Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Atomowy kodak

  1. #1

    Domyślnie Atomowy kodak

    Super, może jeszcze CANON albo NIKON pod swoją siedzibą ma reaktor atomowy ?

    ATOMOWY KODAK

    Czyli jednak, są tajne projekty o których nawet władza lokalna, miejska nie ma pojęcia.
    Nie tylko w filmach takie rzeczy... Prywatna firma i takie rzeczy... ciekawe kto im wydał pozwolenie.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 16-05-2012 o 09:28
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  2. #2

    Domyślnie

    To jakaś popierdółka, nie reaktor. 1,5 wzbogaconego uranu to kulka wielkości pięści dziecka. Inna sprawa, jaka by była reakcja zachodu, jakby takie coś odkryto w Korei Pn. ?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    albo u Ruskich, chociaż tam, u nich to każdej piwnicy uran mają... :]
    zdjęcie przedstawia inny reaktor, tak mi się wydaje, bo skąd by mieli dostęp do takich zdjęć?

    Czyli możliwa jest sytuacja, że chodzisz do pracy i nie wiesz że pod tobą jest reaktor atomowy i po 30 latach pracy Ci nie staje a w nocy świecisz na zielono... hehe
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  4. #4

    Domyślnie

    Wiesz, wydaje mi się, że pismaki robią aferę. Reaktor ma to do siebie, że zachodzi w nim stale kontrolowana reakcja. Do tego trzeba odpowiedniego chłodzenia, stałego nadzoru, uzupełniania paliwa, właściwej izolacji od otoczenia, itd. Być może była to tylko jakaś aparatura pomiarowa wykorzystująca wzbogacony uran, a ci robią aferę, bo takie rzeczy dobrze się czyta.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    no pewnie masz racje... ciekawy news, trzeba przyznać mimo wszystko
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawy, aczkolwiek tekst o wróżkach i jednorożcach stawia w moich oczach autora w jednym rzędzie z internetowymi trollami...
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Inna sprawa, jaka by była reakcja zachodu, jakby takie coś odkryto w Korei Pn. ?
    No wojna w imię światowego pokoju

  8. #8

    Domyślnie

    Poza tym 1.5kg uranu jest bezużyteczne. Przynajmniej w celach wojskowo-militarnych Czytałem że takie krążki mieszczące się na dłoni fajnie emitują ciepło
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam jak duży był ten rdzeń z pierwiastka Californium 252. Pragnę nadmienić, że około pół kilograma tego pierwiastka kosztuje o tyle dolarów $43000000000. Nie pomyliłem zer...

  10. #10

    Domyślnie

    a skąd masz takie informacje że tyle kosztuje 0,5 kg tego pierwiastka
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •