Zobacz pełną wersję : pytanie do modów
witam
wczoraj wrzuciłem link do artykułu o zwolnieniu fotografa premiera.
dziś tego nie ma. jest niewłaściwe na to forum czy jak?
dzięki za odp.
2pompony
06-04-2012, 02:09
Wszyscy powiedzieli co mieli do powiedzenia, jedni uważali, że to Tusk wszystkiemu winien, a inni że nie on - i temat się rozszedł po kościach. No to go (wątek, nie kości) usunęli.
ale po co? jest jeszcze pare ciekawych kwestii.. chocby taka, że zanim Grzegorz Rogiński przyszedł do kancelarii, wygrał konkurs, teraz konkursu nie było... dziwne takie usuwanie
ale po co? jest jeszcze pare ciekawych kwestii.. chocby taka, że zanim Grzegorz Rogiński przyszedł do kancelarii, wygrał konkurs, teraz konkursu nie było... dziwne takie usuwanie
Musisz się pogodzić z tym, że wszelkie dyskusje zahaczające o politykę i polityków są duszone w zarodku na forum.
2pompony
06-04-2012, 03:10
ale po co? jest jeszcze pare ciekawych kwestii.. chocby taka, że zanim Grzegorz Rogiński przyszedł do kancelarii, wygrał konkurs, teraz konkursu nie było... dziwne takie usuwanie
Ogólnie chodzi o to, że nastąpił nagły i wyraźny podział na tych, co obojętne co się dzieje łączą z polityką i na tych, co nie łączą.
Jak rozumiesz pierwsi obojętne co się nie dzieje powiedzą, że to Tusk wszystkiemu winien, a nawet jak nie, to i tak winien, bo za wszystko odpowiada. To dość wierny cytat z jednego dyskutanta. Inni (w tym ja) twierdzili, że sprawa - choć przykra, nie przeczę - nei ma związku ani z Tuskiem jako takim, ani z żadną polityką, tylko jest wynikiem stylu działania każdej administracji niezależnie od ekipy rządzącej, a nawet w ogóle bez związku z jakąkolwiek polityką. Zawsze koszula (i znajomy) bliższa ciału, obojętne czy Tusk, czy Srusk.
No to się rozpętała dyskusja - choć według mnie jeszcze zupełeni w granicach smaku - ale widocznie jakiś strachliwy mod się wystraszył, i jedyne co umiał zrobić to skasować, bo na pilnowanie i moderację nie miał siły charakteru.
tylko teraz nei mów, ze się takie tematy tu nie trzymają, bo Tusk wienien. :)
Z Regulaminu:
........ 12. Nikoniarze.pl to forum fotograficzne i dlatego nie życzymy sobie tutaj dyskusji na tematy polityczne i religijne czy prowadzenia agitacji wyborczych. Wszelkie takie wypowiedzi będą usuwane bez uprzedzenia....
2 pompony - bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu mogę stwierdzić, że jest Pan w błędzie odnośnie tego czy jako osoba prywatna można się odciąć od polityki i żyć sobie niejako "z boku". Był taki dowcip za PRL "Zainteresuj się Związkiem Radzieckim zanim on zainteresuje się tobą." Na miejsce ZR należy wstawić teraz politykę.
Zwolnienie fotografa na rok przed okresem ochronnym kiedy go nie można już zwolnić na pewno nie interesuje miejscowej dzieciarni, ale jak dożyją jakimś cudem do tego wieku, to będą pluć sobie w brodę, że kilkadziesiąt lat wcześniej przeciwko temu nie zareagowali.
Sebar1 - odnośnie regulaminu to mam swoje zdanie - kiedyś zgłaszałem wypowiedzi go łamiące, ale jak się przekonałem, że dopóki były one zgodne z przekonaniami politycznymi moderatorów to nie reagują, to już tego zaprzestałem. Dobrze by było gdyby tutejsi moderatorzy byli apolityczni i zaczęli chodzić do kościoła. A dlaczego do kościoła? A dlaczego apolityczni? To też był dowcip, ale kto go zrozumie.
Tak myślałam....
szkoda, że nie zdążyłam zobaczyć jak się wątek rozwinął....:)
Z drugiej strony aż dziwne, że tak długo wisiał bez reakcji władz forum...., może zajęci przygotowaniem do Świąt?
2 pompony - bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu mogę stwierdzić, że jest Pan w błędzie odnośnie tego czy jako osoba prywatna można się odciąć od polityki i żyć sobie niejako "z boku". Był taki dowcip za PRL "Zainteresuj się Związkiem Radzieckim zanim on zainteresuje się tobą." Na miejsce ZR należy wstawić teraz politykę.
Jeśli podczas seksu, nie zaprzątamy partnerowi/partnerce głowy premierem, posłem X lub wiekiem emerytalnym, to jest tylko dowód na to, że w pewnych "okolicznościach przyrody" można odciąć się od polityki i stanąć z boku.
