Zobacz pełną wersję : E-palenie...
SADPUNK44
27-09-2012, 14:17
Aż nie wierzę, że jeszcze nikt takiego wątku nie założył, czyżby na Forum byli sami abstynenci nikotynowi?:)
Ja rzuciłem to dziadostwo(analogowe fajki, tytoniowe) miesiąc temu, po 25 latach palenia...Przesiadłem się od razu na Milda 201 elegance i...wcale mnie nie ciągnie, żeby zajarać...E-pet daje radę:D
Kurcze a mi sie nie udalo z e papierosem. Mysle, ze kupilam straszna lipe, zeby zobaczyc jak to sie pali i stad taka kicha.
SADPUNK44
27-09-2012, 14:31
Kurcze a mi sie nie udalo z e papierosem . Mysle , ze kupilam straszna lipe , zeby zobaczyc jak to sie pali i stad taka kicha .
Spróbuj jeszcze raz, naprawdę warto, kupa kasy zostanie w kieszeni( zależy ile palisz, ja paliłem 30szt dziennie, żona to samo).
:)pozdrawiam
Ja rzuciłem to dziadostwo(analogowe fajki, tytoniowe) miesiąc temu, po 25 latach palenia...Przesiadłem się od razu na Milda 201 elegance i...wcale mnie nie ciągnie, żeby zajarać...E-pet daje radę:D
A jak niby ma Cię ciągnąć, skoro dostarczasz organizmowi substancji od której jesteś uzależniony.
Jak dla mnie to guzik dajesz radę. Tylko oszukujesz siebie wmawiając sobie, że dzięki fajkom bez "żaru" dajesz radę.
Boryszuk
27-09-2012, 16:28
Otóż to. Jedno uzależnienie zastępujesz innym. Równie dobrze mógłbyś papierosy zastąpić lizakami, ciasteczkami lub wąchaniem starych skarpet.
Ale jeśli lepiej się z tym czujesz to powodzenia.
PS. Nie palę od 8 tygodni.
SADPUNK44
27-09-2012, 18:04
A jak niby ma Cię ciągnąć, skoro dostarczasz organizmowi substancji od której jesteś uzależniony.
Jak dla mnie to guzik dajesz radę. Tylko oszukujesz siebie wmawiając sobie, że dzięki fajkom bez "żaru" dajesz radę.
Otóż to. Jedno uzależnienie zastępujesz innym. Równie dobrze mógłbyś papierosy zastąpić lizakami, ciasteczkami lub wąchaniem starych skarpet.
Ale jeśli lepiej się z tym czujesz to powodzenia.
PS. Nie palę od 8 tygodni.
freefly, Czy ja napisałem, że JA daję radę?Napisałem, że e-pet daje radę, w 100% zastępuje mi analoga, nie dostarczając jednocześnie ok. 4000 substancji, które powodują, że palenie "żarowe" jest tak szkodliwe.Uwielbiam sobie zadymić, teraz robię to tanio i o wiele zdrowiej...I nie śmierdzi;)Węch mi się wyostrzył, po imprezie nie mam kaca, same plusy...:D A Ty paliłeś kiedyś? Jeżeli tak, i rzuciłeś tylko siłą woli, to szacun wielki, ja nie mam takiej siły. A jak nie paliłeś, to nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia.
Boryszuk, jeżeli rzuciłeś bez wspomagania, to rispekt, podziwiam:)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=75688
Boryszuk
27-09-2012, 18:12
nie dostarczając jednocześnie ok. 4000 substancji, które powodują, że palenie "żarowe" jest tak szkodliwe.
E-papierosy też nie są neutralne, wiele z nich jest niewiele lepszych od klasycznych papierosów.
Boryszuk, jeżeli rzuciłeś bez wspomagania, to rispekt, podziwiam:)
Tabletki plus spray z nikotyną przez ok 1.5 tygodnia. I zdanie sobie sprawy z tego, że nie jest to niemożliwe. Rzucenie palenia to kwestia psychologiczna- nie można pozwolić sobie na żadne wymówki.
Ja zacząłem używać E-Peta ponad 2 lata temu, wcześniej jarałem przez 26 lat normalne papierosy, i to te mocniejsze odmiany, średnio 2 paczki dziennie (a bywały okresy, że nawet 3).
Do tematu E-palenia podchodziłem (gdy już się o czymś takim dowiedziałem) jak pies do jeża. Ale trochę poczytałem, zgłębiłem temat, i pomyślałem że warto spróbować.
Ja mam silną wolę - jak powiedziałem, że będę palił to będę palił, i takie było moje założenie, przejść na coś co też da frajdę z puszczenia "dymka", a przy okazji pewne niedogodności palenia tradycyjnego wyeliminuje.
E-papierosy nie dają tego smrodu co ich analogowa odmiana, nic od nich nie żółknie, a i w knajpie przy piwku można wziąć maszka, co docenia się zwłaszcza zimową porą. No i przez te 2 lata zaoszczędziłem ponad 4000 PLN, co jest w sumie dość miłe.
Dlatego uważam, że przy moim podejściu do sprawy, E-Pet zdecydowanie daje radę, w odróżnieniu od różnych gum, plastrów i innych farmaceutycznych wynalazków, których próbowałem gdy jeszcze się łudziłem, że mogę palenie rzucić całkowicie.
Na temat lizaczków, ciasteczek i wąchania skarpet się nie wypowiem, bo te sposoby na odejście od tradycyjnego palenia z góry skreśliłem, a może nawet w ogóle nie brałem ich pod uwagę ;)
W jednym analogi mają zdecydowaną przewagę nad e-paleniem: nawet w połowie nie są tak upierdliwe, po prostu się je kupuje, i już.
Celowo nic nie wspominam na temat szkodliwości jednych i drugich, bo tak naprawdę to o e-papierosach, to w tej kwestii niewiele wiadomo.
Pozdrawiam
SADPUNK44
27-09-2012, 18:26
E-papierosy też nie są neutralne, wiele z nich jest niewiele lepszych od klasycznych papierosów.
Tabletki plus spray z nikotyną przez ok 1.5 tygodnia. I zdanie sobie sprawy z tego, że nie jest to niemożliwe. Rzucenie palenia to kwestia psychologiczna- nie można pozwolić sobie na żadne wymówki.
Idąc tą drogą, dojdziemy do wniosku, że nic nie jest neutralne, ale na boga, najwięcej szkodliwych substancji które dostają się do naszego organizmu, w przypadku papierosów, wytwarza się podczas SPALANIA. Tu ten czynnik jest wyeliminowany.
Masz rację całe uzależnienie od nikotyny siedzi w głowie, jak wcześniej pisałem, nie mam takiej siły, w moim przypadku bodźcem był aspekt ekonomiczny, nie odczułem na zdrowiu skutków palenia, gdyby tak było, rzuciłbym już dawno, bez wspomagania:)
Boryszuk
27-09-2012, 18:27
Na temat lizaczków, ciasteczek i wąchania skarpet się nie wypowiem, bo te sposoby na odejście od tradycyjnego palenia z góry skreśliłem, a może nawet w ogóle nie brałem ich pod uwagę ;)
Ależ ja nie napisałem o tych "sposobach" jako remedium na uzależnienie. To mity. Tak samo jak to, że się tyje albo, że jest się bardziej nerwowym czy podrażnionym.
To wszystko to są wymówki.
Ja przy rzucaniu palenia nie przytyłem ani pół kilograma, nie pokłóciłem się ze swoją kobietą ani razu więcej niż przed rzuceniem. Bo ni pozwoliłem sobie na jakiekolwiek wymówki. I nie rzuciłem bo któregoś dnia obudziłem się i stwierdziłem, że pora na zmianę. Nie. Poszedłem kiedyś od lekarza i w sumie przez przypadek zapisałem się na wizytę u pielęgniarki, która pomaga rzucić palenie. I dostałem tabletki, które wyglądają trochę jak Viagra (http://www.champixinfo.co.uk/) i z którymi nie powinno się stosować plastrów/gum/sprayów. I jak już tak miałem receptę i umówioną kolejną wizytę u pielęgniarki to wziąłem i rzuciłem bo wstyd (a pielęgniarka całkiem całkiem). Ot i filozofia.
