PDA

Zobacz pełną wersję : Samsung NX20



Daniel*1977
04-07-2012, 21:17
Witam,
Jeżeli ktoś*chciał by zobaczyć*co da się uzyskać*przy pomocy NX20 i np 60mm to zapraszam
Niestety nie wiem jak będzie z dostępnością tego modelu, nie wiem dlaczego nie ma w sprzedaży NX200.
Aparaty 20 i 200 są do siebie podobne, ale wydaje mi się, że NX20 jest szybszy od 200.
NX20 to lekko poprawiony w sensie obudowy NX11.
Bardzo wygodnie się go trzyma, najważniejsze przyciski są tam gdzie się ich spodziewałem :) oczywiście kwestia przyzwyczajenia.
60mm jak dla mnie bajka, chociaż narazie zapominam, że mogę robić zdjęcia z kilku centymetrów ;)

W sumie strasznie nie lubię pisać i wolę wrzucić kilka zdjęć.
Po kliknięciu powinno pokazać się na Flickr, gdzie są*szczegóły i dostęp do pełnego rozmiaru.

1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7501773206_10611a3194_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501773206/)
Bullet hole (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501773206/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

2

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7501772500_9c818dbd21_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501772500/)
Blue triangle (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501772500/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

3

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7501766698_5894bbfb0c_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501766698/)
Little spring (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501766698/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

4

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7501763806_150b670039_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501763806/)
Wall of glass (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501763806/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

5

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7501755672_b65e2c9479_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501755672/)
Frozen drop (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501755672/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

6

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7493095364_87968e6b27_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7493095364/)
Radiator (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7493095364/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

7

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7492127252_ab960d8f19_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7492127252/)
Can ON - OFF (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7492127252/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

8

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7492050846_795f824d27_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7492050846/)
Remained only a shadow (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7492050846/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

9

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7476461766_2d8443b948_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7476461766/)
Good morning (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7476461766/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

10

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7467555740_2e632b936b_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7467555740/)
Barbed wire (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7467555740/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

MariuszJ
04-07-2012, 23:24
I znów Daniel usiłujesz zrobić wrażenie, że te fotki to Samsung robił a nie Ty. Nieładnie :) A zdjęcia fantastyczne (jak zwykle). Powiedz - centrala nie zamierza zrobić czegokolwiek konstruktywnego z polskim rynkiem?

Daniel*1977
04-07-2012, 23:31
Jakiś*czas temu pytałem dlaczego tak dziwnie wygląda dystrybucja na naszym rynku, ale dowiedziałem się, że to decyzja z samej góry - moim zdaniem to zła decyzja, w końcu jest u nas sporo ludzi którzy jednak byli by skłonni na zakup ich sprzętu. Chyba że, jest to za mała grupa żeby inwestować.
Nie wiem jak to jest wysyłane z fabryk, ale na pewno nie w paczkach samolotem :) więc doładowanie jednego kontenera na statek z naklejką PL nie powinno być*problemem :D.
A zdjęcia tak czasem cyknę*i coś*tam wyjdzie ;)

MariuszJ
04-07-2012, 23:39
Jakiś*czas temu pytałem dlaczego tak dziwnie wygląda dystrybucja na naszym rynku, ale dowiedziałem się, że to decyzja z samej góry - moim zdaniem to zła decyzja, w końcu jest u nas sporo ludzi którzy jednak byli by skłonni na zakup ich sprzętu. Chyba że, jest to za mała grupa żeby inwestować.
Nie wiem jak to jest wysyłane z fabryk, ale na pewno nie w paczkach samolotem :) więc doładowanie jednego kontenera na statek z naklejką PL nie powinno być*problemem :D.
Nie ma co nawet komentować - poddawanie się bez najmniejszej próby walki. Na rynku, na którym - w czym się w pełni z Tobą zgadzam - mieli by szansę zacząć budować jakąś estymę dookoła swojego sprzętu.


