Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: PayPal

  1. #1

    Domyślnie PayPal

    buszowałem sobie wczoraj w nocy po eBayu. .de, .com, .co.uk. Porobiłem trochę zakupów, płaciłem przez PayPal. Nagle, przy jednej transakcji wyskoczył mi komunikat, że "płatność nie została zrealizowana, a konto nie zostało obciążone. Skontaktuj się z handlowcem" Co jest? Sprawdziłem kartę, środki są. Zrobiłem następną, groszową płatność, przeszła. Dzisiaj zadzwoniłem do PayPala. Miła pani miała problem ze znalezieniem transakcji. Potem nie mogła odnaleźć numeru karty, którą płacę. Jestem cierpliwy z natury, może się uczy? Ale gdy stwierdziła, że czasami system blokuje płatności i nie można nic z tym zrobić, nie wytrzymałem. Poprosiłem o rozmowę z przełożonym, nie da się. Poprosiłem o kontakt do kogoś z kierownictwa firmy - nie da się. Jedyne wyjście, to odczekać 24 godziny i spróbować ponownie. Na moje stwierdzenie, że może to jest pilna płatność i nie mogę czekać, odpowiedziała, że nic nie da się zrobić. Tu już mnie poniosło, aż potem mi się jej szkoda zrobiło
    Spróbowałem jeszcze raz zapłacić. Nic z tego. Cały czas działałem na iPadzie. Włączyłem laptopa i spróbowałem ponownie. Płatność zrealizowana od ręki. System PayPal rozpoznaje działanie na urządzeniu przenośnym, miałem nagłówek "PayPal na telefonie". I prawdopodobnie dla bezpieczeństwa blokuje działania, gdy jest zbyt dużo wysokich płatności. Ale powinienem zostać o tym poinformowany przez "handlowca". Podejrzewam jednak, że jak w innych firmach, pracują tu ludzie z łapanki. Nie przeszkoleni należycie, pracujący za minimum. I w efekcie jest, jak jest.

  2. #2

    Domyślnie

    Pointa?
    Pursue happiness with diligence

  3. #3

    Domyślnie

    Nie z łapanki. Po prostu system korporacyjny tak funkcjonuje. Mają wytyczne i określone swoje kompetencje w zakresie których mogą udzielać informacji. Jeśli na liście potencjalnych pytań i przygotowanych odgórnie odpowiedzi, brak zadanego przez klienta, pracownik call center informuje, żeby pisać maila, lub czekać itp.
    Także działają zgodnie z wytycznymi swoich przełożonych, a nie oczekiwaniami klientów.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale jedne korporacje mają to lepiej zrobione, a inne gorzej. Zgłosiłem Amazonowi problem ze swoim Kindle, przez chat. Pierwsza instancja przekazała mnie specjaliście, jak tylko się okazała za krótka, czyli dość szybko.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    Pointa?
    liczą się tylko pieniądze, które Ty wpłacisz. W drugą stronę już niekoniecznie.
    Post napisałem raczej w celach informacyjnych, może ktoś będzie też miał taką sytuację.

  6. #6

    Domyślnie

    Mi się w Paypalu nie podoba to, że nie mogę swojego konta zasilić przelewem w EUR ani też wpłacić EUR w żaden inny sposób. Co mnie boli, bo od czasu do czasu robię jakieś zlecenie zagraniczne, i chcąc kupić coś na ebayu brytyjskim muszę dwukrotnie zamieniać kasę. Zapytywałem się ich, jak to zrobić, odpowiedź brzmiała, że tak nie można i kropka.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriansocho Zobacz posta
    Mi się w Paypalu nie podoba to, że nie mogę swojego konta zasilić przelewem w EUR ani też wpłacić EUR w żaden inny sposób. Co mnie boli, bo od czasu do czasu robię jakieś zlecenie zagraniczne, i chcąc kupić coś na ebayu brytyjskim muszę dwukrotnie zamieniać kasę. Zapytywałem się ich, jak to zrobić, odpowiedź brzmiała, że tak nie można i kropka.
    O_o
    Ja moge sobie otworzyc 'subkonta' w dowolnej walucie. Kupujac na eBayu amerykanskim mam podana cene w funtach i dolarach, klikam 'zaplac' i z bańki (i banku)
    Pursue happiness with diligence

  8. #8

    Domyślnie

    W momencie płatności masz do wyboru: Przeliczenie waluty przez paypall, wtedy od razu wiesz ile zapłacisz, albo przeliczenie przez wystawcę karty. W tym drugim przypadku można sobie podpiąć konto w dowolnej walucie.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •