PDA

Zobacz pełną wersję : Alior Sync - ktos już ma?



Strony : [1] 2

eristoff
22-06-2012, 23:03
Pytanie do fachowców bankowych i nie tylko. Czy to takie cudo jak piszą na stronie czy jakieś ukryte gwiazdki ma ? Jak długo trwa zakładanie konta przez : "Umowa on-line (potwierdzenie przelewem)".
Czy ktoś już kontaktował się z "bankiem" ? .
Interfejs jak wygląda ? Wodotryski czy prostota jak w mbanku ??
Ogólnie proszę o opinie.

rafal1980
22-06-2012, 23:17
Również ciekaw jestem opinii na temat banku ;)

sokolnik
22-06-2012, 23:19
piszcie numery kont na Fejsie, służby specjalne na to czekają :)
alior sync ma mieć możliwość robienia przelewów przez FB

Andre
22-06-2012, 23:34
http://hubertgajewski.com/2012/06/15/alior-sync-nowoczesny-bank-z-fatalnym-systemem-transakcyjnym/

eristoff
22-06-2012, 23:34
Może mi ktoś wytłumaczyć od punktu C w tabeli opłat na 7 str. o co biega ? Że niby tylko pierwszy przelew jest za 0 zł ??

tabela opłat (http://static.sync.pl/attachment/Tabela_Oplat_i_Prowizji.pdf)


Może mi ktoś wytłumaczyć od punktu C w tabeli opłat na 7 str. o co biega ? Że niby tylko pierwszy przelew jest za 0 zł ??

tabela opłat (http://static.sync.pl/attachment/Tabela_Oplat_i_Prowizji.pdf)

Już doczytałem że opłaty za następne operacje dotyczą rachunku oszczędnościowego

mini21
23-06-2012, 10:02
Założyłem, 50 zł już dostałem, teraz czekam na kartę i kolejne 50 zł.

Mnie skusił brak opłat i cash back.

Gdy była akcja alior banku też skorzystałem i wszystko było ok. (tylko karty nie zamówiłem żeby nie płacić).

Jeśli się to sprawdzić, to zrezygnuje z mBanku.


Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

ASAHI
23-06-2012, 10:53
A za co dostałeś 50 zł?

mini21
23-06-2012, 12:35
Była akcja "Ty i Sync (https://ty.i.sync.pl/)" gdzie za założenie konta dostajesz 50 zł, a drugie 50 zł za wykonanie chyba 5 operacji.
Akcja się już zakończyła, ale ja się załapałem.
Teraz czekam na kartę.

Majek
23-06-2012, 14:26
Ale po systemie e-bankingowym jadą jak po łysej kobyle...

stock
25-06-2012, 09:13
ale wsparcie bankierów na czacie jest Ok - rozmawiałem juz kilka razy z miła pania jak chciałem rachunek oszczędnościowo walutowy załozyć. pomogła, podpowiedziała - ogólnie miłe zaskoczenie :)

eristoff
02-07-2012, 22:20
Założyłem jak ninja i ja sobie konto, dostałem już kartę i czekam na naklejkę paypasową również za free

stock
03-07-2012, 11:25
a ja załozyłem świnke przelałem kasę i nic. Czekam na jakies potwierdzenia, loginy i na razie cisza. Poczekam tydzień i wjeżdżam im na stronę z buciorami :)

stock
04-07-2012, 12:44
zadzwoniłem - oczywiście nie wiedzą o tym żebym cokolwiek przelewał. Nr pesel tez nie maja. Zrobiłem burdę i dałem im 24h na aktywowanie mojego świniaka :)

eristoff
04-07-2012, 15:59
ja dzisiaj się nadziałem na PAYPASSa, chciałem w kinie zapłacić i nie dało rady zbliżeniowo, jak się później dowiedziałem pierwszą operację trza było a PINem zrobić

mini21
05-07-2012, 12:26
Ja dostałem dziś drugie 50 zł za wykonanie transakcji.

Miałem tę samą sytuację z Paypass'em - nie mogłem zapłacić, ale domyśliłem się, że pierwszy raz trzeba normalnie.
Ogólnie, to mi się podoba możliwość załatwienia prawie wszystkiego przez net.
Zawsze jest konsultant na czacie, który czeka.

A czy ktoś już korzystał z Cash Back'a?
Rozmawiałem z konsultantem, jak to ma wyglądać.
Na razie niewiele sklepów ma opcję "Płacę z Sync", a w innym wypadku jak to będzie wyglądało?
Ktoś coś wie?

durom
05-07-2012, 12:39
Cash back będzie chyba działał dopiero jak zadeklarujesz wpływy wynagrodzenia.

freefly
05-07-2012, 12:42
A czy ktoś już korzystał z Cash Back'a?
Rozmawiałem z konsultantem, jak to ma wyglądać.
Na razie niewiele sklepów ma opcję "Płacę z Sync", a w innym wypadku jak to będzie wyglądało?
Ktoś coś wie?

Skoro rozmawiałeś z konsultantem, to skąd to pytanie?

mini21
05-07-2012, 12:55
Stąd, że konsultant nie do końca zrozumiale (dla mnie) to wyjaśnił.
Powiedział, że muszę podać dane z karty - ale jak to zrobić, płacąc za zakupy w internecie?
Przecież tam przelewasz kasę bez ingerencji karty płatniczej?

"Cash back będzie chyba działał dopiero jak zadeklarujesz wpływy wynagrodzenia" - a o czymś takim to mi już nic nie powiedziano.
Co to znaczy?
Jak to zrobić?

freefly
05-07-2012, 13:09
Stąd, że konsultant nie do końca zrozumiale (dla mnie) to wyjaśnił.
Powiedział, że muszę podać dane z karty - ale jak to zrobić, płacąc za zakupy w internecie?
Przecież tam przelewasz kasę bez ingerencji karty płatniczej?

Cashback jest tylko za płatnoćci kartą debetową, a nie za przelewy.

Umbra
05-07-2012, 13:52
Ja też założyłem. Na minus toporna i powolna strona. W mbanku jakoś lepiej to śmigało. Na plus darmowe bankomaty i brak opłat.

eristoff
05-07-2012, 21:44
cashback według moich informacji do 5 każdego następnego miesiąca, na pewno za zakupy na allegro wybierając właśnie "płacę z SYNC". Z tą deklaracją wpływów wynagrodzenia to chyba z kosmosu wymyśliłeś. Nic takiego konsultant na czacie nie wspominał. Czat bardzo sympatyczny już chyba z 5-6 razy korzystałem

ropusz
05-07-2012, 21:45
A ja skorzystałem z Groupona i złożyłem wniosek o kartę kredytową mbanku i teraz czekam na darmowego Kindle 4 :)

Motorniczy
05-07-2012, 23:38
A ja skorzystałem z Groupona i złożyłem wniosek o kartę kredytową mbanku i teraz czekam na darmowego Kindle 4 :)

Jakie ksiazki masz na sell ?

ropusz
06-07-2012, 08:34
Nie rozumiem pytania.

sote
06-07-2012, 14:06
A ja skorzystałem z Groupona i złożyłem wniosek o kartę kredytową mbanku i teraz czekam na darmowego Kindle 4 :)

poki co, to chyba czekasz na karte ;)

ropusz
06-07-2012, 16:59
poki co, to chyba czekasz na karte ;)

Wniosek zatwierdzony, karta w drodze :)

juha
06-07-2012, 17:07
Cash back będzie chyba działał dopiero jak zadeklarujesz wpływy wynagrodzenia.

Gadasz głupoty, nie ma to nic wspólnego z przelewaniem wynagrodzenia. Bezrobotny przecież może też mieć konto, prawda? Jako dowód dziś dostałem swój cash back za czerwiec. Póki co to najlepszy bank wg. mnie, po 10 latach odchodzę z Inteligo, mam nadzieję, że cash back zostanie na dłużej.

TOP67
06-07-2012, 18:00
Trzeba korzystać, póki dają. Założyłem i ja. Trzeba kupić nowy portfel na karty ;)

mini21
06-07-2012, 19:24
Mnie trochę denerwuje, bo jeszcze prawie nigdzie nie ma możliwości płatności w stylu "Płacę z....".

Dziś chciałem kupić nowy dysk, ale nigdzie nie ma płatności przez ten bank, a jeśli chciałbym zapłacić kartą, to doliczają ok. 2% wartości, więc ten cały Cash Back robi się mniej opłacalny.

freefly
06-07-2012, 19:36
W przypadku, kiedy łączna kwota należnego CashBack przekroczy kwotę 760 PLN, Bank działając jako płatnik potrąci należny zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 10%, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2000 r., nr 14, poz. 176 ze zm.) i przekaże go na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego.:wink:

RobertMiernik
06-07-2012, 20:35
I pita jeszcze wystawi?

freefly
06-07-2012, 20:41
I pita jeszcze wystawi?

To jest przychód "z innych źródeł", więc samemu trzeba to uwzględnić w zeznaniu rocznym.

RobertMiernik
06-07-2012, 21:08
Tak, wiem, ale liczyć trzeba potem i jeszcze się nie machnąć...
Jak już tacy fajni są, że sami przelewy do US robią, to pita też mogliby wystawić ;]

TOP67
06-07-2012, 21:09
Niczego nie trzeba składać.


Podatek pobiera i odprowadza płatnik w terminie do dnia 20 miesiąca następującego po miesiącu, w którym pobrano podatek i przekazuje na rachunek urzędu skarbowego właściwego według miejsca zamieszkania płatnika, a jeżeli płatnik nie jest osobą fizyczną, według siedziby bądź miejsca prowadzenia działalności, gdy płatnik nie posiada siedziby.

Natomiast w terminie do końca stycznia roku następującego po roku podatkowym płatnik jest obowiązany przesłać do urzędu skarbowego deklarację PIT-8AR, w której wykaże ten podatek. W razie zaprzestania działalności płatnik przekazuje deklarację w terminie do dnia zaprzestania działalności (art. 41 ust. 4 i art. 42 ust. 1 i la updof).


Deklarację PIT-8AR przesyła się w odróżnieniu od PIT-8C do końca stycznia. Przesyła się go do Urzędu Skarbowego właściwego dla płatnika, a nie urzędu właściwego podatnikowi.
PIT-8AR jest deklaracją roczną o zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych, pobieranym w przypadku, gdy podatnik dodatkowo nie musi składać zeznania z tym zryczałtowanym podatkiem związanego.

RobertMiernik
06-07-2012, 22:07
Niczego nie trzeba składać.
(..)
Deklarację PIT-8AR przesyła się

No to się przesyła czy się nie przesyła?... ;>

jm
06-07-2012, 22:42
Wypłaty z bankomatów za granicą są z prowizją (jaką?)?
Czy bez?

TOP67
06-07-2012, 23:05
No to się przesyła czy się nie przesyła?... ;>

Przesyła płatnik a nie podatnik.

RobertMiernik
07-07-2012, 10:44
No czyli wystawiają pita, o to chodziło ;>

TOP67
07-07-2012, 11:17
Ale nie wysyłają go do podatnika i nie ujmuje się go w rocznym. Czyli jakby nie istniał.

marmajt
07-07-2012, 12:30
Wypłaty z bankomatów za granicą są z prowizją (jaką?)?
Czy bez?

Niestety 10zł za wypłatę z bankomatu zagranicą.

stock
10-07-2012, 12:52
głupia świnka i tyle akcji. Okazało się ze mam niezgodnośc danych - puściłem kase na świniaka z konta wspólnego z konkubina a świniak był tylko na mnie. No i w Aliorze zdurnieli i siedzieli cicho... zamiast kurna do mnie zadzwonić i poprosić o wyjasnienie sprawy... ech...

