PDA

Zobacz pełną wersję : balans bieli



makmk
09-08-2012, 19:33
Jaki balans bieli ustawić do fotografowania nocą nieba (wirówki). najlepiej w K, ale ile?
Pozdrawiam

puciek
09-08-2012, 19:46
Robić zdjęcia w RAW. Balans bieli wtedy nie ma znaczenia.

makmk
09-08-2012, 20:28
robię w RAW ach i wiem że mozna zmieniać, ale poco kombinować jesśi z góry da sie ustawić prawidłowy

adriansocho
09-08-2012, 22:30
Pliki RAW przedstawiające to samo z ustawionym różnym balansem bieli to prawie te same pliki, różnią się tylko tym, że w specjalnej "komórce" w pliku wpisana jest inna wartość. Program otwierający plik RAW sprawdza tę wartość i wyświetla podgląd pliku RAW włączając dany rodzaj ustawienia. To tak naprawdę daje Ci tylko przybliżony pierwszy podgląd. A tak naprawdę to podanie tutaj przez kogoś jakiejś konkretnej temperatury światła gwiazd nie gwarantuje sukcesu, bo obecność lekkich chmur może wszystko zmienić (oby jednak tych chmur nie było).

biegly
10-08-2012, 23:14
Ustaw sobie na 3200K -

makmk
11-08-2012, 15:17
konkretna odpowiedź
Dzięki

Greg77
12-08-2012, 21:01
Nie da sie udzielic takiej odpowiedzi, wszystko zalezy od godziny, pory roku i swiatla......za kazdym razem ten WB bedzie inny, rozwiazaniem jest lekkie ochlodzenie fotografii i robienie zdjec w RAWach w celu koncowej korekty w programie graficznym.

adriansocho
13-08-2012, 17:09
Ja też wczoraj sprawdziłem - tak na oko to dobrze wygląda ustawienie na światło żarowe (3000K). Czekamy na pierwsze foty:)

Olsza
18-11-2012, 23:29
Coby nie zakładać nowego wątku.

Czy można jakoś skopiować predefiniowany balans bieli do innych zdjęć, które nie zostały zrobione z tym ustawieniem? Nie wiem w jaki sposób mi się to przestawiło na auto. Na większości zdjęć mam przez to skopany WB.

GonzoG
19-11-2012, 00:01
Coby nie zakładać nowego wątku.

Czy można jakoś skopiować predefiniowany balans bieli do innych zdjęć, które nie zostały zrobione z tym ustawieniem? Nie wiem w jaki sposób mi się to przestawiło na auto. Na większości zdjęć mam przez to skopany WB.

Jak w RAW, to możesz w każdej chwili zmienić - np. w ViewNX. Czy LR/ACR, itp.

Jak zdjęcia zrobione w JPEG - zapomnij - za późno... możesz zrobić tylko niewielką - bardzo niewielką korektę.

mpwt
20-11-2012, 11:10
Ustaw sobie na 3200K -

Dla Księżyca w której fazie? :)