PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS M



shaolin
23-07-2012, 08:23
Oficjalnie...

http://www.dpreview.com/news/2012/07/23/Canon-announces-EOS-M-mirrorless-system-camera-hands-on-preview
http://www.dpreview.com/news/2012/07/23/Canon-announces-EF-M-22mm-F2-0-STM-and-EF-M-18-55mm-F3-5-5-6-IS

http://www.optyczne.pl/5033-nowość-Canon_EOS_M.html
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=15282&canon-eos-m
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=15281&canon-ef-m-18-55mm-f35-56-is-stm-i-canon-ef-m-22mm-f2-stm
http://www.imaging-resource.com/news/2012/07/23/holdout-no-more-canon-makes-mirrorless-debut-with-eos-m-previewed

Itd...

R
23-07-2012, 09:01
ktos jescze kupi v1? dlaczego do N nie wsadzili apsc tylko jakis g..no?

Erie
23-07-2012, 09:38
ktos jescze kupi v1? dlaczego do N nie wsadzili apsc tylko jakis g..no?

Wbrew pozorom V1 sobie chwalą ludzie, którzy sią bawią w fotografowanie ptaków. Wygląda to dość komicznie, bo aparat + założony FT-1 są troszkę tylko większe od dekielka założonego do np. 500mm lufy :D.

Inna sprawa, że mimo wszystko przydałby się DXowy bezlusterkowiec od Nikona. Nawet niech kupią matryce Sony z NEXów i wsadzą tam.

R
23-07-2012, 09:41
potrzebuje kieszonkowy aparat... leica m9 jest troche za duza :mrgreen: v1 z apsc bylby ok, ale nie jest. zastanawialem sie nad tym malym fuji... x100 czy x10 (nie pamietam ktory jest z zoomem). a teraz wybor jest mega prosty. do canona z apsc jakis jasny nalesnik i bedzie to o co chodzi. dlaczego wszyscy moga a N nie... i za kazdym razem wystrzeli z jakims kretynskim kastratem... :|
do pelni szczescia brakuje mi tylko wizjera, ale ma stopke wiec mozna sobie jakis celownik zamontowac.

Erie
23-07-2012, 09:41
potrzebuje kieszonkowy aparat... leica m9 jest troche za duza :mrgreen: v1 z apsc bylby ok, ale nie jest. zastanawialem sie nad tym malym fuji... x100 czy x10 (nie pamietam ktory jest z zoomem). a teraz wybor jest mega prosty. do canona z apsc jakis jasny nalesnik i bedzie to o co chodzi. dlaczego wszyscy moga a N nie... i za kazdym razem wystrzeli z jakims kretynskim kastratem... :|

kup sobie nexa :)

R
23-07-2012, 09:44
kup sobie nexa :)


poczekam na cene i obrazki z tego C.

Erie
23-07-2012, 09:48
poczekam na cene i obrazki z tego C.

Obstawiam, że cena będzie na początku tak samo poroniona jak w przypadku V1 i J1, które dopiero teraz kosztują jakieś normalne pieniądze. Obrazek - praktycznie taki sam jak w 650D (z niego jest matryca i procesor), naleśnik powinien się sprawować dość zacnie, ale tu faktycznie trudno na razie wyrokować.

stachmuszel
23-07-2012, 10:10
Tak samo cena poroniona będzie jak G1x. Ówczesne matryce apsc Canon-a maja się nijak do tych od Sony. Np. NEX5n zjada na śniadanie to co jest w C600D/650D czy nawet C60D.

http://www.dxomark.com/index.php/en../Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/737|0/%28brand%29/Sony/%28appareil2%29/692|0/%28brand2%29/Canon/%28appareil3%29/663|0/%28brand3%29/Canon

qbic
23-07-2012, 10:11
C na pewno wsadził tą kupczaną matryczkę co wszędzie, wiec szkoda czekać na obrazki. Nex będzie lepszy na 99%.

shaolin
23-07-2012, 11:15
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eosm/

Pare obrazkow od producenta...

pil74
23-07-2012, 11:18
Canon poszedł tą sama drogą co sony wsadzając do swojej zabawki sensowną matrycę jeżeli chodzi o rozmiar.
Szkoda że nikon wydziwił i wstawił matrycę rodem z kamerki internetowej.

