PDA

Zobacz pełną wersję : Odbłyski



idiom
28-06-2005, 15:14
Kochani. Mam pytanie czy można coś poradzić na takie odbłyski jak na załączonym obrazku.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://republika.pl/ania_warchulska/d70/aniab.jpg)

Z góry dziękuję.

Anonymous
28-06-2005, 15:27
1. Przypudrować modelkę ;)
2. Jasny obiektyw i bez lampy
3. Dyfuzor na lampkę.
4. Światło odbite.

Pozdrawiam

idiom
28-06-2005, 15:30
Sorry.
Wszystkie cztery pomysły odpadają. Impreza już się odbyła i się nie powtórzy.
Chodzi mi o post-produkcję, czyli co zrobić z materiałem który już mam.

Anonymous
28-06-2005, 16:03
aaaa, to ja przepraszam, jak wrócę do domku po południu to zrobię Ci tutoriala :)

Jacek
28-06-2005, 16:15
Jestem ciekaw tego tutoriala, bo latem to poważny problem (czemu te kobiety tak się pocą :lol: ). Staram się tego unikac puder mając w torbie. Ale to mozliwe tylko przy planowanych zdjęciach, a nie "zastanych". Ale co zrobic "potem"? Czasem pomaga delikatne "rozmycie" w PS-ie, czasem "stempel" (ale to kupa roboty, z przewagą kupy). Ale ciekaw jestem innych jeszcze rozwiązań. Madmipsie - czekamy!

szmek
28-06-2005, 17:52
No więc najszybciej to chyba tak:
1) PS
2) narzędzie stempel
3) tryb stempla - CIEMNIEJ
4) miękka końcówka
5) można pokombinować z kryciem stempla
6) z ALT'em pobieramy próbkę gdzie skóra nie ma odbłysków
7) już baz altu jezdzimy stemplem po jasnych obszarach które się ściemnią :)

To by było na tyle i chyba najszybciej

IDIOM
Nie wiem może nie powinienem Twojego zdjęcia poprawionego wystawiać. Jeżeli tak to przepraszam i usunę jeżeli chcesz.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img157.echo.cx/img157/3130/aniab11rj.jpg)

Jak będzie potrzeba to moge jakiego tutka przygotować ale to najwcześniej w piątek
Pozdrawiam

Anonymous
28-06-2005, 20:44
ok, już robię, ale jako nowy wątek.

[ Dodano: Wto Cze 28, 2005 10:24 pm ]
idiom - tutek gotowy, zapraszam i pozdrawiam

idiom
28-06-2005, 23:52
...choć za karę wykorzstam...
Nie wiem czy p. Ania była by taka chętna do wykorzystania :wink: ale może się nie obrazi.

Serdecznie Ci dziękuję.
Ot tępa pała, znam to narzędzie i jakoś mi nie przyszło do głowy, żeby go do tego celu zastosować.

Anonymous
29-06-2005, 10:40
:twisted: