Zobacz pełną wersję : Grip Nikon D3100 Pomoc
Witam, planuje zakupić grip do nikona D3100, niestety nie miałem jeszcze doswiadczenia z takim akcesoriem dlatego piszę tutaj.
Potrzebuję go bo wykonuję bardzo dużo zdjęć na imprezach itp i nieraz bateria nie ogarnia po prostu.
Dlatego kupiłbym sobie grip i wsadził 2 od razu, ale ciekawi mnie jedna rzecz, albowiem na allegro pisze że jest grip z jakim pionowym spustem do wykonywania pionowych zdjęć i jakiś kabelek, o co chodzi z tym ??
wasilewk
15-04-2012, 14:36
Ja mam jedną zapasową baterię i raz tylko musiałem sięgnąć po nią: wycieczka cały dzień, m.in. po uliczkach Jerozolimy - przeszło 2tys. zdjęć.
Jeśli bym potrzebował, to wolę kupić trzecią baterię niż montować gripa.
na allegro pisze że jest grip z jakim pionowym spustem do wykonywania pionowych zdjęć i jakiś kabelek, o co chodzi z tym ??
Oryginalny grip Nikona nie ma żadnych kabelków - działa bezbłędnie, nie psując aparatu --> w odróżnieniu od zamienników (niestety: poczatkowo na cenę każdy da się skusić - a potem sie okazuje, że to jest o wiele droższe).
Ja bym przemyślał sprawę zakupu gripa.
Pzdr.
Ja mam jedną zapasową baterię i raz tylko musiałem sięgnąć po nią: wycieczka cały dzień, m.in. po uliczkach Jerozolimy - przeszło 2tys. zdjęć.
Jeśli bym potrzebował, to wolę kupić trzecią baterię niż montować gripa.
Oryginalny grip Nikona nie ma żadnych kabelków - działa bezbłędnie, nie psując aparatu --> w odróżnieniu od zamienników (niestety: poczatkowo na cenę każdy da się skusić - a potem sie okazuje, że to jest o wiele droższe).
Ja bym przemyślał sprawę zakupu gripa.
Pzdr.
Ok, a jest jakaś różnica w wytrzymałości baterii oryginalnej np. od innych marek do nikona ?
wasilewk
15-04-2012, 18:57
Ok, a jest jakaś różnica w wytrzymałości baterii oryginalnej np. od innych marek do nikona ?
Oczywiście !
Ja na oryginalnym akumulatorku Nikona mogę zrobić ok. 1200 zdjęć - tak od 4-ch lat (obydwa).
Na zamienniku może się udać podobnie, ale tylko przez pół roku lub rok - a potem wydajność spada --> głównie objawia się to koniecznością częstszego ładowania. Ale najgorsze są chińskie podróbki oryginałów: najpierw działa ok. a po 2-ch czy 3-ch miesiącach zaczyna się: działa, działa - a nagle bez ostrzeżenia na pięcie spada do zera i aparat się wyłącza.
Natomiast nie mam doświadczenia ze zwykłymi (alkaline) paluszkami R6, włożonymi do gripa. Raz kiedyś próbowałem, na nieszczęście była to zima - przy -2 stopniach po ok. pół godziny - aparat się wyłączył z powodu zbyt małej mocy baterii --> oddałem gripa koledze. Najlepszym do tego typu kombinacji byłby D3 - ale jego cena jest niewspółmierna do większych możliwości od mojego D700, bo matryce te same.
Pzdr.
Witam, planuje zakupić grip do nikona D3100, niestety nie miałem jeszcze doswiadczenia z takim akcesoriem dlatego piszę tutaj.
Potrzebuję go bo wykonuję bardzo dużo zdjęć na imprezach itp i nieraz bateria nie ogarnia po prostu.
Dlatego kupiłbym sobie grip i wsadził 2 od razu, ale ciekawi mnie jedna rzecz, albowiem na allegro pisze że jest grip z jakim pionowym spustem do wykonywania pionowych zdjęć i jakiś kabelek, o co chodzi z tym ??
Chodzi o to, że Nikon do modeli 5xxx oraz 3xxx nie przewidział gripa i nie wyposażył korpusu w styki umożliwiające przekazywanie sygnału sterującego z gripa do body. Jedyną funkcją dostępną w oferowanych gripach firm alternatywnych jest wyzwolenie migawki - oprócz oczywistej możliwości pracy na dwóch aku. Przekazywanie sygnału realizowane jest poprzez podpięcie kabelka z gripa pod gniazdo wężyka spustowego w body. Wówczas to mamy dodatkowy spust migawki w gripie (dwustopniowy jak w body) przydatny przy pionowych kadrach. Ja osobiście nie podpinam kabelka i nie używam tego dodatkowego spustu. Wystarczy mi zdecydowana poprawa chwytu aparatu jaką daje dodatkowy grip.
Co do pracy na dwóch aku - to w praktyce bywa różnie. Body może nie widzieć drugiego aku, mogą pojawiać się monity o błędach itp. Niestety, taki urok rozwiązań zastępczych.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.