Pawel Pawlak
23-07-2012, 11:22
hehe... tylko na DP zobaczyłem prezentację tego bezlustrowca to od razu wiedziałem że na forum powstanie wątek płaczu :D

R
23-07-2012, 11:37
hehe... tylko na DP zobaczyłem prezentację tego bezlustrowca to od razu wiedziałem że na forum powstanie wątek płaczu :D


jak prawdziwy mezczyzna placze... to znaczy, ze jest powod... placz!

shaolin
23-07-2012, 11:37
Lepiej idz zobacz jaki placz jest na CB :D

MC_
23-07-2012, 11:46
Najważniejsze w tym przypadku będą obiektywy.
Jest już pierwszy dobry krok - kitowy naleśnik, który daje dobry obrazek. Jeszcze 2-3 takie szkła i Sony będzie leżało i kwiczało mimo bardzo dobrych aparatów. Bo niebardzo jest co do nich podpinać.

R
23-07-2012, 11:48
Lepiej idz zobacz jaki placz jest na CB :D


tam sie nie zapuszczam... to forum dla profesjonalistow...

SHOX!
23-07-2012, 12:27
I znów Canon zniszczył Nikona na firmamencie aparatów fotograficznych :D

Erie
23-07-2012, 12:45
I znów Canon zniszczył Nikona na firmamencie aparatów fotograficznych :D

nom, szczególnie ceną - ok. 5k za zestaw aparat + dwa obiektywy + lampa błyskowa ;)

dla porównania NEX-5N z dwoma obiektywami i lampą - ok. 2800-3000 zł

wiciury
23-07-2012, 13:14
rany !! jacy Ci producenci są beznadziejnie głupi!!!
tworzą aparaty i wdrażają do produkcji a zupełnie nie wiedzą co powinni sprzedawać
a wystarczyłoby żeby poczytali forum i ludzi którzy się na tym znają
...

qbic
23-07-2012, 13:21
rany !! jacy Ci producenci są beznadziejnie głupi!!!
tworzą aparaty i wdrażają do produkcji a zupełnie nie wiedzą co powinni sprzedawać
a wystarczyłoby żeby poczytali forum i ludzi którzy się na tym znają
...

Wykazujesz niepokojącą wiarę w dobre intencje korporatronów.

focjusz
23-07-2012, 17:46
nom, szczególnie ceną - ok. 5k za zestaw aparat + dwa obiektywy + lampa błyskowa ;)

dla porównania NEX-5N z dwoma obiektywami i lampą - ok. 2800-3000 zł

Dokladnie tak ! Nex 5N ( lub GH2 dla filmujących) to najlepszy i najtańszy wybór obecnie. Nowy Canon jedyne co robi to obnaża którkowzroczność pomysłu na N1

Czornyj
23-07-2012, 20:33
Jeśli o mnie chodzi, to z przyjemnością przytuliłbym ten aparat ze względu na 22/2 - jak dla mnie koronna szerokość, MTF zwiastuje rzeźnika, cena - w porównaniu z Sonoltowym cajsikiem 24/1.8 jest śmieszna.

I tu niestety zalety systemu M się niestety kończą - aparat nie ma peakingu, nie ma wysuwanego ekranu, wogóle nic nie ma, a ja mam już NEX-5N...

raider
23-07-2012, 21:48
Nowy Canon jedyne co robi to obnaża którkowzroczność pomysłu na N1

Pomysł na Nikon 1 jest moim zdaniem bardzo dobry. Różnica między cropem x1.6 i x2.7 nie jest taka duża, a J1 z zoomem można mieć już za 1700 zł. V1 z 10/2.8 też ma coraz bardziej atrakcyjną cenę.
Jeśli już idziemy na kompromis to może być nieco mniejsza matryca - przez około rok miałem Fuji X100 z cropem x1.5, ale porównując do Nikona D700 zawsze był jakiś lekki niedosyt (Nikon z manualem 28/2.8 dużo ładniej rozmywał tło niż Fuji z wbudowanym 23/2).
W tej chwili nie mam małego aparatu, do D700 dokręcam m.in. naleśnik Nikon 50/1.8 SeriesE (150 gramów), ale wciąż trudno o tym mówić - sprzęt kompaktowy, więc kto wie, może kiedyś skuszę się np. na V1 z 10/2.8. A może i będzie coś w rodzaju 13/1.8, odpowiednik 35mm..
Niebagatelną zaletą jest możliwość obrobienia RAW z N1 w CaptureNX2 - jeśli ktoś ma lustrzankę Nikona i lubi ten program (ja np. nie lubię programów Adobe które chyba wciąż nie potrafią poprawnie rozkodować NEFów Nikona) to jest to super sprawa. Ponadto posiadacz nowszych lustrzanek Nikona może wymieniać akumulatory między V1 i lustrzanką.
Podsumowując, nowy aparacik Canona zapowiada się dobrze, ale jako user Nikona rozwazałbym raczej 1-kę, nawet mimo mniejszej matrycy z cropem x2.7 vs. x1.6.