Zakładam zatem zwykłe konto - niech spadają na drzewo :)

TOP67
10-07-2012, 13:17
A ja właśnie dostałem login i ruszam na zakupy ;)

Też wysyłałem ze wspólnego konta. Ale w mBanku mogę wybrać w czyim imieniu wysyłam przelew.

stock
10-07-2012, 13:59
no ja własnie jakos nigdy nie potrzebowałem tej opcji - znaczy się wyboru od kogo idzie przelew. Az do dzisiaj w zasadzie :( No, ale kij z tym - jakoś to omijam i walczę dalej :)

eristoff
10-07-2012, 20:43
ja dzisiaj naklejkę zbliżeniową dostałem. Nakleiłem na telefon (nokia E52) ale jakoś tak nie pasuje. Zobaczymy może się przyzwyczaję.

wunat
10-07-2012, 21:07
a czy jest opcja zwyklej karty + naklejki?

eristoff
10-07-2012, 21:13
tak jedno i drugie za free

RobertMiernik
11-07-2012, 05:31
Jeszcze jakby była opcja zmiany nazwy konta z "Konto osobiste" to już full wypas byłby, może w patchu dodadzą ;P

durom
11-07-2012, 14:43
A ja naiwny myślałem że aplikacja na iphone będzie działała. Wtopa, nie działa na 4.3.3

ropusz
12-07-2012, 08:32
A do mnie już dotarła karta z mBanku, teraz tylko jakieś zakupy szybkie i będę czekał na Kindla.

sote
12-07-2012, 09:51
Ropusz scigamy sie? ;) do mnie pewnie dzisiaj przyjdzie karciocha...

matomi
12-07-2012, 12:50
Taka ciekawostka:
http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,12114189,Alior_Sync_grozi_ninjom_procesem _sadowym.html

ropusz
12-07-2012, 13:43
No właśnie tak się zastanawiałem czy można z tej karty zrobić przelew np. za kupno samochodu i czy wtedy też dadzą 5%?

freefly
12-07-2012, 15:11
No właśnie tak się zastanawiałem czy można z tej karty zrobić przelew np. za kupno samochodu i czy wtedy też dadzą 5%?

Przelewy z kart kredytowych traktowane są przez banki jako wypłaty gotówkowe.
To tak jakbyś wypłacił w bankomacie pieniądze z karty kredytowej.

ropusz
12-07-2012, 15:29
A powiedzcie mi czy znacie jakiś bank gdzie cash back jest na zwykłej karcie płatniczej a nie tylko przy zakupach internetowych?

Rafał_Sz
12-07-2012, 15:42
A powiedzcie mi czy znacie jakiś bank gdzie cash back jest na zwykłej karcie płatniczej a nie tylko przy zakupach internetowych?
Konto "Wydajesz i zarabiasz" w BZ WBK.

TOP67
12-07-2012, 15:52
Tyle, że to tylko 1%. W praktyce tyle samo można uzyskać na dowolnej karcie kredytowej (okres bezodsetkowy to prawie 2 miesiące).
Oferta AliorSync jest bezkonkurencyjna, bo zwraca co najmniej 4,5%.

Rafał_Sz
12-07-2012, 15:53
Tak "paczę i paczę" na tego Aliora i nadziwić się nie mogę, gdzie jest haczyk? :)

TOP67
12-07-2012, 15:56
Jak wszystko co dobre, wkrótce się skończy. A portfel klientów zostanie.
Ostatnim takim hitem był mTransfer z karty kredytowej na własne konto.

Rafał_Sz
12-07-2012, 15:58
Ha, no tak. :)

sote
12-07-2012, 23:15
TOP67 moze juz za pozno i nie zalapalem dlaczego hitem byl mTransfer, naswietlisz?

TOP67
12-07-2012, 23:22
Można sobie było przelać z karty kredytowej gotówkę na konto. Bez odsetek przez 54 dni, bez prowizji za wypłatę gotówki. Jedyny koszt to 0,1% dla bluecash.

Majek
12-07-2012, 23:24
No przecież napisał, że można było z karty kredytowej gotówę sobie na konto przerzucać. Taki jakby kredyt obrotowy. Wszystkie karty kredytowe, jakie znam nie dają dostępu do konta. To są tylko konta techniczne służące do spłaty zadłużenia. A tu sobie można było zrobić myk, odwrotnie...

TOP67
13-07-2012, 08:18
http://samcik.blox.pl/2012/07/Koniec-marzen-o-blitzkriegu-Synca-Z-pechowego.html

Erie
13-07-2012, 08:38
Tyle, że to tylko 1%. W praktyce tyle samo można uzyskać na dowolnej karcie kredytowej (okres bezodsetkowy to prawie 2 miesiące).

grace period 54 dni oznacza, że masz to max 54 dni bezodsetkowe, a mninimalnie 23 - jesli kupiłeś w pierwszym dniu okresu rozliczeniowego to masz opcję max, jesli w ostatnim to już tylko 23, więc to nie do końca jest zachwalane i reklamowane 54 dni ;)

swidy
13-07-2012, 08:49
A powiedzcie mi czy znacie jakiś bank gdzie cash back jest na zwykłej karcie płatniczej a nie tylko przy zakupach internetowych?

millennium 3% zakupy w marketach i na stacjach benzynowych
meritum 4% stacje benzynowe

W obu przypadkach płacisz zwykłą debetówką i oba obarczone pewnymi warunkami: minimalne wpływy to kolejno 1000 i 1500zł, meri dodatkowo wymaga minimalnego obrotu kartą 200zł, max cash back 50 i 30zł miesięcznie.
Spełniając warunki na cash back konta są jednocześnie darmowe i wypłaty z bankomatów też, jeśli warunki są nie spełnione są jakieś dodatkowe opłaty ale nie pamiętam dokładnie jakie.

Erie
13-07-2012, 09:04
A powiedzcie mi czy znacie jakiś bank gdzie cash back jest na zwykłej karcie płatniczej a nie tylko przy zakupach internetowych?

w citibanku dla karty World - masz 0,5% cashbacku, ale nie wprost - za każde wydane 5 zł dostajesz 1 pkt, za 4000 pkt masz cashback 100 zł, czyli wydajesz 20 000 zł i dostajesz 100 zł - opłacalne przy robieniu dużej ilości zakupów kartą, ale nie w innych przypadkach

TOP67
13-07-2012, 10:08
grace period 54 dni oznacza, że masz to max 54 dni bezodsetkowe, a mninimalnie 23 - jesli kupiłeś w pierwszym dniu okresu rozliczeniowego to masz opcję max, jesli w ostatnim to już tylko 23, więc to nie do końca jest zachwalane i reklamowane 54 dni ;)

Mam karty z okresami rozliczeniowymi co 5-10 dni. W najgorszym przypadku okres wynosi 45 dni :)
A duże zakupy planuję tak, zeby dodatkowo naliczyło mi punkty payback.
Na jednej z kart mam dodatkowy cashback 1% w postaci pomniejszenia raty ratalnej za netbooka. itp, itd.

Osoba zorientowana może co miesiąc oszczędzić trochę pieniędzy.

RobertMiernik
13-07-2012, 10:57
Jeszcze jakby była opcja zmiany nazwy konta z "Konto osobiste" to już full wypas byłby, może w patchu dodadzą ;P

Wracając do tematu Synca: Da się zmienić nazwy, pani na infolinii nie była wystarczająco poinformowana. Po kliknięciu na konto, pod nazwą jest link Modyfikuj.

TOP67
13-07-2012, 12:09
Da się

RobertMiernik
13-07-2012, 12:59
Da się

To jest dopiero czytanie ze zrozumieniem ;>

Fomarser
18-07-2012, 10:31
Zakupiłem upgrade Lighrooma i zapłaciłem debetówką. Przy okazji zaobserwowałem ciekawy mechanizm rozliczania operacji walutowych - wg ostatniej tabeli z dnia rozliczenia, gdzie spread rośnie z 5,6% do 7,3% (codziennie, więc zaplanowana akcja). Porównując kursy z np. mBankiem, to rzeczywisty zwrot wyniesie nie 5%, ale circa 2,4%. Jak się zdecyduję na upgrade CSa, to zapłacę w walucie, wyjdzie taniej niż z cashbackiem Synca.

Sendilkelm
23-07-2012, 09:26
Jak ktoś się nie załapał na 50 zł to teraz można tu:

http://gruper.pl/x.php/1,25108/Cala-Polska-Alior-Bank-konto-Alior-Sync.html?utm_source=newsletter-warszawa-2012-07-23&utm_medium=e-mail&utm_term=warszawa&utm_campaign=bcae389f16b198f37ae819e41a6a3c24&grid=8436350 Nie śledzę tego, ale mam nadzieję, że to prawda, że teraz już normalnie się nie dostaje bonusu (nie wiem, info od znajomego :P )

Rafał_Sz
23-07-2012, 18:25
Tak sobie poczytałem tabelę opłat i prowizji, a zwłaszcza >PŁATNOŚCI I WYPŁATY- DOWOLNA DRUGA I KOLEJNA TRANSAKCJA W MIESIĄCU KALENDARZOWYM< i stwierdzam, że to lipa jakich mało.

swidy
23-07-2012, 18:53
Tak sobie poczytałem tabelę opłat i prowizji, a zwłaszcza >PŁATNOŚCI I WYPŁATY- DOWOLNA DRUGA I KOLEJNA TRANSAKCJA W MIESIĄCU KALENDARZOWYM< i stwierdzam, że to lipa jakich mało.

To dotyczy konta oszczędnościowego a nie osobistego, czyli standard a wręcz taniej niż u większości...

eristoff
07-08-2012, 20:05
dzisiaj otrzymałem pierwszy raz zwrot od SYNCa , miło dostać prawie 60 zł , polecam

mini21
07-08-2012, 20:15
Ja też otrzymałem w 240 zł zwrotu.
Jak na razie wrażenie o banku pozytywne.
Tylko ciekawe jak długo jeszcze ten cash back będzie.

eristoff
07-08-2012, 20:19
4800 zł to ładne zakupy, pewnie na alledrogo

mini21
07-08-2012, 20:24
Tak, bo bardzo mało sklepów udostępnia płatności za pomocą sync, a inaczej doliczają chyba 3 %, więc musiałem się "nagimnastykować", aby wyszło jak najtaniej, ale dzięki temu całość wyniosła mnie z 300-400 zł taniej niż jakbym kupił w jednym miejscu.

eristoff
07-08-2012, 20:28
ja jeszcze drobne rzeczy jakie udaje się opłacac to CYFRA + (przez ICA) i weeb.tv. Jak ktoś wie gdzie jeszcze można płacić to niech pisze

mateo912
07-08-2012, 20:30
ja dziś założyłem przez przelew z innego banku ale jeszcze nie dostałem maila z danymi.

eristoff
07-08-2012, 20:32
ja dziś założyłem przez przelew z innego banku ale jeszcze nie dostałem maila z danymi.

pamiętaj że dane muszą być identyczne z innego banku jak te które wypełniasz podczas zakładania synca

Rafał_Sz
07-08-2012, 20:43
Psioczyłem, ale założyłem. :) Zobaczymy. ;)

mateo912
07-08-2012, 20:44
pamiętaj że dane muszą być identyczne z innego banku jak te które wypełniasz podczas zakładania synca

hmm chyba są takie same. a co jeśli by nie były? co wtedy zrobić?

eristoff
07-08-2012, 20:50
poczatuj z doradcą powie pewnie wszystko, ja już z 5 razy nawet o pierdoły ich pytałem

stock
17-08-2012, 09:03
hmm chyba są takie same. a co jeśli by nie były? co wtedy zrobić?

wtedy trzeba zacząć wszystko od nowa - bo wystepuje u nich zjawisko niezgodności danych i się wszystko wykrzacza. ja tak miałem ze zakłądałem swiniaka dla siebie a przelew puszczałem ze wspolnego - nie przeszło. Musiałem konto zakładac przez kuriera i podpisy umowy

mateo912
17-08-2012, 10:17
wtedy trzeba zacząć wszystko od nowa - bo wystepuje u nich zjawisko niezgodności danych i się wszystko wykrzacza. ja tak miałem ze zakłądałem swiniaka dla siebie a przelew puszczałem ze wspolnego - nie przeszło. Musiałem konto zakładac przez kuriera i podpisy umowy

już poszło ;)
Okazuje się że minimalna różnica może być tj brak 2 imienia w 1 a podanie go w 2.
Jak na razie jestem zadowolony :) zobaczymy jak później.
A Marcin polecasz tego "świniaka" ? wyjeżdżam na miesiąc gdzie kasa kompletnie nie będzie mi potrzeba i zastanawiam sie czy nie przelać jej tam.

TOP67
17-08-2012, 14:23
Jak nie potrzebujesz kasy, to GKJ może ją przelać w swoje gardła ;)

mateo912
17-08-2012, 18:58
Jak nie potrzebujesz kasy, to GKJ może ją przelać w swoje gardła ;)

W to nie wątpię:D

Michał Jędrak
19-08-2012, 11:00
A ja dwa tygodnie temu wypełniłem formularz i po paru dniach przyszła karta... Kuriera jednak nie mogłem się doprosić i przyszedł dopiero parę dni temu. Teraz czekam na jakiś zasmarkany SMS z aktywacją konta już cztery dni albo i lepiej. W ofercie oczywiście mają informację o 2-4 dniach roboczych...

pit.
19-08-2012, 11:37
Dziwna sprawa - ja miałem wszystko w 7 dni - kartę,naklejkę i do dziś zero problemów. Jak narazie złego słowa nie powiem, a wręcz przeciwnie. Za to wiele złego mogę powiedzieć o Kredyt Banku, który z każdym dniem zmienia się bardziej na niekorzyść.

Jedyny problem jaki spotkałem z Alior Sync to problem z płatnością w ITunes, ale to może przejściowe.

Strus
30-08-2012, 13:51
Dziś na groupon'ie klik (http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/Alior-Sync/9300486) 50zeta premii dają

Brać czy nie brać ?

mini21
30-08-2012, 13:56
Ja bym brał.
Jestem z nich zadowolony, co miesiąc jakiś tam (marny, ale zawsze) Cash back przychodzi, więc sądzę, że warto.

eristoff
30-08-2012, 17:08
Ja wziąłem dla darmowych paypassów (karta i naklejka) i braku opłat

Strus
30-08-2012, 17:23
Ja w UK mam kartę dotykową od dawna ale dla mnie to zmora jest. Jeśli mam ją razem z tutejszym Oysterem (pass do metra i autobusów) albo z kartą dostępu do pracy to jest dramat bo nic nie działa :( Są na tym samym typie chipów i się gryzą

RobertMiernik
30-08-2012, 17:45
Ja mam naklejkę na tel i to jest super pomysł, malutka (zmieściła się pod obudowę "na baterię")) i nie da się jej zapomnieć, nie przeszkadza też w kieszeni 'dodatkowy' przedmiot...

qualin
05-09-2012, 15:41
Dzialaja Wam te naklejki ? Probowalem dzisiaj zaplacic zblizajac telefon (naklejka pod obudowa baterii) i zero reakcji, wiec wyciagnalem naklejke ze srodka i przylozylem do czytnika i nadal nic. Musialem wyjac karte z portfela i nia dopiero zaplacilem zblizeniowo.
Dodam, ze naklejka jak i karta sa aktywowane.

RobertMiernik
05-09-2012, 19:51
Mi działa, mam pod obudową a NA baterii, za to łapie przy minimalnej odległości, wydaje mi się, że nawet odległość większa o grubość baterii mogłaby być za duża.

qualin
05-09-2012, 20:13
Porozmawialem na czacie, najpierw sugerowano mi, ze moze mialem wifi wlaczone albo bt :) No, ale jakby to mialo zaklocac to sygnal komorkowy tez by zaklocal.
Skonczylo sie na tym, ze zablokowalem naklejke i zamowilem nowa bo pewnie jest uszkodzona.

Denerwuje mnie tylko w tym Aliorze jedna rzecz, ile razy dzwonie na infolinie badz lacze sie z ludkiem w wirtualnym oddziale to za kazdym razem probuja mi wciskac karte kredytowa.

eristoff
05-09-2012, 21:25
a ja miałem ciekawostkę, płaciłem naklejką wczoraj w markecie i nie zatrybiła na początku , potem poszło dostałem papierki że zapłacono i do dzisiaj nie pobrano z konta , wcześniej w innych marketach obciążali natychmiast, wie ktoś o co chodzi ?

RobertMiernik
05-09-2012, 22:27
Zbliżeniowe są chyba dłużej księgowane, mi też z 'normalnej' karty schodzą natychmiast a przy zbliżeniowych transakcjach dłużej.

qualin
05-09-2012, 23:35
W Syncu ksieguja chyba dopiero po 48 godzinach. Ja tez dzisiaj placilem w sklepie ok 14tej i do tej pory nie ma sladu na koncie, ze jakas transakcje robilem.

freefly
06-09-2012, 10:01
W Syncu ksieguja chyba dopiero po 48 godzinach. Ja tez dzisiaj placilem w sklepie ok 14tej i do tej pory nie ma sladu na koncie, ze jakas transakcje robilem.


W moim banku dostałem taka odpowiedź:
"Transakcje zbliżeniowe dokonywane są w tzw. trybie „off line”, co sprawia, że w momencie płatności nie występuje blokada środków na rachunku. Jeżeli w momencie rozliczenia płatności na rachunku nie pozostają wystarczające środki, wówczas powstaje saldo minusowe".

Dlatego dopiero jak zejdą pieniądze będzie widać, że była transakcja.

Strus
06-09-2012, 11:19
hehe Drugi raz z nimi gadałem i już kartę kredytową mi chcą dać


Proponuję Panu naszą kartę, gdyz może Pan na tym zarobić.
Karta kredytowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią oszczędzać. Oprócz 5% zwrotu na rachunek karty od każdej transakcji internetowej, całość Pana własnych środków może aktywnie pracować na wysoko oprocentowanym koncie oszczędnościowym 4,35%.

qualin
06-09-2012, 17:50
Mi dwa razy juz ta karte wciskali :P

haki
07-09-2012, 11:55
Rozumiem, że jak wziąłem rejestracje online to dostanę kartę pocztą?

Strus
07-09-2012, 12:42
Rozumiem, że jak wziąłem rejestracje online to dostanę kartę pocztą?

Oczekuj znaków dymnych z informacją że gołąb opuścił klatkę :) :)

eristoff
07-09-2012, 14:10
W Syncu ksieguja chyba dopiero po 48 godzinach. Ja tez dzisiaj placilem w sklepie ok 14tej i do tej pory nie ma sladu na koncie, ze jakas transakcje robilem.

Potwierdzam
Data Księgowania:06-09-2012
Data operacji:04-09-2012

również dzisiaj przyszedł kolejny zwrot cashbacka

Ze[N]
07-09-2012, 16:18
Jedno z moich kont bankowych znajduje się mBanku. Nie przetrzymuje tam dużo gotówki. Tyle, by zrobić opłaty. Minusem tego konta jest opłata za kartę i za wypłatę gotówki z innych niż sieciowych bankomatów.
Praktycznie przez 10 lat dzwoniono do mnie z propozycją kredytu, lokaty, itp. raptem kilka razy.

Tydzień temu w piątek założyłem konto w Alior Sync. Przelew aktywacyjny dokonałem oczywiście z mBanku. Każdy kto założył konto w Alior Syncu wie, że w tytule przelewu musi być konkretna treść:
POTWIERDZENIE ZAWARCIA UMOWY RACHUNKU OSZCZĘDNOŚCIOWO-ROZLICZENIOWEGO W ALIOR SYNCTymczasem z początkiem nowego tygodnia dostałem telefon z mBanku, że z racji bycia stałym klientem, wpłacającym regularnie gotówkę, itp. przygotowano dla mnie całkowite zniesienie opłat za użytkowanie karty przez 12 miesięcy, zaproponowano wyższą lokatę niż ta w standardowej ofercie, oraz zniesienie opłaty prowizyjnej za wyciąganie gotówki z innych bankomatów również przez najbliższe 12 miesięcy.

Przypadek? A może pełna inwigilacja wychwytuje konkretne przelewy(po tytule?) i dzwonią do klientów. Ktoś miał podobnie?

W każdym bądź razie Alior Sync zapowiada się świetnie. Mam tylko nadzieję, że fiskus nie będzie robił problemów(Cashback = podatek (http://banki.wp.pl/kat,6600,title,Cashback-problemem-dla-podatnikow,wid,14895903,wiadomosc.html?ticaid=1f20 8)).

Strus
07-09-2012, 17:48
Otworzyłem sobie tego Aliora ale jakoś mam opory przed przesiadką z Deutsche... tak całkiem w sensie. Wy się całkiem przesiedliście czy tak testowo ?

wunat
07-09-2012, 17:57
ja testowo, ale coraz blizej jestem przejscia calkiem (z mbanku)

zuto
07-09-2012, 19:57
;2916377']
...

Tydzień temu w piątek założyłem konto w Alior Sync. Przelew aktywacyjny dokonałem oczywiście z mBanku. Każdy kto założył konto w Alior Syncu wie, że w tytule przelewu musi być konkretna treść:Tymczasem z początkiem nowego tygodnia dostałem telefon z mBanku, że z racji bycia stałym klientem, wpłacającym regularnie gotówkę, itp. przygotowano dla mnie całkowite zniesienie opłat za użytkowanie karty przez 12 miesięcy, zaproponowano wyższą lokatę niż ta w standardowej ofercie, oraz zniesienie opłaty prowizyjnej za wyciąganie gotówki z innych bankomatów również przez najbliższe 12 miesięcy.

Przypadek? A może pełna inwigilacja wychwytuje konkretne przelewy(po tytule?) i dzwonią do klientów. Ktoś miał podobnie?
...

(Cashback = podatek (http://banki.wp.pl/kat,6600,title,Cashback-problemem-dla-podatnikow,wid,14895903,wiadomosc.html?ticaid=1f20 8)).

Miałem dokładnie taką samą sytuację. Lawinowe telefony z mBanku kilka dni po przelewie z Aliora.
Ja mBank odpuszczam całkowicie, ale Alior narazie tylko tak "zwiadowczo". Główne konto ciągle w DB Bank.

mrbox
14-09-2012, 21:17
zakładałem konto jeszcze z premia 100zł, 5% za transakcje internetowe regularnie wpływa, z kartą nie miałem problemów zarówno w sklepie jak i przy płaceniu przez neta, przelewy pomiędzy Aliorem i Synckiem on-line bez opóźnień tak jakby były to przelewy między kontami w tym samym banku, przelewu natychmiastowego (gratis 10 miesięcznie) jeszcze nie udało mi się zrobić, zawsze były jakieś problemy techniczne, ale akurat mnie to nie boli..
oferty w dziale Dobry Deal na kiepskim poziomie raczej :)

mateo912
15-09-2012, 09:28
A ja mam pytanie jak to jest z tym cashbackiem przy płaceniu karta w necie. Tzn w sumie nawet nie wiem jak można płacić karta w necie bo nigdy tego nie robiłem;) mógłby ktoś napisać jak to wygląda?