Żeby nie było- leci ósmy tydzień od ostatniego fajka a w płucach dalej dziwnie. Ale kilka głębokich wdechów załatwia sprawę.
Boryszuk
27-09-2012, 18:29
nie mam takiej siły,
Masz. Mówię Ci to ja, człowiek który w kinie na komedii płacze bo usiadł sobie na jajko a nie chce mu się podnieść. Masz tylko jeszcze nie dojrzałeś do rzucenia, nie uwierzyłeś, że możesz to zrobić.
Ale uwierzyć trzeba tak naprawdę, głęboko we własnej świadomości.
SADPUNK44
27-09-2012, 18:30
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=75688
Faktycznie, było, nawet się chyba wypowiadałem tam...:D
ale o e-petach nie pamiętam, może nie śledziłem do końca tego wątku.
SADPUNK44
27-09-2012, 18:38
Masz. Mówię Ci to ja, człowiek który w kinie na komedii płacze bo usiadł sobie na jajko a nie chce mu się podnieść. Masz tylko jeszcze nie dojrzałeś do rzucenia, nie uwierzyłeś, że możesz to zrobić.
Ale uwierzyć trzeba tak naprawdę, głęboko we własnej świadomości.
Może inaczej - nie chcę. Boję się właśnie tych nerwowych dni(a raczej siebie w tych nerwowych dniach), pamiętam jak raz próbowaliśmy z żoną rzucić, wytrzymaliśmy tydzień, skacząc sobie co rusz do gardeł, podejrzewając się nawzajem, że palimy po kątach...brrr:D
Ależ ja nie napisałem o tych "sposobach" jako remedium na uzależnienie. To mity. Tak samo jak to, że się tyje albo, że jest się bardziej nerwowym czy podrażnionym.
Wydaje mi się, że zrozumiałem co miałeś na myśli, a zacytowałem Cię, by nieco rozluźnić atmosferę, żarcik miał być taki ;)
Co do mitów i wymówek, to przyznaję Ci w zasadzie rację, choć co do rozdrażnienia na głodzie - to tak nie do końca, bo to można jednak zaobserwować. Kiedyś wystarczyło, że nie miałem fajek pod ręką i już był lekki stres, bo jak mi się zachce to mam mieć i już. Teraz tego nie mam, mogę wyjść się przejść i jak zdam sobie sprawę, że zapomniałem e-peta to nie wrócę po niego, a zdarzało mi się nawet iść bez niego do pracy, i jakoś wytrzymywałem. Kiedyś było to nie do pomyślenia. No i regularnie zjeżdżam z zawartością nikotyny w płynie, czyli jakieś dodatkowe jeszcze plusy. Ale całkiem chyba jednak tego nie rzucę.
Boryszuk - ale jak ty możesz powiedzieć że rzuciłeś palenie jak ty nie palisz zaledwie 8 tygodni - myślę że słusznym było by to napisać jak byś nie palił 8 lat. Ja nie palę już prawie 20 lat a i tak czasem człowieka najdzie myśl coby sobie cmoknąć cygarka.
Boryszuk
27-09-2012, 18:54
Boję się właśnie tych nerwowych dni
A ja Ci mowie, ze to tylko wymowka. "Rzucam palenie wiec moge byc zly/nerwowy". Gówno prawda.
Ale ja Cie nie namawiam. Uważam, ze do tego trzeba po prostu dojrzec.
Boryszuk
27-09-2012, 18:56
Boryszuk - ale jak ty możesz powiedzieć że rzuciłeś palenie jak ty nie palisz zaledwie 8 tygodni - myślę że słusznym było by to napisać jak byś nie palił 8 lat. Ja nie palę już prawie 20 lat a i tak czasem człowieka najdzie myśl coby sobie cmoknąć cygarka.
Ok, za 20 lat powiem Ci, ze nie pale juz 20 lat. Od czegos trzeba zaczac.
Ok, za 20 lat powiem Ci, ze nie pale juz 20 lat. Od czegos trzeba zaczac.
No zgadza się - ale na razie nie ma co zapeszać.
Rafał_Sz
27-09-2012, 19:58
Trzeci rok mi idzie bez fajek, a czasami mimo wszystko mam ochotę zajarać. Na szczęście szybko ta ochota przechodzi i daje się żyć. Tylko co to za życie... ;)
wasilewk
27-09-2012, 20:02
Trzeci rok mi idzie bez fajek, a czasami mimo wszystko mam ochotę zajarać. Na szczęście szybko ta ochota przechodzi i daje się żyć. Tylko co to za życie... ;)
To masz pod górkę: już 15 lat nie palę ( po 3-ch latach od rzucenia dostałem zawału serca ) i w każdej chwili mam chęć zapalić ( paliłem przez 25 lat ).
Pzdr.
wasilewk
27-09-2012, 20:08
Ja całe życie mam pod górkę, k**a. :);)
Nie bój ! Sam napisałeś, że idzie wytrzymać... ...tylko - no właśnie...;)
Widocznie ja jakos mam klopot z tym dojrzewaniem do rzucenia. Wiem, ze nie wytrzymam bez palenia
wasilewk
27-09-2012, 20:16
Widocznie ja jakos mam klopot z tym dojrzewaniem do rzucenia . Wiem , ze nie wytrzymam bez palenia
No, to już druga kobieta ( poza moją córką ) do nauki rzucenia palenia
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon12.gif)
Moge pomarzyc, probowalam juz kilka razy, bralam jakies tablety nawet i kicha. Ale jak jakas szkole otwierasz to ja mam do Ciebie z 10 minut wolno jadac to sie pisze :)
Boryszuk
27-09-2012, 20:20
E tam. Na każdego przyjdzie pora. Albo i nie. Ja też byłem przekonany, że prędzej zdechnę niż rzucę. A jednak.
wasilewk
27-09-2012, 20:23
Moge pomarzyc , probowalam juz kilka razy , bralam jakies tablety nawet i kicha . Ale jak jakas szkole otwierasz to ja mam do Ciebie z 10 minut wolno jadac to sie pisze :)
Nie, no - już koniec tych szkół na starość !
Moje obydwie pociechy, wychowane w ciągłym dymie M3 - teraz palą e_papierosy i rzucić nie mogą. Muszę coś wymyśleć.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon11.gif)
Moj Mlody na szczescie popalil i rzucil.
Boryszuk no zazdroszcze rzucenia :)
krzysztofz24
03-10-2012, 23:12
Pale, raczej nie bede rzucal. Po prostu czasami sie ograniczam.
Bez sensu jest jezdzic na rowerze pol dnia i zatrzymac sie zeby zapalic.
Palenie to kwestia psychiki, fizycznego uzaleznienia tez. Ale o wiele bardziej psychiki.
Pale od ponad 10 lat. Paczka mi starcza na niecale 2 dni.
Mozna powiedziec ze pale fajka co dwie godziny.
Raz do roku, czasem dwa lub trzy wyjezdzam w gory.
W gorach potrzebne sa pluca, wydolnosc oddechowa.
Bez problemu moge nie palic caly dzien jak jestem na szlaku.
No moze jednego (jak da rade i nikt akurat nie idzie szlakiem, lub tzw fajur szczytowy;-)).
Jakos moj organizm przestaje chyba chciec palic, bo wie ze mu sa bardzo potrzebne pluca coby pod gore maszerowac.I potrafi sobie swietnie radzic bez nikotyny.
Takze fajki, to dla mnie bardziej kwestia psychiki...
Pale e-fajka od 2 tygodni, po 15 latach palenia paczki dziennie. Daje rade ten wynalazek, to ze sie truje nikotyna jakos niespecjalnie mi przeszkadza. Najwazniejsze ze sie tej smoly do pluc nie przyjmuje, nie smierdzi, jest wygodne, oszczedne i smaczne ;)
Na razie zakupilem 15 roznych smakow od e-dyma, 20ml za 10zl starcza mi na tydzien, sporo kapusty zostaje w kieszeni :)
Jakich macie ulubionych producentow olejkow?
Osobiscie plecam e-papierosy jako mniejsze zlo.
Od poczatku 2012 roku nie pale normalnych papierosow (po 20 latach palenia, i paru nieudanych rzucaniach). Dzieki mojemu reo mini i czasami lavatube nie mialem zadnej ochoty na narmalnego paierosa gdzie musze wspomniec ze moja praca jest extremalnie stresujaca i nie chwalac sie przy chorych cenach fajek i odliczenie poczatkowej manii kupowania roznych e-papierowsow oszczedzilem powiedzmy na ponad polowe d800e w ciagu 10 miesiecy:)
mrozikulus
26-10-2012, 17:31
Na razie zakupilem 15 roznych smakow od e-dyma, 20ml za 10zl starcza mi na tydzien, sporo kapusty zostaje w kieszeni :)
Jakich macie ulubionych producentow olejkow?
Przepłacasz , można o wiele taniej palić e-fajka
Ja popalam TO (http://vapersisland.eu/camel-10ml-p-60.html) mieszając z TYM (http://vapersisland.eu/bazy-dirty-neutral-baza-c-3_9_26.html)
Bez przesady ze przeplacam, na razie nie widzialem tanszych gotowych liquidow. Czytalem juz troche o mieszaniu i pewnie kupie baze DNB przy nastepnym zamowieniu, ale nie powiem zeby mi sie jakos specjalnie do tego spieszylo. Na razie mam zapas gotowcow na jakies 2 miesiace
a ja mam pytanie do posiadaczy
czy da się normalnie zaciągnąć efajkiem ?
mam na testach janty DURA , przeleżał z rok w szafie u teścia i tak sobie go pociągam, ale jak dla mnie efekt jest mierny, na co dzień truję się analogowymi westami ajsami więc zakupiłem liquida mentolowego niby coś tam czuć niby pachnie ale słabizna taka że jestem zawiedziony.
I teraz dylemat czy to wina samego sprzętu ( jest to wersja z gąbeczką nasączaną) czy też cała ta zabawa tak wygląda.
mrozikulus
06-11-2012, 23:14
wina sprzętu
tak tez właśnie dumam, niby kupiłem najcięższy kaliber liquidu a tu lajcik jak kiedyś R1 były ...
ale co bawić się w ratowanie tego czy od razu coś nowego od kitajców brać ?
mrozikulus
06-11-2012, 23:20
od kitajców to zapomnij
poczytaj sobie np TU (http://www.e-papierosy-forum.pl/)
byłem tam byłem ale ..
jak widzę te nowe wynalazki z szklanymi baniakami na liquid do tego wielkości dobrego cygara to trochę strach z tym w samochodzie się pokazać a co dopiero przy ludziach w pabie wyjąc...
ten zestaw co mam jest bardzo dyskretny czarny wielkości zwykłego fajka i to by mi pasowało a nie cyber-szisza błyskająca w rytm muzyki ...
mrozikulus
06-11-2012, 23:29
coś za coś :)
a ja mam pytanie do posiadaczy
czy da się normalnie zaciągnąć efajkiem ?
(...)
Da się tak, że kolana miękną i szumi między uszami :)
Popróbuj Janty eGo i jego klony, z clearomizerami, nie warto wchodzić w watki i tanki działające na zasadzie przebicia kartridża.
Nie mówiąc już o fajkach na HV - High Voltage ;)
Jakby co, to pytaj - przeszedłem przez 11 modeli, z półroczną przerwą i powrotem do śmierdziuchów, w sumie 3 lata e-dymam...
byłem tam byłem ale ..
jak widzę te nowe wynalazki z szklanymi baniakami na liquid do tego wielkości dobrego cygara to trochę strach z tym w samochodzie się pokazać a co dopiero przy ludziach w pabie wyjąc...
ten zestaw co mam jest bardzo dyskretny czarny wielkości zwykłego fajka i to by mi pasowało a nie cyber-szisza błyskająca w rytm muzyki ...
Jeśli chcesz porządnie podymać, to nie ma co wchodzić w maleństwa. Duża faja daje większą fraję. Obcy ludzie dziwnie sie gapią, ale ja mam to w nosie, nie ma co się przejmować, ich problem jak w zimie muszą iść z pubu na dwór albo do wędzarni ;)
Jeśli chcesz, to poszukam Ci czegoś małego, wieczorem popatrzę...
będę wdzięczny, przeglądam opinie i obecnie najpopularniejszy jest ten zestaw : http://allegro.pl/2x-e-papieros-visione-ego-3-najlepszy-polecamy-i2723730273.html
obecnie walczę z janty dura i co zaobserwowałem po naładowaniu baterii i zalaniu watki pierwsze chwile jest ok. ale potem coraz słabiej.
będę wdzięczny, przeglądam opinie i obecnie najpopularniejszy jest ten zestaw : http://allegro.pl/2x-e-papieros-visione-ego-3-najlepszy-polecamy-i2723730273.html
obecnie walczę z janty dura i co zaobserwowałem po naładowaniu baterii i zalaniu watki pierwsze chwile jest ok. ale potem coraz słabiej.
I to jest moim zdaniem bardzo dobry zestaw na początek. Masz to co najważniejsze, trzon, że się tak wyrażę - 2 dobre baterie i ładowarka. Sam clearomizer jak Ci podejdzie, to OK, a jak nie, to spróbujesz czegoś innego, kartomizerów na gwint e-Go jest całkiem sporo. Potem zostanie już tylko dobrać odpowiedni dla Ciebie płyn, i w sprawie e-palenia jesteś zasadniczo ustawiony.
Cena jest atrakcyjna, sklep sprawdzony i rzetelny, nie ma się nad czym zastanawiać.
Pozdrawiam
Baterie jak najbardziej ok. ale ja po przejściu przez różne wynalazki osiadłem na liquinatorach volisha (tych mniejszych) i wreszcie jestem zadowolony.
mobil12 a daj jakiegoś linka, albo foto poglądowe co bym wiedział o czym piszesz!
ja odkryłem że delikatnie zakraplając watkowaca przed zażywaniem efekt jest już całkiem spoko...
tylko ta bateria :/
Włóczykij
12-11-2012, 00:44
A co sądzicie o takim zestawie?
http://allegro.pl/malutki-joye-eroll-z-ladowarka-kieszonkowa-czarny-i2775033150.html
Etui robi za ładowarkę, więc chyba problem z małym aku byłby rozwiązany.
Zestaw ma być dla kobiety.
Moim zdaniem przerost formy nad trescia.
2x akumulator eRoll 90mAh
90mAh? to bardzo malo. fakt, mozna sobie wymienic na swiezy a tamten dac do ladowania ale to juz lepiej kupic normalna baterie 1000mAh ktora starczy na caly dzien bez wachlowania sprzetem. Parowniki tez raczej slabe dla poczatkujacego.
sprzedajacy dobrze to opisal :
eRoll to designerski obiekt pożądania, gadżet
.
Pale volisha ego3 od 2 miesięcy. Czasem zapale normalnego ale już mi nie smakują. Efajek mi się spodobał i nawet mi smakuje. A dymu daje tyle, że hej.
SGSII & Tapatalk
Od nowego roku kopcę tylko epeta. Super sprawa. Nigdy nie wrócę do normalnego papierosa :) Zero porannego kapcia. Nie śmierdzę jak popielniczka, nie muszę biegać po piwnicach czy strychach żeby zajarać. Zaoszczędzoną kasiorkę odkładam do świnki :mrgreen: Z czasem na coś się uzbiera :D
Powodzenia :-)
Mi też dobrze idzie.
SGSII + Tapatalk
Rzuciłem analogii 2 miesiące temu. Przeszedłem na e papierosa i naprawdę daje radę. Właśnie dostałem 1 partie liquidow z edym i jestem pod wielkim wrażeniem. Brat podarował mi joytecha ego_t. Palilem 14 lat, mniej więcej pół paczki dziennie, próbowałem nikoretow , plastrów i 2x tabexu. Wreszcie przestałem palić i ani razu nie pomyślałem żeby wrócić do analogow.
Ja dobijałem do 2 paczek :/
Art Erie
12-01-2013, 00:21
Dziś dotarł do mnie Ego3 Twist. Wrażenia raczej mieszane, liquid na początek ten z paczki - no różnie to bywa, smak jakiś egzotyczny w stosunku do standardowych fajek, ale to kwestia do wyszukania i dopasowania. Całość jakaś taka duża i nieporęczna ;) Najlepszy jest ten świst przy zaciąganiu się, jakbym miał zaawansowaną astmę :)
Może będzie to krok do rozstania się z tym świństwem, ale z doświadczenia wiem, że łatwo nie będzie.
Też tak myślałem. Jarałem 2 paczki dziennie. Czasami (bardzo rzadko) i to było mało :/ Wiedziałem że nie rzucę ot tak. Dzięki efajce nie ciągnie mnie do normalnych papierosów. Przede wszystkim nie mam porannego trampka, nie śmierdzi ode mnie jak z popielniczki, czuję się o niebo lepiej. Znalazłem swój liquid i cieszę się poniekąd nowym życiem :) Trzymam za Ciebie kciuki :)
Art Erie
12-01-2013, 20:51
Po jednym dniu używania e-papierosa rozładowała mi się bateria, podłączyłem ją do ładowarki i zapaliłem prawdziwego papierosa, takiego jak zwykle.
Pierwsze wrażenie? Tradycyjne papierosy strasznie śmierdzą ;)
Masz tylko jedna baterie? Dokup druga bo bedziesz popalał śmierdziuchy.
U mnie wlasnie minelo 3 miesiace E-palenia :) Najbardziej mnie cieszy zaoszczedzona kasa, wygoda palenia i brak kaca po imprezach.
ja jadę na plastiku od świąt......
i jakoś idzie ale ciągle nic mi nie dopasiło co do smaku... ciągle jak nie za bardzo miętowe to za bardzo landrynkowe ale plusów nie jestem w stanie zliczyć :D
Art Erie
13-01-2013, 09:15
Ten zestaw http://allegro.pl/liquid-najlepsze-liquidy-8x10ml-warszawa-promocja-i2917151752.html ktoś zamawiał?
Producent EU? Bo jeśli "chińczyk" to szkoda nawet na przesyłkę kasy wydawać.
Większość e-osprzętu, a także liquidów, to produkcja chińska, w końcu oni to wymyślili i rozpropagowali. Co prawda czytałem o producentach z EU i USA, ale były to produkty kilkukrotnie droższe, a niekoniecznie lepsze jakościowo (ponoć, bo nigdy nie miałem okazji korzystać). Patrząc na ceny jakie oferuje E-dym, raczej na pewno jest to produkt chiński, ewentualnie liquidy robią sami.
Pozdrawiam
Rafał_Sz
13-01-2013, 11:45
Ten zestaw http://allegro.pl/liquid-najlepsze-liquidy-8x10ml-warszawa-promocja-i2917151752.html ktoś zamawiał?
Producent EU? Bo jeśli "chińczyk" to szkoda nawet na przesyłkę kasy wydawać.
Są made in China. Ale nawet niezłe.
P1 podobno(tak piszą na opakowaniu) polskie i tanie
Art Erie
13-01-2013, 12:09
Mam pewne obawy, takie rzeczy powinny mieć jakieś atesty; żeby nie kupić jakiejś "strychniny" ;)
Mam pewne obawy, takie rzeczy powinny mieć jakieś atesty; żeby nie kupić jakiejś "strychniny" ;)
Tutaj masz linka, do znalezienia na stronie internetowej sklepu: Wyniki badań Blue Mist: http://www.e-dym.pl/files/structure/13/9/Wyniki_badan_Blue_Mist.pdf
Tylko trochę do góry nogami ;)
Jest tez EuroLiquid produkcji Niemieckiej 30ml 50 zlociszy kosztuje. Ale z mocniejszych maja tylko 16 i 22 ale 16 po przesiadce z 18 moca nie powala.
Z tego co udalo mi sie wyczytac eDym.pl podobno produkuje sam. Pisalem do nich jaki jest sklad PG60/VG40
Z tego co udalo mi sie zaobserwowac Mild ktory daja w zwstawie jest tylko na PG i jak dla mnie mala chmura, cienki smak. Wersje z VG o wiele lepiej smakuje i wieksza chmure daje.
Art Erie
13-01-2013, 12:26
OK. Dzięki, czyli nie ma w tym takiej partyzantki jak myślałem
OK. Dzięki, czyli nie ma w tym takiej partyzantki jak myślałem
Ja e-palę już blisko 2,5 roku, i póki co, brak jakichś negatywnych oznak, byleby tylko nie przedawkować nikotyny ;)
Ja e-palę już blisko 2,5 roku, i póki co, brak jakichś negatywnych oznak, byleby tylko nie przedawkować nikotyny ;)
Z ciekawosc. Dosc dlugi okres juz za Toba. Mieszasz sam liquid czy gotowe zestawy nabywasz? Pytam z ciekawosci bo sam zastanaiwiam sie nad mieszaniem ale jest tyle tego na rynku ze nie wiem ktory wybrac... I czy jest sens no nie liczac kosztow oczywiscie.
Ten zestaw http://allegro.pl/liquid-najlepsze-liquidy-8x10ml-warszawa-promocja-i2917151752.html ktoś zamawiał?
Producent EU? Bo jeśli "chińczyk" to szkoda nawet na przesyłkę kasy wydawać.
Zostałem stałym klientem e-dyma. :mrgreen: Mój ulubiony to 555 12mg. Na zmianę smaku Berry mix :)
Z ciekawosc. Dosc dlugi okres juz za Toba. Mieszasz sam liquid czy gotowe zestawy nabywasz? Pytam z ciekawosci bo sam zastanaiwiam sie nad mieszaniem ale jest tyle tego na rynku ze nie wiem ktory wybrac... I czy jest sens no nie liczac kosztow oczywiscie.
Na samym początku kupowałem gotowce, wiadomo - jeszcze małe pojęcie miałem. Potem, jak zacząłem poczytywać różne fora, to postanowiłem spróbować mieszać swoje liquidy, niestety okazało się, że najwidoczniej nie mam do tego talentu, to co mi wyszło w smaku było ohydne, więc temat szybko odpuściłem. Teraz robię to w ten sposób, że kupuję mocniejszy liquid, i mieszam go z gliceryną apteczną plus glikol propylenowy plus aromat do liquidów (czasem jak mi wyjdzie za gęsty, to rozrzedzam to jeszcze kilkoma kroplami spirytusu). Pozwala to obniżyć cenę "paliwa" ;), a smakowo też nie mam zastrzeżeń. A liquidy kupuję w Casablance, są droższe, ale mi najbardziej odpowiadają.
Pozdrawiam
Ja od samego poczatku pale liquidy z e-dyma. O ile na poczatku bylem zachwycony wszystkimi owocówkami, tak teraz juz mi sie troche znudzily. Pale wylacznie 18mg. Godny polecenia jest M, French Pipe (smaczny ale strasznie smierdzi osobom postronnym, raczej do palenia na zewnatrz) oraz Mentol (nigdy mentoli analogowych nie palilem bo mi nie smakowaly ale tu jest naprawde rewelacja)
Kupilem ostatnio na sprobowanie baze DNB i musze powiedziec ze daje rade. Mieszam z Mentolem w proporcji 5:1 i jest ok.
Wszyscy palimy !! trzeba przestać oddychać by nie palić.
Boryszuk
13-01-2013, 16:58
Wszyscy umrzemy. Trzeba se palnąć w łeb żeby nie umrzeć.
coach_lodz
14-01-2013, 08:13
Dobrzy ludzie... moi rodzice chcą się przerzucić na efajki ale nie wiedzą co wybrać... doradźcie co trzeba kupić na początek, bo nie chcę aby się zniechęcili... cenowo no to 100-150zł... coś żeby nie było kłopotów z tym i upierdliwości żadnych...
coach_lodz http://epapierosylodz.pl/ tam się udaj, popytaj potem z domu kliknij kup teraz i odbierz co ci tam dopasowało :D
Polecam ten zestawik: http://allegro.pl/2x-e-papieros-visione-ego-3-najlepszy-polecamy-i2942712876.html
Rafał_Sz
14-01-2013, 15:08
Polecam ten zestawik: http://allegro.pl/2x-e-papieros-visione-ego-3-najlepszy-polecamy-i2942712876.html
Mam i też polecam. Dodatkowo kupiłem mocniejsze grzałki, lepiej kopie. ;)
sztefanek
14-01-2013, 15:38
Kilka miesięcy temu rzuciłem efajki i jestem nareszcie wolny od nikotyny. Został mi zestew 2x Volish Ego 3.1 plus akcesoria. Może ktoś chciałby się tym zaopiekować? ;)
Mam i też polecam. Dodatkowo kupiłem mocniejsze grzałki, lepiej kopie. ;)
Jakie grzałki kupiłeś?
też mam zestaw od e-dyma!
i z tego co wiem to jedyne większe to będą 2.2
A poleciłem koledze kinga bo ma u siebie sklep stacjonarny a i też maja podobny zestaw w ofercie.
Przy okazji zapytam na jakim napięciu kopcicie?
bo ja dopiero po kilku dniach odkryłem możliwość zmiany napięcia :)
Ja kopcę na stałym. 3 i coś volta o ile dobrze pamiętam. Przestawiałem na spadające ale poza tym że fajka była cieplejsza to różnicy nie czułem. Może dlatego że miałem wyjaraną gębę przez analogi :mrgreen:
Czyli nie tylko ja specjalnie nie zauważyłem różnicy jedyne co to cieszyłem się ze różnym kolorem świecą guziki i będzie łatwiej je rozróżniać...
Art Erie
14-01-2013, 18:49
Mam Ego3 Twist, wprawdzie "trzy dni z dojazdem" ale takie pierwsze moje spostrzeżenia; zdecydowałem się na zestaw z regulowanym napięciem w zakresie 3,2-4,8V (prawo Ohma), bo miałem wątpliwości co do mocy e-peta. Przy użyciu płynu 18mg czyli "średniak" i minimalnego napięcia - dymek jest dla mnie trochę zbyt mocny.
Zakupię więc słabsze liquidy i podniosę trochę napięcie, tak żeby można było sobie schodzić z mocą w dół i może pozbyć się nałogu.
Boryszuk
14-01-2013, 18:57
może pozbyć się nałogu.
Warto. Mówię to z perspektywy osoby niepalącej od 5 miesięcy.
Art Erie
14-01-2013, 19:07
Warto. Mówię to z perspektywy osoby niepalącej od 5 miesięcy.
Gratuluję. To, że warto to wiem, problem w tym jak? Cecha osobnicza, jeden wyjdzie z heroiny, drugi umrze uzależniony od fistaszków...
Boryszuk
14-01-2013, 19:09
Nie wiem od czego to zależy, trzeba po prostu chyba dojrzeć do decyzji. Ja, na ten przykład, kompletnie nie mam silnej woli.
Art Erie
14-01-2013, 19:12
E-pet ma taką fajną zaletę, że można wziąć trzy machy i go wyłączyć, z tradycyjnym papierosem na ogół się tak nie postępuje :)
jacek dr
14-01-2013, 19:36
E-pet ma taką fajną zaletę, że można wziąć trzy machy i go wyłączyć, z tradycyjnym papierosem na ogół się tak nie postępuje :)
Jest i druga strona medalu,e papieros " się nie kończy",analoga spaliłeś i spokój,a tu buchasz i buchasz...
Art Erie
14-01-2013, 19:44
Jest i druga strona medalu,e papieros " się nie kończy",analoga spaliłeś i spokój,a tu buchasz i buchasz...
Przecież można odpalać "jednego od drugiego" :D
pomyslałem ze i ja spróbuje e-papierosa. Pale regularnie od jakis 16 lat. Czasem paczka dziennie, czasem paczka na 1.5-2 dni. A i przy alkoholu 2 jestem w stanie zmeczyć :) No i teraz pytanie co kupic. Znalazłem taki zestawik
http://www.e-dym.pl/E-papierosy/621-Zestaw_2x_e-papieros_Visione_eGO_3.1_1000mAh.html
Czy ktos posiada taki i się wypowie? Ewentualnie poleci cos innego. Cena zasadiczo nie gra roli ale wiadomo ze wolałbym wydac powiedzmy 200zł niz 300zł :) To będzie mój pierwszy e-papieros więc nie chciałbym kupić badziewia by się nie zrazić. Dymka puścić lubię, rzucac palenia nie zamierzam.
Ja ostatnio dla swojej kobitki kupiłem to: http://allegro.pl/2x-e-papieros-ego-ce5-v3-1100-olej-3lad-5gratis-pl-i3186890072.html tanie i dobre.
@stock
Ja posiadam obecnie takiego http://allegro.pl/2x-e-papieros-visione-ego-3-najlepszy-warszawa-i3154021687.html
Wygląda na to, że to ten sam co w linku który podałeś. Papieros spokojnie daje radę. Warto od razu kupić kilka grzałek na wymianę.
kupiłem juz taki sam i zestawik 8 liquidów. Mam nadzieję ze dziś wyśla i jutro juz będę mógł dymić :)
grzegorzant
23-04-2013, 01:05
Nie chce krakać ... Żona po 3 mies. odpuściła :(
Mz wszystko w głowie - gadżety pomagają , ale nie zawsze
Ja palę od września 2010. Wcześniej paliłem analogi przez 26 lat, mocne fajki, bez filtra - i jakoś dałem radę. A wolę mam naprawdę silną - robi ze mną co chce ;)
pomyslałem ze i ja spróbuje e-papierosa. Pale regularnie od jakis 16 lat. Czasem paczka dziennie, czasem paczka na 1.5-2 dni. A i przy alkoholu 2 jestem w stanie zmeczyć :) No i teraz pytanie co kupic. Znalazłem taki zestawik
http://www.e-dym.pl/E-papierosy/621-Zestaw_2x_e-papieros_Visione_eGO_3.1_1000mAh.html
Czy ktos posiada taki i się wypowie? Ewentualnie poleci cos innego. Cena zasadiczo nie gra roli ale wiadomo ze wolałbym wydac powiedzmy 200zł niz 300zł :) To będzie mój pierwszy e-papieros więc nie chciałbym kupić badziewia by się nie zrazić. Dymka puścić lubię, rzucac palenia nie zamierzam.
Mam taki zestawik właśnie od edyma. Bardzo polecam. Katuję go intensywnie już 4 miesiąc :D
Jedną fajkę rozjechałem busem :D Jest delikatnie krzywa ale działa :D
no ja właśnie czekam - gdyby nie biurokracja DHL miałbym już dziś... :(
szkoda ze nie wziales czegos z VV, ale na poczatek wystarczy
a co to jest VV ? mam nadzieję jednak ze mój wybór nie jest jakiś najgorszy i da sie z tego korzystac ? :)
VV to regulacja napiecia.
- Napięcie pracy baterii - 2 tryby pracy, sygnalizacja naładowania baterii :)
stałe ~3,3V
zmienne 4,2V - 3,2V
o to pewnie nie chodzi ?
Przy vv mozesz sobie ustawic dane napiecie i bedzie ono stabilizowane. Na tej bateri masz niskie napiecie, ale jak bedziesz uzywal niskomowych grzalek to da rade, powodzenia!
gadżety dotarły - bateria się łąduje. Wygląda to nie najgorzej w sumie. na razie jestem w materii e-jarania zielony więc dobre to co mam. Z czasem będzie można się doinwestowywać :)
Święta racja. Siedzi w głowie. Nie pomogą żadne zamienniki, plastry, trzymanie kulek i inne badziewia.
Wmawianie, że po jednym, już od jutra, za miesiąc.
Siedzi w głowie. Trzeba sobie wmówić, że rzucam i rzucić.
---------------------
"Rzucanie palenia to nic trudnego. Robiłem to już tysiące razy" – mawiał Mark Twain.
Można się wspomóc środkami farmakologicznymi. Lekarz przepisał mojej żonie jakieś tabletki, że jak zapaliła to jej się zbierało na wymioty...
Tabcin pewnie
Ja spróbowałem tydzień temu desmoxan (około 50 zł za 25 dni kuracji - nie potrzeba recepty).
Póki co nie palę, ale już kiedyś też nie paliłem z 3 miesiące więc podchodzę do tego na chłodno:)
Nie wiem czy to naprawdę działa czy tylko efekt placebo - póki działa mam to w d......
Elektronicznego peta też miałem/mam, ale tylko mnie wq......ł - to tak jak ze wszystkim co udaje coś czym nie jest, oczywiście to indywidualna sprawa (jeśli to ma znaczenie palę nałogowo ok 13 lat paczka dziennie).
Nie będę snuł moralizatorskich gadek bo z ust nałogowca to żałosne...ale każda próba rzucenia tego szajsu jest ważna.
Ps. A tak najbardziej to chciałbym mieć tak...że wiecie, od czasu do czasu jeden/dwa do piwka wieczorem latem gdzieś nad wodą, ale nie łudzę się:)
też przerabiałem kiedyś piguły - rzeczony Tabcin właśnie. nie paliłem 5 miesięcy. Jednak wróciłem bo lubię. Najzwyczajniej lubię sobie puścić dymka przy browarku, gdzieś w plenerku, na grillu czy sp[otkaniu z przyjaciółmi. Zobaczymy jak mi pójdzie z elektronicznym :)
też przerabiałem kiedyś piguły - rzeczony Tabcin właśnie. nie paliłem 5 miesięcy. Jednak wróciłem bo lubię. Najzwyczajniej lubię sobie puścić dymka przy browarku, gdzieś w plenerku, na grillu czy sp[otkaniu z przyjaciółmi. Zobaczymy jak mi pójdzie z elektronicznym :)
No ja też lubię:) , ale jakbym tylko palił w sytuacjach wymienionych powyżej to bym nie rzucał, ale tak nie jest:)
Ps. najlepsi są Ci co to rzucili miesiąc temu i jak widzą peta to mówią, że śmierdzi...:)
D_Z_I_A_D_E_K
24-04-2013, 21:59
Ja palę analogowce od 20 lat. Paczka dziennie, raczej słabe - 0,5 mg/papieos. Raz udało mi się rzucić fajki na ok 24 miesiące, wróciłem.
Przyszedł czas na e-f@jkę.
Zamówiłem sobie Joytecha eVic + Vivi Nova V3.
Tutaj (http://pokazywarka.pl/79it5m/) mała przestroga przed tanią chińszczyzną
z tego zestawu bedziesz Pan zadowolony, kup tylko baterie zamienne, tylko nei nowe, po 5pln sa piekne uzywki, chociaz mi evica trudno jest rozladowac w 1 dzien, ale miec baterie na zapas przy sobie to zawsze komfort psychiczny. Vivi oryginal czy klon?
pierwsze testy za mną. Konstrukcja całkiem przyzwoita - wszystko skręcane, z uszczelkami - miło :) Liquid to kwestia indywidualnego gustu rzecz jasna - wrzuciłem rzekomo polecany z e-dyma 555 - szału nie ma, nie bardzo mi podchodzi. W drugim mam menthola - całkiem przyzwoity, choc na dłuższą metę może byc męczący - jak analogowce mentholowe. Póki co wrażenia dobre - az sam jestem zdziwiony :)
jakies etui na to ustrojstwo mozna znaleźć gdzieś ?- nie chce by mi to się dyndało na szyi.
D_Z_I_A_D_E_K
25-04-2013, 12:51
Vivi oryginal czy klon?
w klony sie nie bawie
Popatrz potem na dolnogrzalkowce i zakup jakiegos moze, zebys wiedzial czy wolisz gorno czy dolno
Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
devilcape
25-04-2013, 18:52
pierwsze testy za mną. Konstrukcja całkiem przyzwoita - wszystko skręcane, z uszczelkami - miło :) Liquid to kwestia indywidualnego gustu rzecz jasna - wrzuciłem rzekomo polecany z e-dyma 555 - szału nie ma, nie bardzo mi podchodzi. W drugim mam menthola - całkiem przyzwoity, choc na dłuższą metę może byc męczący - jak analogowce mentholowe. Póki co wrażenia dobre - az sam jestem zdziwiony :)
jakies etui na to ustrojstwo mozna znaleźć gdzieś ?- nie chce by mi to się dyndało na szyi.
Jestem w temacie dopiero od 2 dni. Kupiłem stacjonarnie (chciałem tak) po prawie calodzinnym łażeniu, przedzierajac sie przez gąszcz chłamu i drożyzny w galeriach, przy okazji odkrywajac dobry sklep we Wro w tym temacie. Siedziałem tam z godzinę;) degustujac liquidy. Są tam tez akcesoria i m.in. pokrowce, etui. Jak chcesz stock, adres dam na pm.
Dają rabaty na zakupy, można powalczyć z cenami, zbliżając sie nieco do internetowych.
A co powiecie o takim zestawie: http://allegro.pl/zestaw-volish-slim-liquid-kurier-gratis-i3186415569.html volish slim. Przeraża mnie ten wielki e papieros, zwłaszcza, ze od jakiegoś czasu pale tylko slimy. Jest sens pakować się w takie coś?
Art Erie
28-04-2013, 17:08
Ten wielki e-papieros, to głównie bateria. Taka standardowa 1100mAh wystarcza na cały dzień, w tym zestawem z linku pewnie będzie problem z prądem.
Mam takiego, i przesiadłem się*na grubasa. Poza baterią tam upierdliwe jest napełnianie. Daj spokój, jak palisz pajęcze fiuty to nic ci nie zaszkodzi :-)
.:Gerard:.