Forum to właśnie jedno z tych okoliczności.
Jeśli podczas seksu, nie zaprzątamy partnerowi/partnerce głowy premierem, posłem X lub wiekiem emerytalnym, to jest tylko dowód na to, że w pewnych "okolicznościach przyrody" można odciąć się od polityki i stanąć z boku.
Forum to właśnie jedno z tych okoliczności.
Nawet jeśli Ty nie interesujesz się polityka to polityka i tak interesuje się Tobą.
Rozumiem, że ten watek, zgodnie z regulaminem, zostanie niezwłocznie usunięty ze względu na wymienianie co drugie słowo przez 2pompony nazwiska urzędującego PRemiera, co jest działaniem propaganowo-politycznym.
Mod odpowiada.
Niestety temat był taki, że nie dało się nim nie zawadzić o politykę. Jedyne wypowiedzi, jakie by mogły politykę minąć, to "Oh, zwolnili go...". A taki temat nieco mało treściwy by był.
Granica pomiędzy podaniem tutaj wiadomości zahaczającej o kręgi władzy, a rozpętaniem politycznego spamu, jest niestety bardzo cienka. A w tamtym temacie, pod koniec zaczęliśmy przechodzić na złą stronę mocy.
Musicie mieć na uwadze to, że my widzimy więcej i częściej, tak więc doświadczenie gorzko nas uczy jak (nie pomylę się z tą liczbą) 100% takich tematów się kończy. Forum staramy się utrzymać niepolityczne i kulturalne w wypowiedzi. Dodatkowo, gdyby dyskusja miała się rozbujać, czasem lepiej usunąć temat niż rozdawać kartki.
Odpocznijmy od polityki chociaż tutaj, lepiej porozmawiać o fotografii lub nawet o bzdurach z niczym nie związanych.
coach_lodz
06-04-2012, 10:11
Chodzi o to, że nawet kulturalne dyskusje w tematach politycznych, w końcu przeradzają się w bagno... zostało ustalone, że jest tyle miejsc do dyskusji politycznych, że forum Nikoniarzy nie musi być kolejnym...
eristoff
06-04-2012, 10:14
Był jeszcze jeden wątek pt: jak modzi kasują wątki (tytuł był inny, ale sens jego taki był), pare dni temu ale bardzo szybko też znikł, znając życie (i modów) ten wątek też przetrwa baaardzo krótko :D
odliczanie do skasowania wątku :
3
2
1
............
Chodzi o to, że nawet kulturalne dyskusje w tematach politycznych, w końcu przeradzają się w bagno... zostało ustalone, (...)
Nie, nie "przeradzają się" tylko zawsze znajdzie się osobnik, który z racji wykonywanego zawodu bądź prawie bezinteresownie sprowadzi taką dyskusję do swojego poziomu a przy okazji sprowokuje jeszcze parę osób.
RobertMiernik
06-04-2012, 10:23
Kasowanie, kasowaniem, po to są modzi, ale nie można by wysłać wiadomości dlaczego post został skasowany? Choćby i automatycznej "łamał regulamin", chyba każdy silnik forumowy ma taką opcję i nie wymagałoby to żadnego wysiłku a nam "widzącym mniej" pozwoliłoby być o krok dalej od posądzania samych siebie o urojenia przy kolejnym szukaniu postu/wątku, który "przecież gdzieś tu był"...
Był jeszcze jeden wątek pt: jak modzi kasują wątki (tytuł był inny, ale sens jego taki był), pare dni temu ale bardzo szybko też znikł,
znikł ale się pojawił ten skasowany...
Brawo dla moderatora, że to zrobił bo rzeczywiście nie było to najszczęśliwsze posunięcie.
A wracając do polityki, to po co nam ona tutaj? mało tego na co dzień?
Ja np. jadę na święta do teściów.... napolitykuje się za wszystkie czasy.... :lol:
Nawet jeśli Ty nie interesujesz się polityka to polityka i tak interesuje się Tobą.
Rozumiem, że ten watek, zgodnie z regulaminem, zostanie niezwłocznie usunięty ze względu na wymienianie co drugie słowo przez 2pompony nazwiska urzędującego PRemiera, co jest działaniem propaganowo-politycznym.
Interesuję się polityką i polityka zewsząd mnie atakuje. Czy jest to powód, żebym na tym forum był również atakowany. W większości mediów słyszę nazwisko urzędującego premiera lub byłych premierów. Dlatego chciałbym tu od tego odpocząć.
eristoff
06-04-2012, 10:36
w tym momencie już nie chodzi o politykę tylko o sposób moderowania, bardzo niefajny
pewnie dostanę bana :D
odliczanie do skasowania wątku :
3
2
1
............Zaskoczę cię. ;) Tego nie usunę, ten zamknę.
Wszystko ma swoje powody. Ten zostanie by ludzie mogli poczytać, że o polityce tu nie rozprawiamy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.