Zobacz pełną wersję : czym brode...
"szczyc"?
Wykończył mi się trymer który do tej pory miałem i coś potrzebuję zakupić. Na codzień chodzę "zabrodziały" tak na 5-8mm co polecacie dla wygodnego i szybkiego strzyżenia brody/wąsów?
sokolnik
10-05-2012, 13:56
idź do sklepu i zapytaj sprzedawcy...
niedługo a forum będą pytania z cyklu, golić się TAM czy nie ?
Nie mam pojęcia, jeśli chodzi o strzyżenie, ale do golenia najlepsze są tradycyjne maszynki na żyletki lub brzytwy (tego drugiego nie próbowałem). Korzystałem przez kilka lat z Gillette Fusion, ale w porównaniu z żyletką to straszny gniot. Szarpie dłuższy zarost, zapycha się, trzeba się sporo po twarzy najeździć... Kupiłem Muhle R89 - cud, miód i malina. Do tego koszt golenia jest znacznie niższy.
sokolnik
10-05-2012, 14:57
Muhle R89 - bardzo fajna, ciekawa, ja używam Mach3 Gillette... ostatnio kupiłem 4 ostrza w komplecie za 45 zł jakoś...
a jak wygląda sprawa z żyletkami do Muhle R89 ? to są jakieś specjalne żyletki ? na ile starcza jedna żyletka ?
nie podrażnia się tym skóry lub nie zacina się tym ?
mam też elektryczną Philipsa, ale rzadko używam... jednak to nie trafiony zakup, może na jakieś szybkie golenie to tak, ale na parodniowy zarost NIE
Był na forum temat już poruszany, ktoś polecał maszynki z tzw. odkurzaczem. Trzeba to tylko na forum odnaleźć ...
Post #27 w tym wątku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=178084
Żyletki - zwykłe. Chyba wszystkie pasują. Kupiłem 100 żyletek Derby za 34 zł. Na mój zarost powinno to wystarczyć na 4 lata golenia. Zaciąć się nie jest tak łatwo, ale się da (inna sprawa, że Fusionem też się da :P). Różne maszynki mają różną "agresywność" - jednymi łatwiej się skaleczyć, innymi trudniej. Co do podrażnień to jest to indywidualna sprawa i zależy też od kosmetyków. Ja jestem bardzo zadowolony po przesiadce.
BaByliss 7890U (http://www.youtube.com/watch?v=_NZp7kfChxA)
Dobrze jest też używać pędzla do golenia i mydeł/kremów do golenia.
Dobrze jest też używać pędzla do golenia i mydeł/kremów do golenia.
O tak, mydło do golenia rlz :)
Ja używam tego LINK (http://www.philips.pl/c/pielegnacja-ciala-mezczyzn-dla/plus-z-nasadka-grzebieniowa-qt4050_15/prd/;jsessionid=94F315ED8863D13DF257AB382F37C847.app10 1-drp4) i jestem zadowolony. Dobrze się spisuje system zasysania ściętych włosów.
Dobrze jest też używać pędzla do golenia i mydeł/kremów do golenia.
Dlaczego? Sam się zastanawiałem nad klasycznymi narzędziami do golenia ale raczej na zasadzie "for fun" ale jak to ma dodatkowo jakieś uzasadnienie...
a ja mam jakieś cudo z kerfura kupione za 39.99 za dwa lata temu. Zdjęty został tylko ten plasticzek regulujący długość strzyżenia i gole się zwyczajnie na klasyczne 2-3mm. I gitara :) Testowałem brauny, philipsy i o kant d.... rozbić. A ten kerfurowy wynalazek działa działa i zepsuć się nie chce. Skomplikowany nie jest ON/OFF. Mi wystarcza hehehe :)
Dlaczego? Sam się zastanawiałem nad klasycznymi narzędziami do golenia ale raczej na zasadzie "for fun" ale jak to ma dodatkowo jakieś uzasadnienie...
Dlatego, że te żele i pianki z puszek są za suche.
Polecam pooglądać:
http://www.youtube.com/user/geofatboy?feature=chclk
http://www.youtube.com/user/mantic59?ob=0
http://www.youtube.com/user/mokujingris1
Z polskich fajne forum to brzytwa.org.
"Siku" tez robicie w/g internetowych wskazówek?
sokolnik
10-05-2012, 21:12
i polerujemy się wg. Adasia Miałczyńskiego z "Dzień Świra" :)
"poleruje 7 razy...czasem cała rolka pójdzie zanim się podetrę" :)))
"Siku" tez robicie w/g internetowych wskazówek?
Kamery samochodowe też kupujecie wg internetowych wskazówek?