04-05-2013, 20:57
Ponad dwa miesiące temu przeszedłem na E-Zigarette (http://cleansmoker.de/index.php?cat=c3_E-Zigarette-E-Zigarette.html)
wczoraj wsiadam do auta, elektroniczny na szyi w etui, sięgam, ciągnę, górna cześć zostaje mi w reku a olejek na mnie,
dziś ósma rano, uzupełnienie do pełna, elektroniczny na szyi w etui pod bluza , stoję i czuje, widzę jak mi cześć Peta leci na podłogę a olejek na mnie,
schodzę na dol, opowiadam kolegom sięgam po etui z elektronikiem, smycz od etui jakimś cudem pęka
dostałem szalu a całość poszła o ziemie nawet nie wiem na ile części, nie dotknę tego gówna nigdy więcej,
Paliłem ponad dwadzieścia lat, uwielbiałem palić, puścić dyma, przed dwoma miesiącami na siłowni dostałem mocnego bólu w klatce jakby słoń mi nią staną, piana ze wściekłości poszła ze jak sam mogę się to takiego stanu przez "Faje" doprowadzać
Tak się obraziłem na papierosy ze jak widzę fajka to mnie trzęsie, normalnie agresja żeby dopaść, połamać, rozszarpać nawet teraz jak opisuje to mnie rozsadza i się powstrzymuje od przekleństw
Dzięki temu ze papieros doprowadził do bólu a elektroniczny non stop stwarzał problemy to moja złość i zawziętość chyba wyleczy mnie od nałogu.
A ja nie czytałem od początku, bo mnie się nie chcę :) ale jestem wielkim przeciwnikiem tego za przeproszeniem g...a.
Palę tzw. analogi :) i nigdy nie przesiądę się na ten elektryczny chłam. Widzę jak niektórzy z moich znajomych, rzekomo rzucili palenie dzięki temu niby "E", i teraz nic nie robią tylko obciągają tą rurkę z parą wodną- niby, ale to już normalna porażka jest, kogo znam i się na "To" "przerzucił" to "pali": jeszcze więcej, w ogóle nie puszczają tego z rąk.
Zakupili sobie smycze i noszą to na szyi :) to jeszcze bardziej uzależnia niż co.
I Wy myślicie , że dzięki temu rzucicie palenie, to jesteście w wielkim błędzie,nie ma takiej opcji :)
Z drugiej strony nie powiedziano, "na razie ", że to nie jest jeszcze gorsze świństwo niż normalne fajki.Czy ktoś wie jaki to ma skład ? Nie palcie tego, po prostu rzućcie palenie, mi sie udało na 3 lata i to bez tego gówna :)
Ponoć jakiś mądry Pan od uzależnień powiedział kiedyś, że przyzwyczajeń nie pozbędziesz się , bo nałóg to kwestia dyskusyjna, raczej to wszystko to kwestia przyzwyczajenia organizmu :)
Pozdrawiam i nie dajcie się zwariować :)
Każdy tłumaczy sobie jak umie. Powodzenia w jaraniu analogów. :)
devilcape
04-05-2013, 22:48
Nie bez znaczenia jest uciążliwość jarania analogow dla otoczenia. Jeśli nie rzucilem dla siebie, to przynajmniej wiem, że palenie e-peta jest miłe dla mojej rodziny i znajomych.
...a i wydajność organizmu znacznie wzrosła.
Nie mam potrzeby wracac do analogow, pomimo, iż miałem sceptyczny pogląd na e-palenie.
Nie bez znaczenia jest uciążliwość jarania analogow dla otoczenia. Jeśli nie rzucilem dla siebie, to przynajmniej wiem, że palenie e-peta jest miłe dla mojej rodziny i znajomych.
...a i wydajność organizmu znacznie wzrosła.
Nie mam potrzeby wracac do analogow, pomimo, iż miałem sceptyczny pogląd na e-palenie.
a czy Ty i nie tylko, wiecie co tak na prawdę palicie ?
co jest w składzie ?
w analogach jest ..., a w E ? może jeszcze większa ?
ja tego nie wiem a Wy?
Nie ma co bić piany.jak rzucić to rzucić, a e-pety to w najlepszym wypadku mniejszy syf...
...e-pety to w najlepszym wypadku mniejszy syf...
a skąd to wiadomo ? badałeś skład ?
i nikt tu niczego nie bije :)
smacznego :)
ja powiem tak, od świąt BN śmigam tylko na plastiku, kupionym od od edyma za 149, sprzęt dobry bo działa, chrom się wytarł bateria już tylko dzień wytrzymuje ale jak liczę plusy to lista się nie zamyka, że nie charczę nie pluje i nie kaszle to standard, ale że czuje co mnie otacza jak i sam capie to gratis, a tak na prawdę nie wiem czy odstawie plastik do zera bo lubię się inhalować metolami, dopasowałem sobie płyny, czyszczę grzałkę smak fajny pewnie kolejne hobby ale w życiu już nie sięgnę po kiepy bo wiem jak działają na mnie jak osłabiają moje zmysły i wydolność......
dla przeciwników mam tylko radę :
poszukaj sprzętu i liquidu dla siebie a odstawisz analogi z dnia na dzień!
ja powiem tak, od świąt BN śmigam tylko na plastiku, kupionym od od edyma za 149, sprzęt dobry bo działa, chrom się wytarł bateria już tylko dzień wytrzymuje ale jak liczę plusy to lista się nie zamyka, że nie charczę nie pluje i nie kaszle to standard, ale że czuje co mnie otacza jak i sam capie to gratis, a tak na prawdę nie wiem czy odstawie plastik do zera bo lubię się inhalować metolami, dopasowałem sobie płyny, czyszczę grzałkę smak fajny pewnie kolejne hobby ale w życiu już nie sięgnę po kiepy bo wiem jak działają na mnie jak osłabiają moje zmysły i wydolność......
dla przeciwników mam tylko radę :
poszukaj sprzętu i liquidu dla siebie a odstawisz analogi z dnia na dzień!
Ja jestem przeciwnikiem i E i analoga, tylko uważam, że E to jeszcze gorsze hawno niż cokolwiek :)
smacznego :)
devilcape
05-05-2013, 00:16
Ja jestem przeciwnikiem i E i analoga, tylko uważam, że E to jeszcze gorsze hawno niż cokolwiek :)
smacznego :)
Szanuję Twój pogląd...
Tylko w jaki sposób Ciebie to dotyczy?
"Ja nie słyszałem tej piosenki, ale sie na jej temat chętnie wypowiem"
?
Ja jestem przeciwnikiem i E i analoga, tylko uważam, że E to jeszcze gorsze hawno niż cokolwiek :)
smacznego :)
Mam przed sobą ulotkę :
- glikol propylenowy
- gliceryna
- wanilia
- nikotyna
- linalol
- mentol
i to tyle, większość tych składników spotkać można w kosmetykach więc jeżeli kupujemy płyny od większego producenta cudów w składzie się nie spodziewajmy.
pozdrawiam
Nie bez znaczenia jest uciążliwość jarania analogow dla otoczenia. Jeśli nie rzucilem dla siebie, to przynajmniej wiem, że palenie e-peta jest miłe dla mojej rodziny i znajomych.
...a i wydajność organizmu znacznie wzrosła.
Nie mam potrzeby wracac do analogow, pomimo, iż miałem sceptyczny pogląd na e-palenie.
O jakim rzuceniu mowa. Zmieniłeś tylko medium.
E-palnie to taka sama forma aplikacji substancji uzależniającej jak palenie tradycyjne, poprzez układ oddechowy. W dalszym ciągu jesteś nikotyniarzem, tylko, że nieśmierdzącym.;-)
Szanuję Twój pogląd...
Tylko w jaki sposób Ciebie to dotyczy?
"Ja nie słyszałem tej piosenki, ale sie na jej temat chętnie wypowiem"
?
A no w taki, że osoby palące E, robią to wszędzie. I to mi przeszkadza, ja nie palę przy osobach nie palących.
IHMO palenie E powinno być tak samo tępione, jak palenie normalnych petów.
Niektóre zapachy jakie wytwarza to E nie odbiegają smrodem o zwykłych analogów.
Ot i w taki sposób mnie to dotyczy :)
I chętnie się wypowiem na temat tej piosenki :)
devilcape
05-05-2013, 21:48
O jakim rzuceniu mowa. Zmieniłeś tylko medium.
