Mam 50 i 35 i w codziennych sytuacjach min 90% bardziej użyteczna 35.
Fakt, w ciasnych pomieszczeniach chciałoby się czasem szerzej ale w tej cenie nic lepszego niż 35 1.8 nie ma.