PDA

Zobacz pełną wersję : Atomowy kodak



sokolnik
16-05-2012, 09:25
Super, może jeszcze CANON albo NIKON pod swoją siedzibą ma reaktor atomowy ?

ATOMOWY KODAK (http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Kodak-mial-tajny-reaktor-jadrowy-zaladowany-po-brzegi-wojskowym-uranem,wid,14486270,wiadomosc.html?ticaid=1e751&_ticrsn=3)

Czyli jednak, są tajne projekty o których nawet władza lokalna, miejska nie ma pojęcia.
Nie tylko w filmach takie rzeczy... Prywatna firma i takie rzeczy... ciekawe kto im wydał pozwolenie.

Rafał_Sz
16-05-2012, 09:33
To jakaś popierdółka, nie reaktor. :) 1,5 wzbogaconego uranu to kulka wielkości pięści dziecka. Inna sprawa, jaka by była reakcja zachodu, jakby takie coś odkryto w Korei Pn. ? ;)

sokolnik
16-05-2012, 09:37
albo u Ruskich, chociaż tam, u nich to każdej piwnicy uran mają... :]
zdjęcie przedstawia inny reaktor, tak mi się wydaje, bo skąd by mieli dostęp do takich zdjęć?

Czyli możliwa jest sytuacja, że chodzisz do pracy i nie wiesz że pod tobą jest reaktor atomowy i po 30 latach pracy Ci nie staje a w nocy świecisz na zielono... hehe

Rafał_Sz
16-05-2012, 09:41
Wiesz, wydaje mi się, że pismaki robią aferę. Reaktor ma to do siebie, że zachodzi w nim stale kontrolowana reakcja. Do tego trzeba odpowiedniego chłodzenia, stałego nadzoru, uzupełniania paliwa, właściwej izolacji od otoczenia, itd. Być może była to tylko jakaś aparatura pomiarowa wykorzystująca wzbogacony uran, a ci robią aferę, bo takie rzeczy dobrze się czyta.

sokolnik
16-05-2012, 09:53
no pewnie masz racje... ciekawy news, trzeba przyznać mimo wszystko

costi
16-05-2012, 12:23
Ciekawy, aczkolwiek tekst o wróżkach i jednorożcach stawia w moich oczach autora w jednym rzędzie z internetowymi trollami...

elanek
16-05-2012, 17:20
Inna sprawa, jaka by była reakcja zachodu, jakby takie coś odkryto w Korei Pn. ? ;)

No wojna w imię światowego pokoju :)

velaskez
16-05-2012, 21:34
Poza tym 1.5kg uranu jest bezużyteczne. Przynajmniej w celach wojskowo-militarnych ;) Czytałem że takie krążki mieszczące się na dłoni fajnie emitują ciepło :D

Michał Jędrak
16-05-2012, 22:21
A ja się zastanawiam jak duży był ten rdzeń z pierwiastka Californium 252. Pragnę nadmienić, że około pół kilograma tego pierwiastka kosztuje o tyle dolarów $43000000000. Nie pomyliłem zer...

sokolnik
16-05-2012, 23:02
a skąd masz takie informacje że tyle kosztuje 0,5 kg tego pierwiastka

sokolnik
16-05-2012, 23:11
a wojna w Iraku... tyle szukali broni jądrowej, biologicznej i nic. a tu proszę, 40 lat prawie firmy prywatna pod ziemią, ma swój tajny reaktor atomowy i nikt z władz stanowych o tym nie wie... a gdyby tak odkryli coś takiego w Iranie, Iraku, Afganistanie albo gdzieś tam... to od razu oskarżenia że produkują broń jądrową by się pojawiły z ust Obamy. Od razu by wysłali "misję pokojową"

Michał Jędrak
17-05-2012, 01:27
Mam w sumie dwie sprzeczne informacje. Jedna starsza, mówiąca o tym, że kiedyś sprzedawano 252Cf za $1000 za mikrogram, a druga informacja to ten PDF:

http://www.ornl.gov/~webworks/cpr/pres/107270_.pdf

I tam jest, na początku trzeciej strony, informacja o tym, że z kolei 50mg (miligramów) kosztuje ok.$51,000. Moja mała wiedza matematyczna mi podpowiada, że w takim razie jeden gram kosztuje 1,020,000$. No i dalej trzeba sobie policzyć ile wyjdzie za kilo :-)

Boryszuk
17-05-2012, 10:34
Mam w sumie dwie sprzeczne informacje. Jedna starsza, mówiąca o tym, że kiedyś sprzedawano 252Cf za $1000 za mikrogram, a druga informacja to ten PDF:

http://www.ornl.gov/~webworks/cpr/pres/107270_.pdf

I tam jest, na początku trzeciej strony, informacja o tym, że z kolei 50mg (miligramów) kosztuje ok.$51,000. Moja mała wiedza matematyczna mi podpowiada, że w takim razie jeden gram kosztuje 1,020,000$. No i dalej trzeba sobie policzyć ile wyjdzie za kilo :-)

To już wiesz czemu zbankrutowali ;)

Art Erie
17-05-2012, 10:55
To już wiesz czemu zbankrutowali ;)

No tak... Dość szybki okres połowicznego rozpadu Kalifornu nie jest dobrą lokatą kapitału :mrgreen: