PDA

Zobacz pełną wersję : Kolory



mgrzeskowiak
01-09-2012, 20:51
Witam!

Dziś zrobiłem kilka zdjęć swojej córce po czym poddałem je obróbce celem nadania żywych kolorów, ale niestety wychodzą mi takie szaro szare. Poradzicie coś?

1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/155/dsc0001jakoobiektinteli.jpg/)

2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/7/dsc0006jakoobiektinteli.jpg/)


Co byście zmienili? Wydaję mi się, że ostrość kuleje..

maro842
03-09-2012, 11:21
kontrast, jasnosc,wyostrzenie , powinno byc ok.

mgrzeskowiak
04-09-2012, 20:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/195/dsc0001jakoobiektinteli.jpg/)

Jak wyostrzam to straszne szumy wychodzą. Podniosłem jasność i kontrast, ale i tak chyba bez rewelacji?

QuadMan
04-09-2012, 21:42
Witam,

no faktycznie te szumy jakieś duże, może wstaw gdzieś NEF-a, bo z tych JPG-ów faktycznie ciężko coś wydłubać...

Pozrdawiam, QuadMan.

mgrzeskowiak
04-09-2012, 21:53
Tutaj jest nef http://przeklej.net/down/64971031508860517069588790605470712f0e4fad4d6b30f0 73998b5/DSC_0001.NEF.html

krzychun
04-09-2012, 22:04
Coś takiego?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/651/dzieckoo.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

mgrzeskowiak
04-09-2012, 22:07
Kolory też jakieś nijakie, ale ładnie wyostrzone - jak to zrobiłeś?

krzychun
04-09-2012, 22:10
Tylko poziomami kolory zmieniłem i zapisałem dla internetu.

mgrzeskowiak
04-09-2012, 22:13
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - w taki sposób wyostrzyłeś to zdjęcie, tak?

krzychun
04-09-2012, 22:21
Niczego nie ostrzyłem. Ale zwiększył się kontrast przez co zdjęcie może wydawać się wyraźniejsze.

Olsza
05-09-2012, 10:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_0001.jpg)

sejmajnejm
05-09-2012, 10:40
Kolory też jakieś nijakie

z calym szacunkiem, ale jakich kolorow sie spodziewasz? swiatlo jest jakie jest i duzo lepiej nie bedzie...

pzdr.
A.

maro842
05-09-2012, 11:00
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/7021/10wsn.jpg)