TOP67
15-09-2012, 10:56
Oddają 5% za każdy zakup w sieci. Niezależnie czy płacisz przez AliorSync czy kartą. Zwrot jest ok 10 dnia następnego miesiąca.

eristoff
09-10-2012, 20:00
czy wam też na allegro nie działa dzisiaj płacę z alior sync ? Po wpisaniu kodu z smsa wywala taki błąd



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://stanomino.pl/004.jpg)

dwa razy próbowałem , konsultanci piszą że to wina payu, ale jakoś nie wierzę im

TOP67
09-10-2012, 20:04
Wczoraj płaciłem. Ale jak nie działa AliorSync, to płać kartą

durom
09-10-2012, 20:08
płaciłem minutę temu. Wszystko ok.

mateo912
09-10-2012, 20:08
czy wam też na allegro nie działa dzisiaj płacę z alior sync ? Po wpisaniu kodu z smsa wywala taki błąd



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://stanomino.pl/004.jpg)

dwa razy próbowałem , konsultanci piszą że to wina payu, ale jakoś nie wierzę im

mi działa, dzisiaj nawet robiłem zakupy na allegro z "płace z allegro" przez paU;)
swoją droga już czekam na zwrot kasy z zakupy w które robiłem w tym miechu :D 200zł to lekko będzie ;)

eristoff
09-10-2012, 20:38
No w końcu poszło. Poprzednia wpłata była około 14 . Kasa utknęła chyba na payu bo na allegro wpłata miała status odrzucona. Trzeba było wycofać płatność która przeszła na moje konto payu i zlecić wypłatę. Teraz czekam na kasę na koncie.

Erie
09-10-2012, 23:46
Oddają 5% za każdy zakup w sieci. Niezależnie czy płacisz przez AliorSync czy kartą. Zwrot jest ok 10 dnia następnego miesiąca.

Za każdy zakup? Czy tylko za zakup w sklepie, który taką płatność (AliorSync) obsługuje i automatycznie taka płatność kosztuej dodatkowe parę procent? Bo chyba czegoś nie kumam z tym Aliorem.

Załóżmy, że kupuję w sklepie x produkt za 10 000 zł, płace kartą przez net - sklep nalicza mi 10 000 + opłatę 2% za płatność kartą, czyli zapłaciłem 10 200, a Alior zwraca mi 500 zł? To z czego oni żyją?

TOP67
09-10-2012, 23:52
Tak, za każdy zakup w sieci dokonany przez AliorSync lub kartą do konta (za pośrednictwem dowolnego operatora). Ja nie płacę żadnej prowizji za płatność kartą. Wybierasz złe sklepy.

Erie
10-10-2012, 00:00
Tak, za każdy zakup w sieci dokonany przez AliorSync lub kartą do konta (za pośrednictwem dowolnego operatora). Ja nie płacę żadnej prowizji za płatność kartą. Wybierasz złe sklepy.

coś nie bardzo kumam zatem skąd Alior bierze te 5% - rozdawnictwo kasy? podaj przykład sklepu, w którym kupujesz - chciałbym zobaczyć jak tam wygląda płatność kartą przez net

przykładowo - wchodzę na cyfrowe.pl - wkładam do koszyka D600 - koszt 7899 zł, przechodzę do płatności - wybieram "Szybki przelew online - PayByNet" - dolicza mi 1,7% za "Szybki przelew online - PayByNet", czyli 134.28 zł - sumarycznie wychodzi 8033.28 zł i teraz...

kto zapłaci te 5% od 7899 zł? skąd Alior weźmie na to kasę?

TOP67
10-10-2012, 00:08
Nie obchodzi mnie skąd Alior bierze kasę, ważne że oddają. Wiem, że to nie potrwa wiecznie, więc korzystam.
Kupuję bez prowizji na allegro, tesco, ibood, alma, tchibo itp.

Nawet gdybyś musiał dopłacić te 2%, to i tak się opłaca. Alior odda 5% od całości.

mateo912
10-10-2012, 00:10
coś nie bardzo kumam zatem skąd Alior bierze te 5% - rozdawnictwo kasy? podaj przykład sklepu, w którym kupujesz - chciałbym zobaczyć jak tam wygląda płatność kartą przez net

przykładowo - wchodzę na cyfrowe.pl - wkładam do koszyka D600 - koszt 7899 zł, przechodzę do płatności - wybieram "Szybki przelew online - PayByNet" - dolicza mi 1,7% za "Szybki przelew online - PayByNet", czyli 134.28 zł - sumarycznie wychodzi 8033.28 zł i teraz...

kto zapłaci te 5% od 7899 zł? skąd Alior weźmie na to kasę?


Nie obchodzi mnie skąd Alior bierze kasę, ważne że oddają. Wiem, że to nie potrwa wiecznie, więc korzystam.
Kupuję bez prowizji na allegro, tesco, ibood, alma, tchibo itp.

Nawet gdybyś musiał dopłacić te 2%, to i tak się opłaca. Alior odda 5% od całości.

ja w ten sposób kupiłem 16-35/4 150zł taniej Na allegro był wystawiony za 3000 poszedłem do sklepu "obmacałem" wszedłem z telefonu na allegro kupiłem zapłaciłem przez pau "płace z alior sync" po 5 minutach w sklepie mieli potwierdzenei przelewu dostałem rachunek i wyszedłem. a 150 zwrotu już czeka ;)

drdln
10-10-2012, 00:12
Przy płaceniu przez PayU poprzez "Płace z Alior Sync" obowiązuje cashback, czy trzeba zapłacić kartą, żeby dostać zwrot?

mateo912
10-10-2012, 00:13
Przy płaceniu przez PayU poprzez "Płace z Alior Sync" obowiązuje cashback, czy trzeba zapłacić kartą, żeby dostać zwrot?

przy "płaceniu z alior sync" jest cash back, czyli wszędzie tam gdzie jest dostępne pau.
z karą nie wiem dokładnie jak to jest więc Top67 lepiej niech się wypowie ;)

drdln
10-10-2012, 00:16
przy "płaceniu z alior sync" jest cash back, czyli wszędzie tam gdzie jest dostępne pau.
z karą nie wiem dokładnie jak to jest więc Top67 lepiej niech się wypowie ;)

Ok, no to miło :)
Przy płaceniu kartą w internecie zawsze jest zwrot.
Natomiast nie wiem jak zapłacić kartą w 'realu' w tesco czy tchibo, żeby dostać zwrot, chętnie się dowiem.

mateo912
10-10-2012, 00:20
Ok, no to miło :)
Przy płaceniu kartą w internecie zawsze jest zwrot.
Natomiast nie wiem jak zapłacić kartą w 'realu' w tesco czy tchibo, żeby dostać zwrot, chętnie się dowiem.

w "w realu" nie da rady, tylko płatność kartą w internecie.

Erie
10-10-2012, 00:22
Nie obchodzi mnie skąd Alior bierze kasę, ważne że oddają. Wiem, że to nie potrwa wiecznie, więc korzystam.
Kupuję bez prowizji na allegro, tesco, ibood, alma, tchibo itp.

Nawet gdybyś musiał dopłacić te 2%, to i tak się opłaca. Alior odda 5% od całości.

mnie jednakowoż obchodzi, bo wolałbym się potem nie obudzić z sytuacją taką, że jestem współuczestnikiem przekrętu - w AmberGold też pierwsze osoby zarobiły (przez parę miesięcy/ lat), a kolejne już nie bardzo

dodatkowo jak się mają podatki od tego cashbacku? to akurat podobnie jak śmierć jest pewne, że ktoś musi je zapłacić i teraz pytanie czy robi to za klienta bank, czy też klient ma sobie to sam potem zapłacić i umieścić w rocznym zeznaniu PIT - skoro wg AliorBanku można zarobić nawet ponad 1000 zł miesięcznie na tym, to podatki z tego są całkiem pokaźne

TOP67
10-10-2012, 00:26
Oczywiście Tesco w internecie. Kto by tam wnosił te kartony z samochodu do domu? Żona sobie zamawia wszystko co ciężkie z dowozem i wniesieniem za 1zł.

Przez 3 miesiące Alior oddał mi za każdy zakup, czasem dokonywany w dziwnych miejscach. Zawsze gdy coś kupuję, to sprawdzam czy sprzedawca nie wystawia tego samego towaru na allegro.

Co do podatku, to jak najbardziej się płaci, tak jak od każdej wygranej. Czyli 10% powyżej jakiejś tam kwoty. Jest to dokładnie napisane w regulaminie. Alior to normalny bank.

mateo912
10-10-2012, 00:29
mnie jednakowoż obchodzi, bo wolałbym się potem nie obudzić z sytuacją taką, że jestem współuczestnikiem przekrętu - w AmberGold też pierwsze osoby zarobiły (przez parę miesięcy/ lat), a kolejne już nie bardzo

dodatkowo jak się mają podatki od tego cashbacku? to akurat podobnie jak śmierć jest pewne, że ktoś musi je zapłacić i teraz pytanie czy robi to za klienta bank, czy też klient ma sobie to sam potem zapłacić i umieścić w rocznym zeznaniu PIT - skoro wg AliorBanku można zarobić nawet ponad 1000 zł miesięcznie na tym, to podatki z tego są całkiem pokaźne

Ale przecież cashbacki ma nie tylko alior a tez inne banki.

Erie
10-10-2012, 00:36
Ale przecież cashbacki ma nie tylko alior a tez inne banki.

owszem, chociażby citibank ma 0,5% cashback na wszystkie operacje kartowe, łacznie z realnymi, ale nikt nie ma 5% i stąd też moje pytanie skąd te %%% się biorą? sklep za to płaci? Alior płaci? to na czym zarabia taką kasę, aby rozdawać - nauczono mnie, że jak jakaś instytucja "daje" jedną ręką to drugą ręką niestety zabiera więcej

przecież nie byłoby chyba problemem założyć dwie firmy, założyć sklep, oferować produkty za te 10 000 zł, sprzedawać je sobie z firmy A do B i brać 5% od Aliora za to (oczywiście byłoby to oszustwo moralne, ale w sumie zgodne z prawem)

TOP67
10-10-2012, 00:40
A po co od razu zakładać firmę? Przecież za zakup od osoby fizycznej też oddają.

Bank ewidentnie zbiera bazę klientów i potem to odsprzeda innemu bankowi. Jak już uznają, że mają dosyć, to się skończy. Mam specjalny pojemnik, w którym gromadzę popromocyjne karty.

Erie
10-10-2012, 00:56
A po co od razu zakładać firmę? Przecież za zakup od osoby fizycznej też oddają.

Po to, że wciąż masz towar który możesz sprzedać (VAT i inne sprawy), a od osoby fizycznej już nie bardzo jest to jak sprzedać klientowi końcowemu aby to sobie np. odliczył.

Czyli tak: masz firmę A, masz towar za 10 000 zł, sprzedajesz firmie B, B dostaje cashback w wysokości 500 zł i ma towar o wartości 10 000 zł. B sprzedaje do A za 10 001 zł (aby się US nie czepiał). A znów sprzedaje do B i znów B dostaje 500 zł cashbacku.

Po parukrotnej zabawie (do wyczerpania limitu cashbacku na dany okres) A sprzedaje Kowalskiemu towar.

Notabene tak jak czytam teraz to usługi zostały wywalone z cashbacku w Aliorze - tam bowiem nawet nie ma przepływu towarów i możnaby w nieskończoność robić takie zabawy. A zleca B zrobienie zdjęć za 10 000 zł, B dostaje cashback, następnie B zleca A zrobienie obróbki zdjęć za 10 000 zł - bilans wydatków w obu firmach zerowy, bilans zysków też zerowy (więc nie ma podatków) i... tylko cashback 500 zł w B jest.

TOP67
10-10-2012, 07:25
Są o wiele prostsze sposoby, bez zakładania firmy itp.

siona
10-10-2012, 12:25
czy obecne zasady w syncu są jak były na początku?
tzn. wiem, że nie ma promocji za 50 pln
ale czy:
-wszystko standardowe jest dalej darmowe (konto, karta, przelewy) ? czy są do tego jakieś kruczki?
-czy 5% zwrotu za net obowiązuje dalej ? bezterminowo? i przy płatności via sync?
-czy działa na alledrogo?

