PDA

Zobacz pełną wersję : NDXXX + Polar



Badol
16-03-2012, 14:18
Cześć,
mam filtr NDx500 L.C.W. i zastanawiam się jak to by wyglądało z polarem?
Ktoś wie, ktoś używa? Chodzi głównie o zafarb itd.

A może ktoś z Warszawy ma polar 82mm? Chętnie bym podjechał na 15min i sprawdził jak to działa jak ktoś będzie tak miły i użyczy dosłownie na chwilę :)

biegly
16-03-2012, 16:56
Mam owy filtr i kiedyś nawet robiłem próby z polarem, co za bardzo nie zmieniało zabarwienia.
LCW barwi delikatnie, ale polar tu nic nie dodaje!
LCW wyciąga ekspozycje, a polar robi swoje jak zawsze i na +f/2 od polarka = 11
Ogólnie, to stosuję B+W ND0.6 i LCW i nie mam różnicy w zabarwieniu!

biegly
17-03-2012, 14:57
Znalazłem plik :
Clik (http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/199621_212940638722049_100000183427189_993491_7714 386_n.jpg)

Strus
17-03-2012, 15:36
Zafarb się nie zmieni. To mocne ND farbią a nie polary