A zdjęcia tak czasem cyknę*i coś*tam wyjdzie ;)
Patrz Pan - a mi nie wychodzi :D

Jasand
04-07-2012, 23:42
Ja juz sobie Samsunga odpuściłem. Jak nie chca naszej kasy to ich sprawa. A może nieudolni są nasi "menagerowie" w Samsung.pl ? A wszystko przez ta centralizację . Bo wszystko musi byc w W-wie. Siedzi tam taki jeden z drugim z nadania brata , kuzyna ciotki co ma szwagra w ministerstwie i pierdzi w stołek czekajac na comiesieczną wypłatę. U nas wszystko musi byc w stolicy. Ciekawe , że za Odrą nie wszystkie ważne instytucje i firmy mają siedzibę w Berlinie.

HYPER
05-07-2012, 00:00
a ja mam nx200 i jestem zawiedziony tym aparatem. moze za duzo oczekiwalem po takim malenstwie (przez ostatnie 10 lat uzywalem tylko topowych luster nikona).

Daniel*1977
05-07-2012, 00:09
Teoretycznie wnętrze w NX200 i 20 jest podobne, ale odczucia mam inne. 20 według mnie jest zdecydowanie szybsza. Może dopracowali FW, mi najbardziej zależało na wizjerze. Używając 200ki od listopada do dziś*ciężko mi jakoś*robić zdjęcia trzymając aparat przed sobą :)

Nie wiem natomiast jak sprawa wygląda z obiektywami - mam nadzieję, że to będzie dostępne i że cena nie zabije.
Spróbuję się*czegoś*dowiedzieć na temat dostępności nowych rzeczy, ale nie wiem czy udostępnią mi takie informacje.

ska
05-07-2012, 01:05
Myśle, że w polsce nie ma dostępności z uwagi na mentalność kupujacych, dużo większe grono nabywających aparat to ci początkujący, a kwestia wyboru to przede wszystkim opinie ludzi niż własne świadome potrzeby bo jak się później okazuje po czasie obiektyw też się zmienia. A opinia jest jak d*pa każdy ma swoją ;) a u nas to tylko canon i nikon a reszta nie robi zdjęć.

sssmok
05-07-2012, 09:32
W anglii sa dziwne sklepy, gdzie aparat z jednym obiektywem i z dwoma kosztuje tyle samo...
Zastanawiam sie gdzie tu logika i chyba mnie glowa rozboli od tego myslenia.
Chyba sobie piwko walne...:)

http://www.jessops.com/Directory/catalogue.ashx/$s=samsung%20nx20?fh_location=//jessops/en_GB/isvisible=1/$s=samsung%20nx20&tduid=36e58f6caf91318549001039a30f3b22&urlRefer=http://www.jessops.com/Directory/catalogue.ashx/$s=samsung%20nx20

wain
05-07-2012, 11:26
Myśle, że w polsce nie ma dostępności z uwagi na mentalność kupujacych, dużo większe grono nabywających aparat to ci początkujący, a kwestia wyboru to przede wszystkim opinie ludzi niż własne świadome potrzeby bo jak się później okazuje po czasie obiektyw też się zmienia. A opinia jest jak d*pa każdy ma swoją ;) a u nas to tylko canon i nikon a reszta nie robi zdjęć.

Grubo sie mylisz .. jak myslisz skad takie zainteresowanie NEXem 5/N?
Poczytaj na tym forum - SONY = KUPA a wszyscy ktorzy szukaja (a jest ich nie malo na tym forum) cos malego
to w 90% wybieraja miedzy OLY a NEX.. Ja sam wybralem NEXa 5N ze wzgledu na brak w Polsce NX200.

Mcarto
07-07-2012, 23:13
Daniel*1977 możesz coś napisać o pracy AF nx20 i nx200 w słabszym oświetleniu ew. z założonymi filtrami? Sam też planuje Samsunga jako back-up do mojego lustra więc nie chcę za dużo wydawać - zapewne będzie to aparat z kitem + stałka 30mm.
Czy zauważyłeś też znacząca różnicę w wielkości pomiędzy zestawami złożonymi z nx200 a nx20? Widziałem rozmaite porównania ale ważna jest dla mnie opinia osoby która popracowała trochę na podobnych zestawach.


ps. świetne zdjęcia - b.podobało mi się też to co potrafisz wyciągnąć z EX1.

siwyyy77
10-07-2012, 10:57
A jak w samsungach jest z lampami (wbudowanymi i zew. tymi małymi jak i dużymi)... chodzi mi o krótkie czasy (HSS) ?