Strus
10-10-2012, 12:45
Tak
Nie
Tak
Tak
Tak
Tak

:mrgreen:

durom
10-10-2012, 12:48
Wszystkie odpowiedzi na tak. Z cashback wykluczone są niektóre transakcje internetowe. Są one przedstawione w regulaminie. Ograniczyli możliwość przekrętów, które robili przy pomocy m.in. bluecash

Sendilkelm
22-10-2012, 14:03
czy obecne zasady w syncu są jak były na początku?
tzn. wiem, że nie ma promocji za 50 pln
ale czy:
-wszystko standardowe jest dalej darmowe (konto, karta, przelewy) ? czy są do tego jakieś kruczki?
-czy 5% zwrotu za net obowiązuje dalej ? bezterminowo? i przy płatności via sync?
-czy działa na alledrogo?

http://shopping.groupon.pl/d-11935583-Alior-sync

Promocja jest okresowo na grouponie. To już chyba 4 albo 5 z 50 zł. Myslę, że do końca roku jeszcze będzie jakaś.

Beson
23-10-2012, 12:32
Takie pytanie, jeśli mam komuś podawać dokładne dane konta to podawać Alior Bank czy Alior Sync? :)

mateo912
23-10-2012, 12:37
Takie pytanie, jeśli mam komuś podawać dokładne dane konta to podawać Alior Bank czy Alior Sync? :)

co to za pytanie, przecież to są 2 różne banki

Beson
23-10-2012, 12:47
co to za pytanie, przecież to są 2 różne banki

co to za odpowiedź.

kzkzg
23-10-2012, 12:57
prawda, to tak samo jakbys zamiast mbanku podawal bre bank. zobacz na umowie z kim ja podpisywales..

krolewicz
23-10-2012, 12:59
dziala ten alior sync? robię sporo transakcji w necie, lepiej mieć te 5% taniej niż nie

nie ma żadnych niespodzianek?

mateo912
23-10-2012, 13:41
co to za odpowiedź.

skończ trolować ;)
jeśli nie wiesz z kim zawarłeś umowę to współczuje :)

Beson
23-10-2012, 13:55
skończ trolować ;)
jeśli nie wiesz z kim zawarłeś umowę to współczuje :)

To Ty trolujesz, jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie to siedź cicho. :)

Strus
23-10-2012, 14:14
dziala ten alior sync?

Dziala

mateo912
23-10-2012, 16:25
To Ty trolujesz, jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie to siedź cicho. :)

prawda nie potrafię odpowiedzieć na pytanie które jest całkowicie pozbawione sensu

prawda, to tak samo jakbys zamiast mbanku podawal bre bank.

nowart
25-10-2012, 11:23
Po kilku dobrych latach z mBankiem i ani jednego telefonu z promocjami i zachętami. 3 dni temu telefon na infolinię:
- dzień dobry. rozważam zmianę konta na konkurencyjne zatem czy otrzymam od Państwa na zachętę gratisowe wypłaty z bankomatów?
- niestety, nie ma takiej opcji, gdyż kosztuje to 5zł na miesiąc.
- nic Pani nie może zrobić dla stałego klienta aktywnie korzystającego z usług od 5 lat?
- absolutnie. przykro mi.

Tego samego dnia odpowiednio zatytułowany przelew do Aliora. Kolejnego aktywacja konta i przelew wszystkich środków. Nie minęła godzina, odbieram telefon:
- dzień dobry Panu tu mBank, bardzo mi miło, że jest Pan naszym stałym klientem aktywnie korzystającym z naszych usług, dzięki czemu został Pan wytypowany do programu "cośtam cośtam" w ramach którego może Pan otrzymać od nas gratisowe wypłaty z bankomatów przez pół roku (:lol:) oraz specjalną linię kredytową ( :lol::lol: ).
- rozumiem, że przed dwoma dniami nie byłem jeszcze aktywnym klientem zasługującym na skromny gratis w postaci wypłat bankomatowych a zostałem nim natychmiast po przelewie aktywacyjnym do banku, który daje mi znacznie więcej? Zatem inwigilujecie Państwo zawartość moich prywatnych przelewów?
- yyyy... no eeeee... wie Pan... yyyy
- dziękuję, nie skorzystam, do widzenia.

żenada...

Beson
25-10-2012, 12:21
Miałem dokładnie to samo.

Michał Jędrak
29-10-2012, 23:35
Ja jestem, co prawda dopiero od dwóch miesięcy w syncu, ale wszystko jest OK. Faktycznie cashback działa. Karta działa w Europie bez problemu (Węgry, Czarnogóra, Serbia, Albania, Bośnia itd...). Interfejs www bardzo prosty i taki optymistycznie kolorowy (wykresiki, loga sklepów i inne duperelki). Ogólnie jestem na 'tak'.

kzkzg
30-10-2012, 19:08
A orientuje sie ktos czy w jakims banku jest cashback za placenie karta w sklepie (nie internecie)? nie licze na 5% ale te 1 czy 2% to juz byloby cos.

Erie
01-11-2012, 10:27
A orientuje sie ktos czy w jakims banku jest cashback za placenie karta w sklepie (nie internecie)? nie licze na 5% ale te 1 czy 2% to juz byloby cos.

w citibanku przy karcie world, ale tylko 0,5% - dostajesz punkty, które potem możesz wymienić na gotówkę

w banku millenium - 3%, ale tylko w określonych placówkach handlowych (supermarkety, sklepy spożywcze – kody MCC: 5411, 5441, 5451, 5462, 5499, 5331 oraz stacje paliw – kody MCC: 5541, 5542, 5983)

w banku meritum - zwrot 4% za transakcje na stacjach paliw

qualin
02-11-2012, 00:37
No to koncza sie dobre czasy w Syncu: http://www.wykop.pl/ramka/1309071/koniec-cashback-w-aliorsync-mistrzowska-zagrywka-banku/

TOP67
02-11-2012, 00:59
A już się wystraszyłem.
I tak mam zawsze ponad 2 tys. na wszelki wypadek.

mini21
02-11-2012, 01:29
Wiedziałem że tak pięknie nie będzie zawsze.
Ja większość swoich oszczędności trzymam na Mbank'u.
Trzeba będzie w takim razie przelać stamtąd 2 tyś i niech sobie leżą.

Strus
03-11-2012, 11:58
Czyli jesli w styczniu planuje duze zakupy AGD to przez caly styczen nie moge miec na koncie mniej niż 1500zl ? Bo nie kumam za bardzo.

turbo
06-11-2012, 21:06
Czyli jesli w styczniu planuje duze zakupy AGD to przez caly styczen nie moge miec na koncie mniej niż 1500zl ? Bo nie kumam za bardzo.
Tak właśnie zrozumiałem. Planując większe zakupy trzeba utrzymać saldo 1500 PLN.

eristoff
06-11-2012, 22:41
Tak właśnie zrozumiałem. Planując większe zakupy trzeba utrzymać saldo 1500 PLN.

rozmawiałem z "bankierem" z synca, średnia ma być 1500 zł , czyli teoretycznie nawet możesz mieć przez pół miesiąca 3000 zł a przez drugie 0 zł na koncie. Oficjalnie potwierdził choć nie dał mi tego na piśmie :D

Liczy się saldo na koniec dnia

Strus
06-11-2012, 23:08
No to spoko bo przez pierwsze 2 tygodnie bede mial i tak okolo 2k a potem znacznie wiecej. A szkoda by bylo te 5% stracic przy zakupach na 10k. Zawsze to przynajmniej dostawy sie zwracaja.

eristoff
07-11-2012, 14:43
Czy to już nie powinni dawać cashbacka ? W tamtym miesiącu dostałem 5 a dzisiaj 7 i jeszcze nie mam :(

mateo912
07-11-2012, 14:45
Czy to już nie powinni dawać cashbacka ? W tamtym miesiącu dostałem 5 a dzisiaj 7 i jeszcze nie mam :(

pytałem dziś konsultanta i mają do 10 dni roboczych od początku miesiąca. czyli najdalej do 15 listopada mają czas :|

durom
07-11-2012, 14:50
Ja też jeszcze czekam na zwrot. Mają czas. Spoko.

mini21
07-11-2012, 14:52
Dokładnie to samo przyszło mi dziś do głowy - czemu nie ma jeszcze Cash Back'a.

A mam teraz takie pytanie z innej beczki - może śmieszne, może lekko "pokrętne", ale jest...
Zakupiłem przykładowo 31.10 przedmiot o wartości 2500 zł, zapłaciłem za pomocą "Płacę z Sync".
W tym czasie, przedmiot okazał się nie spełniać moich oczekiwań, więc w przeciągu 10 dni roboczych chce go zwrócić.
Tak się składa, że ze względu na weekend i święta, oddaję go sprzedawcy powiedzmy 12.11.
W tym czasie naliczony został już Cash Back z Aliora.
I co teraz - dostałem Cash Back'a, towar zwróciłem, więc otrzymuje też zwrot zapłaconej kwoty.
Ktoś może spotkał się z taką sytuacją?
Chyba pobrać "karnych pieniędzy" sami z konta mi nie mogą, więc jak?

durom
07-11-2012, 14:55
Chyba coś o tym czytałem w regulaminie. Zobacz tam jest o tym.

mateo912
07-11-2012, 14:57
Dokładnie to samo przyszło mi dziś do głowy - czemu nie ma jeszcze Cash Back'a.

A mam teraz takie pytanie z innej beczki - może śmieszne, może lekko "pokrętne", ale jest...
Zakupiłem przykładowo 31.10 przedmiot o wartości 2500 zł, zapłaciłem za pomocą "Płacę z Sync".
W tym czasie, przedmiot okazał się nie spełniać moich oczekiwań, więc w przeciągu 10 dni roboczych chce go zwrócić.
Tak się składa, że ze względu na weekend i święta, oddaję go sprzedawcy powiedzmy 12.11.
W tym czasie naliczony został już Cash Back z Aliora.
I co teraz - dostałem Cash Back'a, towar zwróciłem, więc otrzymuje też zwrot zapłaconej kwoty.
Ktoś może spotkał się z taką sytuacją?
Chyba pobrać "karnych pieniędzy" sami z konta mi nie mogą, więc jak?

spytaj konsultanta ;)

mini21
07-11-2012, 16:17
Chyba coś o tym czytałem w regulaminie. Zobacz tam jest o tym.

A czy byłbyś tak miły i przytoczył mi wzmiankę o tym?
Pobieżnie przejrzałem regulamin i nie doszukałem się tam wzmianki na ten temat.

mini21
07-11-2012, 20:30
No to się trzeba będzie od stycznia chyba z Aliora wypisać, bo sobie równo w.... lecą.
Potwierdzam to co napisano wyżej - Cash back wypłacają do 10 dnia roboczego następnego miesiąca.
Nie wiem gdzie i kiedy o tym informowali, ale zaczynają przeginać.

Dziś konsultant przez czat próbował mnie namówić na jakiś kredyt z odroczonym terminem spłaty ale jakoś zaczął mącić, więc temat olałem.

Było to do przewodzenia że zaraz będą się z tego cash backa wycofać ale te ich warunki to mnie zaczynają mocno drażnić.

RobertMiernik
07-11-2012, 20:39
O terminie wypłaty informacja była w komunikacie (po zalogowaniu po prawej Wiadomości) jakiś czas temu.

W czym problem? Płacą i dalej źle?

Od początku wiadomo było, że ta promocja prędzej czy później się skończy, dla mnie zaskoczeniem (pozytywnym) było, że się nie skończyła tylko zrobili dodatkowe ale całkowicie możliwe do spełnienia obwarowania minimalnego salda...

mateo912
07-11-2012, 20:43
No to się trzeba będzie od stycznia chyba z Aliora wypisać, bo sobie równo w.... lecą.
Potwierdzam to co napisano wyżej - Cash back wypłacają do 10 dnia roboczego następnego miesiąca.
Nie wiem gdzie i kiedy o tym informowali, ale zaczynają przeginać.

Dziś konsultant przez czat próbował mnie namówić na jakiś kredyt z odroczonym terminem spłaty ale jakoś zaczął mącić, więc temat olałem.

Było to do przewodzenia że zaraz będą się z tego cash backa wycofać ale te ich warunki to mnie zaczynają mocno drażnić.

a w czym problem? zwracają Ci kasę a Ty jeszcze marudzisz że tak późno? Mini litości jeśli Ci nie pasuje to jest pełno innych banków które nie mają cashbacka więc nie będzie problemu.

mini21
07-11-2012, 20:46
Zwracają, ale do stycznia bo potem nie będę już spełniał ich warunków.

RobertMiernik
07-11-2012, 20:50
Co nie znaczy, że nie będą zwracać, warunki wcale nie są zrobione, żeby ubić zwracanie wg mnie.
Jakby to miał być 'przekręt' to by zrobili saldo min 5k i 10k w 'produktach kredytowych'.

TOP67
07-11-2012, 21:00
Jak ktoś ma wolne środki, to utrzymanie 1500 zł kosztuje go jakieś 8 zł utraconych odsetek (w porównaniu z dobrą lokatą), zyskuje za to dyspozycyjność. Jeśli wyda przez AliorSync 160 zł, to już mu się zwraca.
Jak ktoś nie ma, to musi pożyczyć (np. debet na innym koncie). Kosztuje go to wtedy max 20 zł miesięcznie. Wtedy trzeba wydać 400 zł miesięcznie, żeby to się opłacało.

Każdy liczy za siebie.

swidy
09-11-2012, 11:14
Stwierdzenia że sync zaliczył falstart jednak były prawdziwe... warunki może nie są jakieś nie do spełnienia, ale na makasa irytuje mnie zmienianie zasad gry w trakcie jej trwania. Nie wiem z 2 miesiące mam to konto i już wpizdu istotnych zmian regulaminu... Czyli granie w &*^# najpierw ściągamy klientów potem zmieniamy zasady. Mam też millenium i meritum tam warunki cashback były znane od początku i pozostają cały czas niezmienne.

durom
09-11-2012, 11:26
Jeszcze nie spotkałem się z bankiem, który nie zmienił swojej oferty a co za tym idzie coś dodał, coś wyrzucił i ewentualnie zaczął sobie za to pobierać kasę.
Ja zawsze w takich przypadkach analizuję czy to mi się jeszcze opłaca. Jeżeli nie to macham na pożegnanie. Tak ostatnio podziękowałem Aliorbank za wprowadzenie opłat za kartę kredytową i konto. Niby miało być na zawsze bezpłatne i co? Nie ten bank to inny.
Z cashback w sync jest inna sprawa. Takiej oferty nie ma jeszcze inny bank i póki co warte jest to uwagi a warunki nie są jakieś straszne do spełnienia.
Jak mi się przestanie kalkulować to zamknę i tyle. Zero sentymentów.


Mam też millenium i meritum tam warunki cashback były znane od początku i pozostają cały czas niezmienne.

Te same czyt. kiepskie i bez rewelacji ;)

TOP67
09-11-2012, 11:31
Jak mi się przestanie kalkulować to zamknę i tyle. Zero sentymentów.


Zdrowe podejście. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania. Umowa nie jest obwarowana minimalnym terminem, jak to potrafią robić inne banki (nawet na 10 lat).

Komu się nie podoba, może zrezygnować.

sokolnik
09-11-2012, 11:33
Stwierdzenia że sync zaliczył falstart jednak były prawdziwe... warunki może nie są jakieś nie do spełnienia, ale na makasa irytuje mnie zmienianie zasad gry w trakcie jej trwania. Nie wiem z 2 miesiące mam to konto i już wpizdu istotnych zmian regulaminu... Czyli granie w &*^# najpierw ściągamy klientów potem zmieniamy zasady. Mam też millenium i meritum tam warunki cashback były znane od początku i pozostają cały czas niezmienne.

bo Alior chce zrobić jak największy zysk. A największy zysk mu potrzebny do tego by znalazł się kupiec na niego. Im więcej klientów tym też lepiej. A zasady zmieniają bo to zło dzieje :)

stock
09-11-2012, 11:54
orientuje się ktoś tak na szybko czy robią zwrot za kupno biletów lotniczych równiez ? Bo watek długi i szukanie takich info to długotrwały proces niestety :(

TOP67
09-11-2012, 12:03
Jak zapłacisz w internecie kartą lub przez AliorSync, to dlaczego nie mieliby zwrócić?

freefly
09-11-2012, 12:10
bo Alior chce zrobić jak największy zysk. A największy zysk mu potrzebny do tego by znalazł się kupiec na niego. Im więcej klientów tym też lepiej. A zasady zmieniają bo to zło dzieje :)

Każda promocja kiedyś się kończy. Ponadto jak nie zmieniać zasad jeśli pojawiają się klienci, którzy na dzień dobry szukają dziur w systemie by je wykorzystać. W ten sposób to nic nie będzie funkcjonowało długo. Ktoś mówi, proszę się poczęstować cukierkiem, ale tylko jednym, a cześć zaraz kombinuje, żeby przy okazji drugiego zachachmęcić.

stock
09-11-2012, 12:14
Jak zapłacisz w internecie kartą lub przez AliorSync, to dlaczego nie mieliby zwrócić?

no nie wiem własnie. Słyszałem ze na poczatku jakies akcje wychodziły z aliorem i bodajże z allegro. Sądziłem ze może jakies durnowate obostrzenia zrobili. Mam u nich konto ale słuzy mi jedynie do utrzymywania tam kwoty ok 50zł na zblizeniówki i bilety MPK :) Ale jeśli zwracają to superowo :)

freefly
09-11-2012, 12:17
orientuje się ktoś tak na szybko czy robią zwrot za kupno biletów lotniczych równiez ? Bo watek długi i szukanie takich info to długotrwały proces niestety :(


Z usługi Cashback, polegającej na zwrocie 5% wartości zakupów internetowych, wyłączone zostały:

1. kody MCC:

- 4111, określający m.in. usługi transportowe,

- 6012, określający instytucje finansowe,

-6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,

-6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,

- 4629, określający internetowe przekazy pieniężne.

swidy
09-11-2012, 12:21
Każda promocja kiedyś się kończy. Ponadto jak nie zmieniać zasad jeśli pojawiają się klienci, którzy na dzień dobry szukają dziur w systemie by je wykorzystać. W ten sposób to nic nie będzie funkcjonowało długo. Ktoś mówi, proszę się poczęstować cukierkiem, ale tylko jednym, a cześć zaraz kombinuje, żeby przy okazji drugiego zachachmęcić.

No właśnie nie... sync powiedział poczęstujcie się cukierkami, a dopiero teraz krzyczy hola hola ale tylko po jednym.

Z drugiej strony jak CA wypisał swoją mega promocje 10% za rachunki, ze szczegółami i wszystkimi kruczkami to od razu mi się odechciało. Więc może walenie w dydy synca to właściwa strategia.

TOP67
09-11-2012, 12:23
Z usługi Cashback, polegającej na zwrocie 5% wartości zakupów internetowych, wyłączone zostały:

1. kody MCC:

- 4111, określający m.in. usługi transportowe,
- 6012, określający instytucje finansowe,
- 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
- 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
- 4629, określający internetowe przekazy pieniężne.


Czyli trzeba sprawdzić jaki kod mają bilety.
Ludzie robili sobie przelewy przez BlueCash i to rozumiem. Ale jak można zrobić łatwo przekręt na usługach transportowych?
Muszę sprawdzić czy zapłata za polisę bezpośrednio w TU się łapie na zwrot.

freefly
09-11-2012, 12:37
No właśnie nie... sync powiedział poczęstujcie się cukierkami, a dopiero teraz krzyczy hola hola ale tylko po jednym.


Wybacz, ale fikcyjne transakcje dla uzyskania premii w postaci zwrotu 5% to oszustwo podlegające pod KK (czyn niedozwolony) i bezpodstawne wzbogacenie się podlegające pod KC. Chyba łatwiej zmienić regulamin, niż pozywać setki ludzi lub składać setki wniosków do prokuratury.
Jeśli posiłki są w postaci szwedzkiego stołu, przyzwoity człowiek je na miejscu i nie wynosi jedzenia poza restaurację. To że można jeść bez ograniczeń, nie oznacza że musimy od razu rzucać się na jedzenia jak głodne świnie.

swidy
09-11-2012, 12:55
Wybacz, ale fikcyjne transakcje dla uzyskania premii w postaci zwrotu 5% to oszustwo podlegające pod KK (czyn niedozwolony) i bezpodstawne wzbogacenie się podlegające pod KC. Chyba łatwiej zmienić regulamin, niż pozywać setki ludzi lub składać setki wniosków do prokuratury.
Jeśli posiłki są w postaci szwedzkiego stołu, przyzwoity człowiek je na miejscu i nie wynosi jedzenia poza restaurację. To że można jeść bez ograniczeń, nie oznacza że musimy od razu rzucać się na jedzenia jak głodne świnie.

O matko, a po co tu takie dywagacje co wypada a co nie wypada??????? Zresztą jak się ma wymuszanie aktywnego korzystania z konta do przekrętów?? ZAWSZE się znajdą Ludzie chętni do robienia przekrętów i po to należy wprowadzić PRZEMYŚLANY regulamin żeby się przed tym zabezpieczyć. Sync tego nie zrobił, bo albo słabo to przemyśleli, albo są wyrachowani. Jedno i drugie źle o nich świadczy.

mateo912
09-11-2012, 16:39
O matko, a po co tu takie dywagacje co wypada a co nie wypada??????? Zresztą jak się ma wymuszanie aktywnego korzystania z konta do przekrętów?? ZAWSZE się znajdą Ludzie chętni do robienia przekrętów i po to należy wprowadzić PRZEMYŚLANY regulamin żeby się przed tym zabezpieczyć. Sync tego nie zrobił, bo albo słabo to przemyśleli, albo są wyrachowani. Jedno i drugie źle o nich świadczy.

a co Ci nie pasuje w działaniu Sync? Mieli promocje ale się kończy(w zasadzie nie kończy a trochę zaostrzają warunki które są jak najbardziej do spełnienia)
Jak w tesco kończy Ci się promocja na banany to też twierdzisz że tesco jest wyrachowane?

Sendilkelm
09-11-2012, 16:48
a co Ci nie pasuje w działaniu Sync? Mieli promocje ale się kończy(w zasadzie nie kończy a trochę zaostrzają warunki które są jak najbardziej do spełnienia)
Jak w tesco kończy Ci się promocja na banany to też twierdzisz że tesco jest wyrachowane?

Ludzie postradali zmysły.

mini21
14-11-2012, 15:09
I jak tam, dostał już ktoś Cash Back'a?
Chyba do jutra włącznie mają termin, ale może już ktoś dostał?

Strus
14-11-2012, 15:28
Czy teraz naparwde co miesiac bedzie padalo pytanie "czy ktos juz dostal" ?? Smieszne to troche

mini21
14-11-2012, 15:36
Śmieszne, czy raczej przerażające, że człowiek nie jest pewien swoich pieniędzy.

Strus
14-11-2012, 15:42
Czy regulamin juz sie zmienil ? Nie wydaje mi sie. Czy zniesli to dobrodziejstwo kompletnie ? Też mi sie nie wydaje. Wiec bawi mnie dopytywanie skoro zadne zmiany, ktore moglyby Twoje obawy powodowac, wprowadzone jak na razie nie zostaly.

Poza tym o swoje to sie raczej martwic nie musisz. Ty sie najwyrazniej martwisz o bankowe, bo to w koncu bank jest na tyle mily że chce Ci cos dac. Ale "swoimi" pieniedzmi to bym tego nie nazywal.

mateo912
14-11-2012, 15:44
Śmieszne, czy raczej przerażające, że człowiek nie jest pewien swoich pieniędzy.

swoich pieniędzy? Mini ogarnij się to NIE są Twoje pieniądze. To jest BONUS. I tak byś kupił te rzeczy na allegro czy gdzieś indziej skąd jest ten cashback więc co się pieklisz?



Poza tym o swoje to sie raczej martwic nie musisz. Ty sie najwyrazniej martwisz o bankowe, bo to w koncu bank jest na tyle mily że chce Ci cos dac. Ale "swoimi" pieniedzmi to bym tego nie nazywal.

+1

mini21
14-11-2012, 15:53
No dobra, może te "swoje" to złe wyrażenie, choć moim zdaniem - jeśli podpisuje umowę na konkretny produkt, to staje się to "moim", ale może źle rozumiem - nie istotne.

Zresztą - po co te dywagacje na temat - pytanie dość proste i chyba dla każdego zrozumiałe?
Jeśli ktoś ma problem z odpowiedzią to może niech da sobie spokój.

mateo912
14-11-2012, 15:56
No dobra, może te "swoje" to złe wyrażenie, choć moim zdaniem - jeśli podpisuje umowę na konkretny produkt, to staje się to "moim", ale może źle rozumiem - nie istotne.

Zresztą - po co te dywagacje na temat - pytanie dość proste i chyba dla każdego zrozumiałe?
Jeśli ktoś ma problem z odpowiedzią to może niech da sobie spokój.

ponawiam pytanie, po co się pieklisz? mamy 15? Nie, dopiero 14 więc maja czas. Jak będzie po terminie to mozna wtedy pytać dlaczego a teraz?

mini21
14-11-2012, 16:05
Ale ja się nie pieklę - zadałem normalnie pytanie i liczyłem na normalną odpowiedź, a nie jakieś ataki.
To raczej sarkazm Strusia tu bije po oczach, bo ciężko komuś odpowiedzieć na pytanie.

freefly
14-11-2012, 16:08
I jak tam, dostał już ktoś Cash Back'a?
Chyba do jutra włącznie mają termin, ale może już ktoś dostał?

Słyszałeś, żeby bank wypłacił cokolwiek wcześniej niż musi? Bo ja nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem. Odsetki na lokacie też wcześniej nalicza, czy też ostatniego dnia rozliczeniowego?

Strus
14-11-2012, 16:18
Ale ja się nie pieklę - zadałem normalnie pytanie i liczyłem na normalną odpowiedź, a nie jakieś ataki.
To raczej sarkazm Strusia tu bije po oczach, bo ciężko komuś odpowiedzieć na pytanie.

A czego sie spodziewales ? Zrobiles zakupy za milion zlotych że siedzisz jak na szpilkach w oczekiwaniu na prezent od banku ? Troche cierpliwosci chlopie.

eristoff
14-11-2012, 18:55
A czego sie spodziewales ? Zrobiles zakupy za milion zlotych że siedzisz jak na szpilkach w oczekiwaniu na prezent od banku ? Troche cierpliwosci chlopie.

Zwrot i tak tylko do 25 000 zł :D . Tak sarkastycznie

durom
15-11-2012, 10:26
Te "swoje" to nie jest tak do końca bezzasadne. Ja ostatnio kupowałem perfumy i o zakupie w określonym sklepie zadecydował właśnie cashback. Tak więc ten bonus brałem pod uwagę i uważam że mogę ten zwrot również nazywać moimi pieniędzmi.
Na dodatek dzisiaj dostanę ca. 100zł wpłaty na konto z tytułu cashback więc uważam to za moje pieniądze, nie banku. Bez łaski muszą mi zapłacić. Właśnie za to że po primo trzymam u nich pieniądze a secundo korzystam z ich produktu. Panowie, to nie jest żadna łaska.

Sendilkelm
15-11-2012, 10:28
Właśnie za to że po primo trzymam u nich pieniądze a secundo korzystam z ich produktu. Panowie, to nie jest żadna łaska.

Co to na tym Świecie się porobiło w dzisiejszych czasach. :/ Płacę, wymagam, należy mi się, żądam, moje, bez łaski. Chyba powoli całe społeczeństwo przesiąka już pokoleniem "Y".

durom
15-11-2012, 10:35
A co się niby miało porobić? Płacę i czegoś oczekuję w zamian. Wywiązania się z umowy. Coś w tym złego? Ty robisz inaczej?

siona
15-11-2012, 10:36
Co to na tym Świecie się porobiło w dzisiejszych czasach. :/ Płacę, wymagam, należy mi się, żądam, moje, bez łaski. Chyba powoli całe społeczeństwo przesiąka już pokoleniem "Y".

nie do końca

to jest konsekwencją umowy zawartej miedzy uzytkownikiem a bankiem i to na warunkach banku. więc chyb normalnym jest, że użytkownik chce przestrzegania tej umowy. nie masz też, mam nadzieję, wątpliwości, że bank ze swojej strony też wymaga przestrzegania umowy przez użytkownika.
swoją drogą do kiedy oni wypłacaja te cashbaka? do dzisiaj do określonej godziny?

Strus
15-11-2012, 10:39
Durom, wez Ty sie chlopie też ogarnij bo jak to czytam to normalnie aż nie wierze że w ogole mozna miec taki tok myslenia. Rozumujac tak dalej to jesli Alior zniesie casback to podaj ich do sadu. Przeciez zaczna Cie okradac w ten sposob z Twoich ciezko zarobionych zlotowek. I to w bialy dzien. Skandal, nie ?


Siona - to jest oczywiste. Mnie tylko przezraza że jak widac niektorzy uwazaja że to ich pieniadze sa i że naleza im sie psu zupa. Naleza sie ale tylko dlatego że taki jest produkt. Że bank jest mily i uszczesliwia ludzi. Dlatego wlasnie zalozyli konto w banku X a nie w banku Y. Ale traktowac bonus od owego banku jako swoje pieniadze to jest, uwazam, kompletne nieporozumienie.

Sendilkelm
15-11-2012, 10:42
A co się niby miało porobić? Płacę i czegoś oczekuję w zamian. Wywiązania się z umowy. Coś w tym złego? Ty robisz inaczej?


nie do końca

to jest konsekwencją umowy zawartej miedzy uzytkownikiem a bankiem i to na warunkach banku. więc chyb normalnym jest, że użytkownik chce przestrzegania tej umowy. nie masz też, mam nadzieję, wątpliwości, że bank ze swojej strony też wymaga przestrzegania umowy przez użytkownika.
swoją drogą do kiedy oni wypłacaja te cashbaka? do dzisiaj do określonej godziny?

Nie chodzi o wywiązywanie się z umowy, a o samo podejście do sprawy, które później prowadzi do sytuacji jak poniżej:


Durom, wez Ty sie chlopie też ogarnij bo jak to czytam to normalnie aż nie wierze że w ogole mozna miec taki tok myslenia. Rozumujac tak dalej to jesli Alior zniesie casback to podaj ich do sadu. Przeciez zaczna Cie okradac w ten sposob z Twoich ciezko zarobionych zlotowek. I to w bialy dzien. Skandal, nie ?

Poczytajcie o pokoleniu "Y". Bardzo ładnie to wszystko widać jak ktoś miał styczność z przyjmowaniem młodych osób do pracy. To zachowanie powyżej jest bardzo podobne.

Edit:
Kiedyś tyle rzeczy na gębę można było fajnie załatwić, pogadać, a teraz to wszystko, bo umowa to, bo umowa tamto. Napisał pan, że zwróci mi pan 2 gr. i gdzie te 2gr. ja się pytam? Płacę, to wymagam, w umowie było, a nie wywiązał się pan, podam pana do sądu, bo to moje 2 gr. Ja chcę SWOJE 2 gr. Masakra.

durom
15-11-2012, 10:51
Strus weź sobie na wstrzymanie bo ci żyłka pęknie. Czy Ty w ogóle ogarniasz o co chodzi?
Alior Sync wypuścił produkt na określonych warunkach. Spodobało mi się to i podpisałem umowę. Używam na co dzień bo to mi odpowiada. Jeżeli mam możliwość wyboru, wybieram taki rodzaj płatności czy usługi aby móc skorzystać ze zwrotu. Biorę pod uwagę te 5% zwrotu a dlaczego ? Bo należy mi się to. Tak, jak psu zupa!
Taka jest umowa. Wiesz co to jest umowa? Potrafisz to ogarnąć?
Niby dlaczego mam podawać Alior do sądu? Płacą, używam. Zmienią zasady, zastanowię się nad zamknięciem konta. Już o tym pisałem wcześniej. Tak więc ogarnij się Ty i poukładaj sobie to w Twojej główce.

TOP67
15-11-2012, 10:58
Co Wy się tak wszyscy pieklicie? Jak do jutra rana nie będzie zwrotu, to wtedy można zacząć.

Strus
15-11-2012, 11:07
Ja sie poddaje. Jak ktos nie potrafi zrozumiec o co chodzi to nie ma sensu dyskutowac. A o moje zylki i glowke niech sie Szanowny kolega Durom nie martwi. Funkcjonuja bez zarzutu.

durom
15-11-2012, 11:21
Co Wy się tak wszyscy pieklicie? Jak do jutra rana nie będzie zwrotu, to wtedy można zacząć.

Ja się nie pieklę. Czekam spokojnie bo wiem że pieniążki trafią na moje konto zgodnie z umową. Nie wiem tylko dlaczego co poniektórzy uważają że mam być wdzięczny i dziękować za coś co należy mi się zgodnie z umową.
Kolega Strus uważa chyba że to łaska banku i powinniśmy być mu wdzięczni za to że wywiąże się z umowy ;)
Ręce opadają.

Strus
15-11-2012, 11:35
Potwierdzasz jedynie że nie dotarlo do Ciebie meritum tej dysputy. Koniec z mojej strony

freefly
15-11-2012, 11:52
Ja się nie pieklę. Czekam spokojnie bo wiem że pieniążki trafią na moje konto zgodnie z umową. Nie wiem tylko dlaczego co poniektórzy uważają że mam być wdzięczny i dziękować za coś co należy mi się zgodnie z umową.
Kolega Strus uważa chyba że to łaska banku i powinniśmy być mu wdzięczni za to że wywiąże się z umowy ;)
Ręce opadają.

Oczywiście, że wywiązywanie się z umów to tylko i wyłącznie dobra wola.:wink:

TOP67
15-11-2012, 16:05
Pierwszy!

Znaczy, już mi zwrócili :)

Oddali za wszystko, również za zakupy na ebay opłacone przez PayPal

Strus
15-11-2012, 16:11
To teraz szmpan, kawior, dlugonogie modelki i feta przez tydzien :mrgreen:

Sendilkelm
15-11-2012, 17:01
To teraz szmpan, kawior, dlugonogie modelki i feta przez tydzien :mrgreen:

Czemu? Przecież "należało mu się jak psu zupa".

Strus
15-11-2012, 17:34
Moze nie zwrociles uwagi ale niektorzy byli lekko zaniepokojeni :)

PS - emotki maja znaczenie

TOP67
15-11-2012, 18:17
Zaszalałem i poszedłem do McDonalda. Mały wrap i frytki. Wystarczy mi na 2 tygodnie :)

Strus
15-11-2012, 18:29
I tak 3mac :) za miesic czizburger :)

durom
16-11-2012, 14:13
Oddali za wszystko, również za zakupy na ebay opłacone przez PayPal

To ciekawe i wartościowe podpowiedzi.
Szykują się tańsze obiektywy ;)
Podpowiedź z mojej strony.
Zakupy opłacone przez moneybookers.com nie kwalifikują się do cashback.

durom
19-11-2012, 14:40
Oddali za wszystko, również za zakupy na ebay opłacone przez PayPal

Czy aby na pewno?
Sprawdziłem u siebie i te transakcje mają kod 8999 więc nie kwalifikują się ;(

TOP67
19-11-2012, 14:57
Na pewno. Pomnożyłem wszystkie wydatki przez 5% i dostałem nawet 2 grosze więcej.
Możliwe, że różne transakcje mają różne kody. Ja płaciłem bezpośrednio z karty, bez zasilania konta.

5946 USA 4029357733 PAYPAL *RONGDEPOT

durom
19-11-2012, 15:23
Ciekawe od czego to zależy
Ja mam:
"Transakcja kartą debetową;obciążenie 8999 LUX 35314369001 PAYPAL *CMORIA7538"

A może masz zlinkowane konto ebay z paypal?

TOP67
19-11-2012, 17:29
To chyba jest domyślne ustawienie? Na ebay klikam zapłać i już.

durom
19-11-2012, 17:38
Teraz wprowadzili jakieś takie połączenie kont ze nie musisz sie osobno logowac do paypal. Wszystko odbywa sie w ramach konta ebay.
Próbowałem pytać w Paypal dlaczego akurat u mnie transakcja jest jako LUX 8999 ale Pani nie wiedziała o co chodzi z tymi kodami MCC.
Ciekawe, Twoja transakcja jest USA i moja niby tez ale zapisana jest jako LUX.

TOP67
19-11-2012, 17:42
A to nie. Do paypal muszę się zalogować.

Strus
02-12-2012, 00:07
Hmmmmmm Wydawało mi się że na Allegro byłą opcja płacę z Alior Sync. A teraz ? Wyparowała ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img267.imageshack.us/i/beztytuuetq.jpg/)

eristoff
02-12-2012, 01:34
Tylko jak płacisz za towar, koszty allegro nie miały tej opcji

durom
02-12-2012, 09:39
Hmmmmmm Wydawało mi się że na Allegro byłą opcja płacę z Alior Sync. A teraz ? Wyparowała ?


Ja płaciłem opłaty Allegro z sync ale nie pamietam czy była opcja Alior sync czy po prostu wybrałem kartę kredytowa. Tak czy inaczej działa.

Strus
02-12-2012, 11:48
OK, dzieki w takim razie

Erie
02-12-2012, 14:12
Mnie tylko przezraza że jak widac niektorzy uwazaja że to ich pieniadze sa i że naleza im sie psu zupa. Naleza sie ale tylko dlatego że taki jest produkt. Że bank jest mily i uszczesliwia ludzi. Dlatego wlasnie zalozyli konto w banku X a nie w banku Y. Ale traktowac bonus od owego banku jako swoje pieniadze to jest, uwazam, kompletne nieporozumienie.

Strus ale to są pieniądze "tych poniektórych" a nie banku. Tak samo jak kupując w FJ Nikona D600 w czasie promocji te 600 zł w bonie to są Twoje pieniądze, a nie FJ. Więc gdzie to "kompletne nieporozumienie"? Kupując w Tesco produkt, do którego ma być określony bonus (np. na opakowaniu szamponu jest napisane odżywka gratis) to ten bonus ma być - inaczej jest to oszustwo.

Ty wybierając konkretną ofertę (banku, tesco, fj czy dowolnego innego podmiotu) decydujesz się na nią dlatego że jako całość Ci odpowiada. Taki np. zakup D600 w FJ bez bonu byłby mniej opłacalny niż np. zakup w e-FJ. Podobnie zakup szamponu x bez gratisowej odżywki byłby mniej opłacalny niż zakup tego samego szamponu gdzie indziej. Zatem podczas zakupu tych konkretnych produktów bez bonusu zostałbyś wprowadzony w błąd co do decyzji zakupowej - skoro bonus ma być to ma być.

Ja miałem podobnie z kupnem samochodu - miały być całkowicie raty 0% (dlatego między innymi wybrałem ten, a nie inny samochód) - brak żadnych dodatkowych kosztów, celowo o to pytałem znając sztuczki z ubezpieczeniem, z prowizjami itd. I co się okazało w momencie odbioru samochodu? Ano, że mam zapłacić za ubezpieczenie kredytu. I tutaj zonk - poprosiłem o rozmowę z kierownictwem salonu, powiedziałem, że absolutnie się z tym nie zgadzam, bo oferta była inna i domagam się tego, aby została wypełniona deklaracja sprzedawcy. Oczywiście z przyczyn formalnych (formalności bankowe) nie dało się tego odkręcić, więc salon sam z siebie zaproponował dodatki do samochodu gratis o wartości nawet większej niż koszt tego ubezpieczenia.

Tak więc o swoje należy walczyć, a że jak napisał Sendilkelm "Kiedyś tyle rzeczy na gębę można było fajnie załatwić, pogadać, a teraz to wszystko, bo umowa to, bo umowa tamto." to juz niestety dawno i nieprawda. Korporacje rżną klientów jak tylko mogą, więc klienci muszą się bronić. A banki bardzo ładnie wpasowują się w rolę wrednej korporacji, bardzo często dla własnego zysku oszukując klientów (vide mBank, GetinBank i parę innych przykładów).

durom
04-12-2012, 15:56
Pobrałem wyciąg za transakcje w listopadzie. Mam nadzieję że nam Alior nie zrobi kuku. Wszystkie transakcje, które wcześniej miałem oznaczone jako "PRZELEW WEWNĘTRZNY - PŁACĘ Z ALIOR BANKIEM" i za które był cashback są teraz oznaczone jako "PRZELEW KRAJOWY"
Taka ciekawostka ;)

qualin
14-12-2012, 14:20
Znacie moze jakies sklepy internetowe ze sprzetem AGD gdzie mozna placic z synciem?
Czeka mnie zakup calego sprzetu do nowej kuchni i fajnie byloby dostac cachbacka za to ;)

Strus
14-12-2012, 14:25
Kartą zapłać.

qualin
14-12-2012, 15:17
Debetowa? W sensie, ze przez net tak jakbym kredytowa placil?

TOP67
14-12-2012, 15:31
Tak. To również uprawnia do zwrotu 5%.

qualin
14-12-2012, 19:23
Cos w temacie:

http://www.wykop.pl/ramka/1349663/oto-jak-alior-sync-wyplaca-cashback-5/

Beson
14-12-2012, 19:34
Cos w temacie:

http://www.wykop.pl/ramka/1349663/oto-jak-alior-sync-wyplaca-cashback-5/

Hmm, ciekawe w jaki sposób nie dotrzymał warunków umowy... wali to na odległość.

Co do zwrotu, ja dzisiaj otrzymałem tyle ile powinienem otrzymać.

stock
17-12-2012, 09:18
a ja nie otrzymałem za bilety lotnicze... dziwne... :)
Ale to może przez to ze kupiłem je 1.12.2012 więc może ten zwrot będzie po prostu w styczniu.

Strus
17-12-2012, 10:26
A z jakiej racji miałby być w grudniu ?

kzkzg
17-12-2012, 10:31
kolega chyba chcial sie tylko pochwalic ze sobie bilety lotnicze kupil.

stock
17-12-2012, 11:42
kolega chyba chcial sie tylko pochwalic ze sobie bilety lotnicze kupil.

rozgryzłes mnie. Faktycznie duma mnie rozsadza że sobie kupiłem bilety na samolot że musze sie nimi pochwalić wszędzie i wszystkim :P Planuje jeszcze załozyc bloga o tych biletach.
A pisząc na poważnie to ie śledze watku o aliorze, nie wnikałem za bardzo w posty odnosnie zwrotu i terminów kiedy sa wypłacane. No ale jak juz widze po poście Strusia - pewnie będzie w styczniu.

TOP67
15-01-2013, 12:22
Zaczyna się http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,13200972,Fiskus_chce_pieniedzy_od_premii_ za_zakupy__ktora_daja.html#BoxBizTxt

Na dzisiaj bank stoi na stanowisku, że jest to sprzedaż premiowa.

pit.
15-01-2013, 13:05
I słusznie bank robi, ciekawe czy pracownicy skarbówki, którzy mają też konta z money-back, skrzętnie rozliczają to w swoich PITach. Zresztą jak w komentarzach - powinien być wystawiony PIT za rabat w sklepie, PIT za hotdoga, PIT za 30% gratis przy drugiej sztuce, etc etc

Skarbówka jest chora...

sote
27-03-2013, 14:39
Minelo juz "troszke" czasu odkad zalozyliscie konta w AliorSync...
Jak wrazenia? Warto sie "przesiasc" z mBanku? w mB mam konto chyba od 2000 roku,
ale na ten moment oferta AS wyglada chyba ciut lepiej niz mB i zaczalem rozwazac przeprowadzke
i konta "zwyklego" i oszczednosciowego.

TOP67
27-03-2013, 16:29
Jeśli chodzi o koszty, to nieporównywalnie lepiej Alior. Od wakacji zarobiłem np. na używane D90.
Co do samej funkcjonalności, to mam tylko zastrzeżenia do niezrealizowanych przelewów z braku środków. Po prostu ginął, żadnego ostrzeżenia.
Super sprawą jest autouzupełnianie.

siona
27-03-2013, 16:35
Jeśli chodzi o koszty, to nieporównywalnie lepiej Alior. Od wakacji zarobiłem np. na używane D90.
Co do samej funkcjonalności, to mam tylko zastrzeżenia do niezrealizowanych przelewów z braku środków. Po prostu ginął, żadnego ostrzeżenia.
Super sprawą jest autouzupełnianie.

od wakacji w stosunku do mBanku na kosztach ????? :shock:
można wiedzieć na czym taka różnica?

TOP67
27-03-2013, 16:37
nie na kosztach, bo mBank mam całkowicie bezkosztowo. ZAROBIŁEM czyli dostałem kasę. Po prostu za używanie Aliora. I nie liczyłem odsetek, które też są wyższe w Alior.

edit. A przepraszam, nie tylko. 100 zł dostałem za polecenie.

siona
27-03-2013, 16:48
czyli na CB. to rozumiem - ok. więc mój układ w 2 bankach nie jest gorszy :D

prz3mo
27-03-2013, 19:21
Co do samej funkcjonalności, to mam tylko zastrzeżenia do niezrealizowanych przelewów z braku środków. Po prostu ginął, żadnego ostrzeżenia.


Jak to rozumieć? Mogłeś robić przelew nie mając środków na koncie?

TOP67
27-03-2013, 19:24
Nie. Przelew nie poszedł, ale nie pozostał żaden ślad po zleceniu. W mBanku widzę od razu wiadomość na pierwszej stronie i mogę wykonać przelew ponownie.

Zrobiłem to celowo, żeby przetestować inteligencję autouzupełniania. Na rachunku oszczędnościowym były środki, ale przelewają się na podstawowy dopiero po obniżeniu salda poniżej zadanego poziomu. Ponieważ wiadomo było, że zabraknie na nim środków na wykonanie przelewu, to myślałem że uzupełni się wcześniej. A tu ani uzupełnienia, ani przelewu, ani żadnej informacji. Podobno zadziała to przy zleceniach stałych, kiedyś spróbuję.

TOP67
28-03-2013, 17:41
No i się kończy. Od 1 czerwca Cashback będzie ograniczony do 50 zł miesięcznie i 200 zł rocznie.