Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Debiut
Witam wszystkich.
To mój debiut na forum, a samą fotografią interesuję się od niedawna.
Wstawiam kilka zdjęć, liczę na waszą konstruktywną opinię, obiektywną ocenę, oraz pomoc w dalszym rozwijaniu umiejętności :)
Za każdą odpowiedź z góru dziękuję.
Pozdrawiam Łukasz :)
1-
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotofotki.pl/pliki_img/2v8zjhnhplsylug97jut.jpg)
2-
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotofotki.pl/pliki_img/ywxfxwac5ifj3uu4il8.jpg)
Faktycznie są aż tak do bani że nic a nic nie można powiedzieć o tych zdjęciach ? Liczyłem chociaż na jakąś jedną opinię.
opinia pierwsza.. uzywaj chociaz stempla
i tak niestety zdjecia sa słabe...
opinia pierwsza.. uzywaj chociaz stempla
i tak niestety zdjecia sa słabe...
Dzięki. Co masz na myśli dokładnie mówiąc o stemplu ?
krzychun
27-02-2012, 22:54
Pewnie retusz skóry. Stempel to takie narzędzie w programach graficznych;)
pewnie Hanibal ma na mysli retusz plamek / przebarwien na skorze - widoczne szczegolnie na drugim zdjeciu na brodzie - nie są to raczej stałe znamiona czyt. pieprzyki etc które mozna zostawic - bo taka uroda danej osoby - wiec powinno sie je korygowac własnie np stemplem lub łatką - czyli podstawowymi narzedzimi do retuszu w PS-ie. Mam nadzieje ze sie jasno wyraziłem - jak nie to niech mnie ktos poprawi :)
ooooo własnie juzmnie krzychun ubiegł ;)
Wy tam o stemplach, a tu przecież trzeba podstaw - i kadrowanie i światło... PS'a na koniec bym zostawił.
Wielkie dzięki Pelo i krzychun właśnie dzięki takim osobom jak wy człowiek czegoś może się nauczyć. Prosto, miło i na temat :)
A przedewszystkim bez zniechęcania człowieka :) Jeszcze raz wielkie dzięki :)
Mam nadzieję że z czasem poziom fotek będzie wzrastał. :)
Wy tam o stemplach, a tu przecież trzeba podstaw - i kadrowanie i światło... PS'a na koniec bym zostawił.
Ok. Przyjmę każą krytykę zaczynam dopiero, ucze się :) Tylko prosząc o konstruktywną opinię miałem na myśli taką która w czymś mi pomoże, zrozumieć błędy i poprawić przy następnym razie. A wypowiedzi 'to źle i to też' raczej wiele innowacji do mego życia nie wprowadzą, bo skoro zrobiłem te błędy to najwidoczniej ich nie widziałem i zdjęcia wydawały mi się ok. Więc można by było dodać jeszcze jak Ty to widzisz. :) Bo inaczej mimo negatywnej opini nie będę umiał dokładnie odgadnąć jak powinno to wyglądać, bo gdybym tak umiał to pewnie byście teraz nie oglądali byle fotek , tylko porządne fotografie. Przy okazji swoją pomocą skrócisz mój czas prób i błędów bym szybciej zatrybił jak to się robi, jak to powinno wyglądąć, chyba że masz całkowicie inne zamiary zamiast pomocy :)
samson09
28-02-2012, 09:38
No właśnie ja też nic nie widzę...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.