E-palnie to taka sama forma aplikacji substancji uzależniającej jak palenie tradycyjne, poprzez układ oddechowy. W dalszym ciągu jesteś nikotyniarzem, tylko, że nieśmierdzącym.;-)
Ja tam zawsze obawialem sie produktów spalania, kancerogenow, smolistych syfow, itp. Nikotyna mi nie przeszkadza zbytnio:)
A no w taki, że osoby palące E, robią to wszędzie. I to mi przeszkadza, ja nie palę przy osobach nie palących.
IHMO palenie E powinno być tak samo tępione, jak palenie normalnych petów.
Niektóre zapachy jakie wytwarza to E nie odbiegają smrodem o zwykłych analogów.
Ot i w taki sposób mnie to dotyczy :)
I chętnie się wypowiem na temat tej piosenki :)
A tu masz faktycznie racje. Rynek i prawo jest nieuregulowane w tej dziedzinie. To moze być uciążliwe dla innych i powinnismy brać to pod uwagę.
Ja palę e-peta w sposób i w miejscach jak z analogiem. Szanuje innych i jakoś nie swojo sie czułem, gdy sprobowalem tego w knajpie.
A tu masz faktycznie racje. Rynek i prawo jest nieuregulowane w tej dziedzinie. To moze być uciążliwe dla innych i powinnismy brać to pod uwagę.
Ja palę e-peta w sposób i w miejscach jak z analogiem. Szanuje innych i jakoś nie swojo sie czułem, gdy sprobowalem tego w knajpie.
a widzisz jednak, trochę przyznałeś mi rację :)
No tak jest, że E też mogą komuś przeszkadzać. Ja nie neguję E-palaczy, tylko tak naprawdę nie wiadomo co Wy tam palicie :) ( ja Radomskie, ale jak Pan Komendant woli, to Franz ma Camele :) ) i też to komuś może przeszkadzać :)
pozdrawiam i smacznego :)
Boryszuk
05-05-2013, 22:01
Ty sam nie wiesz tak naprawdę o co Ci chodzi, prawda?
Ty sam nie wiesz tak naprawdę o co Ci chodzi, prawda?
do mnie pijesz?
jeśli tak to myślę, że twoj post jest zbędny, w tym dziale ich nie nabijesz:)
Boryszuk
05-05-2013, 22:07
O moje nabijanie się kolego nie martw. I tak, do Ciebie piję. W jednym poście gotów jesteś na noże iść z e-palaczami, w innym twierdzisz, że ich nie negujesz. Czy jesteś pewien, że to ja próbuję sobie poprawić statystyki?
minęły 2 miesiące i 5 dni. Ani jednego analogowego (sorry, raz się skusiłem na LMa niebieskiego od kumpla - pokaszlałem się po nim, łapy mi smierdziały i ogólnie niedobrze). popielniczki w domu głęboko pochowane. "wkurzajace" jest jedynie to ze nigdy nie mam zapalniczki do kadzidełek, świec itp - no ale jakos daje radę z tym życ. czasem nawet e-kiepa zapomnę to jakoś nie mam problemu z wytrzymaniem całego dnia. Liquidy palimy najsłabsze 6mg lub zupełne zerówki. Ja polecam to wszystkim którzy pala analogowe. Oszczędności też są - normalnie w dwa miesiące na kiepy wydałbym z 700zł a tak e-papieros kosztował mnie 200 z okładem a liquidy 2x39zł.
co nie pójdzie z dymem, to się przeleje ;)
hehe - no wiadomo ze gdzies nadwyżki muszą pójść :)
Ale przynajmniej smakiwm piwa sie można delektowac teraz
Boryszuk
05-07-2013, 14:09
co nie pójdzie z dymem, to się przeleje ;)
Ja rzuciłem całkowicie 11 miesięcy temu. Za te pieniądze zrobiłem właśnie prawo jazdy na motocykl, kupiłem ciuchy i jutro jadę oglądać sprzęta (tu dochodzi trochę więcej kasy z innego źródła ale jakbym się uparł to coś bym za to kupił)
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Gitarzyste-Guns-N_-Roses-o-malo-nie-zabily-e_papierosy-z-Polski.html
Witam,
Najbardziej skuteczny e-papieros jaki kiedykolwiek zapaliłem to książka Allena Carra "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie".
9 na 10 osób którym pożyczyłem tą książkę i ją przeczytały, rzuciły palenie. Bardzo ważne jest jej przeczytanie a nie tylko kupienie.
Jak ją czytałem to nie było e-papierosów ale ten temat jest tam również poruszany i dokładnie wytłumaczone są uboczne skutki stosowania "substytutów rzucenia palenia".
http://www.allen-carr.pl/ksiazki/70-allen-carr-prosta-metoda-jak-skutecznie-rzucic-palenie
Życzę wszystkim palącym e-papierosy i te "analogowe" powodzenia w skutecznym rzuceniu palenia.
Pozdrawiam
Ja ,,palę'' e-fajury od stycznia 2012 r. Ani razu nie zapaliłem analoga wypełnionego siennikiem (czytaj ,,tytoniem'') W E nie występuje spalanie związków trujących tylko spowodowanie przejścia w parę nikotyny. Co niektórzy przy próbie rzucenia palenia wciągają nikotynę zawartą w np Nikorette. Sama nikotyna nie jest aż tak szkodliwa (wręcz rozjaśnia umysł) Więc wolę te, jak by nie patrzeć pyszne e-papierosy ;-) Paliłem trzy paczki dziennie. Teraz nie kaszlę i za zaoszczędzone pieniądze robię sobie różne zakupasy ;-) Przepalałem ok 8 tyś rocznie. Teraz jest git ;-))
Ja właśnie zamówiłem 0mg liquid z e-dym. Po 7 miesiącach epalenia zszedlem z 18mg. wcześniej paczka analogow dziennie.
Podstawą jest kupowanie baterii Volish lub Mild (ok 99 zł) Wszystkie inne zamienniki (tanie) się nie nadają i człek się zraża. Ja kupuję bazę tytoniową BAZA TYTONIOWA UNIVERSAL 18 mg/ml 100 ml za 30 zł. oraz aromat za 10 zł. 10 ml. I tu jest jeszcze większa oszczędność ponieważ liquid wynosi mnie 3 zeta a nie 12-18 zł ;-))))
Bzdura, kupowanie volisha lub mildabto przeplacanie za znaczek. Mozna kupic dokladnie te same modele bez ich znaczka taniej
Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
Bzdura, kupowanie volisha lub mildabto przeplacanie za znaczek. Mozna kupic dokladnie te same modele bez ich znaczka taniej
Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
Również można zamienniki aku kupować do innych urządzeń. Nikt nikomu nie zabrania.
Ale to nie sa zamiennniki tyllo dokladnie te same urzadzenia, z metka lub bez.
Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
Ale to nie sa zamiennniki tyllo dokladnie te same urzadzenia, z metka lub bez.
Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
Trochę się już bawię w E-fajury (od stycznia-2012 r) i przeszedłem różne baterie Trendy, Monacco i inne badziewia. Do dziś mi Mildy się ostały, reszta dawno już w śmieciach.
Popatrz na produkty joyetech, vision i ego.
Popatrz na produkty joyetech, vision i ego.
Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
Ego miałem też i zgadnij gdzie wylądował ? ;-)
oni sa producentem dla milda i volisha.
oni sa producentem dla milda i volisha.
No nie wiem.. Trzymam się swoich baterii :-)
Pozdrowił
co do baterii to mam jedną radę, kupcie sobie jakiegoś moda na akumulatorki, osobiście upolowałem evica z dodatkowym ogniwem za 120 z wysyłką a cena nowej batki ego do mojego zestawu 90 więc rachunek prosty, nie będe się rozpisywał co na plus co na minus ale komfort jak z malucha do poloneza :D
Mild okleja i pakuje w swoje pudełłła Joyetech'owe Ego. Mur beton cielęta.
Mild okleja i pakuje w swoje pudełłła Joyetech'owe Ego
Volish też.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.