Teraz takie czasy nastały, że marketingowy szajs wyparł to, co dobre i ciężko znaleźć coś o tradycyjnym goleniu gdzieś indziej niż w internecie.
idź do sklepu i zapytaj sprzedawcy...
niedługo a forum będą pytania z cyklu, golić się TAM czy nie ?
a powinienem poszukać sprzedawcy z brodą żeby wiedział o czym mówi?
kolego, na forum nikona 99% użyszkodników to gadżeciarze od audiofili po alkoholofili i od jako takich wiele ciekawych rzeczy się można dowiedzieć na temat różnych sprzętów.
Szanuję swoje pieniądze i nie lubię wydawać na coś co wyrzucę do kosza albo nie będzie spełniało moich oczekiwań, więc jeśli ktoś się może podzielić doświadczeniem to z chęcią wysłucham.
swoją drogą interesujące jest to że strzyżenie brody od razu Ci się skojarzyło...
i polerujemy się wg. Adasia Miałczyńskiego z "Dzień Świra" :)
"poleruje 7 razy...czasem cała rolka pójdzie za nim się podetrę" :)))
No nie przesadzaj! Mówił o połowie rolki:D
swoją drogą interesujące jest to że strzyżenie brody od razu Ci się skojarzyło...
:mrgreen:
Z własnego doświadczenia polecam trymery philipsa. Swojego używam od ponad 15 lat i nie mogę go skutecznie zajechać. Wyrównuje brodę co prawda średnio raz w tygodniu ale i tak trochę się napracował. W międzyczasie wymieniłem głowicę i padł akumulator.
Michał Jędrak
12-05-2012, 22:53
Jako, że nie cierpię kompletnie gładkiej skóry na twarzy i zawsze miałem lekko podrażnioną skórę po typowym goleniu to od wielu wielu lat używam trymerów do włosów tyle, że z wyjętym dystansem, więc golą gdzieś na 1mm, co mi odpowiada. I tu ważna wskazówka: nie kupować trymera, który podłączany jest bezpośrednio pod 220V. Ostrze w nim się rusza dzięki elektromagnesowi wykorzystującemu wahania prądu zmiennego. Jest to rozwiązanie kiepskie i słabo goli, zwłaszcza jeśli trymer kosztuje 29,99zł. Polecam natomiast jakikolwiek trymer podłączany przez zasilacz, bo oznacza to, że pracuje on na prąd stały (mam wersję na 3V i na 12V) a więc w trymerze jest silniczek, który porusza ostrzem i daje to o wiele lepsze golenie. Często też jest wbudowana bateria. Takie trymery kosztują niewiele więcej, bo jakieś 50-70zł i są genialne. Ja mam jakiś ze sklepu Tchibo i od wielu lat używałem go i do głowy i twarzy. Działa nadal. Potem przerzuciłem się do golenia twarzy jakimś trymerem z Lidla i sprawuje się tak samo dobrze. A włosy na twarzy mam trochę jak u dzika, więc trymer ma co robić :-(
Ja jakiś czas temu zainwestowałem w tzw. grooming kit Philipsa (model 3250, o ile dobrze pamiętam) i właściwie nie mam powodów do narzekań. Maszynka pozwala na różne rozwiązania – golenie do gołej skóry, zostawianie kilkudniowego zarostu, nie mówiąc już o bardziej fantazyjnych pomysłach. A poza tym umożliwia też strzyżenie włosów (http://www.philips.pl/c/Maszynki-do-strzyzenia/40-min-dzialania-ustawienia-0.5-21-mm-qc5130_15/prd/), co dla mnie ma o tyle znaczenie, wcześniej musiałem dosyć często chodzić do fryzjera, a teraz nauczyłem się już strzyc sam, a to zawsze oszczędność kilku PLNów.
coach_lodz
27-03-2013, 13:06
Ja jakiś czas temu zainwestowałem w tzw. grooming kit Philipsa (model 3250, o ile dobrze pamiętam) i właściwie nie mam powodów do narzekań. Maszynka pozwala na różne rozwiązania – golenie do gołej skóry, zostawianie kilkudniowego zarostu, nie mówiąc już o bardziej fantazyjnych pomysłach. A poza tym umożliwia też strzyżenie włosów (http://www.philips.pl/c/Maszynki-do-strzyzenia/40-min-dzialania-ustawienia-0.5-21-mm-qc5130_15/prd/), co dla mnie ma o tyle znaczenie, wcześniej musiałem dosyć często chodzić do fryzjera, a teraz nauczyłem się już strzyc sam, a to zawsze oszczędność kilku PLNów.
byle nie z tym systemem dystansowym... nie da się podgolić wąsów przy nosie bo ten plastik jest zbyt duży... poza tym działa
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.