PDA

Zobacz pełną wersję : PayPal



miron19j
13-08-2012, 11:09
buszowałem sobie wczoraj w nocy po eBayu. .de, .com, .co.uk. Porobiłem trochę zakupów, płaciłem przez PayPal. Nagle, przy jednej transakcji wyskoczył mi komunikat, że "płatność nie została zrealizowana, a konto nie zostało obciążone. Skontaktuj się z handlowcem" Co jest? Sprawdziłem kartę, środki są. Zrobiłem następną, groszową płatność, przeszła. Dzisiaj zadzwoniłem do PayPala. Miła pani miała problem ze znalezieniem transakcji. Potem nie mogła odnaleźć numeru karty, którą płacę. Jestem cierpliwy z natury, może się uczy? Ale gdy stwierdziła, że czasami system blokuje płatności i nie można nic z tym zrobić, nie wytrzymałem. Poprosiłem o rozmowę z przełożonym, nie da się. Poprosiłem o kontakt do kogoś z kierownictwa firmy - nie da się. Jedyne wyjście, to odczekać 24 godziny i spróbować ponownie. Na moje stwierdzenie, że może to jest pilna płatność i nie mogę czekać, odpowiedziała, że nic nie da się zrobić. Tu już mnie poniosło, aż potem mi się jej szkoda zrobiło :-)
Spróbowałem jeszcze raz zapłacić. Nic z tego. Cały czas działałem na iPadzie. Włączyłem laptopa i spróbowałem ponownie. Płatność zrealizowana od ręki. System PayPal rozpoznaje działanie na urządzeniu przenośnym, miałem nagłówek "PayPal na telefonie". I prawdopodobnie dla bezpieczeństwa blokuje działania, gdy jest zbyt dużo wysokich płatności. Ale powinienem zostać o tym poinformowany przez "handlowca". Podejrzewam jednak, że jak w innych firmach, pracują tu ludzie z łapanki. Nie przeszkoleni należycie, pracujący za minimum. I w efekcie jest, jak jest.

Boryszuk
13-08-2012, 11:41
Pointa?

freefly
13-08-2012, 11:41
Nie z łapanki. Po prostu system korporacyjny tak funkcjonuje. Mają wytyczne i określone swoje kompetencje w zakresie których mogą udzielać informacji. Jeśli na liście potencjalnych pytań i przygotowanych odgórnie odpowiedzi, brak zadanego przez klienta, pracownik call center informuje, żeby pisać maila, lub czekać itp.
Także działają zgodnie z wytycznymi swoich przełożonych, a nie oczekiwaniami klientów.

zdyboo
13-08-2012, 11:52
Ale jedne korporacje mają to lepiej zrobione, a inne gorzej. Zgłosiłem Amazonowi problem ze swoim Kindle, przez chat. Pierwsza instancja przekazała mnie specjaliście, jak tylko się okazała za krótka, czyli dość szybko.

miron19j
13-08-2012, 12:16
Pointa?

liczą się tylko pieniądze, które Ty wpłacisz. W drugą stronę już niekoniecznie. :-)
Post napisałem raczej w celach informacyjnych, może ktoś będzie też miał taką sytuację.

adriansocho
13-08-2012, 17:07
Mi się w Paypalu nie podoba to, że nie mogę swojego konta zasilić przelewem w EUR ani też wpłacić EUR w żaden inny sposób. Co mnie boli, bo od czasu do czasu robię jakieś zlecenie zagraniczne, i chcąc kupić coś na ebayu brytyjskim muszę dwukrotnie zamieniać kasę. Zapytywałem się ich, jak to zrobić, odpowiedź brzmiała, że tak nie można i kropka.

Boryszuk
13-08-2012, 18:31
Mi się w Paypalu nie podoba to, że nie mogę swojego konta zasilić przelewem w EUR ani też wpłacić EUR w żaden inny sposób. Co mnie boli, bo od czasu do czasu robię jakieś zlecenie zagraniczne, i chcąc kupić coś na ebayu brytyjskim muszę dwukrotnie zamieniać kasę. Zapytywałem się ich, jak to zrobić, odpowiedź brzmiała, że tak nie można i kropka.

O_o
Ja moge sobie otworzyc 'subkonta' w dowolnej walucie. Kupujac na eBayu amerykanskim mam podana cene w funtach i dolarach, klikam 'zaplac' i z bańki (i banku)

TOP67
13-08-2012, 21:27
W momencie płatności masz do wyboru: Przeliczenie waluty przez paypall, wtedy od razu wiesz ile zapłacisz, albo przeliczenie przez wystawcę karty. W tym drugim przypadku można sobie podpiąć konto w dowolnej walucie.