hostman22
23-07-2012, 22:49
problem w tym że nikon 1 w cale nie jest kompaktowy, a oferta obiektywów jest na razie licha i to bardzo :(

raider
24-07-2012, 17:06
problem w tym że nikon 1 w cale nie jest kompaktowy, a oferta obiektywów jest na razie licha i to bardzo :(

Obiektywy jakieś zapowiadali, ale na razie faktycznie brak dużego wyboru, jakby nieco zaspali.. Co do wielkości to J1 jest mały, a V1 to już aparat z wizjerem (co prawda tylko EVF) więc można porównywać z Fuji X100, Sony Nex7, Canon G1x itp., które też nie są ultramałe. Nie przekreślałbym mimo wszystko tych jedynek Nikona, to nadal ciekawa alternatywa - zwłaszcza przy coraz bardziej konkurencyjnych cenach. Ciekawe też co pokażą w ich następnej generacji.

Śli
24-07-2012, 17:52
najlepszy z tej ferajny jest chyba OM-D tyle ze tu cena zabija :), dlaczego do nexa nie mogą zrobić dobrych obiektywów z AF?

hostman22
24-07-2012, 18:22
Obiektywy jakieś zapowiadali, ale na razie faktycznie brak dużego wyboru, jakby nieco zaspali.. Co do wielkości to J1 jest mały, a V1 to już aparat z wizjerem (co prawda tylko EVF) więc można porównywać z Fuji X100, Sony Nex7, Canon G1x itp., które też nie są ultramałe. Nie przekreślałbym mimo wszystko tych jedynek Nikona, to nadal ciekawa alternatywa - zwłaszcza przy coraz bardziej konkurencyjnych cenach. Ciekawe też co pokażą w ich następnej generacji.

Małe nie są to fakt, ale popatrz na m4/3 i panasonica 14-42 można, można :). Chcesz bardziej na serio bierzesz zuiko z srebrnej serii ;). Dalej nie rozumiem czemu 1ka nie jest m4/3 lub apsc plus przeplotka pod bagnet F.
Nex7 możliwości ma ogromne, chociaż większość szkieł i tak wygląda jakby była projektowane głownie pod kamery z możliwością podpięcia pod nex.
Jak patrzę na plany rozwoju systemu to jak dla mnie najlepiej wypada x-pro (ze wszystkimi swoimi wadami), gdyby tylko cenowo było bliżej nexa :roll:. Ciekaw jestem jak najmłodsze dziecko C wypadnie w testach, bo cenowe ciągotki mają jak fuji :), zobaczymy co z tego wyjdzie...
Na koniec nie przeszkadza mi to że bezlustrowce w stylizacji idę w stronę 'leicy dla ubogich', ba jestem za :mrgreen:



mały to jest x10 swoją drogą mocno się zastanawiam nad jego zakupem ;).

Śli
24-07-2012, 18:52
a jak sie ma obrazkowo x10 do xz-1 czy do ex-1?

ropusz
24-07-2012, 20:47
a jak sie ma obrazkowo x10 do xz-1 czy do ex-1?

Bardzo podobnie.

hostman22
24-07-2012, 21:57
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x10/18 ;)

Śli
24-07-2012, 23:31
pooglądałem sobie te porównania i mój ep-1 wychodzi najlepiej :), xz-1 chyba najlepiej z kompaktów, a samsung niestety najgorzej :( a cenę ma dobrą, x10 słabiutko za to ergonomie ma fajną

Śli
25-07-2012, 01:28
a jak jest s shutter lagiem w tych kompaktach, w sp-1 chyba to mi najbardziej przeszkadza, no i troche wielkość i waga

ropusz
25-07-2012, 07:55
W XZ-1 jest lag przy ustawianiu ostrości. Jak już wciśniesz spust do połowy to potem idzie szybko.

shaolin
26-07-2012, 11:46
http://forum.xitek.com/thread-1040119-1-1-1.html

Zolci pisza, ze AF jest ultrawolny...

