PDA

Zobacz pełną wersję : Benro A600 ex + KB-2 ??



Artur25
08-07-2012, 10:09
Witam
Mam pytanie co sądzicie o tych statywach
http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-600-ex-kb-2,9938s
http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-300-ex-kb-0,9179s
http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-500-ex-kb-1,9936s
statyw głównie na górskie wyprawy:)

Artur25
08-07-2012, 13:30
nikt nie miał stycznosci z tymi modelami:)??

Artur25
17-07-2012, 22:08
czy nikt nie jest w stanie mi pomóc??
poszukuję w miarę lekkiego statywu w góry w cenie do ok 450
a zawiesze na nim : d200, s 10-20, n 35, n16-85

Pirko
18-07-2012, 08:16
Bardzo dobry zestaw w tej cenie. Wystarczy do wspomnianego sprzętu z zapasem.

rotor
18-07-2012, 11:13
miałbym zastrzeżenia do głowicy KB-2, otóż z tego co widzę, na płytce szybkiego montażu, naklejone są dwa paski gumy szerokości (?? kilku mm??).
Nic się nie dzieje, jak korzystamy z aparatu w pozycji horyzontalnej, ale jak damy w pionie i z dłuższym obiektywem? .. nie sądzę, ze będzie to stabilne, aparat będzie sie przemieszczał względem płytki,. Nie miałem Benro, ale sprawdzałem inna głowicę o podobnej budowie (Elfo), po tym, jak kurier mi ją przywiózł, nie minęło 1,5h, jak była z powrotem zapakowana i "leciała" z powrotem do sprzedawcy

Artur25
18-07-2012, 18:55
to może coś w tym stylu
http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a0685fb00,13942s

morzon
18-07-2012, 18:56
Nogi A-600 mam i używam - nawet dwa komplety. Polecam bardzo.

moonrage
18-07-2012, 20:13
A600 są extra w tej cenie. Sam mam już ze 3 lata, głowica KB-2 jest na pewno dobra, BH-2 nie polecam

Badol
18-07-2012, 20:37
Ja co prawda nie mam 600ki a 550kę ale ogólnie nogi benro zdecydowanie polecam.
Statyw mam już jakieś 3 lata, sporo już ze mną przeszedł i dalej działa jak należy.
KB nie miałem. Kupiłem w zestawie z BH-1 ale zamieniłem na HD-18, która sprawdza się u mnie znacznie lepiej.

Artur25
18-07-2012, 20:50
czyli A600 jak najbardziej jeżeli chodzi o nogi :)
a głowica lepsza b-00 czy kb-2 różnica w cenie nie jest jakaś wielka:)

Badol
18-07-2012, 21:12
Wiesz - jak masz kasę to bierz wyższy model.
Co do samego modelu KB wypowiadać się nie będę bo nie miałem.
Ja przekonałem się, że bardziej mi leży głowica 3D, ale o ile nogi to bardzo uniwersalna sprawa tak głowica to już bardzo indywidualny temat.

P.S. napisałeś, że na wyprawy w góry. Rozumiem, że piesze.
Zwróć uwagę na rozmiar po złożeniu i samą wagę.
600 ma 3 sekcje = będzie wyższa po złożeniu. Model 650 będzie składał się z 4 sekcji. Przełoży się to nieco na stabilność ale za to będzie wygodniejszy w noszeniu.
Nie napisałeś też co będzie na tym "stać".
Powiem ci szczerze, że czasem zamiast mojej 550ki wolałbym zabrać 350kę, którą posiada mój znajomy. Lżejszy, mniejszy i nawet daje rady.

moonrage
18-07-2012, 21:19
czyli A600 jak najbardziej jeżeli chodzi o nogi :)
a głowica lepsza b-00 czy kb-2 różnica w cenie nie jest jakaś wielka:)

Zdecydowanie bierz droższą

Artur25
18-07-2012, 21:23
napisałem :) na chwile obecną d200 s10-20 n16-85 n 35 :) czasami n 80-200 af-s ale to juz bez statywu:)
oj jest spora różnica miedzy takim a350 a a600 waga, wielkośc to ma znaczenie kiedy trzeba targa przez 10 godzin na plecach :) ale w przypadku a 350 o połowe mniejszy udzwig:(

Artur25
19-07-2012, 15:49
Badol (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=20722) ale daje rade czy raczej daje rade:) wiesz w perspektywie mam d400 jak wyjdzie :) no chyba ze bedzie mniejszy od d 200 :) a w górach każdy kilogram mniej jest na wage zlota:)

Badol
19-07-2012, 16:14
Badol (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=20722) w górach każdy kilogram mniej jest na wage zlota:)

Wiem, sam czasem chodzę dlatego pozwoliłem sobie zabrać głos w tej sprawie.
Słuchaj - wiadomo - im cięższy i większy statyw tym więcej i lepiej udźwignie. To "oczywista oczywistość" ;)
Bardzo fajny statyw to np. Manfrotto A055, którego miałem okazję poużywać przez chwilę ale jak pojechałem z nim rowerkiem kilka kilometrów na plecach + cała reszta sprzętu to myślałem, że mi kręgosłup pęknie.
Coś za coś. Waga i poręczność vs stabilność.
Tak naprawdę to warto mieć dwa - jeden pancerny, którego możesz zabrać samochodem i z którym będziesz szedł max kilka km.
I drugi - mały, lekki, którego zabierzesz wszędzie i nie będziesz płakał.
Mój kolega, od którego pożyczyłem sobie właśnie manfrotto prawie nigdy go nie zabiera ze sobą bo jest za ciężki :D
Chodzi o to żebyś nie wpadł w taką pułapkę.
Moja 550ka daje rady i uważam, że jest świetnym kompromisem między wagą/gabarytami a możliwościami (udźwig/stabilność).
Każdy z tych Benro ma możliwość podpięcia plecaka czy innej opcji jako obciążnika co znacznie bardziej stabilizuje statyw.
Myślę, że 350ka poradzi sobie z D400. mojemu kumplowi jakoś dźwiga obecnie Canona 7d i nie słyszałem żeby coś było nie tak. Nawet ja kiedyś podpinałem D700 z gripem + jakieś raczej małe szkło i też dawał rady ale oczywiście gorzej niż 550 nie wspominając o A055.

Najlepiej przejdź się do sklepu i popatrz jak wyglądają itd.
To ty to będziesz nosił i to twój sprzet będzie na tym "wisiał" ;)

P.S. pamiętaj, że 350ka jest niższa od 550 czy 600ki. Nie wiem ile masz wzrostu itd. To też często ma znaczenie.

Artur25
19-07-2012, 17:02
statyw jest mi potrzebny tylko i wyłącznie w góry :) a takie wyprawy to minimum 7 godzin łażenia:) 550 lżejsza od 600 o 0,5 kg 4 sekcje w wolał bym 3 :) ale za to az 20 cm mniejszy po złożeniu:)

Badol
19-07-2012, 21:47
No to musisz sobie to wszystko przemyśleć ;)
Tak czy inaczej bez względu na jaki model się zdecydujesz z nóg Benro będziesz zadowolony.

Artur25
19-07-2012, 21:54
chyba jednak 550 z kb-1 przeczytałem pare dobrych opini:)