PDA

Zobacz pełną wersję : Ggs d800



kichu
14-10-2012, 13:13
Ktoś uzywa osłony GGS z D800? Jak to u was wyglada, bo jak wrzucilem temat do Google to mi wyskoczylo
cos takiego - jakby rozmiar nie pasowal do konca


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/20120811GGSNikonD800ScreenProtectorMKH68-2.jpg
źródło (http://photo.photokaz.com/wp-content/uploads/2012/08/2012-08-11-GGS-Nikon-D800-Screen-Protector-MKH-6-818x805.jpg)

HYPER
14-10-2012, 13:19
ja mam ggs, ale nie bardzo widze na zdjeciu o co Ci chodzi. mozesz doprecyzowac?

kichu
14-10-2012, 13:21
zasłania czesc tekstu na lcd na gornej i dolnej krawedzi - w body w ktorych do tej pory uzywalem GGS takiego ficzera nie widzialem
wiec profilaktycznie pytam, czy to moze gość cos felernego kupil, czy cos...

wilk325
14-10-2012, 13:22
pewnie kichowi chodzi, że ramka "tnie" część wyświetlacza.

HYPER
14-10-2012, 13:29
u mnie jest idealnie. nic nie jest zasloniete, ale jak sie przyjrzalem tej fotce to widac wyraznie, ze ja mam minimalnie wiekszego ggs'a. jakies 0,5-1mm na wysokosc. stad pewnie taki efekt na zdjeciu.

pgaik
14-10-2012, 13:48
i ja mam GGS i nic nie zasłania
Oczywiście jeżeli patrzę na wyświetlacz pod kątem mniejszym niż 45 stopni to też mi przycina delikatnie "nóżki" literek. Ale zwykle patrzę prostopadle ;)


oto poszlaka ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/scaled/landing/641/20121014135139.jpg)


edyta:

tu lepiej widać ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/scaled/landing/692/20121014140128.jpg)

Malikus
14-10-2012, 21:24
Nie lepiej coś takiego, oczywiście tez GGS: LINK (http://fripers.pl/product_info.php/info/p2677_Oslona-LCD-Nikon-D800-szklo-hart-FreePower.html)

Hamarama
14-10-2012, 21:42
Nie lepiej coś takiego, oczywiście tez GGS: LINK (http://fripers.pl/product_info.php/info/p2677_Oslona-LCD-Nikon-D800-szklo-hart-FreePower.html)

Dokładnie to, zakupiłem ja sobie. Jestem zadowolony. Chociaż mogłoby byś minimalnie większe - o jakiś ułamek milimetra. Plus w stosunku do plastiku nikonawskiego jest taki, że to nie plastik a GGS i że ma dookoła taką uszczelkę, która nie pozwala na przedostawanie się syfu między osłonkę, a LCD.

Blombik
14-10-2012, 21:44
Dokładnie to, zakupiłem ja sobie. Jestem zadowolony. Chociaż mogłoby byś minimalnie większe - o jakiś ułamek milimetra. Plus w stosunku do plastiku nikonawskiego jest taki, że to nie plastik a GGS i że ma dookoła taką uszczelkę, która nie pozwala na przedostawanie się syfu między osłonkę, a LCD.

Hm sam spojżałem na ten link i mi się podoba mega:) a w swoim d700 mam już porysowaną plastikową i chętnie wymienię. To jest najlepsza opcja cY polecacie jakieś jeszcze?

Pawel92
14-10-2012, 21:51
i ja mam GGS i nic nie zasłania
Oczywiście jeżeli patrzę na wyświetlacz pod kątem mniejszym niż 45 stopni to też mi przycina delikatnie "nóżki"

+1

kichu
14-10-2012, 21:59
w warunkach, w ktorych na ogol uzywam aparat wole jednak naklejana, przynajmniej mam pewnosc, ze nic nie wlecie miedzy szybke a oryginalny LCD

Karrampuk
14-10-2012, 23:51
Dokładnie to, zakupiłem ja sobie. Jestem zadowolony. Chociaż mogłoby byś minimalnie większe - o jakiś ułamek milimetra. Plus w stosunku do plastiku nikonawskiego jest taki, że to nie plastik a GGS i że ma dookoła taką uszczelkę, która nie pozwala na przedostawanie się syfu między osłonkę, a LCD.

Dzięki.
Już zaczełem się zastanawiać po co to komu? :):)

NIKOLAY
15-01-2013, 03:16
Widzę, że temat od ponad miesiąca lekko nieaktywny. Wspominając swojego D 90 z którego nigdy nie zdejmowałem oryginalnej tylnej osłony plastikowej oraz konsekwencje tego pomysłu czyli obrzydliwe mikro rysy na LCD - uprzejmie proszę o doradzenie skąd (i jaki) wytrzasnąć dopasowany, oryginalny GGS na tylny i najlepiej górny wyświetlacz do D800. Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. (do mOSAda) : wiem, wiem wystarczy zerknąć na net ... ale wolę uzyskać info od tych co już mają GGS.

Malikus
15-01-2013, 20:06
Ja używałem tego: LINK (http://allegro.pl/oslona-lcd-nikon-d800-ggs-3-generacja-fripers-i2951588994.html)

Spisywała się rewelacyjnie. Używałem ją również z D700 i D90 ( oczywiście dedykowane zestawy ) więc sprawdzone porządnie :)

kichu
15-01-2013, 20:18
miałem toto, ale ta naklejana moim zdaniem lepsza -dyskretniejsza, w tej zakładanej sam plastik jest grubszy i wiekszy niz firmowa oslona plastikowa - taka troche czołgowata :)

Malikus
15-01-2013, 20:20
Aż tak źle nie jest ;)

LudwikXVI
15-01-2013, 22:41
Ja też wolałbym takie szklane wklejki niż ramkę na uszczelkach. Wygląda topornie i chyba jest mniej praktyczna. Jeśli ktoś może polecić porządną firmę z takimi szklanymi naklejanymi ekranami to bardzo bym prosił o namiary. Cena raczej nie ma znaczenia. Używam telefon HTC z gorilla glass od ponad roku i nie ma nawet ryski.

kichu
15-01-2013, 22:43
no takie cos - ta sama firma (GGS) tylko oslona naklejana zamiast snap-on

http://allegro.pl/ggs-oslona-lcd-do-nikon-d800-lodz-i2923862535.html

LudwikXVI
16-01-2013, 18:44
No i zamówiłem szkła GGS na wyświetlacze + już przysłano Nikon LenspEn do czyszczenia optyki (pamiętajcie, że oryginalne wyroby mają hologram).

marcdeq
16-01-2013, 23:57
Ktoś pisał o ramce, w tym modelu jest jeszcze cieńsza niż w standarowym GGSie
http://allegro.pl/oslona-lcd-nikon-d800-szklana-bez-kleju-larmor-i2953376861.html

demarca
18-01-2013, 14:02
Ja używałem tego: LINK (http://allegro.pl/oslona-lcd-nikon-d800-ggs-3-generacja-fripers-i2951588994.html)

Spisywała się rewelacyjnie. Używałem ją również z D700 i D90 ( oczywiście dedykowane zestawy ) więc sprawdzone porządnie :)

Kupiłem zachęcony Twoim komentarzem :)
Założyłem na razie tylko na plecki, górę będę naklejał później. Poniżej kilka zdjęć dla zainteresowanych.

Tak wygląda standardowa plastikowa osłona:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/P1020380s-1.jpg
źródło (http://demarca.pl/pliki/P1020380s.jpg)

Tak wygląda osłona GGS. Jest trochę "masywniejsza", ale dopasowana kolorystycznie i mnie się podoba.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/P1020382s-1.jpg
źródło (http://demarca.pl/pliki/P1020382s.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/P1020385s-1.jpg
źródło (http://demarca.pl/pliki/P1020385s.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/P1020386s-1.jpg
źródło (http://demarca.pl/pliki/P1020386s.jpg)

EDIT: Nakleiłem górę, wszystko gra.

Malikus
18-01-2013, 19:48
Cieszę się że mogłem pomóc :)

adamouse
19-01-2013, 00:09
Ja zamówiłem sobie ggs larmor, jeśli Was to interesuje to dam znać, jak się spisuje.

W związku z tym tematem mam też pytanie: czy znacie jakiś odpowiednik takiego ustrojstwa? (http://www.bhphotovideo.com/c/product/573167-REG/Hoodman_H_LPP3_HoodLoupe_Professional_LCD_Screen.h tml)
Wiem, że GGS ma podobne rozwiązanie, ale z lupą x3, a mi w sumie chodzi o podgląd w pełnym świetle, a nie powiększenie?

Bambello
19-01-2013, 00:18
Ta osłonka wydaje się być dosyć gruba, czy nie przeszkadza w użytkowaniu?
Mam konkretnie na myśli, czy nie utrudnia dostępu do wybieraka af i czy nie zahacza się o nią nosem, gdy przyłożymy oko do wizjera? ;)

kichu
19-01-2013, 00:22
nie przeszkadza, aczkolwiek wizualnie jest troche gruba :) naklejana jest zdecydowanie dykretniejsza (jakby w ogole niczego nie bylo)

demarca
19-01-2013, 13:10
Grubość w niczym nie przeszkadza. Zależało mi na rozwiązaniu zbliżonym do oryginalnego (snap-on), bo nie wiem, jak zachowałby się klej po serii wypadów w mokry/zimny/gorący teren.
Kupiłem też wersję klejoną (GGS II) do Panasonica LX-5 (jest tam coś w rodzaju taśmy klejącej dwustronnej dookoła krawędzi). Wygląda to zdecydowanie lepiej, jest praktycznie niezauważalne. Na nim sprawdzę trwałość i być może w przyszłości przerzucę się z D800 na wersję naklejaną :)

kichu
19-01-2013, 13:48
Naklejana uzywalem od 3 lat w rożnych warunkach na d3s i d300s - słońce mróz deszcz i wilgoć i bez najmniejszego problemu.

LudwikXVI
28-01-2013, 00:50
Od kilku dni mam naklejone szkła ochronne GGS. Faktycznie jak ktoś już pisał na pierwszej stronie: szybka dużego LCD jest jakby 0,5 mm za długa. W sumie chroni w ten sposób krawędzie oryginału, zupełnie mi to nie przeszkadza i szczerze mówiąc po naklejeniu tych ochraniaczy - przestajemy na nie zwracać uwagę jakbyśmy używali D800 bez ochraniacza. Szybki GGS od spodu tj. w części styku z oryginałem wyświetlacza posiadają dookoła wąską czarną ramkę (namalowana). Pod spodem takiej szybki w miejscu czarnych ramek z napisem GGS oraz D800 znajduje się cieniutka warstewka kleju, biegnąca dookoła. Ten klej trzyma szybę GGS do wyświetlacza. (Wcześniej byłem przekonany, że cała szybka od spodu ma klej, ale faktycznie jest tylko na krawędziach. Szybki bardzo łatwo zakłada się na oryginalne wyświetlacze i chusteczką do optyki ładnie dociska na krawędziach. Klej łapie natychmiast, szybki rzeczywiście są szklane i sztywne więc nie ma mowy o jakiś pęcherzykach powietrza. Generalnie bardzo polecam. Nie zdecydowałem się na nakładkę jak na pokazywanych tutaj zdjęciach. Obawiałbym się, że jednak jakieś drobiny kurzu czy raczej piasku wejdą między osłonę, a LCD i porysują go jak to miało miejsce w moim D90.

demarca
09-06-2013, 23:23
Odkopuję temat, bo po kilku miesiącach używania już nie jestem tak przekonany do wersji nakładanej.
Kilka razy spadła mi w trakcie wkładania/wyjmowania aparatu z torby, a wczoraj znalazłem ją w trawie... Na co dzień niby nie ma luzów i wszystko wydaje się OK, ale kiedy zahaczy się o tę część wystającą u dołu, to wtedy odskakuje.

Jednocześnie używam GGS w wersji naklejanej (na kompakcie LX5) i tam nie ma najmniejszych problemów. Do Nikona też taką teraz kupię.

Aethelred
12-06-2013, 22:40
Ja mam naklejana GGS na d800 i jestem super zadowolony.

pawelsul
12-06-2013, 22:45
Mozna wiedziec, ktory to ggs?

piotru89
13-06-2013, 07:49
ggs 3 generacji są nakładane, poprzednie naklejane.

Sam właśnie szukam dla siebie, ale bardziej jestem przekonany do tych naklejanych. Post demarca przechyla szalę.

Malikus
13-06-2013, 10:31
Nie zebym bronil tego rozwiazania :) Ale u mnie sie to nigdy nie zdazylo zebym odczepil ramke ggs. A mialem/mam ja na D90/D300s/D700/D800/D800e - zero problemow. Moze trafil sie jakis bubel.

kashpir
13-06-2013, 15:07
Mam przyklejaną i jestem zadowolony, trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zauważyć, ze coś dodatkowego jest na wyświetlaczach.

demarca
13-06-2013, 15:31
Nie zebym bronil tego rozwiazania :) Ale u mnie sie to nigdy nie zdazylo zebym odczepil ramke ggs. A mialem/mam ja na D90/D300s/D700/D800/D800e - zero problemow. Moze trafil sie jakis bubel.

Z ciekawości zapytam - jak nosisz swoje aparaty w torbie? Obiektywem w bok, czy w dół? Ja wkładam nosem w dół i wtedy czasem zahaczam o krawędź torby.
Pobawiłem się teraz dodatkowo i zauważyłem, że wystarczy mocniej docisnąć "klips" na dole, żeby góra wyskoczyła. Może rzeczywiście pechowy egzemplarz...

Malikus
13-06-2013, 18:58
Z ciekawości zapytam - jak nosisz swoje aparaty w torbie? Obiektywem w bok, czy w dół? Ja wkładam nosem w dół i wtedy czasem zahaczam o krawędź torby.
Pobawiłem się teraz dodatkowo i zauważyłem, że wystarczy mocniej docisnąć "klips" na dole, żeby góra wyskoczyła. Może rzeczywiście pechowy egzemplarz...

W torbie noszego obiektywem w dol, a w plecaku w bok. Poki co zero problemow.

adamouse
18-06-2013, 22:38
Dodam tylko, że pierwsze wrażenie z używania szybki GSG na górnym wyświetlaczu jest słabe: raczej nie warto. Na moim D800 pękła w parę dni po naklejeniu, to samo było na innym - podczas wyprawy do Maroka, wyglądało na zbity wyświetlacz i wzbudzało powszechne zainteresowanie ;)
Bez powodu, w torbie chyba. Wygląda na to, że dołożenie dodatkowej szybki podnosi całość i uchwyt od paska naciska na tą szybkę, a ona pęka.
Za to na dużym LCD jest fajna.

Panerai
18-06-2013, 22:46
Od stycznia używam klejonych szyb GGS na swoim D 800. Aparat siedzi w torbie lufą w dół. Zanim włożę pasek aparatu do torby, przykrywam go materiałową zakładką z torby i jak na razie jest git majones. Kadrując zdjęcia duży LCD często jest zatłuszczony od przykładania zapoconej gęby. Na oryginalnym LCD miałbym obawy przed przecieraniem go koszulką czy też poślinionym paluchem. Wystarczy drobina piasku i "po ptakach". Kiedy mam szybę wiem, że co najwyżej ją zarysuję i kupię sobie nowe szkło GGS za 40 zł. Zaletą klejonki jest to, że nic nie ma prawa dostać się pomiędzy LCD i porysować je. Z tym nakładanym nie byłbym tego taki pewien. To wszystko, takie moje zdanie w tym temacie.

demarca
27-07-2013, 12:37
Długo się opierałem, ale po tym kiedy po raz kolejny zbierałem GGS III z chodnika, zamówiłem wersję naklejaną. Może nie będzie się już odczepiać ;)
Porównanie obu na obrazku poniżej:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/GGS2-2.jpg
źródło (http://www.demarca.pl/pliki/GGS2.jpg)

Malikus
27-07-2013, 22:06
Od stycznia używam klejonych szyb GGS na swoim D 800. Aparat siedzi w torbie lufą w dół. Zanim włożę pasek aparatu do torby, przykrywam go materiałową zakładką z torby i jak na razie jest git majones. Kadrując zdjęcia duży LCD często jest zatłuszczony od przykładania zapoconej gęby. Na oryginalnym LCD miałbym obawy przed przecieraniem go koszulką czy też poślinionym paluchem. Wystarczy drobina piasku i "po ptakach". Kiedy mam szybę wiem, że co najwyżej ją zarysuję i kupię sobie nowe szkło GGS za 40 zł. Zaletą klejonki jest to, że nic nie ma prawa dostać się pomiędzy LCD i porysować je. Z tym nakładanym nie byłbym tego taki pewien. To wszystko, takie moje zdanie w tym temacie.

Moim zdaniem to kwestia komu co pasuje. Ja używam od zawsze wersji nakładanej i nigdy nie miałem problemu z pękaniem, spadaniem etc. A w sumie juz ten patent zaliczył pare puszek u mnie ( D90, D300S, D700, D800, D800e ).
Natomiast mój znajomy który ma D700, już trzy razy wymieniał "klejonkę". Nie ma reguły na tego typu patenty :)

irek6311
27-07-2013, 22:23
Ja się zastanawiam po co dodatkowe szkło GGS skoro wyświetlacz ma ochronne szkło tego samego typu ?
plecy D800 są tak kruche że prędzej obudowa pęknie niż szkło ochronne .

demarca
28-07-2013, 10:30
Ja się zastanawiam po co dodatkowe szkło GGS skoro wyświetlacz ma ochronne szkło tego samego typu ?
plecy D800 są tak kruche że prędzej obudowa pęknie niż szkło ochronne .

Ja mam alergię na rysy na wyświetlaczach (wszelkich). Jednocześnie nie lubię folii, chyba nawet bardziej niż rys, dlatego na telefonie niczego nie nakleiłem ;)
Szklana "naklejka" ma dla mnie dwie zalety - nie jest folią i jeżeli kiedyś się porysuje, to łatwo wymienię na nową.

irek6311
28-07-2013, 10:46
demarca ochronne szkło hartowane trudno porysować ;)
nie stosuję żadnych ochron na wyświetlaczach które mają ochronne szkło hartowane i rys nie mam ,
telefon Nokia N8 przeżyła dużo zero rys /D800 kurz z drobnym piaskiem na plaży przetarłem mikrofibrą i też rys nie zrobiłem ,
róbcie jak chcecie bo to wasz sprzęt ale sensu 2 szkieł ochronnych nie widzę nadal ,
dodatkowe szkło GGS przekłamuje obraz a jak ktoś folię naklei to i kolory będą gorsze < po co sobie utrudniać życie/fotografowanie .