Erie
26-07-2012, 12:07
http://forum.xitek.com/thread-1040119-1-1-1.html

Zolci pisza, ze AF jest ultrawolny...

wierzymy na słowo ;) bo my drutu kolczastego nie potrafimy odczytać

Śli
26-07-2012, 13:57
pewnie zaimplementowali ten sławny Canonowski AF ;)

qbic
26-07-2012, 15:12
Czekam na pierwsze testy tego "rabal sensor"-a :)

hostman22
26-07-2012, 15:55
Ken Rockwell jest zachwycony ;)

P.R.P.
26-07-2012, 16:59
Ken Rockwell jest zachwycony ;)

I to jak.. ;)
'' Sony, Samsung, Fuji, Olympus, Panasonic and other third-tier brands offer lots of mirrorless cameras, but then aren't pro grade; they are just consumer electronics products and usually only with smaller 4/3 sensors (or smaller) and/or lens mounts often with few advanced lenses available. (First tier is LEICA, classic Hasselblad, Contax and others. Second tier is Nikon and Canon.)''
Master of self-destruction.

Erie
26-07-2012, 17:56
I to jak.. ;)
'' Sony, Samsung, Fuji, Olympus, Panasonic and other third-tier brands offer lots of mirrorless cameras, but then aren't pro grade; they are just consumer electronics products and usually only with smaller 4/3 sensors (or smaller) and/or lens mounts often with few advanced lenses available. (First tier is LEICA, classic Hasselblad, Contax and others. Second tier is Nikon and Canon.)''
Master of self-destruction.

ech Ken napisze nawet, że zielone jest czerwone jak mu zapłacą ;)

Śli
27-07-2012, 01:24
chyba bredzi

shaolin
27-07-2012, 03:29
http://visualsciencelab.blogspot.de/2012/07/canon-missed-whole-point-really.html
http://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2012/07/canon-eos-m-response.html

Władca Pixeli
27-07-2012, 07:01
http://in.reuters.com/article/2012/07/25/canon-earnings-cameras-idINT9E8ID00720120725

i gość na dpreview odpowiedział Canonowi

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=42110434

shaolin
27-07-2012, 07:49
:mrgreen:

W zoltym watku jest napisane, ze Canon chce w ciagu roku przejac wiekszosc EVILowego rynku...

Czornyj
27-07-2012, 08:42
:mrgreen:

W zoltym watku jest napisane, ze Canon chce w ciagu roku przejac wiekszosc EVILowego rynku...

Może chcą kupić Sony :lol:

shaolin
27-07-2012, 08:48
Albo chca, zeby Sony kupilo ich :lol:

wyrwiflak
27-07-2012, 10:27
:mrgreen:

W zoltym watku jest napisane, ze Canon chce w ciagu roku przejac wiekszosc EVILowego rynku...

Jestem pewien że w przypadku Canonowej części tego segmentu uda im się to w 100% :D

Władca Pixeli
28-03-2013, 04:33
Przedstawiciel Canona doszedł do konkluzji, że kiepska sprzedaż EOS M jest spowodowana...

http://img818.imageshack.us/img818/8067/smileyn.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/8067/smileyn.gif)
brakiem własnego forum na dpreiew
Dodał jeszcze, że AF nie ma tym nic wspólnego.

bestbuy.com


http://img13.imageshack.us/img13/2018/eosw.jpg
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/2018/eosw.jpg)

Władca Pixeli
04-07-2013, 02:38
Tak się koczy jak się robi aparaty nie wiadomo dla kogo i w oderwanej od rynku cenie.


http://img833.imageshack.us/img833/944/b0dk.jpg
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/944/b0dk.jpg)

shaolin
04-07-2013, 02:46
Powinni zmienic nazwe z EOS M na V1 ;)

koniecpolska
04-07-2013, 15:25
299$ czyli jeden z najtańszych ekwiwalentów 35mm z cyfrową ścianką APSC :wink:

wain
05-07-2013, 11:38
Jak widać jak się chce to można:
http://www.youtube.com/watch?v=POVviN21grU

shaolin
04-12-2013, 09:41
To moze oficjalnie tutaj o M2 ->
http://cweb.canon.jp/eos/special/m2sp/
http://www.dpreview.com/news/2013/12/03/canon-announces-eos-m2-in-japan

EDIT: Wyglada na to, ze ten aparat bedzie dostepny tylko w Azji (a moze i tylko w Japonii):

http://www.canonrumors.com/2013/12/canon-eos-m2-gets-official/
http://www.the-digital-picture.com/News/News-Post.aspx?News=8488
itd...
:mrgreen:

shaolin
05-12-2013, 06:40
Male porownanie M do M2 (albo na odwrot :mrgreen:)

http://v.youku.com/v_show/id_XNjQzOTAyMTAw.html