Opisy milczą na ten temat...

Daniel*1977
11-07-2012, 21:29
siwyyy77 Po podłączeniu lampy lub uzyciu zamontowanej najkrótszy czas to niestety 1/180s
Walek Nie wiem jak będzie z dostępnością oficjalną nowej linii NX, teoretycznie są np w cyfrowe.pl dostępne w ciągu kilku dni, ale ceny są jak na razie mało sympatyczne.
Różnice pomiędzy NX20 i NX200 są dosyć spore. 20 ma wizjer, lampę i większy uchwyt. Po podłączeniu 50-200 lub 60mm jest już sporych rozmiarów i wagi jak na swoją wielkość - ale dalej jest mniejszy niż większość lustrzanek.
NX200 jest dosyć poręczny, z zamontowanym 30 lub 20mm jest naprawdę niewielki. Wymiarami zbliżony jest do EX1 - 114 x 63 x 29 mm; NX200 - 117 x 63 x 36 mm
czyli mieści się na rozłożonej "standardowej" dłoni.
Ustawianie czasu i przysłony jest w tych modelach identyczne kółkiem z przodu (EX) lub u góry (NX) czas, kółkiem z tyłu przysłona - cała reszta najbardziej uzytecznych funkcji jest na kółku z tyłu lub pod przyciskiem FN, lub też iFN na obiektywach - ale jakoś do tego się jeszcze nie przekonałem.
Dla mnie największą zaletą jest wizjer w 20ce, zrobiłem sporo zdjęć 200ką na tzw. zombiaka - da się, ale przyjemniej kadruje się przez wizjer.
Kadrowanie przez LCD w ostrym słońcu sprawia trochę problemów ze względu na odbłyski na ekranie.

Daniel*1977
14-07-2012, 22:11
Dorzucę kilka zdjęć.
Myślę, że nikt nic przeciwko nie ma :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7568583246_5a09fc3b51_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7568583246/)
Not approved (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7568583246/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7563045980_b89cb50c9c_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7563045980/)
Different side than always (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7563045980/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
2

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7563049400_0562f5da00_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7563049400/)
Stick (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7563049400/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7563036680_00f23c3ccf_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7563036680/)
Crater (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7563036680/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7555459514_485c3dded4_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7555459514/)
Pearls (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7555459514/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7555458618_72db148fb7_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7555458618/)
Thousands of eyes (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7555458618/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

ropusz
15-07-2012, 00:02
Jaki to obiektyw?

Daniel*1977
15-07-2012, 08:48
Samsung 60mm f/2.8 Macro

robert4you
16-07-2012, 22:00
Czym różni się NX200 i NX210 ?

ropusz
16-07-2012, 23:59
Czym różni się NX200 i NX210 ?
WiFi i trochę szybsze zdjęcia seryjne.

asche
17-07-2012, 10:25
A jak jest ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu i wysokiej wartości ISO (1600-3200) ? Taki sam dramat jak w NX100?

Daniel*1977
17-07-2012, 10:38
NX200 i 210 różnią się chyba jeszcze obudową, 200 jest metalowa po części.
Co do wysokiego ISO to jakoś nie miałem jeszcze okazji używać, to jest z NX20 na ISO800


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7501755672_b65e2c9479_c-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501755672/)
Frozen drop (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7501755672/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

to są z NX200 też*na 800:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7330251300_62a383669a_c-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7330251300/)
See horse (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7330251300/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7330234326_5d67a05afd_c-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7330234326/)
Air (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7330234326/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

a to na 1600


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7225488400_35ce59ca1d_c-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7225488400/)
Rain (http://www.flickr.com/photos/didmyself/7225488400/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

Może wymyślę coś ciekawego w ciemności i na wysokim ISO to zapodam.

Mcarto
23-07-2012, 17:35
Warto by było wykonać dwa podobne zdjęcia na ISO 800 i 1600 - polecam jakiś kościół i np. elementy ołtarza, nawy bocznej. Sporo różnokolorowych elementów i cieni.